Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 21:38   #41
Nisam mislila labilne u smislu da će se netko odmah ubit jer nema što ima Miranda
Nego sam mislila generalno takve stvari čitaju i oni od 16 ili 18 godina i tak, da takve priče nisu baš korisne nikome.

Pametni će iz takvih intervjua primjetiti da se ne kreće na studij dizajna u Milanu samo tako,da to netko treba financirati i tak, kao što je forumaš istaknuo.

Uvijek ima tih rupa u priči. Nemam zapravo ništa protiv, dapače, pa što ćeš financirati nego svoje dijete i njegovo obrazovanje i stvarno nemam ništa protiv da netko pokrene posao sa obiteljskim novcem ili pomoći,ali čitala sam puno priča i intervjua sa normalnim, zrelijim ljudima koji onda spomenu tu činjenicu. Jer nema ništa sramotno u pokretanju posla tako da ti obitelj pomogne.

Ali u ovakvim člancima se ne spominju takve čisto normalne i razumljive stvari jer priču treba maksimalno napuhati.

Sve mora biti savršeno. A ništa nije savršeno. I puno korisnije bi bilo da nam Miranda i slični daju jednu iskrenu priču.

Svaki život i poduzetnička priča imaju pluseve i minuseve.

Off topic, od 10 ljudi koja znam da imaju vrlo dobre poslove (nisu poduzetnici), 9 ih je te poslove dobilo tako da su im starci sredili posao.Govorim o Zagrebu.

Uopće ne računam one koji rade za starce u njihovim privatnim firmama.

A ovaj jedan od 10 se i danas čudi kako je dospio u tu veliku firmu u kojoj radi i zadovoljan je. i kak posao već nije bio rezerviran za nekoga.

To je iz moje okoline.

Uspjeh je stvarno moguć i ima puno ljudi koji su postigli čuda ali bojim se da čitamo o krivim ljudima, a od toga nikakve koristi.

Hvala bogu postoji internet pa si izabereš, ima i vani poduzetnika koji su voljni podijeliti svoja iskustva, uspone ali i padove.
I vjerodostojniji su od Mirande.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 03:58   #42
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post

Pa ni ja. Ali bih volio kada bi malo obrazložio svoj stav.
vidim da su ti već odgovorili

Kakav to ona talent i znanje ima pa de se prodajem po "bijelom svijetu"?
što je ona to konkretno dizajnirala i za kolko se prodalo, show me the money to mene zanima.

kaže:
"a za njezin nakit i namještaj doslovce se otimaju najveće svjetske tvrtke."
koje to točno, imenom? i koliko prometa radi?

"Primio me iako sam pobrkala vrijeme i razgovor odradila u pidžami, s isključenom kamerom" - znači i uz svu tu količinu neozbiljnosti baš ona je dobila posao, hmm, dobra preporuka je morala biti

"Bile smo s najvećim kineskim arhitektima koji se bave dizajnom."
kojima to? najveće tvrtke, najveći dizajneri...

"Upoznala sam dečka koji radi s drvom i s njim sam proizvela drvenu torbu.." možda joj ne žele uništiti snove, ali netko bi trebao javiti curi da su već pronašli taj izum, zove se kovčeg.

"predgrupa su im bili odličan kineski bend Soul Pollution koji svira Chicago blues......kad su me ti Kinezi čuli, pozvali su me da nastupim s njima. A oni su najbolji blues bend u Kini." - trebao bi netko i youtubeu javiti jerbo soul pollution koji ja pronalazim na YT ima trocifrene viewse.

"Mirandu je čuo i jedan producent i ponudio joj da snimi CD. Iako je usred snimanja albuma producent doživio infarkt, prepričava Miranda" ok ovo sad postaje i smiješno, cura sama daje materijala

Jako loš članak koji jako loše utječe na svaku naivnu osobu koja će ga vidjeti.
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 04:34   #43
za tvrtku gdje je radila, imaš ime na Likendinu njenom
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 05:46   #44
Ma moguće je, danas je važno se prodati i ako upadnes u okrugu i netko "važan" te malo "gura" je puno moguće.
Imala sam 2015 projekt sa njemačkim YouTube i Instagram zvijezdama. Pa ima ljudi koji se tako dobro tu prodaju da imaju 2-3 kanala sa ukupno 2 mio ili više followera. A za video dobiju po 1000 gledanja 7$. Pa računajte neka objavi 3 videa tjedno sa po 700.000 klikova, to je znači 490$ po videu ili 1470€ u tjednu, još računajte još na Sponsore i ako postane "prefert partner" možete i dobiti skoro 10$ po 1000 klikova.
Znači tu su bile mlade osobe i koje su dali otkaz ili sporije studirali i čak još išli u školu. A već su zarađivali više od 10.000$
Čim tu imaš neku popularnost ti se javljaju puste firme da prestavis njihov proizvod i plaćaju dobar novac.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 09:02   #45
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Svako malo osvane priča o supermegahipergenijalnim mladim ljudima koji su uspjeli. Do sad sam ih uglavnom ignorirao, mada sam cijelo vrijeme mislio isto o takvim pričama, ali ova me ponukala da otvorim temu.

http://www.jutarnji.hr/life/zivotne-...kingu/5480043/

Dakle, žena kao govori šest jezika, živjela je u svim kozmopolitskim destinacijama svijeta, završila dva magisterija, eto i doktorat - sve joj je to stipendirano, svi su joj to ponudili besplatno, zovu ju najveći svjetski dizajneri, fotografi i ini da radi s njima, sve joj samo pada na stol, ona se sama ni ne trudi, nju jednostavno zovu. Osim toga i pjeva u dva megahiper poznata kineska benda i sada će u poznim 30-tima pjevati sa simfonijskim orkestrom.

E da, zaboravio sam reći da će sada raditi kolekciju luksuznog nakita, jer su ju, pogađate, zvali.

E da 2, zaboravio sam reći da će raditi i kolekciju luksuznog namještaja, jer je, pogađate, opet pozvana.

Ono što me zanima je koje je vaše mišljenje oko takvih priča, koliko tu ima realnosti, odnosno istine te koja je njihova svrha osim samopromocije i iluzije o uspjehu.

Ili sam ja jedan obični frustrirani bijednik koji nije tako uspio u životu pa sada tu sije zavist po forumu?
I meni je ovo malo naizgled prenapuhana priča, možda si žena na ovakav način pravi bolji "imidž" a ima neke prijatelje po novinskim kućama???

No, sreo sam dosta naših ljudi koji su vani odlično uspjeli ali naravno o takvima se ne piše, a i bolje da ne...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 09:22   #46
S obzirom da znam osobu o kojoj se sličan članak pisao prije nekoliko godina, da, prenapuhano i stilizirano.
Stilizirano u smislu da ništa nije baš laž, ali je sročeno ko bajka i prenapuhano.
I da, utječe to na ljude.
Znam koliko sam s vlastitom djecom imala problema zbog interneta i fejkanih života. Pukne malo...kao...gdje ja griješim, a ubijam se.
Onda sam jednom kćeri složila priču na temelju njenog rada i uspjeha, slično kao ovi u članku.
Ostala je sama svoj život nije prepoznala, a ništa nije bila baš laž.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 14:32   #47
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
S obzirom da znam osobu o kojoj se sličan članak pisao prije nekoliko godina, da, prenapuhano i stilizirano.
Stilizirano u smislu da ništa nije baš laž, ali je sročeno ko bajka i prenapuhano.
I da, utječe to na ljude.
Znam koliko sam s vlastitom djecom imala problema zbog interneta i fejkanih života. Pukne malo...kao...gdje ja griješim, a ubijam se.
Onda sam jednom kćeri složila priču na temelju njenog rada i uspjeha, slično kao ovi u članku.
Ostala je sama svoj život nije prepoznala, a ništa nije bila baš laž.
Pa mislim kako te "pukne malo" i kako ne utjece sljedece;

ono vec 1/4 stoljeca mi zivimo lazni zivot,u cistoj lazi...

Lazu nas vec valjda 27godina neprekidno...sto ovi "nasi" sto oni izvana...
koji se nekak brzo uklope u "pricanje bajki,lovickih prica i fantaziranja"..
skoro bolje neg domaci..


Tako da ova cura koja eto tako "voli se hvalit"(bez pokrica) i pokusava si dat malo vjetra u ledja,mi dojde kao kao prava kamilica spram ovih hostaplera koji lazu a vade iz nasih zivota i nas guraju u propast,za razliku od ove cure
Al eto ona je problem...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:03   #48
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
vidim da su ti već odgovorili

Kakav to ona talent i znanje ima pa de se prodajem po "bijelom svijetu"?
što je ona to konkretno dizajnirala i za kolko se prodalo, show me the money to mene zanima.

kaže:
"a za njezin nakit i namještaj doslovce se otimaju najveće svjetske tvrtke."
koje to točno, imenom? i koliko prometa radi?

"Primio me iako sam pobrkala vrijeme i razgovor odradila u pidžami, s isključenom kamerom" - znači i uz svu tu količinu neozbiljnosti baš ona je dobila posao, hmm, dobra preporuka je morala biti

"Bile smo s najvećim kineskim arhitektima koji se bave dizajnom."
kojima to? najveće tvrtke, najveći dizajneri...
Upravo to sam i ja htjela reći, ako si ozbiljan dizajner ili poduzetnik koji je nešto konkretno napravio itekako ćeš inzistirati ( a i autori članka će rado objaviti) da se i ti tvoji konkretni proizvodi spomenu i čak stave fotke.
Jer ti je i taj članak promocija.Jer to je tvoj rad i to su rezultati tvoje karijere.

Ne znam ni jednog ozbiljnog dizajnera nakita,namještaja ili nećeg trećeg, a da tekst nije bio popraćen konkretnim radovima i brojkama.

A ovo sa dečkom koji joj je napravio torbu to je kao da ja kažem srela sam dizajnera kuhinja koji je napravio kuhinju po mom dizajnu.

A zapravo sam našla stolara kojem sam platila da mi napravi kuhinju po mjeri. Puno onda ima dizajnera za koje se stolari otimaju.
Svi koji naruče kuhinju po mjeri su nevjerojatno uspješni poduzetnici.
Meni ne pada na pamet da nešto takvo stavim u CV.

Suvislo pitanje novinara (koji joj nije frend) bi bilo koliko ste tih drvenih torbi prodali ?

Drago mi je da nisam jedina koja misli da je takvo prodavanje magle štetno,ne samo za djecu nego i za odrasle.

Ako nisi dovoljno pametan da znaš čitati između redaka osjećati ćeš se krajnje posrano.

A najgore od svega je da zaista ima ljudi koji su uspješni, ali o njima nema tekstova i da nema potrebe pisati o Mirandama kada ima zaista uspješnih ljudi. Internet danas nudi nevjerojatne mogućnosti.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:29   #49
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Svako malo osvane priča o supermegahipergenijalnim mladim ljudima koji su uspjeli. Do sad sam ih uglavnom ignorirao, mada sam cijelo vrijeme mislio isto o takvim pričama, ali ova me ponukala da otvorim temu.

http://www.jutarnji.hr/life/zivotne-...kingu/5480043/

Dakle, žena kao govori šest jezika, živjela je u svim kozmopolitskim destinacijama svijeta, završila dva magisterija, eto i doktorat - sve joj je to stipendirano, svi su joj to ponudili besplatno, zovu ju najveći svjetski dizajneri, fotografi i ini da radi s njima, sve joj samo pada na stol, ona se sama ni ne trudi, nju jednostavno zovu. Osim toga i pjeva u dva megahiper poznata kineska benda i sada će u poznim 30-tima pjevati sa simfonijskim orkestrom.

E da, zaboravio sam reći da će sada raditi kolekciju luksuznog nakita, jer su ju, pogađate, zvali.

E da 2, zaboravio sam reći da će raditi i kolekciju luksuznog namještaja, jer je, pogađate, opet pozvana.

Ono što me zanima je koje je vaše mišljenje oko takvih priča, koliko tu ima realnosti, odnosno istine te koja je njihova svrha osim samopromocije i iluzije o uspjehu.

Ili sam ja jedan obični frustrirani bijednik koji nije tako uspio u životu pa sada tu sije zavist po forumu?

Ma bježi da tebe ovako rastežu na sve strane. Bolje ti je ovako

Inače jasno da se ovakve priče napuhavaju u stilu vidi nismo ni mi najgori ima i kod nas pameti. Naravno frizirano i filtrirano do max.

Poznate su te naše pričice po novinama o domaćim genijalcima eto samo što nisu porobili svijet, na kraju nikad ništa. Prave priče ne počinju tako naivno

Ja kad vidim pričicu o domaćem porbljavanju svijeta odmah se raspoložim jer znam da će bit neka smijurija za pročitati. Na kraju pogledaš kad tamo dobili peto mjesto na nekom regionalnom natjecanju u matematici.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:35   #50
Quote:
Jack-Daniels kaže: Pogledaj post
Barem malo napuvane priče,a i nažalost.jako mladi i obrazovani u RH nemaju budućnost baš i kao šta znamo idu vanka,druge nema po njih sem ako ima neku jaku pozadinu u ovom mulju svega i svačega.
Budimo iskreni nemaju budućnost ni vani. Na prste jedne ruke nabrojat ćemo naše genijalce vani koji su nešto značajno naporavili. Sve ostalo šuplja priča o genijalcima kojima kao država ne da da uspiju (a oni se ubiše od rada između dvije kave).

A mora im netko pojasniti i da nisu odmah genijalci ako ih uzme Google da ko roboti štrikaju kod uz 30,000 drugih. Genijalci su osnivači Googla a ne oni koji štrikaju za njih i skaču po loptama u uredu dok nema gazde.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 22:47   #51
Quote:
Holly G. kaže: Pogledaj post
A da, i meni je priča o Sobolu stvarno inspirativna,čovjek je znao prepoznati trenutak, a to je uvijek jako bitno.

Od takvih se može puno naučiti. Čitala sam dosta intervjua a njim i on je znao dosta detaljno prepričavati te prve dane Iskona i kako je sve započeo.Jako zanimljivo.
I nema tu nekih rupa u priči kod takvih, stvarno uspješnih ljudi.
Ma šta ne kažeš. A jesi čitala kako su uvalili isti taj Iskon HT-u jer je bilo jasno da nema šanse protiv jače konkurencije pa bi propao kao i tadašnji njihov rival Globalnet. HT je preuzimanjem odlučio koji od ta dva će opstati a koji propasti. E ta priča je zanimljiva ali se javno naravno neće vidjeti jer nije baš za hvaliti se. Ako ćemo o uspjehu tada je Nenad Bakić sa Mojposao puno uspješniji igrač. On je sve odradio kako spada (doduše čak i samopropagandu i difamiranje konkurenata ali kapa dolje)

Eh dok je ovih gutača uspjeha iz novina nema straha za izdavače

Inače uspjeh je lik koji je slučajno registrirao domenu business i onda je uvalio za par milijardi dolara isto slučajno, da bi odmah potom bila ugašena. Otad ladi j*ja i uživa evo već 15 godina => Mark Cuban

Uspjeh je i moj frend koji je u počecima kupio dionice Zabe iako nije znao ni šta su dionice ni šta je Zaba. i na tome se žešće obogatio.

Zadnje uređivanje rolandus : 12.01.2017. at 23:01.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 23:05   #52
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Inače uspjeh je lik koji je slučajno registrirao domenu business i onda je uvalio za par milijardi dolara isto slučajno, da bi odmah potom bila ugašena. Otad ladi j*ja i uživa evo već 15 godina => Mark Cuban
Niti je njegov uspjeh tako jednostavan, niti lik radi jaja. Ako ništa, oko Mavericksa uvijek ima posla.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 23:36   #53
https://hr.linkedin.com/in/miranda-vukasovic-3178a027

Znači, band The Radiance:
https://www.google.hr/?gfe_rd=cr&ei=...=band+radiance
Bend sa takvim imenom ima u Bostonu, Finskoj, Palermu.. ovaj bend je tako popularan da ga ni google ne pozna
Također i YT ima neke sumnjive nalaze za to pretraživanje.

Ovaj drugi bend, Soil Pollution, 200-300 yt pregleda.

Dalje:
Founder and Creative Director
MV MIRANDA VUKASOVIC
October 2016 – Present (4 months)Beijing City, China
MV its Fine Jewellery brand that is working on relation of concept from art and architecture.

Google ponovo nije upoznat sa njenom firmom ili nakitom, kad se upiše 'MV yewellery'' dođe ovo:
http://www.monicavinader.com/

Tako da, ostatak njene priče je isto skroz upitan..
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 23:39   #54
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Pa mislim kako te "pukne malo" i kako ne utjece sljedece;

ono vec 1/4 stoljeca mi zivimo lazni zivot,u cistoj lazi...

Lazu nas vec valjda 27godina neprekidno...sto ovi "nasi" sto oni izvana...
koji se nekak brzo uklope u "pricanje bajki,lovickih prica i fantaziranja"..
skoro bolje neg domaci..


Tako da ova cura koja eto tako "voli se hvalit"(bez pokrica) i pokusava si dat malo vjetra u ledja,mi dojde kao kao prava kamilica spram ovih hostaplera koji lazu a vade iz nasih zivota i nas guraju u propast,za razliku od ove cure
Al eto ona je problem...
A kako jedno isključuje drugo?
Komentiramo konkretni članak.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 23:47   #55
Rolandus, pokrenuti jedan Iskon koji ćeš kasnije prodati Ht-u bi ja ipak razlikovala od Mirande koja sad izgleda nema ni uspješnu liniju nakita

Ali slažem se, nitko ne zna za sve slojeve priče, ni o Sobolu nećeš saznati sve.

Miranda će još ispasti neuspješna
Pa kak, a po cijelom svijetu je bila. I u Kini čak.
Holly G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 23:51   #56
Ma dobro sad. Nije uspjeh samo napraviti firmu iz nule i prodati za milijarde. Uspjeh je puno toga. No ne treba biti načičkano ko ovo Mirandino.
Samo realno i istinito.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 23:56   #57
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ma dobro sad. Nije uspjeh samo napraviti firmu iz nule i prodati za milijarde. Uspjeh je puno toga. No ne treba biti načičkano ko ovo Mirandino.
Samo realno i istinito.
Uspjeh je voditi ispunjen život u skladu sa vlastitim sklonostima i motivima, ali takvi se ne vole isticati da ne zeznu stvar
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 05:01   #58
Quote:
Holly G. kaže: Pogledaj post
Ako nisi dovoljno pametan da znaš čitati između redaka osjećati ćeš se krajnje posrano.
Onaj tko se osjeća posrano zbog glupavog članka o nepoznatoj osobi ima problema sa sobom, a ne sa novinskim člancima.
Teško mi je shvatljivo kako i zašto odraslom čovjeku mogu smetati takvi članci, bili oni izmišljeni ili ne.

Ali ako je stvarno tako kako kažeš, da ima ljudi koji se osjećaju posrano (a možda i neadekvatno, jalno, etc) kad čitaju fantastične priče o tuđem uspjehu, onda su takvi članci zapravo dobra stvar.
Jer kognitivno-bihevioralna terapija lijepo kaže da se takve negativne reakcije najbolje liječe izlaganjem onome što ih uzrokuje.

Quote:
A najgore od svega je da zaista ima ljudi koji su uspješni, ali o njima nema tekstova i da nema potrebe pisati o Mirandama kada ima zaista uspješnih ljudi. Internet danas nudi nevjerojatne mogućnosti.
Stvarno uspješni ljudi nemaju potrebu promovirati se na trash portalima.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 06:28   #59
Danas u doba inetrneta sasvim je moguće da te angažira neka veća tvrtka čak i ako sjediš doma, a njima se sviđa tvoj rad. To nije tolika rijetkost.

Drugo, članak uobličuje novinar i ako ste ikada bili u prilici pročitati članak s čijom ste pozadinom priče upoznati, mogli ste vidjeti da često dolazi do raskoraka u činjenicama, a kamo li u interpretaciji. Novinar naprosto želi napisati članak koji će privući pažnju.

Prije nekih desetak godina firmu u kojoj radim posjetio je novinar u želji da napiše članak o nama, jer smo kakti uspješni i bavimo se rijetkom djelatnošću. On nas je ponešto pitao i otišao. Meni vrag nije dao mira, pa sam insistirala da mi pošalje tekst prije objavljivanja. Kad je tekst stigao pola sam toga iskrižala, a naslov je bio pretjerano bombastičan pa sam i njega precrtala.
Članak na kraju nije izašao, pretpostavljam da se novinar uvrijedio.

Nakon jedne izložbe moj direktor je rekao novinarki kako mu je dragocjeno iskustvo bilo i polaženje jednog četverodnevnog seminara u Londonu kod svjetski važnog stručnjaka za naše polje djelatnosti. U članku je izašlo da je u Londonu završio četverogodišnji koledž.

Konačno, prije nekoliko godina opet su bili novinari i ovaj put članak je bio korektan, opet pomalo nespretno sročen, ali korektan. I ne, nije bilo potrebe da se navodi koliko smo čega i kome prodali.

Djevojka iz članka je očito školovana,talentirana i aktivna. Ima veze i poznanstva koja će joj koristiti u budućnosti. Za mladog čovjeka to jest uspjeh, ne očekuje se valjda da automatski ima milijun dolara na računu. K tomu je mlada i lijepa, evo recepta za priču.
__________________
Extra Croatiam non est vita, sed est vita, non est ita.
Medosaur Rex - prirodni vladar i tiran među zvijerima od četvrt mikrometra. Strah i trepet nanosvijeta.
nadzakbaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 10:41   #60
Ljudi ne vjeruju da se svašta pozitivno može dogoditi ako samo malo pomaknu guzicu s mjesta. Uz internet ju čak ne moraš fizički pomicati

Na primjer prije 3 godine sam dobio ponudu za posao od ogromne američke marketinške agencije koja me našla preko dribbblea. Čak su radili i za Obamu kampanju. Nažalost, bio sam glup pa sam odbio. Ali pretpostavljam da bi ova novinarka napisala: "Hrvat odbio američkog predsjednika!"
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.