Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2004., 17:28   #61
Quote:
little wonder kaže:
Ako ti nije problem, možeš mi poslati listu utrka, bit ću ti jako zahvalna . Pozdrav!
He, da , neko gore je spomenuo listu.
Zanimalo bi i mene. Ja znam da ima ponesto o trcanju na www.utrke.hr
goredolje is offline  
Old 20.01.2004., 23:03   #62
Kaj više nitko ne trči?
little wonder is offline  
Old 20.01.2004., 23:44   #63
Trčimo, trčimo ali ne maratone.
Ja trčim 10 km tri puta na tjedan.
+ teretana 3 puta
__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Old 21.01.2004., 14:40   #64
ja sam pocetnik u trcanju (poceo krajem ljeta prosle godine).
trenutno sam ozlijeden pa ne trcim (ne, nisam se ozlijedio na trcanju)
trebao bi par savjeta u vezi treniranja i spustanja vremena.
trenutno mogu 10km izdrzati na otprilike 5:15 - 5:20 po km.
probao sam podizati ritam na 5min/km, ali u tom tempu mogu izdrzati maximalno 3 km. nakon toga sam mrtav! disanje i srce su mi jako ubrzani u tom trenutku i nema dalje. na koji nacin trenirati? sto raditi? ima tko kakav savjet?
nula is offline  
Old 23.01.2004., 03:06   #65
Imas na netu hrpu dobrih programa za 10k,npr. odi na

www.coolrunning.com

ili

www.running-log.com
Laganini is offline  
Old 23.01.2004., 14:54   #66
Quote:
Laganini kaže:
Imas na netu hrpu dobrih programa za 10k,npr. odi na

www.coolrunning.com

ili

www.running-log.com
thanx!
sad cim ozljda prodje bacam se na intenzivnije treniranje. u planu je skinuti 10km na 50 minuta
i iskoro pretrcati barem nekoliko polumaratona

ako bude sve teklo glatko nadam se jednog dana mozda i maraton
nula is offline  
Old 23.01.2004., 22:15   #67
Quote:
Laganini kaže:
Imas na netu hrpu dobrih programa za 10k,npr. odi na

www.coolrunning.com

ili

www.running-log.com
Hvala!
little wonder is offline  
Old 26.01.2004., 09:10   #68
10k za 50 min

Hej NULA!
probaj trcat po kilometar na 4:30-4:45 pa joggiraj totalno lagano 500m pa opet 4:30 pa jogging.probaj pretrcat po 5 puta takav kilometar. ako ti postane s vremenom (2-3 mjeseca) lako onda skrati ove jogging pauze do momenta kad ces moci trcati 4:30/km bez pauze.
takav trening radi 1 na tjedan, a ostalo po starom.
to je nacin na koji ja radim i pokazao se na meni dobar sto ne znaci da ce biti i tebi...al probaj
m-freak is offline  
Old 26.01.2004., 09:40   #69
Re: 10k za 50 min

Quote:
m-freak kaže:
Hej NULA!
probaj trcat po kilometar na 4:30-4:45 pa joggiraj totalno lagano 500m pa opet 4:30 pa jogging.probaj pretrcat po 5 puta takav kilometar. ako ti postane s vremenom (2-3 mjeseca) lako onda skrati ove jogging pauze do momenta kad ces moci trcati 4:30/km bez pauze.
takav trening radi 1 na tjedan, a ostalo po starom.
to je nacin na koji ja radim i pokazao se na meni dobar sto ne znaci da ce biti i tebi...al probaj
thanx! budem probao nesto takvo cim se oporavim od ozlijede (za 10-15 dana). javim se s razvojem dogadjaja!
nula is offline  
Old 01.02.2004., 08:29   #70
Pozdrav svim maratoncima.

Za vašu informaciju, AK Sljeme je dobilo novu web stanicu

www.sljememarathon.hr

Osobno, meni je prva trka u životu bila Čazma (nakon 2 mjeseca priprema) i istrčao sam ju za 6:20. To je za mene bilo religijsko iskustvo jer sam više puta pobjedio samoga sebe +sve zakone logike i fizike.

Svima koji počinju trčati ili se time več duže bave a ne znaju kad, gdje i kada su utrke i zajednički dugi treninzi mogu se javiti meni (za informacije) ili pročitati to isto za našem webu.

Nedjeljom mi iz kluba imamo zajednički dugi trening (puno ga je lakše izgurati u društvu) tako da....
-Shevchenko- is offline  
Old 06.02.2004., 09:45   #71
Alo Sljemenas, pozdrav! Velis prva pa Ultra, svaka cast! Ja sam je uspio izgurat za nesto ispod 6h, ali uz puno hodanja na zadnjih 15km, puko ko kokica. Za ostale, radi se o ultra maratonu Zg-Cazma, duljine malo preko 61km.

U vezi popisa utrka, nekak mi se neda trenutno prepisivati sve, ali cu do tada pomalo davati obavijesti. Eto npr. imate jednu slatku gradsku uskoro 4,5km info na http://sportmef.mef.hr/162stube/
a svim entuzijastima preporucam zgodan tekst o pocecima trcanja http://sportmef.mef.hr/ pa kliknite "atletska sekcija" na meniju lijevo.

U nedjelju je i 7.kolo Sljemenske zimske lige, trci se od Sestinskog Lagvica po cesti do vrha. Detalje cete naci na linku na AK Sljeme koji je dao drugar Shevcenko.
seti is offline  
Old 06.02.2004., 21:35   #72
Kad ovo citam ja bi najradije sad isao trcati
Ali strpit cu se do sutra ujutro.
Zna li mozda jos tko kakvu utrku di se trci po stepenicama? Svojevemeno sam radio 500 stepnica na dan pa me poslije koljeno ulovilo. Ko zna, mozda od toga...
goredolje is offline  
Old 06.02.2004., 21:38   #73
Quote:
goredolje kaže:
Kad ovo citam ja bi najradije sad isao trcati
Ali strpit cu se do sutra ujutro.
Zna li mozda jos tko kakvu utrku di se trci po stepenicama? Svojevemeno sam radio 500 stepnica na dan pa me poslije koljeno ulovilo. Ko zna, mozda od toga...
Prilagodi trening trenutnim mogućnostima jer postoje tri vrste trninga.

-Onaj koji ti šteti
-Onaj koji ti koristi
-Onaj koji ti ne koristi

Nađi balans i kombiniraj sva tri tjekom tjedna. Zapamti, i odmor je trening.
-Shevchenko- is offline  
Old 06.02.2004., 23:24   #74
Quote:
-Shevchenko- kaže:
Zapamti, i odmor je trening.
Bravo.
Apsolutno to stoji.
__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Old 07.02.2004., 07:18   #75
Tenisice

Možda če ovo biti od neke koristi: kod dugih trkova vrlo je važno šta imate na nogama. Tenisice (kaj one imaju sa tenisom?) moraju amortizirati kratke i jake udarce - pogotovo ako se trči tvrdom podlagom (asfalt, beton). Najbolje (po meni za rekreativne maratonce) su tzv. "cushioned shoes" - neki od modela su opisani na runnersworld-u , koji je odličan vir i za druge informacije (prehrana, terning, ...). Ja sam često imao problema sa koljenima, tetivama - ali odkad sam stare, istrošene tenisice zamjenio za "cushoned", pa to je novi život!
Stoga treba i reči, da se "cushioning" istroši, pa treba tenisice (iako izgledaju još sasvim O.K.) posle odredjene kilometraže zamjeniti novim. Jeste to košta, a koljena su ipak važnija...

Pozdrav svima. Trčečim korakom naprijed!
šavrin is offline  
Old 07.02.2004., 09:44   #76
Reebok je izda sjajnu seriju. 90% naših trkača ih nosi na nogama i nisu tako skupe...
-Shevchenko- is offline  
Old 11.02.2004., 22:45   #77
Svim budućim, sadašnjim trkačim MORAM pohvaliti "setija" koji je jedan od boljih (top10) trkača u Hrvatskoj. Njegoi rezultati na zimskoj ligi su IMPRESIVNI i ja mu osobno čestitam na tome. Svaka čast majstore, mogao bi nam otkriti tajnu treninga.

Ljudi on vam gore otrči za 47minuta dok meni treba 57, uvijek je dečko među prvih 3. Svaka čast.
-Shevchenko- is offline  
Old 11.02.2004., 23:34   #78
Quote:
-Shevchenko- kaže:
Svim budućim, sadašnjim trkačim MORAM pohvaliti "setija" koji je jedan od boljih (top10) trkača u Hrvatskoj. Njegoi rezultati na zimskoj ligi su IMPRESIVNI i ja mu osobno čestitam na tome. Svaka čast majstore, mogao bi nam otkriti tajnu treninga.

Ljudi on vam gore otrči za 47minuta dok meni treba 57, uvijek je dečko među prvih 3. Svaka čast.

Ja sam mislio da je on rekreativac, kad sad vidim da je zapravo jedan amater sa profesionalnim rezultatima.

Svaka čast.

Znaš Stanića iz Podpićna, Istra?
__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Old 12.02.2004., 08:27   #79
bravo bravo!
nula is offline  
Old 13.02.2004., 00:36   #80
Bravo, Seti!

Danas sam imala odličan trening, trčali smo nekih 7-8 k po nasipu, istina da je bilo hladno za pozvizdit, ali se isplatilo...

Hm... Jesam ja to negdje prije spominjala istrčavanje maratona? Mislim da ću morati pojesti još puno žganaca prije same pomisli na maraton...
little wonder is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.