Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2013., 23:02   #2301
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
.
u najboljim danima tukao sam po 6000-7000 smsova mjesečno

Pa dobro, ne kažem ja nužno da ipad nije opcija, samo ne volim Apple. Misliš li da je ipad mini bolje rješenje od Nexusa 7?

Hvala na inšo o officeu, korisno je znati.

Vezano za otključane, zaključane..u slučaju Ipada, on mi i ne treba 3 g, jer s njime mogu dijelit ovu moju vezu od mobitela bez problema, pa ne moram kupovat novu karticu i kucat pare na nju.

Da, nisam uopće gledao te cijene windows tableta, samo znam da ih ima..i kolko sam malo škicnuo svi su veći od 10 incha.

Skrill ništa bitno, skrill = moneybookers slično kao paypal, servis za plaćanje koji će sigurno radit.

Eto...mislim da je to to, hvala ti, sad više manje znam sve potrebno...ostaje mi isprobat ovaj program što si mi dao u prvom odgovoru...i onda još samo da se odlučim Na kraju će me dopast mrski mi Ipad
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2013., 22:00   #2302
Quote:
Cenci kaže: Pogledaj post
tari ovako,bio sam posudio od frenda stick,isto ima int od TEle 2,ali Huawei je stick,a moj je Alcatel. I kad ušalim tablet sa njegovim stickom,prepoznaje mi ga mobilni net,ali ga nemogu pokrenuti,probam naštimati proxy i port,ali neće!
onda si na pol puta. tvoj stick ne prepoznaje. to si riješio. a što se spajanja tiče, to se treba podesiti u postavkama mreže. OVJDE je jedan dobar tutroial za podešavanje 3g-a.

Quote:
dandy867 kaže: Pogledaj post
u najboljim danima tukao sam po 6000-7000 smsova mjesečno

Pa dobro, ne kažem ja nužno da ipad nije opcija, samo ne volim Apple. Misliš li da je ipad mini bolje rješenje od Nexusa 7?

Hvala na inšo o officeu, korisno je znati.

Vezano za otključane, zaključane..u slučaju Ipada, on mi i ne treba 3 g, jer s njime mogu dijelit ovu moju vezu od mobitela bez problema, pa ne moram kupovat novu karticu i kucat pare na nju.

Da, nisam uopće gledao te cijene windows tableta, samo znam da ih ima..i kolko sam malo škicnuo svi su veći od 10 incha.

Skrill ništa bitno, skrill = moneybookers slično kao paypal, servis za plaćanje koji će sigurno radit.

Eto...mislim da je to to, hvala ti, sad više manje znam sve potrebno...ostaje mi isprobat ovaj program što si mi dao u prvom odgovoru...i onda još samo da se odlučim Na kraju će me dopast mrski mi Ipad
huh, nisam siguran da sam toliko uopće od kada imam mobitel poslao sms-ova... o.O

ne bih htio biti sudija i reći da je ipad bolji ili lošiji od N7. ja nisam sklon i-proizvodima, već sam napisao, pa bih dao prednost nexusu. no, ako je cjenovno "tu negdje" i ako bi si riješio probleme sa spajanjima na nokiu, onda je možda to bolje rješenje. no, što se tiče aplikacija - to ćeš morati sam naći.

da, windows tableti su uglavnom OD 10" pa na dalje.

nema problema, čitamo se!
pozz!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 12:31   #2303
STari slušaj,sad došao tamo di sam kupio tablet i htio zamjeniti za tablet 3 g,i taj 3g tablet mi neprepoznaje karticu,a kad tamo lik stavi 2,3 kartice prepoznaje! U čemu je frka! KAd gledam postavke na ticku,nemogu maknuti da mi prepoznaje samo 3g,nego je auto,jeli u tome frka možda?
Cenci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 12:50   #2304
cenci, ajd' se malo smiri, pa polako napiši! što si htio mjenjati? stick, tablet, karticu?
tko/što ne prepoznaje tvoju karticu - stick, tablet?
koju karticu je stavio trgovac, a koju ti imaš? da li je kartica voice&data ili samo voice? mada mislim da takve ni ne postoje, ali danas ima svega....

napisao sam ti u prethodnom odgovoru tutorijal na podešavanje APN-ova i ostalog potrebnog za spajanje.
a to da li je stick samo 3g ili ne, to moraš riješiti ili kroz program za spajanje ili preko AT komandi. da, šansa postoji da je do toga, no to bi se drukčije manifestiralo.
o kojem se sticku uopće radi?
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 00:27   #2305
carnet za tablet

pozdrav,zna li netko kako se spojiti na carnet od Metroneta preko Multi pad 9.7 ultra duo od Prestigia ? Ne otvara mi uopce nista gdje mogu upisati korisnickko ime i lozinku...hvala =)
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 13:44   #2306
Quote:
gobac76 kaže: Pogledaj post
Izgubio sam punjač za tablet i već 15-ak dana čekam da mi dođe novi. Pri tome je tablet potpuno ispražnjen i ne da se upaliti. Hoće li se ovaj period potpune ispražnjenosti baterije negativno odraziti na njen kapacitet?
Samo da izvijestim, punjač došao, prezadovoljan sam zatečenim stanjem. Baterija jeste malo "popustila", ali s obzirom na to šta sam očekivao, ovo je zadovoljavajuće. Po nekoj slobodnoj procjeni - izgubila je 30-ak minuta kapaciteta.
Malo off topic, ako neko zna za kakav dobar program za testiranje baterije na androidu...
gobac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 14:28   #2307
Quote:
iwanamilinkovic kaže: Pogledaj post
pozdrav,zna li netko kako se spojiti na carnet od Metroneta preko Multi pad 9.7 ultra duo od Prestigia ? Ne otvara mi uopce nista gdje mogu upisati korisnickko ime i lozinku...hvala =)
A kako se upoce spajas na internet? Wireless, 3G stick?
Opisi malo jer ovako tesko da ce ti netko nesto pametno napisati.
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 16:24   #2308
Quote:
acer kaže: Pogledaj post
A kako se upoce spajas na internet? Wireless, 3G stick?
Opisi malo jer ovako tesko da ce ti netko nesto pametno napisati.
Ahaa , oprostiitee
Preko wirelessa
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2013., 16:34   #2309
Jel ti opce pokaze mrezu nakon sto ukljucis wireless?
Ako da kada kliknes na tu mrezu trebao bi te tablet pitat sifru za wireless.
Da li ta ista mreza radi na nekom laptopu? O kojoj vrsti zastite se radi? WPA, WEP?

Jer ako je se radi wirelessu nema veze preko koga se spajas, carnet metronet i sl.
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 09:41   #2310
Quote:
acer kaže: Pogledaj post
Jel ti opce pokaze mrezu nakon sto ukljucis wireless?
Ako da kada kliknes na tu mrezu trebao bi te tablet pitat sifru za wireless.
Da li ta ista mreza radi na nekom laptopu? O kojoj vrsti zastite se radi? WPA, WEP?

Jer ako je se radi wirelessu nema veze preko koga se spajas, carnet metronet i sl.

A ima veze, jer Carnet ti radi na principu da se ti preko wirelessa spojiš na modem putem WPA ili WEP šifre. Međutim nakon što se spojiš na modem moraš pokrenut VPN konekciju koja šalje tvoj username i šifru od carneta, da bi pristupio internetu. Dakle on se može spojit na modem, al pita kako dalje postavit ove postavke...Bit će mu to veselo, al ako netko zna, neka pomogne. Ja sam evo samo malo razjasnio situaciju... ima ovdje malo detalja http://www.eduroam.hr/howto-user.html
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 09:44   #2311
Na VIP-u i preko homeboxa nije trebalo nista slicno, samo je sve bilo iskonfigurirano u modemu i samo se trebala upisati wireless sifra.
__________________
Što ga više lome to ga volim jače..HŽV
acer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 10:07   #2312
Da, al tebi je VIp pružao taj homebox. A ovdje se radi da ti modem pruža metronet, a internet promet ajmo to tako reći ti pruža Carnet...
dandy867 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 11:25   #2313
Spojim se na wifi , i onda pise da napravim VPN profil.
Upisem ime metrocarnet , te servis metrocarnet.vpn , a potom me trazi username i password ..onda upisem ime i sifru , ali pise da je unsuccessful ...
U cem je problem. :/
A i na iphone-u se isto ne zeli spojiti, tamo mi uopce ne prepoznaje, navodno zbog iosa 6 ( 6.1.2).. Jel ima neko rjesenje za bilosta od toga
iwanamilinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2013., 15:07   #2314
tu malo pročitaj, https://www.forum.hr/archive/index.php/t-675407.html.

ili dijeliti vezu preko kompjutera ili dva routera. jedan za nornalni adsl jedan za carnet.

to nije ništa novo, stara stvar sa tim spajanjem na vpn, ali nekog pravog rješenja nema. sva su obilazna.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 21:59   #2315
goclever tab r104

da li netko ima iskustva sa ovim tabletom, te da li se to uopce isplati gledati / kupiti?
veky299 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2013., 23:13   #2316
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
no, recimo da si zadovoljan sa stickom kojeg koristiš, treba ti samo jedan mali router s kojim ćeš taj signal podijeliti. npr: LINK.
ja ga imam, uz malo poteškoća kod prvog pokretanja, tj. konfiguracije, radi bez problema. podržava i 4g. i u tom slučaju si riješio dijeljenje 3g mreže. a mislim da je to za sada jeftinije rješenje od raznih MiFi uređaja koje prodaju naši operater (alcatel Y i huawei box kod vipa).
Imam priliku s susjedom dogovoriti gratis korištenje njegovog WiFi-ja, činim mu neke infomatičke usluge koje mu nisam naplatio. On ima flat (4Mbps), neku kantu od računala (XP na 1GB RAMa, stalo 6g, i neće tako skoro kupovati novo računalo, 4-člana obitelj živi od jedne plaće i jedne mirovine), samo surfa usitno, plus jedan mob se spoji na WiFI.
Pa ću ovaj uređaj kupiti da ga konfiguriram kao repeater, obzirom da samo u jednoj sobi u stanu (signal snage 50-70%, samo jedan zid, i cca 13m zračne linije) hvatam njegov WiFi, pa bih tu montira moj MIFI koji bi pojačavao signal, da mogu hvatati unutar cijelog stana.
Mislim da sam time riješio problem interneta. Mogu slobodno otkazati 15 GB i uštedjeti 95kn mjesečno (ili imati pretplatu od 1GB kao backup i štedjeti 95-40=55kn mjesečno) čim ovo testiram.

Sad jedno pitanjce za tebe:
Obzirom da si pročitao kakve su moje potrebe, reci mi koliko bi ti maksimalno na mom mjestu platio ovaj tablet https://hgshop.hr/artikl.aspx?pid=14574

ako pretpostaviš da mogu za 1799 kn dobiti Samsung Galaxy tab 2 5100 koji bi me zadovoljavao totalno? Koliko ono što ovaj sa W8 nudi više bi ja max trebao platiti?
Naravno spominjem to jer mi se ovaj tablet nudi uz popust od 20-30% u odnosu na regularnu cijenu (što mi je i dalje previše), sve čisto, novo, papiri, licenca, ne pitaj detalje.
Antonio Vivaldi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 11:33   #2317
Quote:
veky299 kaže: Pogledaj post
da li netko ima iskustva sa ovim tabletom, te da li se to uopce isplati gledati / kupiti?
model 104 nikako ne bih preporučio, ali 105 već da. je, skuplji jest', ali i nudi puno više.

Quote:
Antonio Vivaldi kaže: Pogledaj post
Pa ću ovaj uređaj kupiti da ga konfiguriram kao repeater, obzirom da samo u jednoj sobi u stanu (signal snage 50-70%, samo jedan zid, i cca 13m zračne linije) hvatam njegov WiFi, pa bih tu montira moj MIFI koji bi pojačavao signal, da mogu hvatati unutar cijelog stana.
Mislim da sam time riješio problem interneta. Mogu slobodno otkazati 15 GB i uštedjeti 95kn mjesečno (ili imati pretplatu od 1GB kao backup i štedjeti 95-40=55kn mjesečno) čim ovo testiram.

Sad jedno pitanjce za tebe:
Obzirom da si pročitao kakve su moje potrebe, reci mi koliko bi ti maksimalno na mom mjestu platio ovaj tablet https://hgshop.hr/artikl.aspx?pid=14574

ako pretpostaviš da mogu za 1799 kn dobiti Samsung Galaxy tab 2 5100 koji bi me zadovoljavao totalno? Koliko ono što ovaj sa W8 nudi više bi ja max trebao platiti?
Naravno spominjem to jer mi se ovaj tablet nudi uz popust od 20-30% u odnosu na regularnu cijenu (što mi je i dalje previše), sve čisto, novo, papiri, licenca, ne pitaj detalje.
prvo što se signala tiče. ako ga ti loviš, onda možda probati sa wifi extenderom. jednostavnije rješenje u svakom slučaju. nešto poput OVOGA
manje žica, mane problema oko konfigururanja. no, po želji! ;-)
što se acera tiče. negdje sam napisao da bih ga volio imati ako mi ga netko pokloni. inače ne. OVO je ništa drugo nego fancy touch laptop na windowsima. za te novce, bila to puna cijena ili 20-30% manje, još uvijek nabaviš bolji laptop od ovoga.
slab procesor, malo rama, malo storage flash memorije, windowsi... tako da ti ne mogu reći, "platio bih ga toliko i toliko". jer ga jednostavno takvoga ne želim. sad će skočiti oni koji su već prešli na windowse 8 i reći kako nema boljeg operativnog sustava, kako "sve leti" i slično.
s druge strane, ne možeš baš tako usporediti android i windowse. funkcionalnost i svrha su sasvim drugačiji.
taj samsung je ok, cijena nije loša, mada bih ja radije tražio nešto na tegri3.
a ovaj acer na windowsima, jedino ako je cijena JAKO, JAKO dobra.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 19:04   #2318
Quote:
viking kaže: Pogledaj post

prvo što se signala tiče. ako ga ti loviš, onda možda probati sa wifi extenderom. jednostavnije rješenje u svakom slučaju. nešto poput OVOGA
manje žica, mane problema oko konfigururanja. no, po želji! ;-)
Ali obzirom da bi mi trebao i ponekad (na moru, na selu i slično, negdi di nemam WIFI) imati interneta i preko 3G (da se može spojiti više od jedne osobe) , onda je TP LINK MR 3020 bolje rješenje jer objedinjuje sve, zar ne?
Ispravi me ako griješim...
Antonio Vivaldi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2013., 23:09   #2319
imam nekakvih problema sa netom, ne otvara mi se pola stranica, pa ti ne mogu reći točan broj koliko je moguće uređaja spojiti na njega u jednom momentu. ovi mifi idu od 5 do 8, neki čak i 10. sve preko toga, osim na 4g nema nekog smisla jer kada se podijeli ionako spora veza na više uređaja, onda imaš edge brzinu.

što se repeatera tiče - to sam samo napisao iz razloga što si rekao da si dogovorio sa susjedom, da ste blizu i da pojačavaš signal. no, sada kada spominješ mjesta gdje nema wifija, onda da, bolje je neko ovakvo rješenje.

ako se odlučiš, prvo malo na službenim stranicama vidi da li ti je stick podržan. ne paničari ako ga ne nađeš. nisu ni moji bili navedeni, pa su proradili svi od reda. od starog huaweia 160 pa do ovog novijeg kojeg prodaje bonbon (ne sjećam se koja je točno oznaka).

s time da AKO ga kupiš, prvo što napravi je napravi update firmvera. ja sam se zezao sa njime, probavao stickove, htio već vratiti ga, nemam vezu na net, sto čuda. spojim se preko mobitela, skinem zadnji fw, em što je dobio 4g podršku, od čega i nemam neke koristi, em su sa novim driverima/firmverom, svi stickovi proradili. i još jedno. kada ga pališ, ubaci stick, prebaci na gumbu (tri pozicije) na 3g i pusti ga da se digne. treba mu relativno puno vremena za prvo spajanje. a pogotovo ako si u nekom području sa graničnim signalom, pa su u postavkama ostavili "isključivo 3g", a ti nemaš signala. no, to je već drugo.
dakle, prije upotrebe - obavezno novi fw, spajaš ga sa pc-om žično, sve to obavi, reset na početne postavke. ugasiš, utakneš stick i upališ. i daj mu malo vremena. jedino podešavanje ti je šifra za wifi (onaj koji dijeliš) eventualno MAC filter i postavke mreže, ako nije sam preuzeo, ovisi o sticku i sim kartici, i način spajanja samo 4g, 3g, 2g i automatski. ovo je već napamet pisanje, jer ga nakon tog prvog podešavanja nisam ni dirao, tj. morao rihtati. upališ, podesiš, nađeš prihvatljivo mjesto zbog boljeg prijema signala sa stickom i zaboraviš.

eto, za sada toliko!

nešto sam na brzinu našao, pa vidi:
http://www.youtube.com/watch?v=h3_QmYtxK8g
http://www.youtube.com/watch?v=gsBQZrAklHg
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2013., 22:44   #2320
Pozz...da podijelim svoja iskustva sa kinezom. Uzeo sam tablet Ramos W30HD preko buyincoinsa, dali još dodatni diskont od 8%, poštarine nije bilo tako da je preko Paypala izašao preračunato 1560kn. Devet dana od narudžbe do RH, tjedan dana stajao u pošti dok nije došao na carinu pa do mene doma. Ne znam kako je bilo kod drugih i koja je uobičajena praksa ali kod mene PDV nula bodova - ja zadovoljan.

Uglavnom, došao sa predzadnjim firmwareom koji vrti sve rezolucije, stavio zadnji pa onda drx v0.05 ali se onda punjenje baterije lockalo na nekih 28% tako da sam vratio opet zadnji i sve OK, rootanje piece of cake. Sve vrti, Antutu 14100, kod surfanja i sličnog nezahtjevnog došao do nekih 7 sati i još ostalo nešto prije crvenog. Izrada solidna, malo su zayebali sa pokopcem OTG usba, nema GPS, nema HDMI out ali uglavnom OK uređaj. Još da izađe Jelly bean...

Ako treba još kakav info samo pitajte.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.