Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2012., 22:24   #161
Mene je karijes par zubi nagrizao . Znači ništa ne triba bušit niti čistit nego jednostavno "zakrpat" . Niti su mi ti zubi crni , niti me bole već su samo malo nagrizeni to jest fali mali dio ako shvaćate na što mislim . Koliko bi me to "krpanje" došlo za jedan zub kod privatnika bez hzzo-a ?
Achtung_1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 12:55   #162
Može li mi netko objasniti kako se gledaju plohe zuba kako bi se odredila ide li dvoplošna ili troplošna plomba? Može bolje sliku ako tko može staviti na kojoj se to vidi. Konkretno radi se o amalgamu na sedmici na bukalnoj strani koju bih zamijenila kompozitnim ispunom. Koja bi to plomba bila?
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 11:57   #163
Besplatna (ili povoljnjija) ortodoncija Gundulićeva - pitanje?

Da li je moguće u Gundulićevoj (ili negdje na stomatološkom fakultetu) jeftinije napraviti zube - mislim u smislu da se studenti vježbaju na tebi...

Nemam love za "srediti" zube.

Thanks na odgovorima...
Skarlet Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 17:56   #164
Preciziraj pitanje, sto zelis? Ortodoncija se placa ako si iznad 18 i nema previse razloga zasto bi to isao raditi na faks. Ne placaju se plombe i endodoncija, cak mislim da vise ni uputnica ne treba ali to provjeriti. Protetika se placa, i to previse s obzirom na stupanj usluge.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 20:04   #165
A jbg... Thanks.
Skarlet Sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 14:25   #166
ovako, meni ugriz nije savrsen. po tome bih vjerojatno trebala nositi apartic, a koliko to dodje?
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 16:03   #167
Ako si mladja od 18 besplatno (u praksi do 16 god zbog cekanja), inace 1800-3500 eur. Naravno da je ovo napamet, treba ti pregled ortodonta
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 18:10   #168
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ako si mladja od 18 besplatno (u praksi do 16 god zbog cekanja), inace 1800-3500 eur. Naravno da je ovo napamet, treba ti pregled ortodonta
hvala!
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 19:30   #169
evo, jos jedno pitanje. neke stvari se placaju i kod privatnika i kod zubara koji ima sklopljen ugovor sa HZZO-om, ali opcenito, koje se stvari placaju kod privatnika, a da se preko ne-privatnika ne placaju? recimo, skidanje karijesa, pjeskarenje zubi,...
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2012., 22:12   #170
Quote:
anonimna123 kaže: Pogledaj post
evo, jos jedno pitanje. neke stvari se placaju i kod privatnika i kod zubara koji ima sklopljen ugovor sa HZZO-om, ali opcenito, koje se stvari placaju kod privatnika, a da se preko ne-privatnika ne placaju? recimo, skidanje karijesa, pjeskarenje zubi,...
Od ovog što si nabrojala, sve se plaća. Jedino skidanje kamenca, vađenje zuba i popravak jedinice, dvojke i trojke (kod nekih) ne plaćaš kod svog zubara tj. kod onog koji ima sklopljen ugovor sa HZZO-om.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 14:31   #171
Pozz! Zanimaju me cijene kod dr.Miletića u Ses.Kraljevcu. Da li je tko išao i kako je zadovoljan?
DUGA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 21:07   #172
Dali me neko može preporučit privatnog stomatologa u Splitu sa kvalitetnom uslugom , a da cijene nisu papreno visoke ( uglavnom samo da nisu nerazumno visoke kao npr. da sad ispuna ne dođe 800 kn ) .
Momak1909 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 16:16   #173
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Od ovog što si nabrojala, sve se plaća. Jedino skidanje kamenca, vađenje zuba i popravak jedinice, dvojke i trojke (kod nekih) ne plaćaš kod svog zubara tj. kod onog koji ima sklopljen ugovor sa HZZO-om.

čudo koje su razlike i u ovih preko HZZO-a
to mi nikad nije bilo jasno...ali ovi skuplji imaju uvik obrazloženje kako je njihov materijal kvalitetan i skuplji...sad koliko jeste

bila u jednog skupljeg s kojim niti malo nisam bila zadovoljna, još mi je maloj prije 4-5 god (koja je tada imala 12 god) zeznuo jedinicu koja je pukla, grozno to estetski pokrpao a platila sam 500 kn
u ove sad koja je tri puta jeftinija sam puno zadovoljnija, plombu plaćam i sebi i njoj 50 kn
opet ima i od tih jeftinijih kod kojih za nju koja je još maloljetna ne bi platila ni to....
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 15:55   #174
S obzirom na to da se spremam raditi nešto malo skuplje (u odnosu na moje prihode) zanima me koliki je otprilike postotak stomatologa koji primaju kartice (AMEX). U glupavoj sam situaciji, trebala bih to riješiti do 9.mj. jer su se pojavili neki problemi, sad imam love dovoljno za te neke osnovne stvari, a ako bih mogla na karticu (2, maksimalno 3 rate) onda bih bila spremna potrošiti duplo više novaca (oko 10000 kn sam procijenila da bi me koštalo).
Uglavnom, moje pitanje je zašto ne rade svi s karticama? Stvara li im to neke probleme, ne da im se ulaziti u novu tehnologiju, zbog traga novca (kod onih koji ne izdaju račun) ili nešto drugo? Ne razumiju li da bi na taj način imali više pacijenata/posla?
__________________
We Come In Peace Shoot To Kill
Bayta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 16:07   #175
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
plombu plaćam i sebi i njoj 50 kn
Oprosti, ali kakva ti je to plomba od 50kn?
Ja najjeftinije sto sam nasao je 200kn. Kod HZZO zubara je cak 330!!!
Kocic 500kn, kod HZZO 550.
Krunica 1000 kn, kod HZZO ne usudim se ni pitati koliko je...

Inace najskuplje ne znaci i najbolje,
prije 5 godina sam cistio korijen kod skupe privatne stomatologinje,
pukla joj je igla i ostao komad u korijenu, naravno to mi je slucajno "zaboravila" spomenuti kad je to ciscenje korijena uredno naplatila 500kn, i ne bih za to ni sad znao da nisam isao slikati taj zub.
Za sad mi ne smeta ali kad tad cu ga morati ici vaditi zbog toga.

Pozdrav
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 00:58   #176
Ovako, postoji minimalni cjenik Komore kojega bi se svi trebali pridrzavati i on je dostupan na webu.
Gornjih granica nema. Kakva je cijena ovisi od ordinacije do ordinacije, a ne o tome ima li ista ugovor s hzzo-om.
Ima doktora koji svojim pacijentima neke stvari naprave i besplatno, ili ako je mali ispun ili znaju da pacijent nema novaca - naprave nesto za sitnu lovu. Inace su cijene van grada dosta nize nego u gradu (bez racuna naravno), samo je tesko naci nekoga tko radi ok i s dobrim materijalima jer se to za tu cijenu jako slabo isplati (rijec je o iznosima od 100-200 kn).
Puknuce iglice u kanalu nije rijetko i desava se ali ga treba prepoznati, priznati i vidjeti sto i kako dalje (ovisno u kojem je dijelu kanala).
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 08:54   #177
Quote:
DUGA22 kaže: Pogledaj post
Pozz! Zanimaju me cijene kod dr.Miletića u Ses.Kraljevcu. Da li je tko išao i kako je zadovoljan?
covjek odlicno radi i ima normalne cijene al nema đabe ni u stare babe
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 18:59   #178
Može li mi netko objasniti postupak poliranja zubiju i koliko otprilike košta preko HZZO-a?
labrić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 21:03   #179
Ciscenje zubnih naslaga (kamenca) ultrazvukom je besplatno 2 puta godisnje u ugovornoj ordinaciji. Poliranje abrazivnom profilaktickom pastom ovisi od ordinacije do ordinacije, nema veze je li hzzo ili ne jer nije u standardnim uslugama. Uzme se cetkica i ta pasta te se strojno prodje po zubima.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 22:49   #180
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Ciscenje zubnih naslaga (kamenca) ultrazvukom je besplatno 2 puta godisnje u ugovornoj ordinaciji. Poliranje abrazivnom profilaktickom pastom ovisi od ordinacije do ordinacije, nema veze je li hzzo ili ne jer nije u standardnim uslugama. Uzme se cetkica i ta pasta te se strojno prodje po zubima.
A kako se zove ono kad se prelazi po zubima kao nekom gumicom? Ili sam ja nešto zabrijala
labrić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.