Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2008., 17:18   #61
Dakle,shvatio sam kako se ubacuje u PS,a i sta je. Sad jos uvijek pitanje:

KOJI SU NAJBOLJI PLUGINS za portrete i uopste?
__________________
Moja Galerija
Dajan89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 17:47   #62
A sto tocno zelis kod portreta?
Ja sve radim rucno u photoshopu...bez plug-inova i slicnog.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 18:55   #63
najbolji besplatni plug in koji ja znam je No-PlugIn 4.0
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 23:08   #64
Quote:
Dajan89 kaže: Pogledaj post
Dakle,shvatio sam kako se ubacuje u PS,a i sta je. Sad jos uvijek pitanje:

KOJI SU NAJBOLJI PLUGINS za portrete i uopste?
misliš na photox?

a ono klasično retuširanje se izvodi sa -

- prvo se klonira apsolutno svaki prišt i madež s face
- onda se nabije saturacija
- zatim se stavi gaussian blur s prozirnosti na nekih 40%

e sad svako ima neke svoje varijacije al ukratko to je to. istu stvar rade i pluginovi jer niti jedan plugin ne radi ništa što korisnik ne može sam...ako zna naravno
Muha_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 23:56   #65
Quote:
Muha_zg kaže: Pogledaj post
misliš na photox?

a ono klasično retuširanje se izvodi sa -

- prvo se klonira apsolutno svaki prišt i madež s face
- onda se nabije saturacija
- zatim se stavi gaussian blur s prozirnosti na nekih 40%

e sad svako ima neke svoje varijacije al ukratko to je to. istu stvar rade i pluginovi jer niti jedan plugin ne radi ništa što korisnik ne može sam...ako zna naravno
E ovako,ne mislim na photox,jer ne mislim ni na jedan vec trazim predloge plugin-a. Da li je neko koristio neki koristan Plugin koji smatra dobrim i koristnim za obradu portreta.

Sto se tice obrade fotografija bez nekih plugin-a, tu mi ne trebate nista objasnjavati. Photoshop sam prvi put otvorio prije 3 godine,a sad ga znam napamet(Photoshop Biblija mi je bila gradivo x puta),samo nikad nisam naisao na nekog ko koristi plugin-e,pa me interesovalo da li ovdje ima ko takav i koji koristi.

Hvala
__________________
Moja Galerija
Dajan89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 23:58   #66
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
A sto tocno zelis kod portreta?
Ja sve radim rucno u photoshopu...bez plug-inova i slicnog.

Zelim samo drugi pogled na obradu. Za tonove lica ko sta koristi i tako. Mislio sam da neko koristi plugin,ali ocigledno sam se prevario.

Od portreta zelim jasnu boju koze,prirodnu i neplasticnu.
A opet me interesuje da li ko bez bilo kog blura stvara plasticni efekat?
__________________
Moja Galerija
Dajan89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 00:51   #67
Quote:
Dajan89 kaže: Pogledaj post
E ovako,ne mislim na photox,jer ne mislim ni na jedan vec trazim predloge plugin-a. Da li je neko koristio neki koristan Plugin koji smatra dobrim i koristnim za obradu portreta.

Sto se tice obrade fotografija bez nekih plugin-a, tu mi ne trebate nista objasnjavati. Photoshop sam prvi put otvorio prije 3 godine,a sad ga znam napamet(Photoshop Biblija mi je bila gradivo x puta),samo nikad nisam naisao na nekog ko koristi plugin-e,pa me interesovalo da li ovdje ima ko takav i koji koristi.

Hvala
pa onda znaš o čem pričam. napravi akciju od ovog što sam reko i dodaj još neke stvarčice po želji i evo ti plugina

ps. photox = photoshop + botox
Muha_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 00:56   #68
Quote:
Dajan89 kaže: Pogledaj post
Zelim samo drugi pogled na obradu. Za tonove lica ko sta koristi i tako. Mislio sam da neko koristi plugin,ali ocigledno sam se prevario.

Od portreta zelim jasnu boju koze,prirodnu i neplasticnu.
A opet me interesuje da li ko bez bilo kog blura stvara plasticni efekat?
uvijek ej bolje radit stvari manualno, bez pluginova i bilokakvih skriptiranih radnji je photoshop ne zna šta izgleda dobro, već to radi ljudsko oko.

a za jasnu boju kože je najbolje dobro izmjerit WB pri snimanju i po potrebi sredit u raw-u. a boje se ionak namještaju po želji i individualno za svaku fotku/šminku/modela

a plastik fantastik se može vjerojatno radit na milijon načina. osim različitih tipova blura možeš uzet clone tool, smanjih opacity i peglat do mile volje ...to mi sad nekak prvo pada na pamet al ima još načina.


mislim - da se razumijemo, sigurno postoje neki pluginovi al neznam baš kolko će davat kvalitetne rezultate.
Muha_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 01:16   #69
Thumbs down

Hvala ljudi!
Dobio sam odgovor na pitanje,a on glasi:
Super je sto sam radio sve manuelno,jer ne vidim da bilo ko radi drugacije,pa sam siguran da bar po tom pitanju ne zaostajem.

Ono sto mogu reci drugima:
Plugin sam cijeli dan trazio i nisam nasao. Najbolje je raditi sam,jer tako naucis i uvijek ces znati kako sta da ispravis.

PLUGIN = SABLON

A sablon ne pali uvijek,sta vise rijetko!
__________________
Moja Galerija
Dajan89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 13:09   #70
ja sam koristio neko vrijeme imagenomicov portraiture, al na kraju na isto dode jel ti pokrenes plugin pa ga onda podesavas dok ne dobijes kaj hoces ili to napravis sam... kad sam nabavio CS4, nisam osjecao potrebu instalirat ga ponovno... pa ti zakljuci
__________________
Human beings in a mob // What's a mob to a king? // What's a king to a god? // What's a god to a non-believer?
dnohla vopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 02:34   #71
Quote:
Muha_zg kaže: Pogledaj post

a ono klasično retuširanje se izvodi sa -

- prvo se klonira apsolutno svaki prišt i madež s face
- onda se nabije saturacija
- zatim se stavi gaussian blur s prozirnosti na nekih 40%
NE, NE i NE.
1) Svaki portret je individualan (zato sam odma i rekla na pocetku da ne preporucam nikakve plug-ins za obradu ljudi) i to da li ces uklonit svaki mladez ovisi o tome kakav efekt zelis postic. Ja recimo, ako ima pristeva maknem ih sve, al mladeze...kako kad.
I ne uklanjaju se kloniranjem nego s patch tool. Clone stamp ima mjesta u retusu, al ne kad se uklanjaju madezi, pristevi itd...

2) Zasto nabijat saturaciju? Opet, ovisi kakav se krajnji rezultat zeli postic.

3) Blur-NIKAKO i NIKAD.
To je instant fora koju koriste oni sto ne znaju bolje. Kakav god blur da stavis (gaussian, surface, etc...) i bez obzira na kako malom opacityju, rezultat ce bit grozan. Slika ce ili izgledat zblurano ili mrljavo, koza ce izgubit obiljezja koze, a ako je opacity premalen i dalje ce se vidjet ono sto pokusavas sakrit.


Bolja je opcija radit smoothing koze metodom pixel level dodge+burn i/ili low opacity clone stamp.
I za kraj, nema za portrete nekog recepta koji vrijedi za sve...svaka slika je individualna i tako joj valja pristupit. I nema quick fix retuseva...meni recimo za beauty shot treba i po 5-6 sati (ovisno o kompleksnosti) retusiranja.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 02:36   #72
Quote:
Dajan89 kaže: Pogledaj post

Od portreta zelim jasnu boju koze,prirodnu i neplasticnu.
A opet me interesuje da li ko bez bilo kog blura stvara plasticni efekat?
Daj slikovni primjer o kakvom efektu pricas (plasticni efekt razlicitm ljudima znaci razlicite stvari) pa cu ti rec.
Pro fotografi ne koriste blur.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 02:49   #73
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
NE, NE i NE.
1) Svaki portret je individualan (zato sam odma i rekla na pocetku da ne preporucam nikakve plug-ins za obradu ljudi) i to da li ces uklonit svaki mladez ovisi o tome kakav efekt zelis postic. Ja recimo, ako ima pristeva maknem ih sve, al mladeze...kako kad.
I ne uklanjaju se kloniranjem nego s patch tool. Clone stamp ima mjesta u retusu, al ne kad se uklanjaju madezi, pristevi itd...

2) Zasto nabijat saturaciju? Opet, ovisi kakav se krajnji rezultat zeli postic.

3) Blur-NIKAKO i NIKAD.
To je instant fora koju koriste oni sto ne znaju bolje. Kakav god blur da stavis (gaussian, surface, etc...) i bez obzira na kako malom opacityju, rezultat ce bit grozan. Slika ce ili izgledat zblurano ili mrljavo, koza ce izgubit obiljezja koze, a ako je opacity premalen i dalje ce se vidjet ono sto pokusavas sakrit.


Bolja je opcija radit smoothing koze metodom pixel level dodge+burn i/ili low opacity clone stamp.
I za kraj, nema za portrete nekog recepta koji vrijedi za sve...svaka slika je individualna i tako joj valja pristupit. I nema quick fix retuseva...meni recimo za beauty shot treba i po 5-6 sati (ovisno o kompleksnosti) retusiranja.

no pa to sam i reko...svaki portret je individualan al ak oče radit klasičan plastik-fantastik ovo su otprilike stvari koje će ga zanimat.

mislim da ovdje malo mješamo pojam obrade portreta i retuširanje :/ (počevši od pitanja )
Muha_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 10:08   #74
Erm...ne, rekao si (citiram) "klasicno retusiranje se izvodi..." i onda nabrojao metode.
Nit je to klasicno retusiranje nit obrada portreta. Blur se za to jednostavno ne koristi. Nikad i ni u kojim uvjetima.

Plastik look se isto ne postize blurom. Jedino zamrljani look. A tko zeli zamrljani portret?
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 10:14   #75
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Daj slikovni primjer o kakvom efektu pricas (plasticni efekt razlicitm ljudima znaci razlicite stvari) pa cu ti rec.
Pro fotografi ne koriste blur.
ja samo maknem pristice
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 10:57   #76
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Erm...ne, rekao si (citiram) "klasicno retusiranje se izvodi..." i onda nabrojao metode.
Nit je to klasicno retusiranje nit obrada portreta. Blur se za to jednostavno ne koristi. Nikad i ni u kojim uvjetima.

Plastik look se isto ne postize blurom. Jedino zamrljani look. A tko zeli zamrljani portret?
ma neznam više...to i tak nije moj tip fotografije. nisam u životu jedan pošteni portret napravio, al samo govorim kaj sam pročitao na tutorialima.
Muha_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 18:26   #77
Da li ko od vas koristi Patch tool i kako moze da bude koristan pri obradi portreta? Mislim da je Kiki nesto komentirala...

Prije nego me bilo ko pita koje vrste portreta,ja pitam uopsteno. Ako ko koristi patch tool pri obradi portreta neka on/a kaze pri kakvim portretima ga koristi.
__________________
Moja Galerija
Dajan89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 18:40   #78
Do sada nisam koristio clone stamp jer mi je nekako healing brush bio puno prakticniji. Sad sam probao i nije los,ne razmazuje sliku,a uklanja sve sto ne treba biti tu,mada ne vidim jasnu razliku izmedju Healing brush i Clone Stamp. Moze pojasnjenje? pliz
__________________
Moja Galerija
Dajan89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 05:01   #79
Quote:
Muha_zg kaže: Pogledaj post
ma neznam više...to i tak nije moj tip fotografije. nisam u životu jedan pošteni portret napravio, al samo govorim kaj sam pročitao na tutorialima.

Tutorial za posten retus slike tesko da ces na netu naci.
Mozda jedino na retouch pro ili na lynda.com (pretplatnicki website) tako da to uzmi sa zrnom soli.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 05:05   #80
Quote:
Dajan89 kaže: Pogledaj post
Da li ko od vas koristi Patch tool i kako moze da bude koristan pri obradi portreta? Mislim da je Kiki nesto komentirala...

Prije nego me bilo ko pita koje vrste portreta,ja pitam uopsteno. Ako ko koristi patch tool pri obradi portreta neka on/a kaze pri kakvim portretima ga koristi.

Patch ja koristim na svojim slikama.
Napisala sam vec gore...dobar je za uklanjanje pristeva, madeza, bora...itd.
__________________
Travel & Fashion Blog

Zadnje uređivanje Kiki : 21.12.2008. at 05:11.
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.