Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2014., 23:33   #1
Kucna teretana i pocetak vjezbanja

Razmišljao sam o odlasku u teretanu, no odlučio sam da bi bilo možda bolje uložiti u kućnu teretanu ( s obzirom da nisam jedini koji bi vježbao već su 3 osobe u pitanju )

Zanima me što bi bilo dobro kupiti. Razmišljao sam o benchu s više funkcija, tj. onaj bench sa šipkom, s vježbama za noge, te prsa. Koliko je to isplativo, do koje nosivosti je idealno da se kupi.

Naime jedna osoba već 3 mjeseca polazi u teretanu svaki dan te njemu neće biti dosta neka mala nosivost i manja kilaža.

Mislio sam na nešto ovakvo ( ovo je samo primjer sprave ), ili imate kakve druge prijedloge?

http://bikesport.i-mall.hr/images/ar...314/velika.png

Ja sam 178 cm visina te 75 kg težina. Imam 23 godine uskoro. Od malena sam se bavio svakakvim sportovima, od atletike, tenisa pa do nogometa. I više sam nego motiviran no nekako mislim da je isplativije nabaviti takav bench na kojem će vježbati 3 osobe nego da svo troje odlazi u teretanu.

Do koje cijene su isplative takve sprave, te gdje ih se može nabaviti, da li imate kakve preporuke / iskustva?

Također me zanima koje vježbe bi bile dobre za mene kao početnika. Koncentrirao bih se najviše na torzo no ne bih zanemario noge.
vr4g is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 23:51   #2
Takve sprave su smece. Kupi si podesivu klupicu i posebno podesivestalke. Ja sam kupio od nekog lika preko njuskala sto sam pravi sprave i odlicne su bile. Masivne i ne skupe. Ako imas negdje mjesta za usarafit sipku za zgibove, to je sve sto ti treba za odlican trening. Ja sam si na sipku za zgibove montirao TRX i elasticne gume. Ulozio sam cca 3500kn a imao sam uz to sipku, ez sipku oko 130kg utega.
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 01:26   #3
Energetics power bench 480 kupio u Intersportu,odlican za rekreativce. Nosivost sipke s utezima 110 kg,nije bio skup,cini mi se oko 200 eura,a ima i za vjezbati noge i dodatak za biceps. Vrlo sam zadovoljan s njim,dovoljno je velik i kvalitetan,mozes raditi i ramena na njemu,jer se klupica moze postaviti kao stolica. Ja sam krupan i visok covjek,na ovom bencu moze i dvometras raditi,nemoj kupovati one najjeftinije ispod 1000 kuna jer su ono za zenskice od 50 kila. Uz to ako imas mjesta uzmi jednu spravu za leda,,na njima obicno imas i leptir za prsa i mozes veslati,ali gledaj da ti je tezina bar 100 kila i da je dovoljno velika za najvisega od onih koji ce na njemu trenirati. To je sve sto ti treba,uz jedne rucne buce na koje se moze dodavati tezina i dovoljno zeljeza.
babas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 12:05   #4
kao osoba koja se bavi izradom sprava, a takodjer sam i u fazi uredjenja svoje teretane (s pravom javnosti ), kazem ti da energetics i ostale jeftine sprave zaobidji. kod mene dolaze ljudi koji se rjesavaju takvih sprava jer nisu kvalitetne, a samim time i nisu sigurne. za tu cijenu kod mene dobijes 10x kvalitetnije. ako bas zelis uzeti od blue gyma i slicnih, onda se spremi dati i 3-4x vise novaca.
al uglavnom, za pocetak sto ti treba, ne znajuci tvoj budzet. univerzalna klupa, podesivi stalci, zidno vratilo, ravna sipka (minimalno 200cm), dvije kratke sipke i za pocetak barem 60kg utega.


image hosting websites

free image hosting

takodjer, imam i ovakvu klupu kod koje mozes raditi i dipseve, ekstenziju i bf curl, a cijena je 1100kn. ovo je ok, ali je malo zeznuto jer je tesko stalke koristiti za cucanj (iako mi je jedan kupac rekao da se moze)



kod mene je univerzalna klupa 800kn, podesivi stalci 500 obojani, 520 pocincani, zidno vratilo 300kn. sipku i ploce nemam, ali ako je vazno da sto jeftinije prodjes, odi u neku zeljezariju, uzmi sipku fi 30 i neka ti odrezu na 200-220cm. ofarbas je i imas jeftino, a dobro. i pratis njuskalo i nadje se jeftino...
to je opcija koja kosta 1600kn i svakako bi preporucio. mozes raditi ledja, prsa, ramena, noge.

ako si malo bolji s novcima, mozes razmisliti o powertoweru kod kojeg imas vratilo, dipseve i dizanje nogu, a nemas montaze na zid. on je 1000kn.

ako si jos bolji s novcima, onda je za tebe lat masina/masina za veslanje. kod ovog je dobro kaj si sam stavljas ploce, pa nemas trosak utega koji ti stoje na spravi i skupljaju prasinu... takodjer, ovaj dio za veslanje je pomican, te se mice kako ti ne bi zauzimao prostor. njegova cijena je 1550kn





u potpisu imate link na ostale sprave koje sam radio.
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 10:19   #5
Mslim da sam od vas uzeo klupicu i stalke. Izrazito sam zadovoljan jer su čvrste i masivne a super funkcionalno sve! Svaka pohvala Svakako preporuka svima koji se odluče za kupnju istih!
Dumbledore69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 10:34   #6
hvala na lijepim rijecima, neopisivo mi je zadovoljstvo procitati ih.
ali, budimo na forumu manje sluzbeni, osim ako ne mislis da je to posao vise ljudi. al nije, sve radim sam, cak i tapeciranje.
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 10:57   #7
Ola,

ja bi ti preporucio klupu za bench i kavez (Squat rack). U kavezu mozes raditi sve velike vjezbe (npr. cucnjeve) sigurno kao i zgibove (ako ima sipku za zgibove), a u kombinaciji s klupicom i sve variante bencha pressa.

A kasnije po potrebi dodas jos sprave (recimo za dipseve) kada vec i sam znas kako funcionira treniranje.

I puno utega, minimalno 60+ (Cucnjevi i mrtvo dizanje jako brzo rastu).
Pile4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2014., 11:12   #8
kavez je ok, al za vecinu vjezbaca overkill. zauzima puno prostora i puno kosta.
inace, kavez obicno ima nastavak za dipseve.
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:00.