Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2007., 16:10   #41
Sad sam bila kod doktorice rekla mi je da mi je to normalno to je povecano( AST) s obzirom da imam mononukleozu, i da ce se samo to smanjiti. I pitala sam ju dal mogu uzimat taj silymarin i ovaj drugi, rekla je da mogu ako hocu, al da i netrebam jer mi se jetra sama popravlja vec su mi bolji nalazi..
__________________
Svatko vidi kako izgledas, ali ih malo zna ono sto stvarno jesi
nirv@na is offline  
Old 05.11.2008., 10:02   #42
Smile alanin aminotransferase

Hello!
U 32 tjednu trudnoce, na redovitoj kontroli krvi pokazao mi se poviseni ALAT, prvi puta 62, a za tjedan dana povecao se na 182. preboljela sam infektivnu mononukleozu prije 9 godina i nikada do sada mi nisu jetreni enzimi bili toliko poviseni, zanima me koji je uzrok povecanja enzima i dali postoji mogucnost da se sprijeci povecanje ili je "to nesto" sto se nemoze svojevoljno kontrolirati. Unaprijed hvala
Yvonne is offline  
Old 15.01.2009., 11:10   #43
imama i ja povišen alt, baš vodim bitku protiv toga.
ali moj je još niži, 48. bio je i 39, 43... (kao normalno je 10-36)
i zbog tog više ne smijem piti logest pilule, gastroenterolog me šalje na stotinu pretraga u par bolnica, jer se ne zna zašto je povišen. bila sam i na ultrazvuku jetre, koji je jako dobar i na markerima hepatitisa- nemam ga. ja osobno sumnjam na stres i živčanost, jer u zadnje vrijeme nisam baš najboljeg raspoloženja. nadam se da će nać uzrok i da će se ubrzo smanjiti, pomalo me to brine. jer baš nema nekih drugih razoga da mi jetra bude ugrožena: ne pijem alkohol, gazirane sokove, kavu, ni ne pušim a ni prehrana mi nije loša.
tako da se nadam da će se stanje popravit.
__________________
Nemaš Pojma A Sereš Drugima Ljudi Vole Jesti Govna Pa Se Pravit Ludima !!!
nemaš pojma is offline  
Old 15.01.2009., 11:36   #44
I ja sam imao AST u nebesima ali to je zato sto sam jedno vrijeme jeo iskljucivo konzerve...
Josey_Wales is offline  
Old 27.06.2009., 15:31   #45
AST mi je 54, a ALT 121, gama glutamil 100 i C reaktivni protein 11!!

Sve ostalo divota, jel to nekakva indikacija banane jetre ili trenutni pokazatelj eventualno ak se dan prije pilo prije vađenja krvi npr?
xamaxy is offline  
Old 27.06.2009., 16:58   #46
Quote:
nemaš pojma kaže: Pogledaj post
imama i ja povišen alt, baš vodim bitku protiv toga.
ali moj je još niži, 48. bio je i 39, 43... (kao normalno je 10-36)
i zbog tog više ne smijem piti logest pilule, gastroenterolog me šalje na stotinu pretraga u par bolnica, jer se ne zna zašto je povišen. bila sam i na ultrazvuku jetre, koji je jako dobar i na markerima hepatitisa- nemam ga. ja osobno sumnjam na stres i živčanost, jer u zadnje vrijeme nisam baš najboljeg raspoloženja. nadam se da će nać uzrok i da će se ubrzo smanjiti, pomalo me to brine. jer baš nema nekih drugih razoga da mi jetra bude ugrožena: ne pijem alkohol, gazirane sokove, kavu, ni ne pušim a ni prehrana mi nije loša.
tako da se nadam da će se stanje popravit.
Pa nalazi ne odstupaju bas nesto puno od ref.vrijednosti da bi se ovo nazvalo ugrozenom jetrom.
maple leaf rag is offline  
Old 28.06.2009., 15:39   #47
Quote:
xamaxy kaže: Pogledaj post
AST mi je 54, a ALT 121, gama glutamil 100 i C reaktivni protein 11!!

Sve ostalo divota, jel to nekakva indikacija banane jetre ili trenutni pokazatelj eventualno ak se dan prije pilo prije vađenja krvi npr?
odstupaju dovoljno da se zabrinemo...

AST: 11 - 38
ALT: 12 - 48
GGT: 11 - 55

može biti zbog alkohola, ali može biti i zbog oboljenja bilo jetrenih bilo nekih drugih... nalaz bi trebalo ponoviti 15 dana nakon ovog (s tim da se ne pije alkohol dva tri dana prije) i ako tada enzimi ne budu u redu provest daljnje pretrage...
Termination is offline  
Old 14.09.2010., 21:01   #48
Quote:
lunali kaže: Pogledaj post
Ja sam ko dijete imala ogromne vrijednosti ast-a i alt-a, ali meni je to tad bilo radi streptokoka koje su se iz grla ubacile u krv, i onda sam primala neke opako bolne inekcije svako 21. dan kojih je u komunizmu bilo teško za nabaviti, ali je doktorica bila požrtvovna, pa je uvijek nalazila neki način da dođe do njih. Ne znam je si imao kakvih upala grla, ako jesi, možda da napraviš bris? Bubam, samo kao ideju.
Ja imam taj problem sa grlom .Teško i govorim ponekad,a kamoli nešto drugo.AST imam 45 , a AlT mi je 171.Kakvi su tvoji simptomi bili?
Nekonstantni is offline  
Old 15.09.2010., 17:18   #49
Uradi kompletnu lab. obradu ukljucujuci kiselu i alkalnu fosfatazu i lagano proanaliziraj svu simptomatologiju koja ti se desava najmanje zadnjih godinu dana.
Konsultiraj se sa internistom.
Javi nam sto je bilo.
Slizim is offline  
Old 31.10.2012., 17:15   #50
black mamba 23, Vaš post premješten je na temu Hepatitis B/C (kliknuti na link).

Za pitanja u vezi tzv. jetrenih proba, AST i ALT, imamo top-temu "Laboratorijski nalazi", stoga ovu zaključavam.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:58.