Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2012., 08:31   #1
Nesretne ljubavi i kreativnost?

Pisanje je moj hobi i jedna od stvari u kojima mislim da sam dobra. To mi kažu i drugi. Ne mislim da sam prejebena, ali mislim da sam dobra u tome.

Kad pišem, stvari mi se obično dijele u dvije skupine, a to su ljubav i satira. I ta satira obično nema previše veze s tim kako se osjećam u ljubavnom smislu, a ljubav, eto, ne bi vjerovali, ima. Veze s tim kako se osjećam u ljubavnom smislu, mislim

I sad mi pada na pamet jedna stvar, a ta je sljedeća: ako pišem nešto vezano za ljubav, definitivno moram biti nesretno zaljubljena (ili razmišljati o prošloj nesretnoj zaljubljenosti) da bi to iole i na što sličilo, tj. zvučalo. Jer ako pišem o svojoj sretnoj zaljubljenosti, Isusa mi Boga, to zvuči toliko glupo da se meni samoj ne da čitat I inače ne volim stvari o sretnim ljubavima, izuzev možda Halo od Beyonce ili Head Over Feat od Alanis. Ostalo mi je sve, više-manje, sranje.

Imam cijeli folder na kompu u kojem sadržim tisuće i tisuće ljubavnih izbljuvaka posvećenih bivšem dečku, tj., o njemu su, pisani u tom razdoblju kad me to još držalo, a neki čak i nedavno, kad bih se sjetila neke zgode vezane za njega, obično neke neugodne, koja me jako pogodila (jebiga, imam vremena za razmišljanje u zadnje vrijeme i svaki mi đavo pada na pamet). Isto tako, sretno sam zaljubljena već neko vrijeme i skoro ništa nisam uspjela napisati, a da ima veze s likom u kojeg sam zaljubljena. I s kojim želim ostarit, btw, imat djecu i već sve što uz to ide. Jednostavno - doživljaji s njim me ne pucaju u ljubavno-kreativnom smislu

I nije da me to brine, više mi je fascinantno i začudno! Mislim, i s tim bivšim kojem sam napisala sto tisuća stvari sam također imala jako dobru fazu dok smo bili zajedno, i tad mu nisam pisala. Isto tako, nedobog da se raspišem o sadašnjem dečku jer bi to značilo da smo otišli u kurac očito

Ima li na forumu.hr još kreativaca (ili onih koji se takvima smatraju) koji su na kreativnost puno više inspirirani kad su nesretno zaljubljeni (ili općenito - kad su nesretni) ili vas je više suprotnih? Ili ste neutralni po tom pitanju?
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 09:03   #2
Quote:
morcego kaže: Pogledaj post
...
Ima li na forumu.hr još kreativaca (ili onih koji se takvima smatraju) koji su na kreativnost puno više inspirirani kad su nesretno zaljubljeni (ili općenito - kad su nesretni) ili vas je više suprotnih? Ili ste neutralni po tom pitanju?
Ima.
Nisam siguran bi li svoja trkeljanja nazvao kreativnim, ali potreba da svoja razmišljanja stavim na papir javlja se isključivo kad sam zbog nečega nesretan (ili ekstremno napaljen, no to je isto muka, zar ne? ).
__________________
Granice mogućeg možemo odrediti samo onda, ako ih prijeđemo odlaskom u nemoguće (Arthur C. Clarke)
Sves is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 10:05   #3
Quote:
morcego kaže: Pogledaj post

Ima li na forumu.hr još kreativaca (ili onih koji se takvima smatraju) koji su na kreativnost puno više inspirirani kad su nesretno zaljubljeni (ili općenito - kad su nesretni) ili vas je više suprotnih? Ili ste neutralni po tom pitanju?
Ima.

Mene je ta kreativnost u vidu pisanja držala nekih 5, 6 godina i onda je odjednom stala; više mi uopće nije dolazila inspiracija. U tom razdoblju sam bila nesretno zaljubljena tj. zaluđena u jednog lika iz srednje, a i bila sam i nesretna općenito gledajući. Tako da bi se moglo reći da je bilo preklapanje.

U međuvremenu je bilo i sretnih i tužnih ljubavi, ali poriv mi se nije vratio.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 11:18   #4
Quote:
morcego kaže: Pogledaj post
Ima li na forumu.hr još kreativaca (ili onih koji se takvima smatraju) koji su na kreativnost puno više inspirirani kad su nesretno zaljubljeni (ili općenito - kad su nesretni) ili vas je više suprotnih? Ili ste neutralni po tom pitanju?
...kreativnost može biti kanal da se neke stvari raščiste/prebole/nadrastu - što svjesno, što nesvjesno...
...al super je kad možeš stvarati iz sreće i pozitivnih emocija
__________________
...
moremore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 11:45   #5
Je, Morcego, ti si meni superfun za čitat. Božeprosti, ne želim reć da mi je superfun kad si nesretna, ali ono, zanimljivo bude čitat tvoja propitivanja i misli, barem vorumski.


Inače, za nadodat na temu: nema velike umjetnosti bez velike patnje ili velike droge ili velikog pijanstva


To sam negdje pročitala, jednom. Da ne ispada da širim kulturu drogerisanja.


Neću nikad zaboravit anegdotu vezanu za ovu teoriju, koju rado prepričam kada je ova tema na tapetu. Jednom sam bila na jednoj zabavi na kojoj je bio jedan vrlo poznati kompozitor/tekstopisac, poznat po tugaljivim, srcedrapajućim, a pak jako slušanim i voljenim pjesmama. Bio je sretan, pio je, ali je sretno pio, plesao, smijao se i minglao i bilo mu je tako super. I onda su svi valjali neke fore i on se tresao od smijeha i u jednom trenu stao i rekao:

-"U jebote, previše sam sretan. Već sam mjesecima previše sretan. Dajte, ljudi, moram se hitno bacit u nekakvu depresiju, nisam napisao ništa otkad mi je ovako dobro. Moram se hitno zbedirat, tužno zaljubit, nešto. Pati mi karijera."


Eto, štaš.
Sretni ljudi pišu članke o pozitivnim vibracijama i balansku hormona u "Moje Zdravlje", i guess.



Ne znam šta bih rekla. Ne znam. Ali zaista je zastrašujuća mogućnost da se inspiracija razbuktava tek kada se za nekim/nečim pati ili nam je netko konstantno nadohvat ruke ili neki kuki.

Čisto sumnjam da su veliki književnici i pjesnici svoje muze nalazili u ženama koje im se doma prešetavaju u vitlerima i viču zbog čarapa na podu.



"Upiši ekonomiju, završi pravo, nađi pravi posao, budi sretan, sređen čovjek. Od umjetnosti se ne živi.".

Nekad su ti roditelji doista u pravu.



Mda. Ali neki ljudi fakat misle da super pišu, ali nemaju pojma. Onako, kad pišu zvuče kao pamflet kršćanske mladeži ili pozitivne afirmacije sa naputaka za bolji život. Bilo bi bolje da si tugu pretoče u goblen djevojčice s janjetom ili nešto.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 12:22   #6
O da, baš sam o tome nedavno razmišljala i stoput lakše napišem pjesmu o nesretnoj ljubavi nego o sretnoj, ali ne dam se
Nisi jedina
__________________
..."Ali, ako me pripotomiš, bit ćemo stvarno potrebni jedno drugom. Ti ćeš za mene biti jedini na svijetu. Ja ću za tebe biti jedina na svijetu." Dream of me
RedHairFairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 12:30   #7
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Mda. Ali neki ljudi fakat misle da super pišu, ali nemaju pojma. Onako, kad pišu zvuče kao pamflet kršćanske mladeži ili pozitivne afirmacije sa naputaka za bolji život. Bilo bi bolje da si tugu pretoče u goblen djevojčice s janjetom ili nešto.
prekrasna je ironija u samoevaluaciji

slabo obrazovanim ljudima obično ne pada na pamet pisati
već raznim fakultetlijama vražićak na ramenu zvan ego vrišti "ti imaš poruku za podijelit svijetu, što li će samo učiniti bez tvojih promišljanja i doživljaja?"
a onda malo dalje, u raznim komparatističko-književnim sferama, ili su si preintertekstualni ili nenadahnuti ili isklišejizirani pa im opet ne pada na pamet pisat

druga stvar ako pišeš kao nekakav ventil i ne namjeravaš pokazati živoj duši. tak ja. možeš se par godina kasnije (ili samo par dana) facepalmat i naricat gdje ti je bio mozak da si mogla tako neš bedasto istrkeljat

a ak i dalje misliš da je genijalno nakon malo distance... pa jab dao mnogo stvari da mogu bit ignorantno nekritičan, tak da sretno s tim
b3lph3g0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 12:38   #8
Sretno s čim?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 12:39   #9
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Sretno s čim?
ajme sav sam nejasan nešto. upućeno prvotnoj autorici ekšli
b3lph3g0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 13:10   #10
Quote:
morcego kaže: Pogledaj post
Ima li na forumu.hr još kreativaca (ili onih koji se takvima smatraju) koji su na kreativnost puno više inspirirani kad su nesretno zaljubljeni (ili općenito - kad su nesretni) ili vas je više suprotnih? Ili ste neutralni po tom pitanju?
Ne mogu baš govorit o pisanju jer me nikad nije na takav način zanimalo.
Ali mogu reć da san praktički cili život u nečemu kreativnom i sad kad vratin film unazad - najkreativnija i najbolje ideje san imala kad san bila sritna/sritno zaljubljena.
__________________
~
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 13:12   #11
Ja sam nesretno zaljubljen još od osnovne, zapisivao sam svoje misli i osjećaj eu tone bilježnica, a nedavno kad sam gledao film "Sedam", podsjetio me na moje piskaranje. ne mogu reći da je neko umjetničko djelo, ali neki tekstovi su mi ok i čak komični, posebno oni ciničnog stila.
N. Nitko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 18:55   #12
Quote:
b3lph3g0r kaže: Pogledaj post
druga stvar ako pišeš kao nekakav ventil i ne namjeravaš pokazati živoj duši. tak ja. možeš se par godina kasnije (ili samo par dana) facepalmat i naricat gdje ti je bio mozak da si mogla tako neš bedasto istrkeljat

isto tako i kod mene
ne dajem to okolo, sram me je toga. makar u tom trenu mislim 'uf šta je ovo dobro jebemti'

al da, isto tak mi se piše kad nisam dobre volje.
Kukalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 19:51   #13
Quote:
morcego kaže: Pogledaj post
Ima li na forumu.hr još kreativaca (ili onih koji se takvima smatraju) koji su na kreativnost puno više inspirirani kad su nesretno zaljubljeni (ili općenito - kad su nesretni) ili vas je više suprotnih? Ili ste neutralni po tom pitanju?
Evo i mene. Kad sam nesretna bitnija mi je glazba, dakle sviranje, a znam i pisati razno razne pizdarije.
S druge strane kad sam sretna, crtala bi po cijele dane.
Antheia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2012., 20:57   #14
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Je, Morcego, ti si meni superfun za čitat. Božeprosti, ne želim reć da mi je superfun kad si nesretna, ali ono, zanimljivo bude čitat tvoja propitivanja i misli, barem vorumski.

Ajde, hvala
A ostatak posta mi je prejeben, samo me baš sad zanima ko je lik... Da nije Balašević?



Quote:
Antheia kaže: Pogledaj post
Evo i mene. Kad sam nesretna bitnija mi je glazba, dakle sviranje, a znam i pisati razno razne pizdarije.
S druge strane kad sam sretna, crtala bi po cijele dane.
Naravno, mislila sam na sve umjetnosti, ne nužno na pisanje. Tj. na sve vidove kreativnog izražavanja, jel.
Da, ja isto crtam kad sam u happy fazi Ali te crtane moje črčkarije mi se nikad nisu naročito sviđale, da budem iskrena. Ovo šta napišem kad sam komatozna mi se sviđa, jebiga, bite me. Mislim da je puno bolje priznat da ti se sviđa nešto kod tebe nego govorit "joj, jelda da sam baš glup, jelda jelda" u nadi da te netko pohvali
Što ne znači da se svima mora sviđat kako ja ili bilo ko drugi nešto radimo...
morcego is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 02:26   #15
Ja imam toliko tog napisanog da svako malo naletim na nešto ili u nekoj staroj bilježnici, papiriću, skriptama.. Konkretno ne znam di se nalazi jedna DISKETA na kojoj su stvarno velike stvari za mene.. (Znam da sam je sakrivala u ormaru ispod robe i tu se izgubija trag.) Ove ostale bitnije imam na kompu.

I 90 % toga je napisano kad sam bila nesretna, tužna, sjetna, nikakva..

Tih 10 % je iz pozitivnog razdoblja mog života kad sam umjesto na disk, stavljala na blog.

Al i dalje tih 10 % nije ni do kolina ovim nesretnim .. Po meni.
__________________
Za spasiti svijet nemam ideju..
Terranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 02:34   #16
ja pišem samo kad se žestim za crtanje moram bit happy, osim za akvarel tehniku tu suze dobro dođu
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 11:04   #17
Čini mi se da loše/tužne stvari koje nam se dogode dulje analiziramo i propitkujemo s kojim su nam se razlogom dogodile, etc., dok u onim sretnim trenucima i razdobljima uživamo i ne želimo se odmaknuti od njih analizom i propitkivanjem. Zbog toga ispada da je nesreća "bolji" materijal za poticanje kreativnosti.
__________________
You cannot protect yourself from sadness without protecting yourself from happiness.
Fantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 12:56   #18
sto bi de bio zakljucak da nas lose stvari tjeraju da razmisljamo
onda hrvati trebaju bit najiteligetniji narod jer ode nista ne funkcionira
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 13:43   #19
Kratki art filmovi, fotografija i vođenje jedne stranice o ljubavi na Facebook-u, kao odgovor na loše ljude, loše veze, razočarenja u ljubav i život.Tuga i patnja su najbolji kreativci, naslov teme govori sve, nesretne ljubavi i kreativnost...
2hot2handle is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2012., 16:49   #20
U mom slučaju emocionalna nestabilnost rezultira pisanjem, a stabilnost slikanjem i sviranjem.
Imam tri započeta romana i sva tri su bila inspirirana osobom koju sam želio a nisam dobivao šansu.. i nakon nekog vremena kad bi joj to uvalio na kritiku, promijenila bi mišljenje i ušli bi u vezu a tad nema više vremena za pisanje, sva kreativnost ide u začinjavanje odnosa i jbg.. Nobela dobije neki maloumnik!
Nakon završetka tih veza nema smisla nastavit pisat jer bi završilo brutalnim ubojstvom glavne junakinje a to se ne uklapa u koncept i moj stil pisanja.

Slično je i sa glazbom.. bude mučno to slušat pa je velika većina negdje zaboravljena, slike podjeljene i vjerojatno zapaljene i tako..
Art sucks.
Easyman II is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.