Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2008., 21:37   #1
Građevinski materijal - izbor i cijene

Pozdrav svima,
Evo nakon pregledavanja foruma moram priznati da nigdje nisam pronašao temu gdje bi se pričalo samo o cijenama građevinskog materijala.Moguće je i da mi je promaklo,no sumnjam.
Kako ovdje ima mnogo onih koji su već pri kraju gradnje svojih kuća te imaju mnogo podataka.ponuda i iskustva,ja mislim da bi bilo dobro to sumirati u jednu temu.
Ja također sam pred gradnjom kuće,trenutno baš tražim materijal i skupljam razne ponude pa se nadam da će kolege sa foruma biti toliko dobre da se pridruže raspravi i pomognu meni i naravno ostalima.
Znači bilo bi dobro kada bi pisali o konkretnim slučajevima tj. npr. koliko košta cigla kojom ste gradili di ste je kupili na koji način i slično.Također beton, građu,željezo idr.
Vjerovali ili ne a to znaju najbolje oni koji su već gradili,razlike u cijenama materijala mogu se bitno razlikovati,uvijeti kupnje također.
Bitno je samo koliko svaki od nas ima vremena za tražiti bolju cijenu.
Hvala svima unaprijed!!!
sky_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 02:28   #2
Hallo sky_

Probaj otić na www.halo-majstore.com, tamo imaju popis za;

Materijali za gradnju

Armaturne mreže, betonsko željezo (5) Beton i betonski proizvodi (7) Betonska galanterija, kamini (3) Cement- vapno (3) Ciglane, opekarski proizvodi (6) Crijep, šindra, salonit i polikarbonatne ploče (6) Drvna građa (6) Kamen i kameni elementi (5) Materijali za zidove, YTONG, Siporex i sl. (1) Proizvodnja i prerada polimera (1) Materijali za završne radove i unutarnje uređenje ALU i PVC stolarija (9) Boje, lakovi, ljepila i premazi (4) Elektromaterijal (5) Građevinska stolarija (6) Grijanje i klimatizacija (8) Izolacijski materijali (7) Keramika i sanitarije (5) Podne obloge, parket, laminati i tepisi (3) Zavjese, dekori, žaluzine, tende (5) Žbuke i fasade (3)

... i još puno toga!
Probaj, nadam se da će ti biti od pomoći!
Pozdrav
Saha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 02:30   #3
Evo s zakašnjenjem još jedna pa probaj

-----www.za-dom.com -----
Saha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 15:57   #4
da..... nisam baš to mislio....
hvala na linkovima.
ali ja sam više mislio na npr.
Ako je netko kupio građu u nekoj pilani bez pdv. i takve kombinacije.
Znači to je primjer samo
Za ove razvikane firme koje su na ovom linku svi znaju a i kod njih su cijene poprilično velike.

Pozdrav.
sky_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 19:20   #5
za temu.
Bilo bi korisno kada bi podjelili trics&tips za jeftinije nabavljanje materijala i drugih stvari potrebnih u stanovanju.

evo, mi smo uzeli grabov brodski pod za 50kn/m2 (nova gradiška).
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 12:03   #6
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
za temu.
Bilo bi korisno kada bi podjelili trics&tips za jeftinije nabavljanje materijala i drugih stvari potrebnih u stanovanju.

evo, mi smo uzeli grabov brodski pod za 50kn/m2 (nova gradiška).
bravo ....eto upravo sam na takve stvari mislio...
sky_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 14:26   #7
I što, stali smo na ovome. Hajde, ima li netko kakav input?
TrickyQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 09:49   #8
Evo našao sam drvenu stolariju koja mi se čini povoljna. Nisam je vidio svojim očima, pa ne znam koja je kvaliteta, ali evo:
Finag d.d. Garešnica
TrickyQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 11:45   #9
Beton MB 30 , 510 kn / m3 + PDV ( dvaput poskupio ove godine )

Armaturna mreža Q188 ( 6 mm ) 340 kn , 4 puta poskupila u zadnjih mjesec i pol dana !!!

Željezo 8,5-9 kn , sa PDV ( raste stalno , procjena je da će doći na 10 kn uskoro )

Traka za uzemljenje , cca 70 m ( širine 40 mm ) , nekih 1100 kn

Drvena građa 1300 kn + PDV , daske letve 1100 kn + PDV ( m3 )
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2008., 13:49   #10
Drvenu građu sam našao najjeftiniju u Brezovici (mala pilanica kod crkve)
Cijena kubika dasaka ovisi o duljini daski.
Imate od dva,tri,četri metra.
Dva metra je cca 900 kn/m3 ,tri metra 1050kn/m3 a četri metra 1150kn/m3.
I to je sve sa pdv om.
Takve su cijene bile prije tri tjedna pa vjerujem da su još uvije iste.

Za armaturu i željezo sam čuo da j e najjeftinije u podsusedu (stara samoborska cesta).
sky_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 00:40   #11
Pozdrav
Q335 412kn
Q188 232kn
12 mm sipka 32kn
8 mm sipka 16kn
za sada najpovoljinije sto sam mogao naci
CIJENA JE SA PDV-om

Kajzer-prom
Uzivajte
gogs1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 01:54   #12
Ujak je u sloveniji placao kubik rezane gradje po dimenzijama koje on odredi (stafle letve i daske za malo kroviste) 70eura (samo ilustracije radi) naravno jelovina...
z
ZEGA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 12:20   #13
Da li netko ima saznanja hoće li građevinski materijal pojeftiniti zbog sveprisutne krize, pojeftinjenja nafte, pada potražnje i sl?
Vidim da je npr. kg željeza u gramatu 10 kn! To mi govori da sve još uvijek ima trend rasta
TrickyQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 19:07   #14
Čelik za gradnju je strašno pojeftinio na EU tržištu. Ovo što prodaju kod nas po tim cijenama su valjda još stare zalihe. Mislim da kod nas cijene željeza moraju padati barem 30-40%, a vjerujem da se može naći već i dosta jeftinije od spomenutih 10kn po kilogramu.
mrzli is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 19:12   #15
Quote:
mrzli kaže: Pogledaj post
Čelik za gradnju je strašno pojeftinio na EU tržištu. Ovo što prodaju kod nas po tim cijenama su valjda još stare zalihe. Mislim da kod nas cijene željeza moraju padati barem 30-40%, a vjerujem da se može naći već i dosta jeftinije od spomenutih 10kn po kilogramu.
vidim da nisi bas upucen, zeljezo je poskupilo sa nekih 6 kn na skoro deset u zadnjih pola godine a cijena ce tesko ici dolje, bar kod nas.
radim u jednoj vecoj firmi pa mi je to posao :-)
djoomla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 10:58   #16
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
vidim da nisi bas upucen, zeljezo je poskupilo sa nekih 6 kn na skoro deset u zadnjih pola godine a cijena ce tesko ici dolje, bar kod nas.
radim u jednoj vecoj firmi pa mi je to posao :-)
zašto će cijena teško ići dolje?
šta je građevinski materijal imun na zakon ponude i potražnje?
baci malo oko na npr. LME pa pogledaj kako se evo konkretno cijena željeza kreće...
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 10:17   #17
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
vidim da nisi bas upucen, zeljezo je poskupilo sa nekih 6 kn na skoro deset u zadnjih pola godine a cijena ce tesko ici dolje, bar kod nas. radim u jednoj vecoj firmi pa mi je to posao :-)
Nisam baš upućen u lokalne uvjete ali znam kako stoji stvar na europskom tržištu i da je cijena strašno pala. A bitno je pala i cijena prijevoza. Kod nas uvijek trgovci pokušavaju držati cijene kao da je željezo još uvijek na najvišim razinama i kao da ga u uvozu ne plaćaju 40% manje od najvišeg nivoa.

Kladim se da će i kod nas cijena ozbiljno ići dolje. Znam da se kod nas trgovci ponašaju kao da je i dalje rast od 7% i da ide po bilo kojoj cijeni ali neće dugo.

Ja sam nažalost utukao što sam trebao u kuću po najvišim cijenama. Ako na poslu pratiš kakve su cijene, molim te javi ovdje za 3 mjeseca da li je cijena pala.
mrzli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 23:13   #18
Quote:
djoomla kaže: Pogledaj post
vidim da nisi bas upucen, zeljezo je poskupilo sa nekih 6 kn na skoro deset u zadnjih pola godine a cijena ce tesko ici dolje, bar kod nas.
radim u jednoj vecoj firmi pa mi je to posao :-)
Ic ce dolje kad trgovci rasprodaju stare zalihe....

Cijena je na LME pala s 1200 na 300 dolara...
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 23:15   #19
Quote:
mrzli kaže: Pogledaj post
Nisam baš upućen u lokalne uvjete ali znam kako stoji stvar na europskom tržištu i da je cijena strašno pala. A bitno je pala i cijena prijevoza. Kod nas uvijek trgovci pokušavaju držati cijene kao da je željezo još uvijek na najvišim razinama i kao da ga u uvozu ne plaćaju 40% manje od najvišeg nivoa.

Kladim se da će i kod nas cijena ozbiljno ići dolje. Znam da se kod nas trgovci ponašaju kao da je i dalje rast od 7% i da ide po bilo kojoj cijeni ali neće dugo.

Ja sam nažalost utukao što sam trebao u kuću po najvišim cijenama. Ako na poslu pratiš kakve su cijene, molim te javi ovdje za 3 mjeseca da li je cijena pala.
Fora je sto je zeljezo raslo naglo i trgovci su napunili skladista... sad nitko ne zeli prodavat ispod nabavne...
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 11:05   #20
Tako dugo ne misle prodavati zalihe dok netko novi ne uleti i ne uveze po znatno nižim cijenama. I sruši cijenu za 40% u jednom danu.
mrzli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:43.