Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2011., 10:34   #1
Imam san i imam plan (ili ipak nemam?)

Dakle, snovi i planovi!

To baš odlično zvuči

Znate ono kad vas pitaju na razgovoru za posao 'A gdje se vi vidite za 5 godina?' pa im umjesto 'Na Vašoj poziciji' odgovorite nešto bezveze.

Ili kad vam frendica počne pričati o tome kako će jednog dana kada počne raditi imati svoju kuću, sa najvišljom ogradom i strujom na vrhu te ograde. Ima možda već tlocrt cijele građevine u glavi i točno zna što hoće. Zidove je već ofarbala, cvijeće cvjeta.

Ili imate drugu frendicu koja da dobije neki omanji iznos na lotu točno zna koji biznis bi pokrenula i koga bi zaposlila, gdje bi se reklamirala, s kim bi poslovala blabla.

Ili imate frenda koji sanja o svojoj familiji i klincima, mislim da im već i imena zna.

Ili barem imate neku ogrooooomnu želju otputovati u točno taj i taj grad i to jednostavno mooooorate vidjeti prije nego umrete!

A one cipele u izlogu - pa njih morate imati! Ili auto!


Imam jedan problemčić
nemam takvih želja, snova ni planova

- Nije da mi je skroz svejedno npr. da li ću živjeti na ulici, ali mogu se jednako zamisliti u podstanarskom stanu kao i u nekoj kućici na brdu ili u nekom stanu koji izleda ko skladište s onim ogromnim otvorenim liftom (previše filmova).
- Mogu se zamislit i sa familijom i bez. Ni jedna slika mi nije - moram to imati.
- Da dobijem na lotu - pojma nemam što bi i kako bi provela život.
- Putovanja - volim, ali nemam destinaciju na koju moooooram otići, iako bi na dosta toga rado da odem ako mi se pruži priliku, ali ako ne ništa zato
- auto snova? Pa imam jedno 30tak različitih auti koje bi kupila da imam para, od Lade Nive do Mini Morrisa
- Nije mi se nikad desilo da neki komad robe ili nečeg sličnog moram imatiiii

Imate vi nešto što moooooorate imati i o čemu sanjate, što planirate? Što? Što? Što?
Možebitno se i ja sjetim nečeg svojeg čitajući tuđe planove, možebitno samo nisam svjesna svojih planova

Malo sam u bedu jer nemam nikakvih pravih planova
Čini mi se ko da bi ih trebala imati, ha? :misli:
Pliz nemojte me selit na psihokauč. Hvala.
10 smajlića je stvarno premalo za ovakve životne teme huh.
aisling is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 10:37   #2
Kod mene niš nije išlo po planu, pa zato više ništa ne planiram. Što bude, bit će...

Imam nekoliko strasti u životu, ali ona koju mogu realizirati odnosi se na putovanja. Jedina velika želja mi je putovati, putovati, putovati... ima dosta destinacija koje bi željela posjetiti.

I da, htjela bih postati mama prije 45-e.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 10:40   #3
Nikad nisam imala točno određene planove i neke posebne snove.

Kad malo bolje razmislim, ja sam potpuno isprazna.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 10:58   #4
Privremeno sam zaledio osnivanje poduzeća, prebacih to za iduću godinu jer su mi budući klijenti odustali od proljetos planiranih poslova i ugovora, zbog krize. A ne želim otvoriti tvrtku pa muku mučiti da štogod zaradim, ne funkcioniram tako. Hoću da svaki korak bude pripremljen. To je što se tiče posla.

Prodajem stan, ali to traje. Htio bih kućicu s dvorištem. Da mogu parkirati auto, ali i imati mace. Našao sam jednu koja mi se svidjela, ali daleko je. Bog odande izvodi kornere. No ne žuri mi se. To je pak što se tiče stanovanja.

Emotivno, još se nisam skrasio. Tu nastojim ne imati planove. Jer kad god ih imam - uvijek se izjalove.

Ne znam dakle gdje se vidim za pet ili deset godina - ali planiram, svakako. Rijetko kad puštam da me voda nosi premda je bilo i takvih razdoblja. Ne orijentiram se pritom na hedonizam - kad mi puhne, putovat ću, to mora biti spontano - ali želio bih imati knjižnicu s gomilom u kožu uvezanih knjiga i sobu za bilijar. To su recimo stvari koje volim, riječi i kugle.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 11:30   #5
Quote:
Xena2000 kaže: Pogledaj post
Kod mene niš nije išlo po planu, pa zato više ništa ne planiram. Što bude, bit će...

Imam nekoliko strasti u životu, ali ona koju mogu realizirati odnosi se na putovanja. Jedina velika želja mi je putovati, putovati, putovati... ima dosta destinacija koje bi željela posjetiti.

I da, htjela bih postati mama prije 45-e.
Kod mene nikad nije bilo nekog pravog plana pa zato ne znam kako se to radi
A putovanja recimo su dobar primjer - i ja bi na dosta destinacija, samo što ih nemam pobrojano ni u glavi čak. Mislim, kad mi puhne odem negdje, pa bio to Pariz, Japan ili Pitomača, samo da se ide
Ždere me što nemam neku destinaciju za koju mogu reći - e prvo kad skupim pare idem baš TU! To mi fali.

Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Nikad nisam imala točno određene planove i neke posebne snove.

Kad malo bolje razmislim, ja sam potpuno isprazna.
Uh, dijagnoza odmah u drugom postu

Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
ali planiram, svakako.
Bome planiraš
Ali odakle to, zašto? Ko te to naučio?
aisling is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 11:38   #6
Quote:
aisling kaže: Pogledaj post
Imate vi nešto što moooooorate imati i o čemu sanjate, što planirate? Što? Što? Što?
dugoročnih nemam
a niti na kratkoročnima ne inzistiram; dogode se sami od sebe
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 11:40   #7
Ne mora te nitko naučiti, ili to imaš u sebi ili ne..
Ja sam inače osoba koja dosta mašta Pa voljela bih ovo, pa voljela bih ono...
Profesionalno sam se 'ostvarila', emotivno također... našla svoju srodnu dušicu().... sad još samo fale neke stvari poput našeg stana, djeteta, svadbe i slično.... al valjda će i to doći.

Zapravo za ostvarenje mojih snova treba mi samo i jedino lova.... džaba mi što znam da bi proputovala Sjevernu Ameriku, Australiju i Kanadu kad za to nemam sredstva...
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 11:55   #8
Quote:
aisling kaže: Pogledaj post
Ali odakle to, zašto? Ko te to naučio?
Racionalno bi objašnjenje bilo - život. Ljude koji o njemu ne razmišljaju uvijek iznenadi, najčešće direktom u glavu. Evo recimo, neki dan kaže mi frend: "Sretan si što nemaš kredita." A to veze nema sa srećom nego sa samodisciplinom. Realno, treba mi novi auto. Također realno, bez kredita ne mogu ga kupiti jer čuvam lovu za važnije stvari. Realno na treću, ako se moram zadužiti da kupim auto, onda si ga zapravo ne mogu priuštiti. Moram se pokriti tim što imam. Popravljat ću i voziti taj dok ne dođe bolje vrijeme, nema druge. Ljudi koji dižu kredite zapravo su nerazumni. Ne zadužujem se, ne posuđujem novac. Imam minus, ali iskoristit ću ga samo ako se radi o glavi, doslovno. Za bolnicu, znači.

Duhovno - previše sam vremena protraćio na krive stvari. Uglavnom na hedonizam. Postalo mi isprazno. Ovo što sam potrošio na znanje ne smatram izgubljenim, ali što sam stariji, sve više širim horizonte. Držim da ne postoji knjiga iz koje ne bih mogao štogod naučiti. Čitam znanost i "znanost", ništa ne odbacujem. Jasno, filtriram pročitano, ali kad pomislim na to da ću još živjeti 30-40 godina a promaknut će mi toliko toga - postajem manijakalno sustavan. Nastojim ne trošiti preostale resurse uzalud. Pojednostavnjujem si život, ukratko. Sve što mi smeta, sve što me boli, sve što ne trpim - ide van. Prestar sam da bih se opterećivao tuđim mišljenjem i stavovima. A unutra pak ide sve do čega je meni stalo. Toliko je toga da moram imati popis, kako ne bih štogod zaboravio.

Astrološki - Sunce mi u Škorpionu. Mi sve planiramo. Ništa nam u krilo ne pada samo tako. Control freakovi, što ćeš.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:07   #9
Stigo mi burek pa se žurim

bajo, kakvi su to planovi koji se dogode sami od sebe? Daj primjer! Mislim da i ja imam takvih
Samo ne znam da ih imam dok se ne dogode.

Xena, misliš da je moguće to imat negdje duuuuboko u sebi?

Hekatonhire, oglasi su na US-u jebemumiša
aisling is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:10   #10
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Nikad nisam imala točno određene planove i neke posebne snove.

Kad malo bolje razmislim, ja sam potpuno isprazna.
tako i ja.
samo ne mislim da sam isprazna vec manje nezadovoljna od onih kojima se planovi ne ostvare i koji cijeli zivot, ili dio njega, usmjere ka ostvarenju.

nekako sve radim u hodu. ne drzim kartu zivota niti imam GPS u rukama. skrecem kako dodjem do krizanja, a ako se izgubim, pitam
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...
dimnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:14   #11
Quote:
aisling kaže: Pogledaj post
Hekatonhire, oglasi su na US-u jebemumiša
Ne trebaju mi oglasi, nikad ništa tako nisam zbario. Doduše, nisam ni pokušao, čemu? Dovoljno mi indirektno reklamiranje.

I da, dobar tek.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:22   #12
Quote:
aisling kaže: Pogledaj post
Imate vi nešto što moooooorate imati i o čemu sanjate, što planirate? Što? Što? Što?
Imala sam velike snove i još veće planove. Oduvijek sam bila megalomanijak. Nije se ostvarilo ama baš ništa. Zato sada nastojim samo održat status quo, da se stvari ne pogoršaju još više. Učim živjet od danas do sutra, carpe diem i to.

Doduše, ima jedan san i jedna velika strast koju si moram ispunit. I hoću jednom sigurno. Mačka.
Shera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:26   #13
Meni je svejedno je li cura ili dečko, ali to i ja hoću. Mace su gospodari svemira.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:26   #14
Quote:
dimnjak kaže: Pogledaj post
tako i ja.
samo ne mislim da sam isprazna vec manje nezadovoljna od onih kojima se planovi ne ostvare i koji cijeli zivot, ili dio njega, usmjere ka ostvarenju.

nekako sve radim u hodu. ne drzim kartu zivota niti imam GPS u rukama. skrecem kako dodjem do krizanja, a ako se izgubim, pitam
Ja sam oduvijek pomalo zavidjela ljudima koji su imali neki jasan cilj pred sobom.

Ili recimo ljudima koji su već sa 12, 13, znali što žele raditi u životu i onda to stvarno i rade.
To mi je divno.
Ja da sad, s 31, biram fakultet ne bih bila ništa manje izbezumljena nego kad sam imala 18.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:27   #15
Kad god sam planirala nešto daleko unaprijed, prije ili kasnije je sve otišlo kvragu
Zato sada planiram samo kratkoročno i uživam u putovanju prema cilju koji će se kad-tad otkriti
Crnjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:29   #16
Neke snove sam ostvario, neke hoću, neke nisam, a možda niti neću.

Moje snove vam reći neću jer su moji, a neki nisu ni skroz baš legalni, pa ne bi bilo uputno.

Uglavnom, ako me ne satre tramvaj prije, moj najgori scenarij je da sam sugar daddy na Tajlandu nekoj djevojčici i pijem koktele čekajući smrt, što i nije loše.

Planove mi mogu pokvariti roditelji ako me nadžive, oni su onako dosta moralni i škrti, ali ako neće brdo Muhamedu....
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:30   #17
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Meni je svejedno je li cura ili dečko, ali to i ja hoću. Mace su gospodari svemira.
Ja mislim da bi curu, nekak mi se čine mirnije. Al može i dečko ak je maza.
Shera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:31   #18
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ja sam oduvijek pomalo zavidjela ljudima koji su imali neki jasan cilj pred sobom.

Ili recimo ljudima koji su već sa 12, 13, znali što žele raditi u životu i onda to stvarno i rade.
To mi je divno.
Ja da sad, s 31, biram fakultet ne bih bila ništa manje izbezumljena nego kad sam imala 18.
kuzim. mislim, nije da nikad nemam plan. imam ga, no u pravilu je kratkorocan i podlozan promjenama. no bas zbog toga se ne svrstavam u one koji imaju The Plan.
za to imam muza. on ima dovoljno The Planova za nas oboje
__________________
Those who have seen your face, draw back in fear... I am the mask you wear, It's me they hear...
dimnjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:33   #19
Kao djevojka planirala sam završiti rudarsko-geološki fakultet,udati se oko 26-te,roditi oko 30-te.
Fakultet nisam ni upisla,udala sam se i rodila sa 18.
Poslije nisam mogla puno planirati,jer je došao jebeni rat od 4 godine,u to vrijeme mi je bilo važno samo da svi preživimo.
Kasnije su stvari počele lijegati na svoje mjesto,i dala sam si oduška za neke stvari.
Rodila sam još jedno dijete,i počela putovati.
Sve po Evropi mi je bilo onako normalno,onda sam prije tri godine počela planirati davnu želju da odem rodici u Australiju.
Na kraju i otišla na mjesec dana.
Zatim u Tunis.
Od malih nogu me fascinira New York,i rekla sam mužu da ću se živa okretat u grobu,ako ne odem tamo.
Čim prodam zemlju u Rvackoj,uplatiću nam to putovanje.
Nadam se da samo neću umrijet odmah po povratku.
Maca. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2011., 12:34   #20
Quote:
aisling kaže: Pogledaj post
Xena, misliš da je moguće to imat negdje duuuuboko u sebi?
Pa prvenstveno mislim na karakter. Ili si takav od sebe(da planiraš) ili nisi... Ja jesam. Manje više.

Znala sam da želim biti samostalna, raditi ono što volim, biti s nekim tko mi odgovara po mojim kriterijima i tako to.... to što sve to nije došlo onda i na način na koji sam mislila, nije važno. Važno je da je ostvareno.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.