Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2022., 23:54   #1
UV pročistač vode

Ovdje piše da UV pročistač ubije bakterije i viruse za da 10 sekundi: https://www.espwaterproducts.com/do-...-filters-work/


A ovdje piše da treba cijeli dan: https://www.instructables.com/Portab...ater-Purifier/

Što je točno od toga dvoje?
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2022., 00:35   #2
A nešto između ustvari bitna je količina koju čistiš npr ovaj prvi RO uređaj sa UV lampom očisti cca 3-5L vode i onda si miran kojih sat vremena da se spremnik opet napuni
Ustvari zamišljeni su da natočiš litru vode svakih pola sata i to možeš raditi cijelu godinu i onda moraš mjenajati filtere i membranu za osmozu

Druga varijanta bi bila da imaš spremnik od cca 500L u kojem voda cirkulira kroz UV filtere i kako je ti trošiš da se lagano dodaje nova voda u spremnik kroz sustav filtera
Takav sustav ja imam na svojim akvarijima oba sistema čiste vodu jedino je kolilčina upitna npr možeš imati dovoljno za piti ali da se budeš kupao u njoj e za to ti treba mini rafinerija
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2022., 00:49   #3
Aha, ma ja sam mislio staviti UV žarulju u bure vode od 40-60L ne znam točno, i da iskoristim tu vodu da se isperem ako nestane glavna voda. A UV pročistač tek toliko da se ne perem prljavom vodom.

Mogu li se tablete koristiti za pročistiti vodu, i koliko maksimalno (koliko dana, mjeseci?) ustajalu vodu je moguće pročistiti na taj način? Pitam jer nikad ne znam kad će nestati vode.
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2022., 20:04   #4
Quote:
auto182 kaže: Pogledaj post
Aha, ma ja sam mislio staviti UV žarulju u bure vode od 40-60L ne znam točno, i da iskoristim tu vodu da se isperem ako nestane glavna voda. A UV pročistač tek toliko da se ne perem prljavom vodom.

Mogu li se tablete koristiti za pročistiti vodu, i koliko maksimalno (koliko dana, mjeseci?) ustajalu vodu je moguće pročistiti na taj način? Pitam jer nikad ne znam kad će nestati vode.
A to ti nije tako učikovito kao kad voda prolazi kroz mali prostor gdje je UV zračenje
A imaš IZOSAN u prahu oni ti je sredstvo za pročiščivanje vode do mjere da ubije sve živo unutra i tu vodu možeš slobodno piti i kuhati na njoj npr kišnica pokupi svašta sa krova i zato je treba ili prokuhavati ili kemijski dezificirati
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2022., 20:28   #5
E to je super. Hvala ti.
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:01.