Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.12.2013., 14:46   #1
Peni aukcije mogu biti fer dokaz-eureka.com.hr

eto od zadnjeg posta...o peni aukcijama ... stvari se razvijaju :-)

Jos otprilike 2 mjeseca i software će biti gotov.
ako koga zanima neka pogleda

stranice na facebooku/ eureka com hr

ili baci pogled na postojecu maketu sajta na istoj web adresi

sve o cemu sam vam pricao o peni aukcijama kako postoji nacin da budu fer sam ugradio, i vise od toga, u sustav koji mi se radi.. .
sve ono sto su ljudi zamjerali peni aukcijama sam eliminirao
do nivoa da se bojim dal ce to biti profitabilno uopce ali pokusat cu


ukratko ovo je sustav konacni:

kupujete pakete bodova...
sa bodovima plasirate ponude u aukcijama
svaka ponuda dize cijenu za 0,10 kn
recimo da je za garmin gps koji u maloprodaji kosta 800 kn izlicitirana cijena bila 50 kn... ( to znaci da je plasirano 500 ponuda u aukciji)
osvajac je prosao super povoljno i kad na cijenu pridoda svoje potrosene bodove za njega je usteda ogromna .. oko 70-80% manje od mpc.
svi ostali koji ne osvoje aukciju.. automatski po zavrsetku aukcije dobijaju kupon popust u vrijednosti 100% potrosenih bodova unutar aukcije.
..

kupon možete iskoristiti za kupnju tog artikla iz aukcije ili kupnju bilo kojeg artikla iz web shopa po smanjenoj cijeni u vrijednosti kupona .

( 2 ogranicenja: )
1.ogranicenje vrijednost kupona iskoristivog u web shopu ne moze biti veca od 30-ak % mpc artikla dok za artikl iz aukcije nema ogranicenja.

artikli koji ce biti u aukcijama su isti artikli kao i u web shopu..
poslovati cemo preko b2b sustava što znači da ćemo:
--prezentirati nove artikle,
--zapakirane,
--pod garancijom,
--sa skladista veleprodajnih partnera
naravno mi tu robu moramo njima platiti , zato možemo cijelu marzu vratiti vama kroz popust, i vise od nje.. ali ne mremo davati artikle u full vrijednosti kupona, to ne bi nitko mogao poslovno preziviti :-)
2.ogranicenje: kupon je valjan do sutradan u 24,00 bez obzira kad je aukcija danas zavrsila, da li ujutro il navecer).

na taj nacin dokle god ste voljni nesto kupiti ...svaka aukcija za vas moze biti potpuno besplatna ..

i jos nesto... imamo 100% zastitu od prekomjerne potrosnje:
ako se netko zaigra i potrosi u bodovima vecu vrijednost nego sto vrijedi artikl iz aukcije.. visak vracamo na racun a artikl saljemo besplatno.

ako netko samo zeli kupiti nesto iz web shopa.. uz svaki kupljeni artikl ce dobiti i nesto besplatnih bodova koji ce se moci potrositi u plasiranje ponuda na aukcijama tako da je interakcija web shopa i aukcija potpuna .

U aukciji koja bude dobra i donese dobar promet, bit će nagradjeni zadnjih 5 ponudjača koji ostanu na listi po zavrsetku aukcije ( osim pobjednika) sa po 10-20-30 besplatnih bodova... ovisno od prometa na aukciji.. to ce se vidjeti kroz legendu koja se moze pojaviti u toku aukcije.

to ujedno znaci da i oni koji nisu sudjelovali u aukciji do tad, mogu sa plasiranjem par ponuda eventualno doc na listu i za svojih par ponuda dobiti 10-20 besplatnih bodova ako budu na listi zadnjih 5 ponudjaca.

bodovi.... se mogu:
1. kupiti u paketima
2. osvojiti na aukcijama kao nagradni artikli
3. dobiti besplatno pri registraciji ...ili kupnjom artikala iz web shopa ..

s bodovima se moze
1. plasirati ponuda unutar aukcije
2. plaćati izlicitirana cijena artikla kojeg ste osvojili da se ne mora zbog 30 kn vadit kartica
3. placati dio ili puna cijena artikla iz web shopa.
bodove koje ste kupili, ako nisu potroseni u zakonskom roku od 15 dana se mogu vratiti u novcu ako to pozelite.

naravno ne mozete ocekivati artikle od par tisuca kuna odmah na pocetku dok nema dovoljno korisnika .. ali cemo poceti sa manjim vrijednostima 100-300 kn i ucestalim paektima bodova.

eto.. otvoren sam za pitanja .. sugestije..

p.s zaboravih reci

a) apsolutno u sutavu nema nikakvih autobuteva jer mi se to gadi.
b) cak niti korisnici nece imati opciju da ukljuce bilo kakvog auto-bidera .svaku ponudu se mora plasirati rucno.
svjestan sam da zbog toga gubim dio prometa jer takvi korisnicki autobideri brzo isisaju lovu sa vaseg racuna ali jednostavno smatram da to nije fer prema svim drugima koji manuelno plasiraju svaku ponudu ... niti zelim da korisnik ostane van svoje volje bez bodova

__________________
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"

Zadnje uređivanje vrageczg : 21.12.2013. at 15:45.
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 14:19   #2
Nesto mi to zvuci zapetljano i komplikovano (mada se nisam nesto dublje umislio kod citanja ).
Ideja uopste nije losa, a kako ce proci ovdje kod nas to je vec upitno.
I interesuje me odakle bi nabavljao te artikle, je li to samo od radnji (radnje) ili korisnici mogu postavljati svoje neke artikle. I ako kazes da je puno povoljnije nego u maloprodaji i kreces sa nekom minimalnom cijenom aukcije od 100 KN a artikal vrijedi recimo 500KN i zavrsi aukcija sa ponudom od 250KN, jel ti to prodajes ili ima neka minimalna cijena prodaje, ne kontam kako ce ti to biti rentabilno i isplativo. I svaka ponuda je 0,10 i to je 1 bod utrosen ili sta?
Ne izgleda lose ova test web page. Puno srece zelim za ovu ideju!!!
EDCC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 14:57   #3
Quote:
EDCC kaže: Pogledaj post
Nesto mi to zvuci zapetljano i komplikovano (mada se nisam nesto dublje umislio kod citanja ).
Ideja uopste nije losa, a kako ce proci ovdje kod nas to je vec upitno.
I interesuje me odakle bi nabavljao te artikle, je li to samo od radnji (radnje) ili korisnici mogu postavljati svoje neke artikle. I ako kazes da je puno povoljnije nego u maloprodaji i kreces sa nekom minimalnom cijenom aukcije od 100 KN a artikal vrijedi recimo 500KN i zavrsi aukcija sa ponudom od 250KN, jel ti to prodajes ili ima neka minimalna cijena prodaje, ne kontam kako ce ti to biti rentabilno i isplativo. I svaka ponuda je 0,10 i to je 1 bod utrosen ili sta?
Ne izgleda lose ova test web page. Puno srece zelim za ovu ideju!!!
komplicirano zvuci jer fakticki u Hrvatskoj nema navike funkcioniranja aukcija po tom sustavu... pa moram sve objasniti.

aukcija krece od 00,00 kn i svaka ponuda koju plasiras, (ti ne odredjujes cijenu ) ... dize automatski cijenu za 0,10 kn
svaka ponuda skida jedan bod sa tvog racuna ...
a otprilike taj bod te kosta 2 kn.
( ja od tih 2 kune moram uplatiti drzavi 25% izlaznog pdv-a,znaci ti imas na racunu 2 kn a ja na transakcijskom racunu 1,60 kn.

primjer:
ako na aukciji bude 200 ponuda za prijenosni hard drive od 300 kn mpc
...to znaci da ce taj drive otici za svega 20 kn. 6,6% od mpc..
pobjednik je potrosio npr. 30 bodova ..
znaci njega taj artikl kosta sve skupa 80 kn (znaci usteda 75%)...
svi koji su se natjecali a nisu osvojili artikl... dobijaju kupon u vrijednosti opotrosenih bodova... za popust pri kupnji bilo cega iz web shopa.


artikli su iz b2b sustava.. znaci konkretno recro, m.san, europa trade. linx, itd.. kao njihov partner imam pristup bazi podataka skladista, cijene slike opisi. garancija i preuzimam njihovu ponudu uz redovnu maloprodajnu marzu.

za sada nece biti moguce da ljudi prodaju svoje artikle iako imam namjeru da to kasnije prosirim i na taj segment ali je to sklisko podrucje.
s jedne strane meni su ljudi povjerili novac uplatom bodova...
preko moje stranice se natjecu...
preko mojih stranica bi kupovali,
ja moram ispostaviti racun,
fiskalizirati ga,
platiti pdv
a da onda krajnji ishod ovisi od nekog privatnog prodavaca sta ce im dati ,dal ce im poslati..da li ce kupac biti zadovoljan.... to mi se ne dopada.

ova ideja prolazi ili ne prolazi samo na temelju mogucnosti da prezivim dok ideja ne udje u ljude i postignem minimalno potrebnu kolicinu ljudi da bi se aukcije odvijale.

ko ne bi volio osvojiti nov monitor 21incha, (mpc 1200 kn) za 100-300 kn?
ili drustvenu igru riziko, monopoly ( mpc 270kn) za 30 kn?
garmin gps (mpc750 kn) za 150 kn?
ili komplet od 100 DVD-R za par kuna?
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"

Zadnje uređivanje vrageczg : 22.12.2013. at 15:04.
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 15:19   #4
Shvatio sam kako treba da funkcionise, ali nisam shvatio kako ces ti i tvoji partneri tu profitirati, ako cete davati proizvode za dzaba, uslovno receno. To mi malo pojasni, ako moze.
EDCC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 15:37   #5
pa... ne mrem rec cijelu poslovnu stranu svoju
mora nesto ostati i za mene samog :-)

ali..... ne citas pazljivo :-)
rekoh "
Quote:
ako na aukciji bude 200 ponuda za prijenosni hard drive od 300 kn mpc ...to znaci da ce taj drive otici za svega 20 kn. 6,6% od mpc..
pobjednik je potrosio npr. 30 bodova ..
to znaci da je promet od te aukcije za nas 200 bodova x 2kn --> 400 kn.
a ja na artikl imam i neku maloprodajnu maržu.

meni je zaista u cilju da ljudi kupuju sa popustom u web shopu jer ja kupnjom tih artikala imam ulazni pdv koji izbijam izlaznim pdv od uplacenih paketa bodova.
kad bi samo imao prihod od aukcija onda bih vec u startu gubio preko 32% od ukupnih uplata jer na svaku uplatu moram platiti troskove transfera, troskove karticarskih kuca i pdv

nece sve aukcije biti profitabilne ali zato dajem popuste da stimuliram ljude da kupuju u web shopu a da aukcije ne budu izvor gubitka...... vec da budu mjesto zabave , natjecanja i mogucnosti oosvajanja artikala po fenomenalno niskim cijenama,, cijenama o kojima ce se pricati i s kojima ce se hvaliti ljudi a to onda meni povecava i promet a od veceg prometa i pri manjem 5% zarade dolazi i vec iprofit.

nasi ljudi su se navikli na to da posla nema pa kad ti netko dodje moras ga oderat za 50% profita da bi mogao egzistirati. ja to pokusavam postaviti na nacin da egzistiram sa 10-15 % sveukupno dok peni aukcije po svijetu bez ovih mojih popusta imaju profitnu marzu i od 70 %
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"

Zadnje uređivanje vrageczg : 22.12.2013. at 15:42.
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 15:42   #6
Aaa preletio sam taj dio o cijeni jednog boda, sad mi je jasno. Dobra ideja nema sta, ali kako ce biti prihvacena ovdje kod nas to je pitanje. Jer ti ces povezati web shop i aukcje i u stvari ko ne dobije na aukciji a potrosio je dosta bodova ima popust u web shopu uz kupon. Morati ces da dobro oznojis zadnjicu da to zazivi, ali generalno nije to losa zamisao. Zelim ti puno srece...
EDCC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 15:45   #7
yep thats it :-)
nema nista ljepseg kad covjek dobije ideju ... koju uspije realizirati na korist i svoju i tudju. win win situacija , samo je prvih par mjeseci kriticno
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 15:53   #8
Jos me interesuje, a nisi mi odgovorio od prije, sta ako dobijes samo par ponuda na aukciji i cijena se zakljuci recimo na 50KN a nesto vrijedi 400-500KN, znaci kada nema puno zainteresovanih. Sta tada, da li je aukcija uspijesno zavrsena i ti saljes robu ili ima neki limit. Kako si ti u plusu?

I nismo iz iste drzave, tako da ti ne mogu biti konkurencija, hahahah, a ideja mi se stvarno svidja, bila bi originalna na ovim prostorima (bar ja nisam cuo za tako nesto ovdje).
EDCC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 16:11   #9
Quote:
EDCC kaže: Pogledaj post
Jos me interesuje, a nisi mi odgovorio od prije, sta ako dobijes samo par ponuda na aukciji i cijena se zakljuci recimo na 50KN a nesto vrijedi 400-500KN, znaci kada nema puno zainteresovanih. Sta tada, da li je aukcija uspijesno zavrsena i ti saljes robu ili ima neki limit. Kako si ti u plusu?

I nismo iz iste drzave, tako da ti ne mogu biti konkurencija, hahahah, a ideja mi se stvarno svidja, bila bi originalna na ovim prostorima (bar ja nisam cuo za tako nesto ovdje).
to je vec pitanje mikromenađmenta :-)
naime naravno.. u pocetku dok nema puno ljudi ( a ja uvijek imam informaciju koliko je uplaceno koliko je korisnika on line ) naravno da ne mogu nudit artikl vrijedan 500 kn ako je ukupno trenutno na sajtu 4 covjeka sa accountima od ukpno 400 kn. ne mres ocekivat da ce svi uci i sve potrositi.
zato se krece sa manjim stvarima, paketima bodova, manjim vrijednostima artikla ( dvd-r ,bezicne tastature ,microfoni , bezicni misevi, usb memorije)

a vece vrijednosti ce biti u klupskim aukcijama.

to su aukcije u kojima kupujes mjesto..
one ce uvijek pocinjati u isto vrijeme .. tako da se unaprijed zna..
na poslu se logiras pogledas sta je danas na tapeti....
rezerviras mjesto ( to ne kosta nista)
i navecer u odredjeno vrijeme se logiras prije pocetka aukcije
klupska aukcija ima odredjen broj mjesta i svako mjesto kosta npr 20 bodova.
kad udjes u takvu aukciju... u tabeli ces vidjeti sve svoje " protivnike" i koliko je kome ostalo ponuda..
to znatno povecava zabavu i takticke mogucnosti a nemoguce je potrositi vise od cijene placenog mjesta ...sto ujedno daje mogucnost za najmanji ulog najvecu vrijednost....
ali je potreban odredjen minimum ljudi
svi startate sa 20 ponuda i aukcija tece kao i svaka druga.
pri tom se tebi vise ne skida niti jedan bod sa racuna jer su ti svi troskovi vec u cijeni ulaza... a ujedno ti je vec i formiran kupon popust u vrijednosti ulaza.


na taj nacin ako aukcija krene... ja sam osigurao neku zaradu
a ako aukcija ne sakupi dovoljan broj ljudi ..nece ni poceti i nitko nije nista izgubio s obzirom da se rezervacija ne naplacuje
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"

Zadnje uređivanje vrageczg : 22.12.2013. at 16:20.
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 16:14   #10
imam u planu prosirenje na srbiju i bosnu ..
naci partnera tamo kojem ce se slati novac za kupnju osvojenih artikala ...da bi se izbjegle carine i transport robe preko granice

recimo ti osvojis aukciju ...
ja uplatim novac kod svog partnera u srbiji/bosni ..
on kupi artikl kod svog veleprodajnog partnera i posalje tebi
i sebi uzme neku proviziju
ti dobijes artikl lokalno i sve funkcionira.

ali o tom potom 2015 ako prezivim 2014-u :-)
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 16:31   #11
Tu sam za svaki vid saradnje sto se tice BiH. Nije problem ni ulaganje s moje strane. Ako prezivis sljedecu godinu cekam te
EDCC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 20:42   #12
Quote:
vrageczg kaže: Pogledaj post
to je vec pitanje mikromenađmenta :-)
naime naravno.. u pocetku dok nema puno ljudi ( a ja uvijek imam informaciju koliko je uplaceno koliko je korisnika on line ) naravno da ne mogu nudit artikl vrijedan 500 kn ako je ukupno trenutno na sajtu 4 covjeka sa accountima od ukpno 400 kn. ne mres ocekivat da ce svi uci i sve potrositi.
zato se krece sa manjim stvarima, paketima bodova, manjim vrijednostima artikla ( dvd-r ,bezicne tastature ,microfoni , bezicni misevi, usb memorije)

a vece vrijednosti ce biti u klupskim aukcijama.

to su aukcije u kojima kupujes mjesto..
one ce uvijek pocinjati u isto vrijeme .. tako da se unaprijed zna..
na poslu se logiras pogledas sta je danas na tapeti....
rezerviras mjesto ( to ne kosta nista)
i navecer u odredjeno vrijeme se logiras prije pocetka aukcije
klupska aukcija ima odredjen broj mjesta i svako mjesto kosta npr 20 bodova.
kad udjes u takvu aukciju... u tabeli ces vidjeti sve svoje " protivnike" i koliko je kome ostalo ponuda..
to znatno povecava zabavu i takticke mogucnosti a nemoguce je potrositi vise od cijene placenog mjesta ...sto ujedno daje mogucnost za najmanji ulog najvecu vrijednost....
ali je potreban odredjen minimum ljudi
svi startate sa 20 ponuda i aukcija tece kao i svaka druga.
pri tom se tebi vise ne skida niti jedan bod sa racuna jer su ti svi troskovi vec u cijeni ulaza... a ujedno ti je vec i formiran kupon popust u vrijednosti ulaza.


na taj nacin ako aukcija krene... ja sam osigurao neku zaradu
a ako aukcija ne sakupi dovoljan broj ljudi ..nece ni poceti i nitko nije nista izgubio s obzirom da se rezervacija ne naplacuje
Kako zakon kod nas regulira ovakve nacine poslovanja. Mislim, da li to podlijeze zakonima iz oblasti trgovine i online poslovanja ili ima i elemente igara na srecu, posto bi mogli reci da su i ti elementi prisutni u ovome.
EDCC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 21:01   #13
yep..
i mene je to malo brinulo
ali obicno se naš zakonodavac u polju koje ne pozna oslanja na strane zakone. U austriji, njemackoj i ceskoj postoje peni aukcije i nisu pod kategorijom igre na srecu a na njih se uglavnom referiramo a da ne spominjem britaniju i usa koji to imaju jako razvijeno pa makar vrlo pomno prate, nisu svrstali ovu vrtsu aukcije u gambling.
tako da bi taj zakonski okvir trebao biti ok.

s druge strane ... kaze se da je igra na srecu ona gdje igrac nikako ne moze uticati na ishod susreta ( a ovdje moze dokle god ima bodova... )

s trece strane... zakon o trgovini kaze da su aukcije oblik maloprodaje.

s cetvrte.. kad mozes bidati do razine cijene artikla siguran da ti osobno ne mozes izgubiti ulog ako kupis taj artikl koji si zelio osvojiti (jer u konacnici placas istu cijenu kao i da si kupio..ako nisi osvojio).. to nije onda igra na srecu

nezgodan je samo zakon o pdv.. gdje ja moram unutar svake uplate paketa bodova izdvojiti i platiti 25% pdv.. plus sto mi skidaju 7 % za transfer i trosak karticarske kuce..
zato mi je u cilju davati sto vise kupona popusta da ljudi kupuju u web shopu jer onda preko prodaje mogu eliminirati taj pdv da mi izlazni pdv bude sto manji .
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 21:11   #14
yep..
i mene je to malo brinulo
ali obicno se naš zakonodavac u polju koje ne pozna oslanja na strane zakone. U austriji, njemackoj i ceskoj postoje peni aukcije i nisu pod kategorijom igre na srecu a na njih se uglavnom referiramo a da ne spominjem britaniju i usa koji to imaju jako razvijeno pa makar vrlo pomno prate, nisu svrstali ovu vrtsu aukcije u gambling.
tako da bi taj zakonski okvir trebao biti ok.

s druge strane ... kaze se da je igra na srecu ona gdje igrac nikako ne moze uticati na ishod susreta ( a ovdje moze dokle god ima bodova... )

s trece strane... zakon o trgovini kaze da su aukcije oblik maloprodaje.

s cetvrte.. kad mozes bidati do razine cijene artikla siguran da ti osobno ne mozes izgubiti ulog ako kupis taj artikl koji si zelio osvojiti (jer u konacnici placas istu cijenu kao i da si kupio..ako nisi osvojio).. to nije onda igra na srecu

nezgodan je samo zakon o pdv.. gdje ja moram unutar svake uplate paketa bodova izdvojiti i platiti 25% pdv.. plus sto mi skidaju 7 % za transfer i trosak karticarske kuce..
zato mi je u cilju davati sto vise kupona popusta da ljudi kupuju u web shopu jer onda preko prodaje mogu eliminirati taj pdv da mi izlazni pdv bude sto manji .
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 21:17   #15
yep..
i mene je to malo brinulo
ali obicno se naš zakonodavac u polju koje ne pozna oslanja na strane zakone. U austriji, njemackoj i ceskoj postoje peni aukcije i nisu pod kategorijom igre na srecu a na njih se uglavnom referiramo a da ne spominjem britaniju i usa koji to imaju jako razvijeno pa makar vrlo pomno prate, nisu svrstali ovu vrtsu aukcije u gambling.
tako da bi taj zakonski okvir trebao biti ok.

s druge strane ... kaze se da je igra na srecu ona gdje igrac nikako ne moze uticati na ishod susreta ( a ovdje moze dokle god ima bodova... )

s trece strane... zakon o trgovini kaze da su aukcije oblik maloprodaje.

s cetvrte.. kad mozes bidati do razine cijene artikla siguran da ti osobno ne mozes izgubiti ulog ako kupis taj artikl koji si zelio osvojiti (jer u konacnici placas istu cijenu kao i da si kupio..ako nisi osvojio).. to nije onda igra na srecu

nezgodan je samo zakon o pdv.. gdje ja moram unutar svake uplate paketa bodova izdvojiti i platiti 25% pdv.. plus sto mi skidaju 7 % za transfer i trosak karticarske kuce..
zato mi je u cilju davati sto vise kupona popusta da ljudi kupuju u web shopu jer onda preko prodaje mogu eliminirati taj pdv da mi izlazni pdv bude sto manji .
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 23:33   #16
Super je ideja, već je toga bilo u RH, nešto kao "bidanje" ako me pamćenje dobro služi.
I redovno sam tamo bio i kupovao. I mogu reći, da je sve stvar igre i sreće, ako zagrizneš za neki proizvod ideš do kraja i dobiš ga barem 40% ispod cijene koja je u dućanu.
Šteta što je taj projekt nestao, ali eto nadam se da će ovaj zaživjeti Jednog sigurnog kupca imaš !
Nadam se da će i proizvodi biti atraktivni, sjećam se kada sam Samsunga Galaxya S2 u ono vrijeme kada je izašao kupio za 700kn plus bodovi, izašlo me oko 1000-1100kn, a mpc je bila preko 3 000kn.

Svaka čast na ideji i pokretanju istog ! Želim ti puno sreće u poslu i nadam se da će projekt uspjeti
keisuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 01:29   #17
Quote:
keisuke kaže: Pogledaj post
Super je ideja, već je toga bilo u RH, nešto kao "bidanje" ako me pamćenje dobro služi.
I redovno sam tamo bio i kupovao. I mogu reći, da je sve stvar igre i sreće, ako zagrizneš za neki proizvod ideš do kraja i dobiš ga barem 40% ispod cijene koja je u dućanu.
Šteta što je taj projekt nestao, ali eto nadam se da će ovaj zaživjeti Jednog sigurnog kupca imaš !
Nadam se da će i proizvodi biti atraktivni, sjećam se kada sam Samsunga Galaxya S2 u ono vrijeme kada je izašao kupio za 700kn plus bodovi, izašlo me oko 1000-1100kn, a mpc je bila preko 3 000kn.

Svaka čast na ideji i pokretanju istog ! Želim ti puno sreće u poslu i nadam se da će projekt uspjeti

ja se izvinjavam za ove uzastopne postove.. nekaj ni bilo u redu sa serverom foruma.. stalno je javljalo gresku pa sam pokusavao poslati.. i sad ispadne ovako... bez veze a ne mrem deletati post.. odnosno ne vidim di mogu


thx za potporu ( odes tam na stranice i puknes se u mail listu , da te obavijestim o pocetku kad bude blizu.

sto se tice vrti artikala... bit ce svega ali ne mrem obecati iz pocetka jer nema svrhe stavljati artikle vrijedne par tisuca dok ne skupim ljude koji su uplatili pakete bodova pa da ima ko uopce za njih se natjecati.

sajtovi koji su bili ( ulovi.hr) i ostala dva.. su imali isti sustav koji danas imaju
peni aukcijski sajtovi ..a to znaci fakticki ne daju vam nista.
potrosi lovu osvoji.. ako ne osvojis ko te sljivi zaradili smo.
pol love koju su pokupili, su morali reinvestirati u marketing da privuku nove koje jos nisu oplindrali.
ja gradim drugaciji sustav, trajniji , na duze staze i fer prema igracima.
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 02:00   #18
Quote:
vrageczg kaže: Pogledaj post

ja se izvinjavam za ove uzastopne postove.. nekaj ni bilo u redu sa serverom foruma.. stalno je javljalo gresku pa sam pokusavao poslati.. i sad ispadne ovako... bez veze a ne mrem deletati post.. odnosno ne vidim di mogu


thx za potporu ( odes tam na stranice i puknes se u mail listu , da te obavijestim o pocetku kad bude blizu.

sto se tice vrti artikala... bit ce svega ali ne mrem obecati iz pocetka jer nema svrhe stavljati artikle vrijedne par tisuca dok ne skupim ljude koji su uplatili pakete bodova pa da ima ko uopce za njih se natjecati.

sajtovi koji su bili ( ulovi.hr) i ostala dva.. su imali isti sustav koji danas imaju
peni aukcijski sajtovi ..a to znaci fakticki ne daju vam nista.
potrosi lovu osvoji.. ako ne osvojis ko te sljivi zaradili smo.
pol love koju su pokupili, su morali reinvestirati u marketing da privuku nove koje jos nisu oplindrali.
ja gradim drugaciji sustav, trajniji , na duze staze i fer prema igracima.
Da,da... Upravo je tako bilo, tako da mi se sviđa ideja, koliko toliko imaš volje više "bidat" kako ja to volim nazivat =)
Šteta što ne uvedeš da se ti bodovi skupljaju pa ih na kraju mjeseca kad potrošiš dovoljno zamjeniš za nešto, ali onda bi cijeli koncept trebao biti drugačiji, što je financijski za početak nemoguće, no i ovako je super ! =)
Uglavnom, ne želim se miješati u posao, da mi se pametuje sam bi pokrenuo nego samo tako kažem, ali znaš kako je u današnje vrijeme, svi bi nešto đaba da se ne potrude oko ničega, a ne pitaju kako je drugoj strani koja im je to omogućila, hehehehhe.

Sve u svemu, kao što sam rekao, podržavam ideju, sviđa mi se i nadam se da će sve to uspjeti i opstati.
Još jednom sretno
keisuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 02:27   #19
npr. ulovi .hr je priznavao 20% ukupne potrosnje unutar aukcije , ako je netko htio kupiti artikl iz aukcije.
znaci potrosis 200 kuna za artikl.. oni ti priznaju popust od 40 kn...a web shopa nisu ni imali.
kod mene je svih 200 kn u popustu za taj artikl iz aukcije makar on kostao 200 kn .

sustav skupljanja bodova za naknadnu uporabu bi stvarno bilo nesto sasvim potpuno drugo ,ne nuzno bolje , ali potpuno drugacije i iskreno nemam pojma kako bi se trebalo postaviti da tu bude poslovnog interesa.

no u svakom slucaju , osim sto mi je cilj da vas ovdje malo educiram oko tog sustava, i da vam objasnim koliko god mogu sustav portala, volio bih cuti ideje i razmisljanja. Svatko gleda na nesto iz svog kuta i drugacije vidi primjecuje ili dobije ideju.

Moj sustav je definiran za pocetak ali u upgrade-u sustava su moguci dodaci.

za sada u dogradnji sustava planiram:
--jednu dodatnu mogucnost klupske aukcije
--zatim referal sustav
--pa gadgeti aukcija na tudjim web stranicama ( da na npr na vasim stranicama ljudi mogu vidjeti zivu aukciju i kretanje cijene i klikom na nju ulaze k meni a vi zaradjujete od klika.)
itd
--cash kuponi koji se mogu kupiti u svakom KIOSKU TISKA i upisuju na racun kao sto danas upisujete kod za prepaid bonove na mobitelu...tak da i oni najnevjerniji tome.. koji ne vjeruju u sigurnost kartica preko payment gateway sustava mogu bez bojazni napuniti svoj racun kod nas za plasiranje ponuda ili kupovinu.
__________________
jesmo.......sve dok jednom nismo "Grunf"
vrageczg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 02:45   #20
Zapravo sad si me podsjetio na nešto što sam ti htio reći u početku u vezi plaćanja.
Ima puno ljudi koji se iz nekog razloga boje davati brojeve kartica na internetu, tako da je ova ideja da se bodovi kupuju kao bonovi super, no moj prijedlog kojega sam zaboravio navesti je to, da omogućiš kupovanje mobitelom, preko slanja sms-a.

Dosta stranica to radi, samo što bi morao recimo onda unijeti da se mogu manji brojevi kredita kupovati, odnosno da korisnik sam bira koliko ih želi kupiti. Jer se kladim da bi to dovelo ljude koji recimo imaju 40kn na računu, a ne mogu kupiti 20 bodova da se natječu, a sigurno bi neki iz znatiželje par kuna dali da vide kako to funkcionira i provjerili sustav pa se dalje igrali

Eto sad mogu spavat, hahahaha =)
keisuke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.