Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2015., 18:17   #1
Aqua ispirači za wc školjku

Koja je razlika između keramičkog aqua ispirača i običnog ? Malo sam tražio slike po guglu pa nisam mogo nać ovaj keramički, a običnog imam doma njega znam kako izgleda.
Thermaltake868 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 21:17   #2
Quote:
Thermaltake868 kaže: Pogledaj post
Koja je razlika između keramičkog aqua ispirača i običnog ? Malo sam tražio slike po guglu pa nisam mogo nać ovaj keramički, a običnog imam doma njega znam kako izgleda.
Vanjski oblik je isti
Razlika je u tome kaj obicni ima gumicu kojom se zatvara, otvara protok vode, a keramicki ima keramicke plocice kojima zatvara otvara protok vode. Keramicki su daleko kvalitetniji i trajniji.
ficorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 10:39   #3
Keramički ispirač ima dvije keramičke pločice koje imaju rupe za prolaz vode na suprotnim stranama. Površina je tako glatka da međusobno nalijeganje tih dviju površina jako dobro brtvi. Mast koja se nalazi između, osigurava lagano i sigurno dugotrajno klizanje te dvije pločice.Gumica koja se također nalazi na vrhu ima ulogu brtvljenja, pa te dvije površine jako dugo traju i sigurno brtve.

Loša strana ,koja se odmah ne vidi je mesingana distanca koja osigurava granično otvaranje protoka vode. S vremenom taj mesingani dio se istroši i pločice više ne dolaze na točno određena mjesta i evo problema,,,,,voda curi bez obzira što je poluga u položaju zatvoreno.

Ovo se događa ovisno o načinu i vremenu korištenja i popravak nije moguč!!

Toliko o keramičkim obrtaljima u svim slavinama ili aqua ispiraćima.

jedino što traje dulje ali ipak uz povremene popravke je vodokotlić.

Obično ispirać ima sve elemente iste , osim što za brtvljenje ima gumicu. Ovdje postoje ispirači na potisak i oni sa okretnom ručicom. I jedan i drugi koriste gumene brtve .

Ako već treba izabrati neki od svih navedenih ( najbolji aqua ispirać je vodokotlić) preporućam okretni sa gumenom brtvom
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)

Zadnje uređivanje Majstor : 29.06.2015. at 11:16.
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 11:03   #4
Aqua ispirači za wc školjku

Za ispiranje wc školjke u najviše slučajeva koriste se nisko ili visokomontažni vodokotlići,, ovisno o raznim koncepcijama.
Tema o vodokotličima je već dosta obrađena i mislim da je potrebno otvoriti temu o alternativnim načinima ispiranja wc-a.

Jedan on mogučih načina ispiranja je ispiranje s Aqua ispiračima.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 11:56   #5
Uskoro bih trebala adaptirati kupaonicu. U ovoj staroj sam nasljedila akvaispirač i sistem me oduševio. Možeš kontrolirati jačinu mlaza i vrijeme protoka vode. Bolje ne može!

No, sad bih željela dati ugraditi viseću wc školjku. Koliko vidim, uz nju redovno nude podžbukni vodokotlić.

Molila bih savjete ili iskustva s kombinacijom - viseći vodokotlić i akvaispirač, prvenstveno u smislu izvedbe ove kombinacije.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 18:37   #6
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Keramički ispirać ima dvije keramičke pločice koje imaju rupe za prolaz vode na suprotnim stranama. Površina je tako glatka da međusobno nalijeganje tih dviju površina jako dobro brtvi. Mast koja se nalazi između, osigurava lagano i sigurno dugotrajno klizanje te dvije pločice.Gumica koja se također nalazi na vrhu ima ulogu brtvljenja, pa te dvije površine jako dugo traju i sigurno brtve.

Loša strana ,koja se odmah ne vidi je mesingana distanca koja osigurava granično otvaranje protoka vode. S vremenom taj mesingani dio se istroši i pločice više ne dolaze na točno određena mjesta i evo problema,,,,,voda curi bez obzira što je poluga u položaju zatvoreno.

Ovo se događa ovisno o načinu i vremenu korištenja i popravak nije moguč!!

Toliko o keramičkim obrtaljima u svim slavinama ili aqua ispiraćima.

jedino što traje dulje ali ipak uz povremene popravke je vodokotlić.

Obično ispirać ima sve elemente iste , osim što za brtvljenje ima gumicu. Ovdje postoje ispirači na potisak i oni sa okretnom ručicom. I jedan i drugi koriste gumene brtve .

Ako već treba izabrati neki od svih navedenih ( najbolji aqua ispirać je vodokotlić) preporućam okretni sa gumenom brtvom
Popravak je moguč! Nemojte ljudima davat krive informacije. Promjeni se obrtaj, a da ode obrtaj treba puno vremena.
ficorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 18:40   #7
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Uskoro bih trebala adaptirati kupaonicu. U ovoj staroj sam nasljedila akvaispirač i sistem me oduševio. Možeš kontrolirati jačinu mlaza i vrijeme protoka vode. Bolje ne može!

No, sad bih željela dati ugraditi viseću wc školjku. Koliko vidim, uz nju redovno nude podžbukni vodokotlić.

Molila bih savjete ili iskustva s kombinacijom - viseći vodokotlić i akvaispirač, prvenstveno u smislu izvedbe ove kombinacije.
Tu kombinaciju nisam vidio do sad! Kod aquaispiraca je prednost mogucnost regulacije protoka. Ali upitna je potrošnja vode! Vodokotlic stedi i do 30% vode, a vecina ugradbenih vodokotlica ima dvo kolicinsko ispiranje, 6 ili 9 litara
ficorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 19:41   #8
Quote:
ficorama kaže: Pogledaj post
Popravak je moguč! Nemojte ljudima davat krive informacije. Promjeni se obrtaj, a da ode obrtaj treba puno vremena.
Napisati ono kaj se dogodi s obrtaljem nije davanje krive informacije.
Isto bi bilo da kažem ,da se gumica ne može zmijeniti.? U postu samo navodim moguće kvarove.
Za takve obrtalje govore da su dugotrajni, pa i gumica je dugotrajna.

Ako ne shvaćaš smisao posta , red je upitati autora. Jer ovako ispada da sam lażljivac ili da imam neki poseban interes.
Promjena Keramičkog obrtalja nije popravak istog!
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 21:08   #9
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Napisati ono kaj se dogodi s obrtaljem nije davanje krive informacije.
Isto bi bilo da kažem ,da se gumica ne može zmijeniti.? U postu samo navodim moguće kvarove.
Za takve obrtalje govore da su dugotrajni, pa i gumica je dugotrajna.

Ako ne shvaćaš smisao posta , red je upitati autora. Jer ovako ispada da sam lażljivac ili da imam neki poseban interes.
Promjena Keramičkog obrtalja nije popravak istog!
Ok
Al treba ljudima rec da gumica izdrzi cca 1 godinu cak i manje ako je dosjed los! Sam obrtaj od obicnog ispiraca izdrzi cca 2 god jer se orinzi istrose od zatezanja! Obrtaj keramickog izdrzi 5-10 god jer nema zatezanja nego je polozaj otvoreno zatvoreno pod 90°. I manje su osjetlj8vi na kamenac. Vodokotlici isto imaju svojih mana, kamenac je najveci problem. Naravno da je daleko bolji vodokotlic radi jednostavnosti odrzavanja i ustede vode. Svaki vodoinstalater bi trebao bez puno komplikacija prioasati vodokotlic na mjesto ispiraca!
ficorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 01:53   #10
Quote:
ficorama kaže: Pogledaj post
OkSvaki vodoinstalater bi trebao bez puno komplikacija prioasati vodokotlic na mjesto ispiraca!
Ali ja ne želim vodokotlić. Želim akvaispirač. Njime bolje kontroliram i jačinu mlaza i količinu potrošene vode. Nisam jedina koja ga ima u zgradi. Nemamo nikakvih problema s njim. No, svi su iza samostojeće školjke. Trebalo bi ga znati upasati iza viseće školjke. Očekujem da mi koja dobra majstorska duša udijeli ovdje koji savjet.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 13:16   #11
Quote:
ficorama kaže: Pogledaj post
Ok
Obrtaj keramickog izdrzi 5-10 god jer nema zatezanja nego je polozaj otvoreno zatvoreno pod 90°.
Ovdje te moram demantirati! Odgovorno tvrdim da je praksa pokazala da se ti keramički obrtalji jako brzo troše , upravo na tim mesinganim graničnicima.

Zato sam to i spomenuo.

Kada opisujem neki proizvod, nastojim biti što je više moguće objektivan u prednostima koje daje sam proizvođać i u manama koje su prije svega moje osbno iskustvo.
Možda je to dobro, a možda i nije? Ali kadse sam u nekaj uvjerim tada to mogu uvijek i dokazati. Mislim da je to ipak napoštenije.

Evo predlažem da , umjesto nastavka "prepirke"napišeš svoja iskustva s pojedinim uređajima da posluže onima koji imaju manje iskustva i eventualno na takvim ocjenama odluće kupiti ili ne kupiti pojedine uređaje.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 14:10   #12
A da mjesto prepirke ženi objasnite kako da spoji ispirać na viseću školjku? Očito žena voli ispiraće. Nebi trebao biti problem iako nemam iskustva sa tim visećim školjkama pa nisam siguran dali ima mjesta za ispirać da ti rućica ne završi u bubregu ili potiljku kad kreneš kenjati. Da ne postoji i ugradbena verzija ispiraća?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 14:57   #13
Za ugradnju aqua ispirača u viseću wc školjku nude se dva modela (po mojoj slobodnoj procjeni) koja mogu zadovoljiti sve kriterije sigurne montaže . Naravno o trajnosti ne mogu govoriti jer do sada nisam na takav način ugradio ni jedan aqua ispirač.

Prvo da obradimo ispirač.

Kako se radi o visećoj zidnoj školjki , ovdje u obzir dolaze dva modela , koja sam uspio pronaći.
Jedan od modela ima ovakav izgled , dok je drugi nešto drugačijeg oblika. Ova dva modela se ugrađuju u zid i spoj s wc školjkom se izvodi s mesinganom cijevi koja se po potrebi može i produžiti ili se koristi standardna dužina. Cijev za ispiranje se za svaki model isporučuje odvojeno i nije u cijeni ispirača. (Informacije sa stranica na netu).

Spajanje se izvodi na postojeću instalaciju fi 3/4" i sve se fiksira u zid zajedno s isplavnom cijevi. Isplavna cijev se izvan zida ostavlja nešto duža jer se tek kod montaže wc školjke odreže na pravu mjeru.
Za brtvljenje cijevi u wc školjki koriste se originalne gumene brtve. Po mojoj slobodnoj procjeni, možda se za isplavnu cijev može koristiti i pvc cijev fi 32 mm , ali to se može sigurno znati tek kad se vide kako su složeni ispirači?

Regulacija ispuštanja količine vode izvodi se s vanjske strane, odnosno sve je dostupno ispod pokrivne rozete.

Montaža wc školjke može se izvoditi na dva načina, dobar - zadovoljavajući i jako dobar način ( opet moja osobna procjena).

Dobar način je ugradnja "L" profila u zid i u pod ,prema potrebnom razmaku. Između konzola ugradi se odvodna cijev fi 110 za odvod wc školjke. U taj dio ugradnje sada ne želim ulaziti jer zahtjeva uvid u postojeće stanje na objektu - isto vrijedi i za dovodnu instalaciju.

Na konzole se postave prihvatni vijci za wc školjku i telk kada je sve opločeno pristupa se montaži wc školjke s svim potrebnim elementima

Drugi, bolji dio ugradnje za wc školjku je nosiva konzola. Ona se može ugraditi u klasični zid, a može se ugraditi i na "suho" - oblaganje s knaufom. Na tu samostojeću nosivu konstrukciju postoji mogućnost učvršćivanja i aqua ispirača i odvodna instalacija. Konzola se također ugrađuje po pravilima struke i ne želim sada opisivati samu ugradnju. Ona na sebi već ima sve potrebne elemente i na neki način je "predmontirana".

O trajnosti brtvenih spojeva na ispakivaču ne mogu govoriti, osim da iskreno mislim da sa tim ne bi trebalo biti nikakvih problema. Kada se sve postavi po PS tu tada zaista nema problema.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 16:43   #14
Majstore, ti si moj junak dana, tjedna, mjeseca.

Kako nemam puno prostora, rado bih ovu konstrukciju na koju se vješa školjka uštemala u zid. Vidjela sam školjke od 49 cm dužine i to bi mi jako odgovaralo, jer je dimnjak sa strane širine 50 cm i on diktira i širinu pulta u nastavku i ugrađenog keramičkog korita u njemu.

Uglavnom, sad treba naći majstora koji bi ovo znao/htio izvesti. Majstori, javite se! Majstore, javi se!


Eh, da! Hvala i tebi, kerbi, što si forumaše podsjetio na moj problem. Žena čeka u kupaonici, a oni navalili o brtvilima. cccc
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 17:20   #15
da, iako nemam namjeru mješati se u vodu i grijanje slušaj, imaš u ponudama simplon školjke dužine 46 cm ili baltik školjke dužine 43 cm, i to se uklapa u tvoja razmišljanja. budući da imaš želju instalirati sa strane akva ispirač sa navojnim mehanizmom. mala tajna, postoji mogućnost da pomičeš još dublje prema dimnjaku, minimalno 7 cm (dasku, zbog muških potreba, ali nakon keramičarskih radova treba ušarafiti kukicu za podizanje- fiksiranje daske). dakle- rješivo
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 22:00   #16
čekao i čekao komentare, dakle želiš panama školjku ponude govore o willeroy& boch dužine 485 mm,dolomite nano od 47 cm, ali imaš problemčić sa montažom okvira nosača školjke, to ti odnosi cca 7 cm plus debljina promjera odvoda u pod ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 22:33   #17
ili probaj na piccoli gabinetti gli angoli?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 00:12   #18
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
čekao i čekao komentare
Stigla!

Kanjar, puno hvala na trudu da mi nađeš odgovarajuću školjku! Malo sam guglala i koliko vidim, većina je stojeća, a meni treba viseća.

Hvala ti na ideji za kukicu koja bi držala dasku! Nije mi uopće pala ova stvar na pamet. Istina, još uvijek pojma nemam kako bi to trebalo izgledati. Mislim, znam kako kukica izgleda, ali ne i ova za držanje daske.

Što se tiče ovih raspoloživih 50 cm, ako baš bude problem smještanja svih potrebnih elemenata, zažmirit ću na jedno oko ako je školjka izađe iz gabarita do 5 cm, iako bih voljela da mi na tom zidu sve bude u ravnini širine dimnjaka.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 00:27   #19
malo razmisli, za ovako mali , zahtjevan prostor nije dobro provođenje kanalizacijske vertikale uz stijenku dimnjaka, nije dobro i gubiš pola fi u prostoru. kukica može izgledati kao haklić od prokroma ili od žice debljine 3 - 4 mm (prokrom ili alu), inače znaš ti nas muške, i ugradnjom simplona ili baltic školjke smanjuješ vrijednost investicije i rokove inače i zamolio sam Leonarda da vinci-ja za savjet
i odgovorio mi je da je najoptimalnija veličina školjke 38 da 40 cm minimalno potrebno za sjedenje (do pola)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 00:29   #20
razmisli o kukici za prozore
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.