Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2007., 02:33   #1
zasto se i dalje debljam?

Ovako,danas sam se nakom tjedan dana vagala i vidla da imam 62.5 kg na 172 cm sto me totalno sokiralo jer sam inace bila na 60.5 kg i zeljela sam jos ic dolje kilu-dve. U teretani treniram 2 puta tjedno po 1.5 h, idem na box 2 puta tjedno, na trbusni ples jednom i jos uz to trcim jedanput tjedno (oko 8 km cirka). Uz to se znam otic i rolati,plivati a i secem psa svakodnevno iako znam da nije to bogzna kakva potrosnja kalorija.
Jelovnik sam si full smanjila i otprilike to izgleda vise-manje ovako:
dorucak- muesli bez secera sa sojinim mlijekom
meduobrok- voce, jabuka ili naranca najcesce
rucak- ili neka integralna pasta (pola tanjura ak ne i manje) ili malo mesa il neke rize(takoder integralne) sa salatom. Fast food ne jedem osim pizzu koju si rijetko priustim, a kad si i priustim, ne bude vise od 3 trokuta.
vecera (prije treninga)- krekeri (2-3) ili sl. s 30 g posnog sira i nekim povrcem
i onda nakon treninga znam popit onaj proteinski shake (ali popijem manju dozu).
Slatko izbjegavam vecinom al recimo da prosjecno dnevno pojedem kockicu cokolade i 1 integralni keks (treba mi vlakna pa sve papam integralno ).
I cokolino mi se zna desit umjesto posnog sira za veceru ali isto u manjim kolicinama i sa 0.5 % mm mlijekom. Ak nekaj grickam, to su obicno grozdice ili bademi.
Jogurte ponekad pojedam kao meduobrok,ali one s 0.1 mm.
Pijem vecinom samo vodu (oko 2 L) i zeleni caj-nezasladeni.Ni cappuccino si vise ne priustim tolko .
Kalorije si racunam na jednoj stranici i prosjek mi je dnevni oko 1500 kcal sto znam da je premalo ali sam nekad bila na 900 kcal i mrsavila...
Shvacam da nisam sad ja debela ili nesto ali me zanima zna li mozda netko sta bi trebala promijenit da se ne debljam????

P.S. Problema s hormonima nemam.
cutiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 08:06   #2
Tjelesna aktivnost izgara masno tkivo,ali i stvara mišično....
Mišićno tkivo je teže od masnog...
Dakle,"teža" si,ali i čvršća...
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 10:08   #3
Upravo to: misici su tezi od sala. Ako se osjecas bolje, gipkije, a ogledalo pokazuje da si se zategnula- nemas o cemu brinuti..Vec sam negdje napisala da se ljudi previse fokusiraju na kazaljku vage a premalo na vlastite instinkte: ti najbolje znas sto se dogadja s tvojim tijelom..
S druge strane, mislim da je 1500 kcal premalo za aktivnost i za BMR s obzirom na tvoju visinu/tezinu (basic metabolic rate, energija za osnovne fizioloske funkcije)- mozda ti je tijelo u panici jer misli da gladuje pa radi na minimalcu a ostalo (recimo ovaj cokolino za veceru ) sprema u obliku zna se cega.. Ako osjecas neke druge smetnje osim tog pomaka na vagi (iscrpljenost, pospanost) mozda bi trebala promijeniti nesto u dijeti..
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 10:59   #4
Uzmi metar pa se izmjeri.
Ako su su struk i guza manji nego prije onda su to mišići
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2007., 15:51   #5
mislim da se ne mozes debljati uz teretanu, box i sve sto si nabrojala, nema sanse, moze se desiti jedino da ti je porasla kilaza zbog porasta misicne mase, al to nije nista lose ako ti se volumen tijela smanjio, npr ja sam krenula u teretanu prije 6 god u 3.mj i do ljeta te godine imala sam isto kila, al sam kupila traperice 2 broja menje, kuzis?
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 18:51   #6
Hm da to mi je i trener u teretani govorio al tesko mene tvrdoglavu uvjerit .Pogotovo zato jer mi se cini da mi se trbuh povecao a i bila sam skinula par kila tijekom gripe i sad vidim po hlacama da sam ih opet vratila. Vjerojatno sam to misice bila izgubila (jer sam imala stvarno totalan peh s tom gripom i svime i nisam bas puno jela).
cutiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 17:48   #7
Quote:
cutiee kaže: Pogledaj post
Hm da to mi je i trener u teretani govorio al tesko mene tvrdoglavu uvjerit .Pogotovo zato jer mi se cini da mi se trbuh povecao a i bila sam skinula par kila tijekom gripe i sad vidim po hlacama da sam ih opet vratila. Vjerojatno sam to misice bila izgubila (jer sam imala stvarno totalan peh s tom gripom i svime i nisam bas puno jela).
Nemoj se bedirati, vjerojatno se radi o tome da si zbog vježbanja očvrsnula pa su ti mišići teži od sala i samim time je kilaža možda malo porasla.
Zbog bolesti zna doći do disbalansa u tijelu, dehidracije itd. - pričekaj neko vrijeme pa se opet izvaži nakon što se vratiš svom programu. Preporučila bih ti mjerenje, što je netko već spomenuo. Kad sam mršavila puno više se vidjelo na obujmu nego na samoj vagi.
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 19:32   #8
mozda ima i veze kak stojis s tekucinom

meni tezina varira ~1,5kg ovisno o tome
52X32X52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2007., 00:09   #9
Quote:
cutiee kaže: Pogledaj post
imam 62.5 kg na 172 cm sto me totalno sokiralo jer sam inace bila na 60.5 kg i zeljela sam jos ic dolje kilu-dve.
---8< snip "treniram k'o manijak, a jedem k'o ptitjica
Ako si trudna, čestitam .

Ako voliš brojeve, umjesto vage mjeri opsege i procijeni postotak
tjelesne masne mase, npr. ovdje (ima tih onlajn kalkulatora k'o salate).
__________________

Zlokotlokrp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:48   #10
pozdrav

bok ljudi,moram priznati da ste me sad utjesili.naime ja vjezbam vec dva mjeseca,sve po pravilima, orbitrek,veslanje,cardio vjezbe,trbusnjaci,bucice, bla bla bla,nema vecere,nema slatko i dobijem 2 kile!!!!!!!!!!!!!!!!pa se nadam da su to misici.kad nisam vjezbala nisam se debljala, a nisam bas pazila na prehranu
vjezbalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 20:11   #11
ovo gore je više manje ok što su ti rekli... a ako želiš skinut "višak kg" onda moraš radit aerobne vježbe... - trčanje, orbitrek, bicikla itd...
a skidaš višak tako da dnevno potrošiš više kalorija nego ih uneseš u tijelo pa ti sad računaj...
i da 7000 kalorija manje = 1 kg masnog tkiva manje.. znači ako si to rasporediš kroz 2 tjedna... dnevno bi trebala npr unest u tijelo 2500 kalorija a potrošit 3000 kalorija

nadam se da si shvatila
cocoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:23.