Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2012., 09:41   #1381
ne znam što bi ti savjetovala, obavezno promijeniti doktora ako ćeš drugi put raditi amnio...koliko ti je količna plodne vode? znam za slučaj gdje plod nije imao bubrege pa nije majka imala skoro ništa plodne vode...
iva4567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 12:26   #1382
Quote:
iva4567 kaže: Pogledaj post
ne znam što bi ti savjetovala, obavezno promijeniti doktora ako ćeš drugi put raditi amnio...koliko ti je količna plodne vode? znam za slučaj gdje plod nije imao bubrege pa nije majka imala skoro ništa plodne vode...
Hvala ti puno na odgovoru. Ne znam za kolicinu plodove vode, ali doktor mi nije rekao da je vidio nesto neobicno....Uh to za bubrege, bas strasno... Ja sam bila ozracena u sestoj nedjelji, moze svasta bit. Sta je uradila ta majka djeteta bez bubrega?
Amla Nur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 14:49   #1383
Amla,

1. gdje si radila racz?
2. tko ti ju je radio?
3. gdje ti je posteljica?
4. da li su ti dali antibiotike poslije toga neuspjelog pokušaja?
5. u kojem si tjednu sad?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 15:24   #1384
ona je to saznala u 16tt i nije htjela pobaciti, izdržala je do tjedan dana prije termina, tad je srce prestalo kucati i morala je roditi mrtvo dijete

samo što onda do obdukcije nije znala koji je uzrok nedostatka plodne vode, na uzv se vidjelo da je srce nabubreno, a to se moglo operirati i izliječiti...tek poslije se saznalo za bubrege...
iva4567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 15:34   #1385
Quote:
iva4567 kaže: Pogledaj post
ona je to saznala u 16tt i nije htjela pobaciti, izdržala je do tjedan dana prije termina, tad je srce prestalo kucati i morala je roditi mrtvo dijete

samo što onda do obdukcije nije znala koji je uzrok nedostatka plodne vode, na uzv se vidjelo da je srce nabubreno, a to se moglo operirati i izliječiti...tek poslije se saznalo za bubrege...
žao mi je što se to toj mami dogodilo ali ja ne mogu vjerovati što čitam...
pa ako amnio ne uspije ili u nedostatku plodne vode ide se na koriocentezu i iz nje se radi kariogram kao i kod amniocenteze..

pa zar joj to nije nitko savjetovao?

pa i bubrezi bebe se vide na najnormalnijem rutinskom uzv u trudnoći... pa gdje je ona majko moja vodila trudnoću
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 15:46   #1386
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
žao mi je što se to toj mami dogodilo ali ja ne mogu vjerovati što čitam...
pa ako amnio ne uspije ili u nedostatku plodne vode ide se na koriocentezu i iz nje se radi kariogram kao i kod amniocenteze..

pa zar joj to nije nitko savjetovao?

pa i bubrezi bebe se vide na najnormalnijem rutinskom uzv u trudnoći... pa gdje je ona majko moja vodila trudnoću
slazem se s larom ali i sa mnom je, kad sam u prvoj trudnoci lezala na SDu, bila cura u visokoj trudnoci kojoj su tek tada otkrili da beba nema bubrega
trudnocu je vodila u jednom "morskom" rodilistu
strasno
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 16:16   #1387
s obrzirom da nije bilo plodne vode, onda se na uzv sve strašno loše vidjelo, jedan doktor je tvrdio da ih vidi, drugi da ih sigurno nema...samo je bilo sigurno da ima neki problem, a srce je bilo uvećano i kardiolog je rekao da se to bez problema može operirati!
njima je fascinantno kako je ona uopće iznjela trudnoću tako dugo, da njen organizam nije sam odbacio plod...
ona amnio nije htjela raditi jer je bio rizik da izgubi bebu...
iva4567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 16:19   #1388
Quote:
iva4567 kaže: Pogledaj post
s obrzirom da nije bilo plodne vode, onda se na uzv sve strašno loše vidjelo, jedan doktor je tvrdio da ih vidi, drugi da ih sigurno nema...samo je bilo sigurno da ima neki problem, a srce je bilo uvećano i kardiolog je rekao da se to bez problema može operirati!
njima je fascinantno kako je ona uopće iznjela trudnoću tako dugo, da njen organizam nije sam odbacio plod...
ona amnio nije htjela raditi jer je bio rizik da izgubi bebu...
i na kraju ju je opet izgubila
ja se iskreno divim mamama koje na liječničko nešto nije u redu trebalo bi to dijagnostički vidjeti to izričito odbiju.

Ja se zaista divim tim mamama i za mene to su izuzetno hrabre žene. ja sam suprotnost ja sam trtaroš, kukavica i ziheraš
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 16:23   #1389
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
i na kraju ju je opet izgubila
ja se iskreno divim mamama koje na liječničko nešto nije u redu trebalo bi to dijagnostički vidjeti to izričito odbiju.

Ja se zaista divim tim mamama i za mene to su izuzetno hrabre žene. ja sam suprotnost ja sam trtaroš, kukavica i ziheraš
ma da, koma iskreno, ja sam ista kao ti i jako je malo žena koje bi podnijele žrtvu kao ona...najveći problem su bili doktori koji su njenu trudnoću gledali kao slučaj na kojem se studenti trebaju učiti!! tako da dok je ležala u jednom zg rodilištu, dnevno bi ih najmanje 10 dolazilo pitati da li ju mogu pogledati malo na uzv!!!
iva4567 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 17:57   #1390
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Amla,

1. gdje si radila racz?
2. tko ti ju je radio?
3. gdje ti je posteljica?
4. da li su ti dali antibiotike poslije toga neuspjelog pokušaja?
5. u kojem si tjednu sad?
1.Radila sam je u privatnoj klinici Codra, u Podgorici.
2.Radio mi je dr. Stanisic.
3. Ne znam. Zasto?
4. Nisu. Jesu li trebali?
4. 17 sedmica.

Hvala vam djevojke...
Amla Nur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 17:59   #1391
Quote:
iva4567 kaže: Pogledaj post
ona je to saznala u 16tt i nije htjela pobaciti, izdržala je do tjedan dana prije termina, tad je srce prestalo kucati i morala je roditi mrtvo dijete

samo što onda do obdukcije nije znala koji je uzrok nedostatka plodne vode, na uzv se vidjelo da je srce nabubreno, a to se moglo operirati i izliječiti...tek poslije se saznalo za bubrege...

Uh... jako mi je zao. Stvarno se ljudima svasta dogadja. A mi cesto imamo tendenciju da mislimo da su nasi problemi najveci.
Amla Nur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 18:56   #1392
Quote:
Amla Nur kaže: Pogledaj post
1.Radila sam je u privatnoj klinici Codra, u Podgorici.
2.Radio mi je dr. Stanisic.
3. Ne znam. Zasto?
4. Nisu. Jesu li trebali?
4. 17 sedmica.

Hvala vam djevojke...
1+2 - nebitno mislila sam da si iz hr.
3. zato što ako je prednja posteljica ne buši se kroz nju već se traži mjesto uboda da se izbjegne ona. Po ovom što si napisala čini mi se da ti je prednja posteljica i da je bušio kroz nju a gusto crveno da je tvoja krv ili tkivo posteljice.
4. pravilo je da se da antibiotska terapija - jer su ipak bila 3 uboda
4. stigneš još za 10 dana ponovit pretragu.

Meni se je to što pišeš dogodilo u prvoj trudnoći. 3 x pokušaj i nije uspjela.
Boli su kroz nju i bila je prednja.Hospitalizirali su me i stavili na antibiotike 7 dana intravenozno.
Nakon 7 dana su je ponovili i onda je uspjela.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 19:25   #1393
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
1+2 - nebitno mislila sam da si iz hr.
3. zato što ako je prednja posteljica ne buši se kroz nju već se traži mjesto uboda da se izbjegne ona. Po ovom što si napisala čini mi se da ti je prednja posteljica i da je bušio kroz nju a gusto crveno da je tvoja krv ili tkivo posteljice.
4. pravilo je da se da antibiotska terapija - jer su ipak bila 3 uboda
4. stigneš još za 10 dana ponovit pretragu.

Meni se je to što pišeš dogodilo u prvoj trudnoći. 3 x pokušaj i nije uspjela.
Boli su kroz nju i bila je prednja.Hospitalizirali su me i stavili na antibiotike 7 dana intravenozno.
Nakon 7 dana su je ponovili i onda je uspjela.
Hvala ti, ne znas koliko si mi pomogla. Pogledala sam jos jednom izvjestaj koji mi je dao i prepisao mi je antibiotike! Posto mi nista nije rekao ja nisam ni gledala! Uzecu ih odmah veceras, nadam se da nije prekasno... od juce. Je li i tebe stravicno boljelo? Ja sam vristala...
Amla Nur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 19:29   #1394
@lara
jesu ti iz drugog pokusaja (nakon 7 dana) busili kroz posteljicu ili se pomaknula?
meni je u ovoj trudnoci amnio radjena kroz posteljicu (u kriticnim tjednima je bila potpuno s prednje strane, dr nije mogao naci nijedan dzepic da ju zaobidje) i zahvat je uspio (voda je bila ok, nije bilo krvi)

@Amla Nur
ja sam radila amnio i u prvoj i u drugoj trudnoci, u prvoj je posteljica bila straga u drugoj sprijeda i sto se tice bolova nije bilo razlike - bol mi je bila manja nego kod vadjenja krvi
ovisi o dr koji radi amnio i debljini igle
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 19:41   #1395
Quote:
Amla Nur kaže: Pogledaj post
Hvala ti, ne znas koliko si mi pomogla. Pogledala sam jos jednom izvjestaj koji mi je dao i prepisao mi je antibiotike! Posto mi nista nije rekao ja nisam ni gledala! Uzecu ih odmah veceras, nadam se da nije prekasno... od juce. Je li i tebe stravicno boljelo? Ja sam vristala...
obavezno uzmi antibiotike... ne igraj se sa tim.
da užasno je bolilo i peklo...
ja sam prvu amniocentezu radila u državnoj bolnici gdje su me boli kolcima a ne iglama i gdje mi nitko nije rekao da popijem normabel/apaurin za opuštanje mišića maternice - zato je bolilo zato je i tebe bolilo (ako ih nisi uzela)

Slijedeći put uzmi cca 2 mg odmah ujutro i 2 mg pola sata prije zahvata apaurina ili normabela da opustiš mišiće (sad će kod tebe biti refleks još gori jer imaš loše iskustvo)

Kada ti ubada iglu.. zadrži dah... lakše ju se podnese...

i sretno
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 19:44   #1396
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
@lara
jesu ti iz drugog pokusaja (nakon 7 dana) busili kroz posteljicu ili se pomaknula?
meni je u ovoj trudnoci amnio radjena kroz posteljicu (u kriticnim tjednima je bila potpuno s prednje strane, dr nije mogao naci nijedan dzepic da ju zaobidje) i zahvat je uspio (voda je bila ok, nije bilo krvi)
:
nakon 7 dana su zaobišli posteljicu (prva trudnoća posteljica sprijeda prva amnio), druga trudnoća je bila opet prednja posteljica ali sam išla privatno i P. je našao 'džep' cca 2 cm i kroz njega ubo, u trećoj trudnoći je bila stražnja posteljica i to nije bilo nikakvih problema.

Nakon prvog iskustva i državne bolnice ja nikada više ne bih u državnu bolnicu išla na amnicentezu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 03.10.2012. at 20:41.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 19:59   #1397
Hvala Lara i Mom2be...

Nisam bas najbolje razumjela zasto se mora "zaobici" posteljica?? Zar ne bi trebalo proci kroz nju?? Totalno sam neobrazovana po tom pitanju... Ko pita ne skita...
Amla Nur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 20:03   #1398
Quote:
Amla Nur kaže: Pogledaj post
Hvala Lara i Mom2be...

Nisam bas najbolje razumjela zasto se mora "zaobici" posteljica?? Zar ne bi trebalo proci kroz nju?? Totalno sam neobrazovana po tom pitanju... Ko pita ne skita...
veci ti je rizik od komplikacija ako ide kroz posteljicu, zaobilazi se ako je ikako moguce
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2012., 20:58   #1399
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
veci ti je rizik od komplikacija ako ide kroz posteljicu, zaobilazi se ako je ikako moguce
ok...
Amla Nur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2012., 01:12   #1400
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
dodala bi jos par detalja vezano uz ovaj maternit21, tj praena21 test. dakle u njemackoj se radi samo praena test i to za down sindrom. ne znam kako je u austriji, vidim da tu netko spominje bec. naime, caka je u tome sto je citava ideja krenula iz usa gdje je test razvijen (firma sequenom). u de je firma LifeCodexx ta koja nudi test, po americkom patentu. iako je originalno moguce testirati i trisomije 13 i 18, to se u njemackoj ne radi, niti se nudi. dok se recimo u nizozemskoj radi. ovo je samo malo pojasnjenje ako netko od vas misli ic vani na te pretrage da znate s cim mozete racunat.
ehej...ovo se zahuktalo vao
hvala larazg,hvala pogotovo tebi aniano puno si mi pomogla..
eh u hrvata je sve novo nist koristi...
draga lara zg nisi u pravu..rani kombinirani je i kod mene 39 i kod nekog 29 iste tocnosti tj.oko 90 posto...
razlika je u tome da ja imam rizik godina ....a pouzdanost testa je ista..
da to ne znaci nista ne bi me slali..
no nevazno..
taj famozni materni t 21 je epohalna stvar...
pa naravno da je ok da se odredjuje samo t 21...
to je najcesca anomalija
18 i 13 su daleko rjedje i jasnije se vide uzv skenovima
zato me te ne brinu
brine me onih 2 posto morfološki okultnih down sindroma
DAKLE ANIANO ODGOVOR JE DA ILI NE?TJ POSITIV ILI NEGATIV?
imam termin u grazu privat klinik graz raigniz 09.10.....
mia sara is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.