Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2013., 22:17   #2121
Poštovani stručnjaci
Situacija j slijedeća: Djed i baka imaju dvoje djece, mojeg oca i tetu. Od 1985 žive sami (teta se udala) a moji roditelji i ja odselili 1984, međutim, pošto se djed i baka bave ratarstvom i stočarstvom moji roditelji redovito pomažu kod poslova (najmanje dva puta tjedno a u sezoni berbe/sadnje i svakodnevno). Moj otac umire 1996 i ja sa 13 godina preuzimam njegove poslove (rad s traktorom, šumski radovi...) a pošto je djed sve stariji u sve većoj mjeri preuzimam spomenute poslove. 2001 odlazim na fakultet u Zg pa više ne mogu, pa poljoprivreda polako zamire (djed daje skoro sve oranice u zakup). Djed ove stvari zna cijeniti i nekoliko puta želi sa mnom otići javnom bilježniku gdje bi mi oporučno ostavio svoju imovinu što ja odbijam uz obrazloženje da želim da tom činu prisustvuje i njegova kčer (očeva sestra) kako ne bi nitko mogao reči da sam utjecao na njegvu odluku. 2007 djed nenadano umire i ja kao unuk i teta kao kčer se relativno ravnomjerno dijelimo jer je ipak ona kći i u redu je da sobije dio (baka se svog dijela odrekla ravnopravno u našu korist) tako da kuća stoji 1/2 na baku, 1/4 na tetu i 1/4 na mene. Ja i moja majka preuzimamo brigu o baki koja je sve slabija i nemočnija da će ona to znati cijeniti dok teta kao i prije dolazi u posjete 4-5 puta godišnje. Nedavno predlažem teti da ju isplatim iz njezinog dijela kuće a baki da ju dohranim što bi značilo da njezin dio bi poslije smrti ostao meni, znači imao bi 1/1. Na moje ne veliko izneneđenje one to odbijaju (baka je uvijek favorizirala tetu a mi smo bili obični radnici zbog čega su roditelji i odselili 1984), ne samo da odbijaju nego imam i indicije da baka namjerava teti oporučno ostaviti svoj dio (ako već i nije). Zanima da li su moja prava u tom slučaju veća od nužnog dijela i u kojoj mjeri? I još jedna bitna stvar koju moram napomenuti je da su moji roditelji 1983 kupili traktor u vrijednosti ondašnjih 17500 DEM koji se isključivo koristio za njihove (djeda i bake) potrebe pa me također zanima da li se to može računati kao uložena vrijednost i koliko taj iznos danas vrijedi? (te novce moji roditelji nisu nikad tražili natrag niti dobili). Unaprijed hvala.
Tommy-gun is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 14:34   #2122
Imam jednu malo zajebanu situaciju, ovako dakle baka i djed imaju kucu sa 3 stana (jedan trosoban na katu, jedan trosoban na prizemlju s naknadno odvojenom garsonjerom gdje stari zivi

Otac je sin jedinac i ima kcer (moju polusestru) i mene, te nam je obecano da nam se djeli 50:50 na mene i sestru, ali prije toga to ide u vlasnistvo ocu.

Sestra odlicno i dobrostojece zivi u Zg-u i ona nije zainteresirana previse oko tih pitanja jer ionako dođe na ljetovanje u tu kucu preko lijeta na jedno 20-tak dana i to je to. Ali ja se bojim da to otac ne proda i ne prokocka i popije. Jer je inace takav da je od malena tukao baku i uzimao joj svaku lipu što je ustedila, zaradila i dobila penzije, i s obzirom da baka i djed ne mogu vise sami i zadnju ušteđevinu su dali u staracki dom jer su prestari da sami brinu o sebi a stari ih ne jebe 2%.

NE zelim da to ostane u ocevim rukama, ukoliko on pokuša prodati ili sjebati nesto oko te kuce ja cu mu organe bacat po autocesti.

I uz to mi nikako nije placa ni alimentaciju kroz ovih 17 godina jer mater nije tila radit sranja sa sudom jer bi on imao pravo da me posjecuje, a nije tila da imam kontakte s pijancima i narkomanima.

Dakle duguje mi jedno 13 godina alimentacije i 50% kuce koja po pravilu ide meni i sestri, ako ne, u protivnom ce se to sve pretvoriti u novce i završiti u kockarnici, kladionici, kaficu i kod raznih dilera.
CatalystCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 17:39   #2123
Quote:
Tommy-gun kaže: Pogledaj post
Zanima da li su moja prava u tom slučaju veća od nužnog dijela
Ne.
A traktor nije ulaganje u kuću.

Quote:
CatalystCRO kaže: Pogledaj post
Dakle duguje mi jedno 13 godina alimentacije i 50% kuce koja po pravilu ide meni i sestri, ako ne, u protivnom ce se to sve pretvoriti u novce i završiti u kockarnici, kladionici, kaficu i kod raznih dilera.
Za alimentaciju ga možeš tužiti, ali pola kuće ti nitko ne duguje. Nasljedstvo ne moraš dobiti, niti itko oca može prisliti da ti išta ostavi.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:02   #2124
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post

Za alimentaciju ga možeš tužiti, ali pola kuće ti nitko ne duguje. Nasljedstvo ne moraš dobiti, niti itko oca može prisliti da ti išta ostavi.
Posto ima penziju mogu ga tuziti to znam, ali sto se tice nasljedstva, baba je obecala da ostaje meni i sestri po pola ali prije toga ide starome.

Jel se moze napraviti kakav ultimatum da se ta kuca ne moze prodati i da nije za prodaju, jer sam se zakleo i familiji i sebi da cu napravit samo takav kaos i nered kome god on proda tu kucu da ce je taj isti letiti iz nje svojom voljom kao da je ukleta i puna đavla.


Mogu li babu nagovoriti da napravi neki ugovor, nasljedno pismo i ultimatum.


Jer kuca je odma tik uz osnovnu školu 100 m od glavne autobusne stanice u gradu, kuca je stvarno super i treba joj malo renovacije, i sigurno ne mogu dopustiti propalom idiotu da to proda i sjebe, ili ce ta kuca ostat njegova i kasnije nasljedit na mene ili cu mu silom zapljenit svu lovu i kupit sebi novu kucu/stan da imam gdje ziviti.
Jedno od toga mora biti, ostalo nije opcija.
CatalystCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 15:12   #2125
Ovo je pdf Pravo, nije tržnica. Došao si po pravni savjet i kažem ti kako pravno stvar stoji.
Nema nikakvih ultimatuma ili prisile, a svoje nasilničke opcije zadrži za sebe.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 23:21   #2126
Molim vas za pomoc! Naime moj tetak koji je preminuo nedavno je kupio auto (novo, u autosalonu) sa poreskom olaksicom ( oslobodjen je PDV-a jer je bio invalid). E stvar je u tome sto je auto platio moj otac i on je posjednik auta od same kupovine. Ima punomoc kojim moze da upravlja vozilom i prelazi preko granice i ostalo. Tetak ima zenu i dvije kcerke. Kako sam ja uspjela skontati citajuci zakone i ostalo na sta sam naisla na internetu buduci da je tetak bio vlasnik auto prelazi na njegove zakonske nasljednike, zenu i dvije kcerke. E sad me zanima za taj auto da li tetka treba neki porez platiti ili nesto i kako ga moze na mog oca prevesti i kad? Da li postoji neki rok? Moze li ga pokloniti mom ocu i da li on mora platiti porez na poklon? Izvinite ako sam fulila temu i molim sve ljude koji se bar malo razumiju da mi pokusaju dati odgovor. Unaprijed hvala!
delta64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2013., 12:13   #2127
evo mog slucaja....ako moze objasnjenje...hvala lijepa-----

djed i baka preminuli........ostavinska jos nije bila.......imam jos 1 strica i 2 tetke.......moj tata ja preminuo nazalost.....
e moje pitanje je......
ima li mama, pravo na dio koji bi bio prvotno pripao mom ocu?
imamo li sestra i ja pravo na dio tog imetka?koliki udio...po ocu jel....
kako se dijeli imovina?
na 4 dijela(stric,2 tetke,pokojni otac(tj sad moja mama)
ili
na 6 dijelova (stric,2 tetke,pokojni otac(tj sad moja mama,sestra i ja)

u to nisam siguran
napominjem da imaju svi vec dijelove zemlje od djeda koji su darovnim ugovorom presli na djecu...
ostatak zemlje i sume ulazi u ostavinsku



neznam kako to tocno ide....jer tetke ce se odreci svog dijela u korist mog strica.....bar je tako receno ali mogu se one predomisliti i htjeti uzeti sebi sve tj svoj dio..u to ne ulazim
posto je moj otac premino...tj i on bi bio nasljednik---imamo li mi pravo na nuzni dio?ako bi poslo nesto po zlu,iako nema nikakvih naznaka za to
tj ima li mama(supruga mog oca-sada udovica pravo na to--kasnije ona nama pokloni taj dio sestri i meni)
napominjem nema nikakvog ugovora o uzdrzavanju niti oporuke.bar po nasim saznajama...stric i ja smo o tome pricali,tete zive u inozemstvu inace(zato su i rekle da ce se odreci u korist strica....ali tko zna kad dodje vrijeme)
hvala na odgovorima
__________________
Nije ni tebi lako

Zadnje uređivanje vhrkac : 12.03.2013. at 12:18.
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 18:50   #2128
Dali mogu nesto obiteljskoga naslijediti, naprimjer kucu, ako nemam licnu iskaznicu? i ne zivim doma?
Romana14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 19:12   #2129
Možeš.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 22:28   #2130
@Drot, hvala ti na odgovoru
Romana14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2013., 23:08   #2131
Ako je ostaviteljevo dijete umrlo, ima li djetetov još uvijek živ bračni drug kakva prava, ili sve što bi inače išlo preminulom djetetu ide direktno unucima?

Tj. baka je još živa, otac (njen sin) je umro, ima li kad baka umre mama (njena snaha) kakva prava na njenu ostavinu ili sve ide direktno djeci...

Članak 10.
Dio ostavine koji bi pripao prije umrlom djetetu da je na­­d­živjelo ostavite­­lja nas­­ljeđuju ­­nje­gova djeca, ostavite­­ljevi unuci, na jednake dijelove, a ako je neki od unuka umro prije ostavite­­lja, onda dio koji bi njemu pripao da je bio živ u času ostavite­­ljeve smrti nas­­ljeđuju ­­nje­gova djeca, praunuci ostavite­­ljevi, na jednake dijelove, i tako redom sve dokle ima ostavite­­ljevih potomaka.



Ja tu ne vidim bračnog druga umrlog djeteta.

Zadnje uređivanje ZloPrase : 18.03.2013. at 00:07.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2013., 23:00   #2132
Quote:
vhrkac kaže: Pogledaj post
evo mog slucaja....ako moze objasnjenje...hvala lijepa-----

djed i baka preminuli........ostavinska jos nije bila.......imam jos 1 strica i 2 tetke.......moj tata ja preminuo nazalost.....
e moje pitanje je......
ima li mama, pravo na dio koji bi bio prvotno pripao mom ocu?
Ja sam kao praunuk pokrenuo ostavinski postupak . Vi ste unuk i možete pokrenuti ostavinski postupak . Morate izvaditi dokaz o smrti na kome se imovina vodi i odnijeti u Sud . Ako se nasljeđuje zemlja onda tražite i posjedovne listove u katastru , u mojem slučaju sud je javnom bilježniku dostavio podatke za zemlju u gruntovnici . Vi ste poslije oca nasljednik drugog reda . Imate pravo na nasljeđe Vi i majka , imate mogućnost odricanja u korist majke ili ona u korist vas . To će vam objasniti javni bilježnik .

Sada je bitno pokrenuti ostavinski postupak .

Nasljeđuje se na temelju zakona i oporuke .
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 12:22   #2133
Imam dva pitanja,pa ako može pomoć,hvala.

Naime moj tata kada se je oženio napravio je kuću kod svojih roditelja,s time da je ta kuća spojena sa kućom od njegovih roditelja,i pravljena je kao nadogradnja njihovoj kući. U početnim papirima piše da su njegovi roditelji i on investitori,premda je već bio oženjen sa mojom mamom. I nema niti jedan papir koji govori da je ta kuća tatina. Te dvije kuće imaju sve odvojene režije,i od tatine kuće sve režije stižu na njegovo ime,i plaća sve doprinose na svoje ime. Zanima me sada kada oni umru imaju li njegova braća i sestre kakvog udjela na njegovu kuću,odnosno dali je ta kuća tatina.

On ima 50% udjela na sve,dok svaki njegov roditelj ima po 25%,mogu li oni oporukom ostaviti svojih 50% svojoj drugoj djeci.

Zadnje uređivanje numan : 21.03.2013. at 12:31.
numan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 22:21   #2134
Pozdrav i veliki respekt svima koji pomažu na ovoj temi, situacija je slijedeca:

Majka ima 5-ero djece (otac, suprug od majke je umro) te je majka naslijedila stan (dio kuce). Taj stan je na etazi od jedne kcerke koja se jedina brine za majku, ostalu djecu boli neka stvar i samo cekaju kada ce umrijeti da se okoriste.

Ta jedina kcerka koja se brine o majci je predobra dusa i ne zeli se petljati po biljeznicima, sudovima i gdje vec treba ici te ne zeli nabijati stres svojoj majci sa tim famoznim ugovorom o dozivotnom odrzavanju a i majka je jako stara 90+ godina pa joj navodno treba doktor prvo potvrditi da nije senilna. Postoji usmeni dogovor da ce taj stan (dio etaze) nakon sto joj majka umre biti njezin (od te jedine kcerke koja se o njoj brine). Ta jedina kcerka ima punomoc na penziju od majke te je u potpunosti uzdrzava, kuha joj, cisti, kupuje sve sto joj treba, pravi joj drustvo po cijele dane (iz ciste ljubavi...), placa joj sve racune (struja i voda u tom dijelu kuce gdje joj zivi majka cak nemaju svoje prikljucke vec je sve povuceno iz dijela etaze od kcerke), kcerka je cak nedavno obnovila cijeli stan od majke (nova ulazna vrata, komplet uredjenje unutra, centralno grijanje (također spojeno na dio kuce gdje zivi kcerka).

Pitanje je slijedece: kada joj majka umre, ima li ta kcerka vise prava na taj dio kuce (stan) od ostale cetvero djece koji ce se garant doci ogrebati?

Moze sudu priloziti placene racune unazada dugi niz godina, odreske od penzije, punomoc na penziju itd. (sve uredno cuva). Postoje cak i svjedoci (susjedi, sestra i brat od majke) koji ce posvjedociti o situaciji.

Unaprijed se zahvaljujem na svakoj pomoci!
Mudroser is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 05:41   #2135
Postovanje,

Novi sam na forumu i ispricavam se ako sam nesto krivo napisao, zaista bi volio dobiti Vasu strucnu pomoc po pitanju nasljednog prava i iduce situacije:

ZIVOTNA SITUACIJA u crticama

- djed i baka imaju dvoje djece, cijeli zivot su vise drzali do kceri nego do sina koja je ujedno i mladja od njega
- iz nekih razloga odlucili su ne obracati pozornost prema sinu, nikad im se nije zamjerao te ga svi poznaju kao uzornog, marljivog i radisnog
- kcer je cista suprotnost svome bratu, neposluh, droga, promiskuitet, abortusi
- s godinama sin ima svoju obitelj i marljivim radom je stekao vlastitu sigurnost, ne primajuci nikakvu pomoc od roditelja, te im nikada prigovarajuci to, uvijek se osjecao ne voljeno te mu se vrtilo pitanje POBOGU, ZASTO?
- s godinama, kcer je osnovala obitelj, da bi se nakon samo par mjeseci zivota u najmu doselila nazad s novopecenim muzem i djetetom kod svojih roditelja u istu etazu manje kuce, bez vlastitih primanja nje i supruga
- nakon par godina situacija je postala napeta, tada je doslo i logicno pitanje raspodjele imovine koju su baka i djed ignorirali
- nakon samo par tjedana od tog polu-razgovora prekidaju se odnosi u sa sinom (prekidaju ih kcer, njezin muz te najbitniji-baka i djed)
- definitivni raskol traje vec godinama i nije doslo do pomirenja, osim do pomirenja sa davno nastalom situacijom.
-pod krovom bake i djeda nastaju svakodnevne svadje, vika, uvrede, ali to im i dalje ne otvara oci
.......

- baka i djed oboljevaju
- prva nekretnina u vrijednosti 150 000 eura prepisana je na kcer u vrijeme (pogledati crticu gore) navodno bez znanja jednog od vlasnika
- nedugo nakon toga kupljena je nekretnina u koju u vrijednosti 90 000 eura u koju useljavaju kci i obitelj koju je iskesirao djed na ime kceri (znaci kao da ju je ona kupila)
- prije par mj. prodana nekretnina u vrijednosti 45 000 eura
- te zadnja nekretnina u kojoj jos uvijek obitavaju starjesine navodno ce biti darovana kceri.
- moram napomenuti da se radi i o pokretninama u vrijednosti minimalno 15 000 eura te visestrukom ustedjevinom.

Znaci radi se o definitivnom razbastinjavanju sina u korist kceri.

Da upravo to ste procitali, nije na Vama i meni da sudimo ovo je jedna situcija filmska situacija bez ijednog sukoba,.

Ja sam inace sin svoga oca, unuk moga djeda koji me 5 godina zajedno sa svojom zenom, mojom bakom nije pitao treba li ti 50 kuna za menzu.

Ovdje pravde nema, ali ima li ikakve pravne pomoci vezane uz nabrojano nasljedstvo, obzirom na tocno opisanu situaciju u koju ljudi naprosto ne vjeruju, skupa sa mnom.

Povezite i protumacite, molim Vas

Hvala
10 000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 12:29   #2136
Pozdrav svima.
Imam jednu situaciju i ako bi mi neko mogao pomoci bila bi vrlo zahvalna.
Zanima me da li otac moze ugovorom o dozivotnom uzdrzavanju ili nekim drugim ugovorom zaobici u nasljedivanju vlastitu kcer u korist pokcerke?
I da li ta kcer moze nesto napraviti da to sprijeci?
Bila bi jako zahvalna ako mi neko moze rec bilo sto o takvoj situaciji.

Sent from my U8650 using Tapatalk 2
__________________
I have too many dreams to be a housewife...
Pink Nightmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 12:47   #2137
Quote:
Pink Nightmare kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.
Imam jednu situaciju i ako bi mi neko mogao pomoci bila bi vrlo zahvalna.
Zanima me da li otac moze ugovorom o dozivotnom uzdrzavanju ili nekim drugim ugovorom zaobici u nasljedivanju vlastitu kcer u korist pokcerke?
I da li ta kcer moze nesto napraviti da to sprijeci?
Bila bi jako zahvalna ako mi neko moze rec bilo sto o takvoj situaciji.

Sent from my U8650 using Tapatalk 2
Vlasnik za života može raspolagati sa svojom imovinom putem prodaje , darovanja itd .

Zakonom o nasljeđivanju , za života može vama može nešto ostaviti oporukom .
Ako nema imovine poslije smrti Vašeg oca , nemate što ni naslijediti .

Obavite razgovor sa ocem .
posavac55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2013., 13:15   #2138
Quote:
posavac55 kaže: Pogledaj post
Vlasnik za života može raspolagati sa svojom imovinom putem prodaje , darovanja itd .

Zakonom o nasljeđivanju , za života može vama može nešto ostaviti oporukom .
Ako nema imovine poslije smrti Vašeg oca , nemate što ni naslijediti .

Obavite razgovor sa ocem .
Ali mene zanima da li kcer moze ikako sprijeciti oca da ugovorom o dohranjivanju ostavi svoju imovinu konkretno kucu nekome ko mu je pokcerka,znaci nikakav krvni rod? Sumnjam da ce raditi darovni ugovor jer bi to puno kostalo.

Sent from my U8650 using Tapatalk 2
__________________
I have too many dreams to be a housewife...
Pink Nightmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2013., 18:03   #2139
Question Netko drugi upisan u gruntovnici i katastru, a zemlja moja...

Molim Vas možete li mi razjasniti sljedeću situaciju, svako mišljenje bi mi pomoglo.

Evo ovako, opisat ću situaciju što jednostavnije:

U I. svjetskom ratu poginuo je od moga oca djed (znači moj pradjed). Baka se zbog neimaštine morala ponovno udati u susjedno selo. No s mojim pradjedom je već rodila mog djeda. On se oženio i s mojom bakom imao mog oca, stričeve i tetke. Djed umire kad je mom ocu bilo 6 godina, negdje oko 1949.

Sad da se vratim na prabaku. Čovjek za kojega se udala imao je dvoje djece iz prvog braka. Kada je umro ostavio je mojoj prabaki polovicu (tada su supržužnici nasljeivali pola, a ne jednak dio kao djeca), a polovicu njegova dva sina. To su dva podjednaka zk uloška, u ovm koji je nasljedila prabaka, samo su poljoprivredna zemljišta i šuma, a u ovom drugom što su nasljedili ti sinovi je kuća, dvorišna zgrada i isto toliko poljoprivrednog zemljišta i šuma. Znači to je ok možda se prabaka odrekla kuće u korist pastoraka.

E sada kad je prabaka umrla, njezin sin, moj djed već je bio mrtav, a moja baka nije mogla nasljediti - jer je ona prabaki "snaja" pa je zemlju nasljedio moj stric koji je stariji od mog oca i tad je bio punoljetan ili je prabaka baš tako htjela. Kad je umro moj stric (1987 godine), zemlju je nasljedio moj otac i taj dokument imam napismeno. Moj otac nije obratio pažnju na taj zk uložak jer je imao još druge zemlje gdje je bio suvlasnik pa je mislio da je i to nešto od toga. (drugim rječima nije niti znao da je nasljedio). No to smo sad otkrili kako češljamo papire zbog aktualne "legalizacije". Kad sam provjerio taj zk uložak u gruntovnici, upisan je potomak od onog čovjeka što je oženio prabaku, i to tek lani. Kako je to moguće, ako je moj otac zakonski nasljednik? Što je mom ocu za činiti kako bi legalnim putem izganjao tu zemlju, koja je njegova djedovina. Dali se moj otac može upisati u gruntovnicu? Hvala unapred na odgovorima.

Zadnje uređivanje pit0pitalac : 16.04.2013. at 18:08.
pit0pitalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 00:36   #2140
Unhappy

U I. svjetskom ratu poginuo je od moga oca djed (znači moj pradjed). Baka (MOJA PRABAKA)se zbog neimaštine morala ponovno udati u susjedno selo. No s mojim pradjedom je već rodila mog djeda. On se oženio i s mojom bakom (TATINOM MAMOM) imao mog oca, stričeve i tetke. Djed umire kad je mom ocu bilo 6 godina, negdje oko 1949.

MALO ISPADA KOMPLICIRANO, ALI NIJE AKO PONOVNO PROČITATE... znači prababa se nanovo udala, nasljedila pola od muža, a nju onda njezin unuk koji je od mog tate brat. Nakon bratove smrti nasljedio je moj otac, ali to nije upisao u gruntovnicu. E sad kako se netko drugi mogao upisati, a da mi nismo dobili nikakvu obavjest?
A saznao sam i zašto je baš taj stric nasljedio, a ne moj otac ili drugi stric, ili kao suvlasnici - jer je tad bio zakon da djeca rođena u ratu ne mogu ništa nasljediti...

Ako me može tko uputiti u pravom smjeru, molio bih da se izjasni, spreman sam platiti za dobar savjet...

Zadnje uređivanje Katrin : 17.04.2013. at 18:10.
pit0pitalac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.