Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2010., 16:07   #81
Za pištolj možda najbolje da odeš u Končar.
SD Končar - Zagreb 1786
Trg Sportova 11, 10000 Zagreb
tel. 01/3650-551, 01/3650-548, fax. 01/3091-059 - Darinko Bago
Koliko znam možeš navratiti tamo (Dom sportova) svaki radni dan od 19 do 21.
Najčešće svi počinjemo u osnovnoj školi, ali to ne znači da ne možeš ništa napraviti na državnoj sceni i ako počneš u starijim godinama
Pozdrav
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 20:47   #82
Quote:
pobb kaže: Pogledaj post
malo dižem temu. ne znam ništa konkretno o streljaštvu niti sam ga prakticirala al me zanima nekolko stvari.
najzanimljiviji mi se čini pištolj pa me zanima koje tu sve kategorije postoje, na kolikoj udaljenosti se gađa (pretpostavljam na tolikoj da nema veze što imam dioptriju )
i di onda u zagrebu mogu doći i reći da bi ja to probala par puta pa ako mi ide eventualno trenirala (jel ima smisla uopće krenut trenirat ak nisi klinac?)
jel skupo, kakva je konkurencija u hrvatskoj (recimo što se tiče pištolja)?
puno hvala!
sto se tice pistolja postoji juniorska (do 20 godina) i seniorska kategorija
zracnim pistoljem se gadja na udaljenosti od 10 metara (40 metaka) a malokalibarski (sport) pistolj na udaljenosti od 25 metara i ta disciplina se sastoji iz 2 dijela:
- 30 metaka precizne paljbe
- 30 metaka brze paljbe
dioptrija ne predstavlja nikakav problem, postoje streljacke naocale

takodjer, ni godine nisu problem jer je streljastvo jedan od rijetkih sportova u kojem i u godinama nakon 40e mozes biti vrhunski
skupo? ne znam sta tocno pod time mislis s obzirom da je praksa da klub osigura potrebnu opremu za svakog strijelca, a klupska clanarina se razlikuje od kluba do kluba

dakle, ako si se vec unaprijed opredjelila za pistolj, najbolje ti je otici, kako je demona napisala, u koncar.
prostorije im se nalaze u prizemlju doma sportova (ona strana direktno preko puta hotela panorama)
trener za pistolj je ante spirelja, mozes se raspitati u klubu za njega a i za sve ostalo sta te zanima.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 22:13   #83
Znate li mozda gdje ima za kupiti kronometar, i okvirnu cijenu? Mozda ime nekog ducana u Zg?
snowman333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 22:17   #84
Aaaaaa... Ako neznate za kronometar , mozda znate gdje se mogu kupiti one bezolovne diabole
http://phantom-re-ball.co.za/catalog...orange-243.jpg
snowman333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 09:00   #85
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post

skupo? ne znam sta tocno pod time mislis s obzirom da je praksa da klub osigura potrebnu opremu za svakog strijelca, a klupska clanarina se razlikuje od kluba do kluba
Ne znam jesam razumjela, dakle kad dođeš oni ti daju npr pištolj i ostalu opremu, a ti platiš samo članarinu?
I kolika je ta članarina cca ?
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 10:35   #86
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Ne znam jesam razumjela, dakle kad dođeš oni ti daju npr pištolj i ostalu opremu, a ti platiš samo članarinu?
I kolika je ta članarina cca ?
dobro si razumjela, opremu i oruzje dobijes od kluba, clanarinu placas.
ne znam koliko iznosi clanarina, svaki klub ima drugacije cijene
mozes okvirno uzeti 200tinjak kn, ali bolje je da provjeris kod njih, ovako i ja nagadjam
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2010., 21:00   #87
Evo imam 14, tek napunjenih godina...

Trenirao sa zracnom puskom Kustošiji, pa me zanima ima dali je kasno krenuti s vecim kalibrom i dali ima u Zg-u za maloljetnike?? hvala
MAteJ matej is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 20:36   #88
Bok.. dakle dosta mi je zanimljivo to streljaštvo..davno smo s razredom išli u neku streljanu i bio sam dosta solidan i trenutno sam zainteresiran negdje se učlanit u Rijeci. Shvaćam da ima dosta klubova pa bih molio za preporuke za mene kao 17-godišnjaka početnika da li je dobra ideja i da li je moguće sada se uključiti, onako više rekreativno npr. 3 puta tjedno i da mi netko to može malo pokazati da vidim dal mi to ide
davidoo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 23:31   #89
Quote:
davidoo123 kaže: Pogledaj post
Bok.. dakle dosta mi je zanimljivo to streljaštvo..davno smo s razredom išli u neku streljanu i bio sam dosta solidan i trenutno sam zainteresiran negdje se učlanit u Rijeci. Shvaćam da ima dosta klubova pa bih molio za preporuke za mene kao 17-godišnjaka početnika da li je dobra ideja i da li je moguće sada se uključiti, onako više rekreativno npr. 3 puta tjedno i da mi netko to može malo pokazati da vidim dal mi to ide
Da budem iskrena, nisam sigurna hoces li u Rijeci naći klub u kojem bi se netko bavio sa 17- godisnjakom, klinci uglavnom počinju sa 11 godina.
Ali možeš probat u zgradi di je bio Gracijani samo je ulaz na suprotnoj strani, blize željezničkom kolodvoru, zadnji kat.
Adresa je Krešimirova 3a
Ukoliko se nije ništa promijenilo, od 10.mjeseca ces naci svaki dan nekoga tamo iza 17 sati.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 20:11   #90
mislim da ces moci i sa 17 godina.
posebice ako bi se bavio rekreativno
klub koji je demona spomenula se zove 'lokomotova' i da, nakon 17 - 18 sati uvijek ima nekoga
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:55   #91
ok.. hvala
a moze li tko reci u 2 recenice kako izgledaju treninzi..koliko traju, koliko puta tjedno, što se radi...
davidoo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 17:12   #92
Quote:
davidoo123 kaže: Pogledaj post
ok.. hvala
a moze li tko reci u 2 recenice kako izgledaju treninzi..koliko traju, koliko puta tjedno, što se radi...
Treninzi nas koji se bas ozbiljno bavimo time traju barem (netko ima brzi tempo gađanja netko sporiji) 1-2 sata s nekakvim pauzama ako je potrebno.
4 - 5 puta tjedno.
Pucaju se nekakve grupe (5 metaka u metu), zadaci (3 serije po 10 metaka zadatak npr.97 98 98 ispucati), mečevi (40 ili 60 metaka), u parovima (ti i jos neki strijelac na slicnom nivou morate zajedno ispucati recimo 390, svaki ispuca 20 metaka)...
To su ovako neke stvari koje mi sad padaju na pamet.
Kad tek počneš, prvo te barem nekoliko tjedana čeka hvatanje osnova, pokušaji gađanja crnog kruga, ne micanje nogu iz stava...
I vjerojatno nemaš odmah 4-5 treninga tjedno nego 2-3
Ovo što sam ja nabrojala gore se uglavnom odnosi na strijelce s malo boljim rezultatom i više godina treninga iza sebe.
Davno je bilo kad sam ja počinjala pa nemam pojma kakve sam vježbice sve morala proći

Susannah će me nadopuniti ako mi je nešto promaklo.
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 20:43   #93
Quote:
Demona kaže: Pogledaj post
Susannah će me nadopuniti ako mi je nešto promaklo.
u principu si sve vise - manje rekla

stvar je u tome da svaki klub/trener/strijelac ima drugaciji princip rada.
kod nekoga ces imati treninge kakve je demona opisala (prepoznajem li tu koncarevu skolu? )
kod nekoga drugoga pak nesto sasvim drugacije, individualno
na kraju, kad stasas u pravog strijelca, treneri ce te ostaviti da sam sebe treniras
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 12:38   #94
Smile

pozdrav svimaaa,budući da sam se prije mjesec počeo baviti streljaštvom,zanima me kakva je puška walter anatomic ??? kakve su joj performanse i da li je dobra za osobe koje faktički imaju neko osnovno znanje i praksu u gađanju sa zraćnom puškom ???
rekreacija TZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 16:22   #95
Quote:
rekreacija TZ kaže: Pogledaj post
pozdrav svimaaa,budući da sam se prije mjesec počeo baviti streljaštvom,zanima me kakva je puška walter anatomic ??? kakve su joj performanse i da li je dobra za osobe koje faktički imaju neko osnovno znanje i praksu u gađanju sa zraćnom puškom ???
Puška je vrhunska. U Hrvatskoj Walther nije baš jako popularan ali manje više su svi ti proizvođači na visokom nivou kvalitete.
Ako govorimo o zračnom Waltheru, performanse su kao i ostalima, znaci brzina oko 170-175m/s (moze i više ali toliko se preporuča), kalibar 4.5
Za nekoga tko se bavi streljaštvom mjesec dana je ta puška nije preporučljiva.
Na takvoj zvijeri se neceš učit osnovama stava.
To se radi na jednostavnijim puškicama.
No nemoj da te to spriječi, ako ti je ok i ako možeš pohvatiti tehniku s njom go for it!
Demona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 16:50   #96
Quote:
rekreacija TZ kaže: Pogledaj post
pozdrav svimaaa,budući da sam se prije mjesec počeo baviti streljaštvom,zanima me kakva je puška walter anatomic ??? kakve su joj performanse i da li je dobra za osobe koje faktički imaju neko osnovno znanje i praksu u gađanju sa zraćnom puškom ???
prije mjesec dana? tko ti je preporucio waltericu i koliko godina imas uopce?
pitam jer, standard puska je teska oko 5kg, pa ako si u pubertetu (posebice ranijem) onda je ni ja takodjer ne preporucam.

ako si stariji... pa, mozes i na njoj uciti. medjutim, ne preporucujem i svakako da je bolje, kao sto je demona rekla, trenirati osnove i upoznavati se sa stavom, oruzjem i ostalim na serijskim puskama.
manjim, laksim, onima za pocetnike.
zato me zanima odakle ti info o walteru
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 13:01   #97
Wink

Quote:
Demona kaže: Pogledaj post
Puška je vrhunska. U Hrvatskoj Walther nije baš jako popularan ali manje više su svi ti proizvođači na visokom nivou kvalitete.
Ako govorimo o zračnom Waltheru, performanse su kao i ostalima, znaci brzina oko 170-175m/s (moze i više ali toliko se preporuča), kalibar 4.5
Za nekoga tko se bavi streljaštvom mjesec dana je ta puška nije preporučljiva.
Na takvoj zvijeri se neceš učit osnovama stava.
To se radi na jednostavnijim puškicama.
No nemoj da te to spriječi, ako ti je ok i ako možeš pohvatiti tehniku s njom go for it!
mah ja samo pitam jer sam gledao na internetu te air rifle i ona mi je zapala za oko,ma ćuuuj meni iz kluba ne dozvoljavaju da odem sa CZ-ovke ni na standard dok ne sredim "crnu" grupaciju,a okušao sam se sa samo 2 metka sa klupskim "special"-om i pogodio 8 i 9,al trener neda pa neda
rekreacija TZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 13:34   #98
Quote:
rekreacija TZ kaže: Pogledaj post
mah ja samo pitam jer sam gledao na internetu te air rifle i ona mi je zapala za oko,ma ćuuuj meni iz kluba ne dozvoljavaju da odem sa CZ-ovke ni na standard dok ne sredim "crnu" grupaciju,a okušao sam se sa samo 2 metka sa klupskim "special"-om i pogodio 8 i 9,al trener neda pa neda
pa naravno da ne da.
ni ja ti ne bih dala.

stvarno, s obzirom na tvoju duzinu bavljenja streljastvom, za standard pusku moras 100% pogadjati crno
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 13:55   #99
Wink

Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
pa naravno da ne da.
ni ja ti ne bih dala.

stvarno, s obzirom na tvoju duzinu bavljenja streljastvom, za standard pusku moras 100% pogadjati crno
ma znam,zato sam i nestrpljiv,evo baš sutra imam trening a na svakom se nadam da ću skinut kompletnu grupaciju jer stvarno je reeeed,nego reci mi koja je puška kod tebe,i da ako ti nije problem da mi napišeš težine pušaka ako znaš koju
rekreacija TZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 14:02   #100
Quote:
rekreacija TZ kaže: Pogledaj post
ma znam,zato sam i nestrpljiv,evo baš sutra imam trening a na svakom se nadam da ću skinut kompletnu grupaciju jer stvarno je reeeed,
red? nakon mjesec dana? joj
gle, obicno su pocetnici min. 1 godinu na serijskoj pusci.
onda, ako su dovoljno dobri, idu i na standard.

i da, dovoljno dobri ne znaci na jednom treningu pogoditi 30ak metaka u crno, vec to opetovano ponavljati nekoliko mjeseci

strpljenja, ne mozes sve preko noci
Quote:
rekreacija TZ kaže: Pogledaj post
nego reci mi koja je puška kod tebe,i da ako ti nije problem da mi napišeš težine pušaka ako znaš koju
moja zracna je feinwerkbau P70 koja je teska oko 5 kila
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.