Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2015., 16:01   #81
Je ona juha u royalu je daleko bolja.
Pablo is offline  
Old 12.03.2015., 20:18   #82
kralj tomislav, sheraton

https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...&postcount=968
gmit is offline  
Old 13.03.2015., 15:35   #83
Kill Grill (Petrova): četvero na ručku, mazalice za predjelo, glavno jelo sam uzela otkoštena rebarca s kajmakom i krumpir police s kajmakom, ostali su jeli teleće pečenje, ljutu pljeskavicu, povrće i šampinjone na žaru i još neke priloge; pili smo kavu/vino/vodu. Torta od 3 vrste čokolade jako fina. Konobari pristojni (i malo zbunjeni ), sve je bilo jako fino, nemam nekih prigovora. Ceh oko 550kn za nas 4

Capuciner Grill: večera, 4 ljudi. Za predjelo bruschetti, glavno jelo steakovi (T-bone, biftek, tuna steak). Desert čokoladni souffle. Steakovi su bili jako fini, netko je spominjao na forumu da su žilavi, no naši su bili super po tom pitanju. Mrvicu više pečeni od onoga kako smo naručili. Popili 3 butelje vina, ceh oko 1200kn. Usluga izvrsna, jako ljubazni konobari.
bejo is offline  
Old 14.03.2015., 15:56   #84
Konačno otišao u Mundoaku, nakon mjeseci čitanja hvalospjeva.

Meni je bilo šokantno dobro. Mislim, dosta sam očekivao, ali stvarna klopa bila mi je bolja od očekivanja. Prije svega nevjerojatna svinjska rebarca. Ne znam jesam li u životu jeo bolja. Gnudi od ovčje skute s kremom od špinata -- nestvarno fini. Pulled pork nismo mogli pojesti nego odnijeli doma i drugi dan se raspametili kako je leden iz frižidera bio dobar.

Aha, predjela sam zaboravio -- parfe od jetre divan, quiche još divniji.

Izvrsna čokoladna torta s narančom '7 slojeva' i krasan bezglutenski kolač od badema s voćem.

Nemam ni minimalnog prigovora. čak mi ni strašna skučenost i gužva i ludnica nije smetala -- sve mi je nekako davalo dobru atmosferu.

Cijene za takvu klopu jako pristojne. Porcije glavnih jela goleme.

Meni je to u ovom trenutku najbolji gastronomski doživljaj u gradu. Nije za romantični izlazak, to mu je u mojim očima jedini mogući minus. Već dugo nisam bio toliko pozitivno iznenađen (a imao sam prilično velika očekivanja nakon priča tu na forumu).
Emericzy is offline  
Old 14.03.2015., 22:14   #85
Je, Mundoaka je stvarno institucija dobre hrane. Meni je savršena kakva jest, da je veća, pokvarila bi se.
BigDaddy is online now  
Old 15.03.2015., 00:34   #86
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
Je, Mundoaka je stvarno institucija dobre hrane. Meni je savršena kakva jest, da je veća, pokvarila bi se.
Maaaalo veća bi ipak mogla biti. Nek uzmu susjedni lokal i to je to.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 15.03.2015., 01:22   #87
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Maaaalo veća bi ipak mogla biti. Nek uzmu susjedni lokal i to je to.
Ma, sad skoro kad će se moći jesti vani, neće ni trebati. Bit će taman.
Emericzy is offline  
Old 15.03.2015., 10:42   #88
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ma, sad skoro kad će se moći jesti vani, neće ni trebati. Bit će taman.
ali...winter is coming. no razmišljaju o onom lokalu do. bilo bi kul da to srede prije božića
bozhena123456789 is offline  
Old 15.03.2015., 11:56   #89
Slazem se, nemali br mjeseci je samo interijer prica. I lokal do bi dosao kao melem. Ajmo mundoakovci hophop.
Vec vidim rast cijena od 20 posto zbog toga.

:AsadredVistesnobovijerdajete150knzapizzuPostova:
Deedy is offline  
Old 15.03.2015., 11:57   #90
Quote:
bozhena123456789 kaže: Pogledaj post
ali...winter is coming. no razmišljaju o onom lokalu do. bilo bi kul da to srede prije božića
O, da. Bilo bi super. Nadam se bez pada u kvaliteti. Naši ljudi čim prčkaju po prvom uspješnom receptu nešto spetljaju.
Emericzy is offline  
Old 15.03.2015., 14:13   #91
Veći prostor -> više gostiju -> više kuhara -> varirajuća kvaliteta.
BigDaddy is online now  
Old 15.03.2015., 14:16   #92
Radi se samo o nekoliko kvadrata vise. I nekoliko stolova vise.
Sumnjam da bi pali u kvaliteti jer mi izgleda kako im je to bitna stavka po kojoj su prepoznatljivi. Ne bih ih stavljao u neku tipicnu Hr pricu... ni po cemu.
Deedy is offline  
Old 15.03.2015., 16:22   #93
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Radi se samo o nekoliko kvadrata vise. I nekoliko stolova vise.
Sumnjam da bi pali u kvaliteti jer mi izgleda kako im je to bitna stavka po kojoj su prepoznatljivi. Ne bih ih stavljao u neku tipicnu Hr pricu... ni po cemu.
Upravo tako. Nije da bi sad s uzimanjem tog prostora do najednom otvorili menzu. Toliko povećanje im se ne bi nikako smjelo odraziti na kvalitetu. Smatram da ovaj lokal kakav je sada jednostavno nije održiv. Unutra sjedam samo ako mogu dobiti stol uz prozor. Eventualno na lijevom zidu gledano s ulaza. Sredina i desni zid su jednostavno nehumani za sjedenje. Terasa je krasna.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 15.03.2015., 21:18   #94
Ja oba puta bio uz desni zid. I da hrana nije super prigovarao bih neprestance. Ovako sam nakon pocetnominutnih wtfakovlja odlucio uzivati u hrani.
Terasu cu koristiti od kraja travnja ili kad vec zima odluci prijeci u proljece, ove grijalice nisu moj broj - bojim se da mi grlo ne strada jer sam u tom slucaju naje*.
Deedy is offline  
Old 16.03.2015., 06:34   #95
Ja bio uz desni zid i bilo mi je podnošljivo. Cijeli je centar i lijevi zid bio zauzet od strane američke reprezentcije u sinkronizirnom klizanju. Lijep prizor.

Eh, a sjetio sam se i posluživanja na drvenim daskama i naših ovdašnjih prepirki o tome. Meni je to u praksi bilo skroz cool. Lijepo je izgledalo i nije djelovalo baš nimalo nehigijenski. Da ja vodim Mundoaku, ne bih tu praksu mijenjao.
Emericzy is offline  
Old 16.03.2015., 11:12   #96
i mi nedavno u baranji (divljoj ) dobili predjela (narezilović domesticus) na okrugloj daščici..simpa.
DeeJay Dee is offline  
Old 16.03.2015., 11:15   #97
restoran l, hotel lone, rovinj (prva vecer)


confit od patke na posteljici od pecene bundeve, palacinka sa dzemom od suhih smokava i visanja


tuna, susene rajcice, krema od cesnjaka


teleci ragu, njoki od kestena, smedje vrhnje, pinjoli


bisque od skampa sa uljem spinata


entrecote jelena, zele od kupinova vina, crveno zelje, prokulice, crna leca s octom od maline


file brancina sa brunoiseom jabuke na kremi od krumpira, cikle i cesnjaka, sotirani spinat i svjeze tostirani bademi


mini souffle sa teranom, chutney od dunje i cimeta, umak od limete i kardamona


panna cotta s medom i kremom od limuna
gmit is offline  
Old 16.03.2015., 11:16   #98
restoran l, hotel lone, rovinj (druga vecer)


carpaccio od jadranske lignje, jabuka, ukiseljeni djumbir, salata od crvenog kupusa i narance


marinirani losos, cikla, agrumi, chili, zlatni lan i sjemenke komoraca


ljutkasta thai juha od kozica


vijetnamski sis cevap od kozica na 'grancici' od lemongrassa, umak od kikirikija


file romba, pire od krumpira i cesnjaka, ragu od skampa, lisicarki i susenog ombola


sous vide pileca prsa punjena maslacem od cesnjaka, proso s crnim trubama i tikvicama, ragu od maslina, susenih rajcica i kapara, ulje od medjvedjeg luka


krema od maka i rogaca, sladoled od cimeta, umak od malina


posirana kruska, slani sladoled od karamele, kruh od banane, krokant od meda i oraha



kada bi isao nabrajati stvari koje su nas odusevile, nabrojao bih prakticki sve; jela i kao komponente i kao kompleti su mahom genijalna ostvarenja

uz sve su posluzena fina, frisko pecena peciva

cisto da ne bi sve bilo savrseno - carpaccio lignje i thai juha ne funkcioniraju

posluga savrsena; informirana i vrlo attentive

vrlo skupo
gmit is offline  
Old 16.03.2015., 11:17   #99
meneghetti, bale


dimljeni file romba sa ruzmarinom na posteljici od karfiola i mladog luka, uz kremu od motra i ribane rotkvice


tartar od svjeze jadranske tune sa mediteranskim travama, cherry rajcica i beskvasni kruh sa kurkumom


degustacija maslinovih ulja


brudet od morskih puzeva sa narancom, potocnicom i zapecenom bijelom palentom


domaci ravioli punjeni polutvrdim kravljim sirom i istarskom skutom sa aromaticnim umakom od vepra i srne


beefsteak mariniran u mjesavini zacinskih trava dimljen grancicama ruzmarina sa grilanom endivijom






riblja kobasa od bijele i plave ribe sa koromacem i umakom od motra



iako je izbor mozda skroman, ideje i izvedbe su maestralne. odusevili su nas; nemoguce je ista izdvojiti posto je sve bilo bez greske

da ne bi sve bilo savrseno - posluzena peciva bila su dan stara

ambijent je wow (i vani i unutra)

konobarica ljubazna i usluzna

vrlo skupo
gmit is offline  
Old 16.03.2015., 11:21   #100
Nekidan bio u Gabreka, divljač odlična, i stvarno velike porcije, ali vino otvoreno crno, ništa ne valja, jednom riječju katastrofa ..........
europe is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.