Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2013., 10:27   #2001
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
a Žepče? tu su Muslimani bili većina 1991.
mislim da bi bili i danas u starim granicama
markozzz is offline  
Old 04.10.2013., 10:35   #2002
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
mislim da bi bili i danas u starim granicama
ni blizu. razlika je u najmanje 4 tisuće ljudi u korist Hrvata, a toliko ih nije 91. živjelo u ovom dijelu koji je naknadno pripojen.
dudu is offline  
Old 04.10.2013., 10:51   #2003
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
ni blizu. razlika je u najmanje 4 tisuće ljudi u korist Hrvata, a toliko ih nije 91. živjelo u ovom dijelu koji je naknadno pripojen.
Si siguran?
Meni se čini da je pripojeno više od 4 tisuće Hrvata;
http://hr.wikipedia.org/wiki/Dodatak...avidovi%C4%87i
http://hr.wikipedia.org/wiki/Dodatak..._1991.:_Maglaj
Po popisu iz 91 bi preko 4 tisuće Hrvata išlo iz svake od ove općine.
Inače, Žepče je i dobilo svoju kulturnu autonomiju zato što je Hrvata u novim granicama po popisu iz 91 bilo više nego muslimana.
p.s. u starim granicama je vjerojatno sigurno više Hrvata nego muslimana, no opet, koliko vidim usporedba je rađena po novim granicama.
Wikiceha is offline  
Old 04.10.2013., 10:52   #2004
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
ni blizu. razlika je u najmanje 4 tisuće ljudi u korist Hrvata, a toliko ih nije 91. živjelo u ovom dijelu koji je naknadno pripojen.
umalo je to, nisam baš siguran...ali rekao bih gledajući od oka da je pripojeno više od 4 000 hrvata
markozzz is offline  
Old 04.10.2013., 11:14   #2005
u svakom slučaju danas ne živi tu toliko ljudi. i iz rata smo u granicama stare općine imali većinu, inače ne bismo cijelo vrijeme imali svog načelnika.
dudu is offline  
Old 04.10.2013., 11:23   #2006
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
u svakom slučaju danas ne živi tu toliko ljudi. i iz rata smo u granicama stare općine imali većinu, inače ne bismo cijelo vrijeme imali svog načelnika.
Stoji.
Samo ova usporedba je rađena po novim granicama.
Inače bi drugačije bilo i za Šamac i za još par općina.
Wikiceha is offline  
Old 04.10.2013., 11:27   #2007
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
vjerujem da takvi neće poremetiti stvar za više od 5%, a i da će ASBIH naći načina da ih većinu ne uvrsti u stalno prisutno stanovništvo.
Ma nije su samo stvar uvoznih. Tu je toliko nelogičnosti da to nigdje na svijetu nema. Tipa u RS-u ima popisivača koji tamo gdje trebaju samo staviti križić za Bošnjak oni namjernu idu pisati na crtu Bošnjak. Misleći kako će ih tako staviti u ostale. Što me ne bi ni čudilo na kraju. Vidjet ćemo na kraju šta će biti ali je po meni beskoristan.
kikiriki2010 is offline  
Old 04.10.2013., 11:34   #2008
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Ma nije su samo stvar uvoznih. Tu je toliko nelogičnosti da to nigdje na svijetu nema. Tipa u RS-u ima popisivača koji tamo gdje trebaju samo staviti križić za Bošnjak oni namjernu idu pisati na crtu Bošnjak. Misleći kako će ih tako staviti u ostale. Što me ne bi ni čudilo na kraju. Vidjet ćemo na kraju šta će biti ali je po meni beskoristan.
upravo ono na što sam upozoravao da bi se moglo desiti dešava se...sa sve tri strane koliko vidim...kome treba takav popis...

trebalo je izdvojiti duplo više novca da se to provede kako treba i da ide po dvoje popisivača različitih nacionalnosti, a i uvesti stroge kontrole(npr. 1 kontrolor na 10 popisivača)...

znam da to puno košta, ali to je cijena višenacionalne države u kojoj nitko nikome ne vjeruje...

dodik je već najavio pokretanje kaznenih prijava...čisto sumnjam da policija RS neće nakon objave rezultata pročešljati npr. srebrenicu i utvrditi koliko je lažno popisanih...

popisivači nisu potpisali nikakav ugovor, nemaju osigurane troškove prijevoza, topli obrok(budući da se radi o nezaposlenim osobama)...na kraju im neće ni platiti, budući da nisu potpisali nikakav ugovor...bitno je da ima za reprezentacije političara i njihova službena putovanja automobile i helikoptere
markozzz is offline  
Old 04.10.2013., 12:12   #2009
Quote:
kikiriki2010 kaže: Pogledaj post
Ma nije su samo stvar uvoznih. Tu je toliko nelogičnosti da to nigdje na svijetu nema. Tipa u RS-u ima popisivača koji tamo gdje trebaju samo staviti križić za Bošnjak oni namjernu idu pisati na crtu Bošnjak. Misleći kako će ih tako staviti u ostale. Što me ne bi ni čudilo na kraju. Vidjet ćemo na kraju šta će biti ali je po meni beskoristan.
Jel imaš kakvih primjera malverzacije i zloupotrebe od strane Bošnjaka ili imaš primjere samo od Srba?
MObin is offline  
Old 04.10.2013., 13:26   #2010
znat ćemo da je bilo puno malverzacija ako popis pokaže da ima iznad 3.3 milijuna stalno nastanjenih. ako bude ispod, nije greda i može proći.
dudu is offline  
Old 04.10.2013., 14:07   #2011
Quote:
NebojsaNS kaže: Pogledaj post
Uz pretpostavljene rezultate popisa, a imajući u vidu današnje granice opština, možemo govoriti o sledećim "poklapanjima" 1991.-2013.

Hrvati :
Od Srba : Kupres, Ravno
Od Bošnjaka : Mostar, Stolac

Bošnjaci :
Od Srba : Ilijaš
Od Hrvata : Vukosavlje, Vareš, Novi Travnik, Busovača

Srbi :
Od Hrvata : Brod
Od Bošnjaka : Prijedor, Zvornik, Osmaci, Bratunac, Srebrenica, Vlasenica, Višegrad, Rogatica, Novo Goražde, Foča, Trnovo (RS), Istočni Mostar

Broj opština 1991. / 2013.
Srbi : 55 / 65
Bošnjaci : 63 / 54
Hrvati : 24 / 23

Poklapanje

Po korigiranom popisu iz 1991., dakle bez uračunatih odsutnih radnika na radu u inozemstvu odnos Hrvata i Muslimana u općinama Busovača i Novi Travnik je bio:

Busovača
Muslimani = 8260
Hrvati = 8061
Srbi = 607
Ostali = 676
Ukupno = 17 604

Novi Travnik
Muslimani = 11 504
Hrvati = 11 313
Srbi = 4061
Ostali = 2692
Ukupno = 29 570

Korigirani popis je dostupan ovdje:
http://www.hercegbosna.org/kolumne/d...odine-887.html

A brojke odsutnog stanovništva se mogu naći i na Federalnom zavodu za statistiku (fzs.ba).

Općina Žepče u današnjim granicama i s uračunatim radnicima na radu u inozemstvu je 1991. imala sljedeći sastav:
Hrvati = 17.916
Muslimani = 11.676
Srbi = 2.398
Ukupno = 32.856
Auge is offline  
Old 04.10.2013., 14:22   #2012
Quote:
Auge kaže: Pogledaj post
Po korigiranom popisu iz 1991., dakle bez uračunatih odsutnih radnika na radu u inozemstvu odnos Hrvata i Muslimana u općinama Busovača i Novi Travnik je bio:
Busovača
Muslimani = 8260
Hrvati = 8061
Srbi = 607
Ostali = 676
Ukupno = 17 604
Novi Travnik
Muslimani = 11 504
Hrvati = 11 313
Srbi = 4061
Ostali = 2692
Ukupno = 29 570
Korigirani popis je dostupan ovdje:
http://www.hercegbosna.org/kolumne/d...odine-887.html
A brojke odsutnog stanovništva se mogu naći i na Federalnom zavodu za statistiku (fzs.ba).
Općina Žepče u današnjim granicama i s uračunatim radnicima na radu u inozemstvu je 1991. imala sljedeći sastav:
Hrvati = 17.916
Muslimani = 11.676
Srbi = 2.398
Ukupno = 32.856
Dakle rezultati su;
Hrvati :
Od Srba : Kupres, Ravno
Od Bošnjaka : Mostar, Stolac

Bošnjaci :
Od Srba : Ilijaš
Od Hrvata : Vukosavlje, Vareš

Srbi :
Od Hrvata : Brod
Od Bošnjaka : Prijedor, Zvornik, Osmaci, Bratunac, Srebrenica, Vlasenica, Višegrad, Rogatica, Novo Goražde, Foča, Trnovo (RS), Istočni Mostar

Broj opština 1991. / 2013.
Srbi : 55 / 65
Bošnjaci : 65 / 54
Hrvati : 22 / 23

Imaš li link na korigirani popis općina u sadašnjim granicama (gdje su i Dobretići, Ravno, Domaljevac, Pelagićevo...)
Wikiceha is offline  
Old 04.10.2013., 14:49   #2013
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
upravo ono na što sam upozoravao da bi se moglo desiti dešava se...sa sve tri strane koliko vidim...kome treba takav popis...

trebalo je izdvojiti duplo više novca da se to provede kako treba i da ide po dvoje popisivača različitih nacionalnosti, a i uvesti stroge kontrole(npr. 1 kontrolor na 10 popisivača)...

znam da to puno košta, ali to je cijena višenacionalne države u kojoj nitko nikome ne vjeruje...

dodik je već najavio pokretanje kaznenih prijava...čisto sumnjam da policija RS neće nakon objave rezultata pročešljati npr. srebrenicu i utvrditi koliko je lažno popisanih...

popisivači nisu potpisali nikakav ugovor, nemaju osigurane troškove prijevoza, topli obrok(budući da se radi o nezaposlenim osobama)...na kraju im neće ni platiti, budući da nisu potpisali nikakav ugovor...bitno je da ima za reprezentacije političara i njihova službena putovanja automobile i helikoptere
Ma užasno. Ovo si upravu. Najpametnije bi bilo da su po dva išla. I trebalo je nekako to povezati s plaćanjem režija ili tako nešto(mada sam svjestan da to opet nije kako treba jer opet postoje studenti koji strudiraju u drugim gradovima). Jer ovako kada ne moraš imati ni osobnu može bilo tko doći i popisati se. Popis će biti beskoristan.
kikiriki2010 is offline  
Old 04.10.2013., 14:56   #2014
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
znat ćemo da je bilo puno malverzacija ako popis pokaže da ima iznad 3.3 milijuna stalno nastanjenih. ako bude ispod, nije greda i može proći.
Ma nije samo stvar ukupne brojke. Tko je taj tko garantira da kada će se obrađivati podaci da će sve biti napravljeno prema propisima. Po meni se morala raditi kopija popisnice. Jednu da uzme popisivač a drugu da dobije popisana osoba. Također su se orginalne popisnice trebale čuvati 5 godina i to pod nadzorom EU.
kikiriki2010 is offline  
Old 04.10.2013., 14:56   #2015
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
a ako ćemo pošteno, iz ovog se vidi i tko je bio agresor
Tom logikom, u ww2 su agresori Sovjeti, Jugosloveni i Česi, a ne Nemci
NebojsaNS is offline  
Old 04.10.2013., 14:57   #2016
Quote:
John Shepard kaže: Pogledaj post
BiH je prakticki hrvatska kolonija...
mr nice is offline  
Old 04.10.2013., 15:36   #2017
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Dakle rezultati su;
Hrvati :
Od Srba : Kupres, Ravno
Od Bošnjaka : Mostar, Stolac

Bošnjaci :
Od Srba : Ilijaš
Od Hrvata : Vukosavlje, Vareš

Srbi :
Od Hrvata : Brod
Od Bošnjaka : Prijedor, Zvornik, Osmaci, Bratunac, Srebrenica, Vlasenica, Višegrad, Rogatica, Novo Goražde, Foča, Trnovo (RS), Istočni Mostar

Broj opština 1991. / 2013.
Srbi : 55 / 65
Bošnjaci : 65 / 54
Hrvati : 22 / 23

Imaš li link na korigirani popis općina u sadašnjim granicama (gdje su i Dobretići, Ravno, Domaljevac, Pelagićevo...)
ne postoje takvi podaci..raščlanjeno je samo po općinama...nema po naseljima
markozzz is offline  
Old 04.10.2013., 15:38   #2018
Quote:
NebojsaNS kaže: Pogledaj post
Tom logikom, u ww2 su agresori Sovjeti, Jugosloveni i Česi, a ne Nemci
jugosloveni znam da jesu, a ako ćemo objektivno jesu i sovjeti...
markozzz is offline  
Old 04.10.2013., 15:43   #2019
da bi popis bio valjan, trebalo je popisati isključivo ljude koji se zateknu kod kuće, te maloljetnike(čak i odsutne)....a za ove što su punoljetni i kao na poslu, u gradu, na "kafi", u polju odrediti termin kada se moraju javiti na određenu adresu i popisati(neki nalog težine sudskog poziva)....ako se ne javi zbog opravdanog razloga, jednostavno nije građanin bih....

a ne ljudi iz inozemstva ispunjavaju popisnice i šalju...to je neprihvatljivo..

ne mora popis trajati 15 dana..nek traje 2 mjeseca ako treba...bitno da bude korektno odrađen
markozzz is offline  
Old 04.10.2013., 15:52   #2020
Quote:
markozzz kaže: Pogledaj post
da bi popis bio valjan, trebalo je popisati isključivo ljude koji se zateknu kod kuće, te maloljetnike(čak i odsutne)....a za ove što su punoljetni i kao na poslu, u gradu, na "kafi", u polju odrediti termin kada se moraju javiti na određenu adresu i popisati(neki nalog težine sudskog poziva)....ako se ne javi zbog opravdanog razloga, jednostavno nije građanin bih....

a ne ljudi iz inozemstva ispunjavaju popisnice i šalju...to je neprihvatljivo..

ne mora popis trajati 15 dana..nek traje 2 mjeseca ako treba...bitno da bude korektno odrađen
Ne bi s time ništa postigao. Dapače, čak bi im i pomogao. Ovako im kažeš da morjau biti doma za 5 dana u 15 sati. I svi oni koji su u inozemstvu ne moraju izdvojiti 15 dana već samo 3 dana(to je za ove koji žive na daljoj relaciji. Ovi bliže mogu sve u jednom danu). Jedan za doći, drugi se popisati i onda doma.
Te izvana je teško osporiti. Ali su se barem mogle ostale stvarni riješiti s 2 popisivača i kopijama popisnica. A orginale je trebao čuvati netko izvana.
kikiriki2010 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.