Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2013., 17:25   #441
Quote:
Dobar Mali kaže: Pogledaj post
Ma Lucijanka mi je pre pre daleko
Al nisi ti pitao

---


Mali poticaj za osmaše koje zanimaju kvalitetne škole koje će ih pripremit maturu; evo popis najboljih srednjih škola u Hrvatskoj prema rezultatima ovogodišnje mature.

Ovo je 10 najboljih škola u Hrvatskoj
  1. V. gimnazija Zagreb
  2. XV. gimnazija Zagreb
  3. III. gimnazija Split
  4. XVI. gimnazija Zagreb
  5. IV. gimnazija Zagreb
  6. I. gimnazija Zagreb
  7. II. gimnazija Zagreb
  8. VII. gimnazija Zagreb
  9. I. gimnazija Split
  10. Gimnazija J. Slavenskog Čakovec


Link na članak

Crveno su prirodoslovno-matematičke
Zeleno su jezične
Plavo su opće.

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 26.11.2013. at 17:36.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 18:43   #442
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Al nisi ti pitao

__________________
Reci ne droZI, droZA je veliko zlo,skoro isto kao kad je previše oraSA u baklavi

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 26.11.2013. at 21:39. Reason: popravak krivo formatiranog citata
Dobar Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 21:40   #443
takoder ne bi trebao slusati osobe koje pricaju o stvarima o kojima nemaju pojma.
lucijanka sux i to govori ucenica matematickog smjera koja prolazi sa solidnom cetvorkom. od dvadesetak profesora koje sam imala mogu na prste jedne ruke nabrojiti profesore koji su bili korektni i fer. samo se inate i osvecuju pokusavajuci dokazati kako su oni "glavni". vecinu stvarno boli kurcina za ucenike. na niti jedan nacin mi nisu pomogli, vec samo odmogli u svakom pogledu i zalim sto sam upisala tu skolu. naravno, nisam jedina.
ruby707 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 23:40   #444
Quote:
ruby707 kaže: Pogledaj post
samo se inate i osvecuju pokusavajuci dokazati kako su oni "glavni". vecinu stvarno boli kurcina za ucenike. na niti jedan nacin mi nisu pomogli, vec samo odmogli u svakom pogledu
Kako? (Osnovnoškolcima će biti korisnije ako budeš konkretnija - bez navođenja imena i jako identificirajućih detalja, naravno.)
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 15:05   #445
Quote:
ruby707 kaže: Pogledaj post
takoder ne bi trebao slusati osobe koje pricaju o stvarima o kojima nemaju pojma.
lucijanka sux i to govori ucenica matematickog smjera koja prolazi sa solidnom cetvorkom. od dvadesetak profesora koje sam imala mogu na prste jedne ruke nabrojiti profesore koji su bili korektni i fer. samo se inate i osvecuju pokusavajuci dokazati kako su oni "glavni". vecinu stvarno boli kurcina za ucenike. na niti jedan nacin mi nisu pomogli, vec samo odmogli u svakom pogledu i zalim sto sam upisala tu skolu. naravno, nisam jedina.
bojim se da si u krivu, isti sam smjer kao ti i je jako teško no što drugo očekuješ od takve škole u takvom smjeru? mislim 30% je matematički smje teži od općeg i jezičnog općenito, tak da to je tvoje subjektivno mišljenje i očito kriva posudba koja je škola i smejr za tebe najbolji
klokssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 19:51   #446
Moj klinac je oduševljen Lucijankom, matematički smjer.
Profesori jesu zahtjevni, pogotovo fizika. Ali on to, a kaže i razred, to doživljava pozitivno, kao izazov.
Zadovoljan je profesorima, pogotovo u usporedbi s osnovnom školom. Tamo su imali dvije profesorice koje su bile nekorektne, inatne, i to se zna generacijama.
Kaže da im nijedan profesor nije takav.
Gana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2013., 22:28   #447
Ja idem trenutno u lucijanku i meni su profesori uredu vecina zele ispasti hladno i kao da ih nije briga ali u stvarnosti zele da dobijemo dobre ocijene i zapravo ih je briga
cokosomerhalder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 13:31   #448
preporuke za opću gimnaziju...
loralamia is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2013., 22:15   #449
Quote:
loralamia kaže: Pogledaj post
preporuke za opću gimnaziju...
Koliko ćeš bodova imati?
__________________
"If there are any other worlds out there, why did we end up in this one?"
MissEverdeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 16:11   #450
Pozz ,ja ču imati oko 76 bodova i sad me zanima koja je od ovih škola najbolja , onako da ih poredate
Razmišljao sam o :
X Gimnazija
VII Gimnazija
I Gimnazija
III Gimnazija ( Kušlanova )

Ako netko ima još koju dobru gim za preporučiti slobodno
__________________
Život je težak,vreća cementa isto
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 21:57   #451
Quote:
Piterson23 kaže: Pogledaj post
Pozz ,ja ču imati oko 76 bodova i sad me zanima koja je od ovih škola najbolja , onako da ih poredate
Razmišljao sam o :
X Gimnazija
VII Gimnazija
I Gimnazija
III Gimnazija ( Kušlanova )

Ako netko ima još koju dobru gim za preporučiti slobodno
a privatne gimnazije?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 22:27   #452
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
a privatne gimnazije?
Nemaju svi novaca za to.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 22:37   #453
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Nemaju svi novaca za to.
istina
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 20:02   #454
Smile POMOC, MOLIM VAS!

Znaci trenutno se razmisljam izmedu sljedecih skola:

a) MIOC
b) XVI
c) V

e sad. Imam neke argumente zasto.

MIOC: tu mi ide sestra koja je sad 1. razred i super joj je. Odlicni profesori, super ekipa, barem ona tako kaze. A i nije joj pretesko. Ali glupo mi je ic u istu skolu sa sestrom, daleko je i bojim se da ne bude onih bogatasica i elitica. Iako su mi MIOC i XVI i dalje prvi izbor.

XVI: neki dan sam 'otkrila' tu skolu i cini se super, ja bi u onaj dvojezicni program( ako se bude imalo para, ne ). Volim jezike, a skola se sudeci po forumu cini super. Vazno mi je da dobijem najbolje obrazovanje, ne bih basd da je skola 'okej'.

V: Tu sam prije jako htjela ali moja extra pametna prijateljica kaze da je uzas.


Imat cu najmanje 81 bod, voljna sam uciti i raditi, dapace, cak to na neki weird nacin i volim. Zanimam se za kemiju, knjizevnost, humanitarni rad( jako vazno!) , jezike i pomalo fiziku.

Daklee molim da mi kazete za te skole kakva je ekipa(ok, znam da ovisi ali ima li previse cajkarosa, huligana, elitica i bogatasica, pogotovo u 2-jezicnom programu?), kakva je opremljenost ucionica, prenose li profesori znanje dobro, je li moguc socijalni zivot (izlazak bar jedanput tjedno) i kako su organizirane izvannastavne aktivnosti, pogotovo odbojka, humanitarni rad i debata, te fakultativni predmeti?

Najvise se zahvaljujem <3
Bizgulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 20:23   #455
XV. i V. su prirodoslovno-matematičke gimnazije, a XVI. je jezična gimnazija. Mislim da bi prvo morala izabrati što od toga želiš jer su to ipak dva relativno jako različita programa.
Computer235 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 11:45   #456
Quote:
Bizgulica kaže: Pogledaj post
Znaci trenutno se razmisljam izmedu sljedecih skola:

a) MIOC
b) XVI
c) V

e sad. Imam neke argumente zasto.

MIOC: tu mi ide sestra koja je sad 1. razred i super joj je. Odlicni profesori, super ekipa, barem ona tako kaze. A i nije joj pretesko. Ali glupo mi je ic u istu skolu sa sestrom, daleko je i bojim se da ne bude onih bogatasica i elitica. Iako su mi MIOC i XVI i dalje prvi izbor.

XVI: neki dan sam 'otkrila' tu skolu i cini se super, ja bi u onaj dvojezicni program( ako se bude imalo para, ne ). Volim jezike, a skola se sudeci po forumu cini super. Vazno mi je da dobijem najbolje obrazovanje, ne bih basd da je skola 'okej'.

V: Tu sam prije jako htjela ali moja extra pametna prijateljica kaze da je uzas.


Imat cu najmanje 81 bod, voljna sam uciti i raditi, dapace, cak to na neki weird nacin i volim. Zanimam se za kemiju, knjizevnost, humanitarni rad( jako vazno!) , jezike i pomalo fiziku.

Daklee molim da mi kazete za te skole kakva je ekipa(ok, znam da ovisi ali ima li previse cajkarosa, huligana, elitica i bogatasica, pogotovo u 2-jezicnom programu?), kakva je opremljenost ucionica, prenose li profesori znanje dobro, je li moguc socijalni zivot (izlazak bar jedanput tjedno) i kako su organizirane izvannastavne aktivnosti, pogotovo odbojka, humanitarni rad i debata, te fakultativni predmeti?

Najvise se zahvaljujem <3
Da sam na tvom mjestu ja bih u V.

Quote:
Piterson23 kaže: Pogledaj post
Pozz ,ja ču imati oko 76 bodova i sad me zanima koja je od ovih škola najbolja , onako da ih poredate
Razmišljao sam o :
X Gimnazija
VII Gimnazija
I Gimnazija
III Gimnazija ( Kušlanova )

Ako netko ima još koju dobru gim za preporučiti slobodno
Mislim da je I. najbolja ali ako daleko živiš nemoj tamo cuo sam da je teška dakle po mom mišljenju: VII.
I.
X.
III.
__________________
Reci ne droZI, droZA je veliko zlo,skoro isto kao kad je previše oraSA u baklavi

Zadnje uređivanje Rakkatakka : 07.12.2013. at 11:59. Reason: spajanje postova
Dobar Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 13:01   #457
Blizu sam , treba mi tramvajem možda 15 min
Ne bi htio neku skroz tešku
Neka koja je u srednjem rangu
__________________
Život je težak,vreća cementa isto
Piterson23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 13:57   #458
:)

Hvalaa, jel ima jos tko neko misljenje?

Jednostavno mislim da cu pogrijsit sta gos odaberem
Bizgulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 17:29   #459
Quote:
Bizgulica kaže: Pogledaj post
Znaci trenutno se razmisljam izmedu sljedecih skola:

a) MIOC
b) XVI
c) V

e sad. Imam neke argumente zasto.

MIOC: tu mi ide sestra koja je sad 1. razred i super joj je. Odlicni profesori, super ekipa, barem ona tako kaze. A i nije joj pretesko. Ali glupo mi je ic u istu skolu sa sestrom, daleko je i bojim se da ne bude onih bogatasica i elitica. Iako su mi MIOC i XVI i dalje prvi izbor.

XVI: neki dan sam 'otkrila' tu skolu i cini se super, ja bi u onaj dvojezicni program( ako se bude imalo para, ne ). Volim jezike, a skola se sudeci po forumu cini super. Vazno mi je da dobijem najbolje obrazovanje, ne bih basd da je skola 'okej'.

V: Tu sam prije jako htjela ali moja extra pametna prijateljica kaze da je uzas.


Imat cu najmanje 81 bod, voljna sam uciti i raditi, dapace, cak to na neki weird nacin i volim. Zanimam se za kemiju, knjizevnost, humanitarni rad( jako vazno!) , jezike i pomalo fiziku.

Daklee molim da mi kazete za te skole kakva je ekipa(ok, znam da ovisi ali ima li previse cajkarosa, huligana, elitica i bogatasica, pogotovo u 2-jezicnom programu?), kakva je opremljenost ucionica, prenose li profesori znanje dobro, je li moguc socijalni zivot (izlazak bar jedanput tjedno) i kako su organizirane izvannastavne aktivnosti, pogotovo odbojka, humanitarni rad i debata, te fakultativni predmeti?

Najvise se zahvaljujem <3
govorim u ime xv. za druge ne znam,
kemija-iskreno,svaki je profesor spaljen na svoj nacin
jezici-ima fakat dobrih profa iz hrvatskog,latinski je odlican,engleski takoder a fakultativno ima njemacki koliko ja znam
humnitarni rad-ima skolski caritas,nedavno su skupljali za skloniste dumovac
fizika-fest je napredna,neces se razocarati
debata-osobno clan i imamo super voditelje
ljudi ima svakakvih,tako je svugdje,kak te zapadne ali se mozes selit po razredima-pogotovo u prvih par tjedana
profesori solidni,ucionice dobro opremljene
imas ovdje sve skolske aktivnosti: http://www.mioc.hr/site/slobodneakti...neaktivnosti38
ima u mioc i ib program,znas
stvar je u tome da su sve skole solidne,sve imaju dobre i losije profesore samo je razlika u atmosferi (tj. drustvu) i ocekivanjima,nije srednja bas toliko bolja/gora od osnovne.u miocu doduse imaju bolje profesore iz fizike,matematike i informatike jer je tu najveca potraznja (ucenike uglavnom ti predmeti najvise zanimaju,tu su najnapredniji) no to ne znaci da su ostali profesori bolji ili gori.
beastfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 20:40   #460
Quote:
Bizgulica kaže: Pogledaj post
Hvalaa, jel ima jos tko neko misljenje?
Možeš pokušati i pitati za te stvari koje te najviše zanimaju na temama tih škola, sad kad si suzila izbor na dvije-tri, na podforumu Osnovne i srednje škole, pa će ti sadašnji učenici možda odgovoriti, ili još bolje prvo provjeri tamo postove od zadnjih godinu-dvije jesu li o tome već pisali.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.