Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 23:41   #1
Milano

molim vas za pomoc...oko nove godine idem u milano.. htjela bi neki sto jeftiniji hotel hostel da ostanem sto duze...a ne znam koji je najsigurniji...znate neki dobar klub gdje bi mogla izlaziti...jeftini restorani? Molim vas, svaka informacija je preeeedobra...nevezano za pitanja...hvala hvalaaa puuunoooooo
anavicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 11:48   #2
Ko i svi mi, guglas pa se raspitas.
imas dobru stranicu
www.tripadvisor.com gdje imas ocjene hotela i hostela
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 11:11   #3
Zagreb-Milano

moze li mi itko reci kak da dodjem do milana i iz milana u zagreb vlakom...cula sam da ti u veneciji i milanu ne garantiraju da ces stici na njihove vlakove kad se treba presjedati??? ima li tko iskustva s njima? molim vass, svaka pomoc je dobrodosla i od velike pomoci ehehhe
anavicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 11:50   #4
Milano

Eto, šefica će odriješit' kesu za mene i kolegicu.

Dva dana na sajmu, ali si same organiziramo smještaj i prijevoz.
Molim dobre duše koje poznaju grad, imaju iskustva s tamošnjim hotelima i prijevozom vlakom da se jave s preporukama i savjetima.

Prezahvalna,

Eyecandy
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 11:44   #5
Uz malu naknadu, većina turističkih agencija i privatnih hotelskih udruga pomoći će vam u traženju sobe. Njihovi uredi uglavnom su na željezničkim stanicama i u zračnim lukama. Možete rezervirati i putem interneta. Turistički ured ima popis ovih jeftinijih opcija. Ima i od krasnih soba s poluprivatnim ulazom do skučenih sobičaka u nekom modernom apartmanu. To može biti odličan način za upoznavanje mještana. Sobe bez vlastite kupaonice, bez pogleda ili boravak duži od 3 dana, često su jeftiniji.

Većina službenih hostela IYH je na rubu grada. Općenito je mudro uvijek rezervirati unaprijed, pogotovo prvo noćenje. Ako se ne brinete oko sitnica, sobu možete naći u bilo koje doba godine.

www.hiayh.org
www.hostels.com

Hoteli za plići džep
Speronari - Via Speronari 4, čari hotela s 2 zvjezdice a lokacija hotela s 4 zvjezdice-u blizini Piazze del Duomo
Promessi Sposi - smješten na Piazza Oberdan 12, u sjevernom Milanu, iako među najjeftinijima ovaj je hotel i među najkvalitetnijima. Sobe su uglavnom velike.
Gritti - Piazza S.Maria Beltrade 4, djelomično moderan i udoban hotel s 3 zvjezdice na mirnom trgu. Lokacija i pogodnosti su odlične.
Paganini - Via Paganini 6, u otmjenoj ulici malo dalje od Corso Buenos Aires, sobe su velike, visokih stropova i sa udobnim namještajem. Samo jedna od 8 soba ima vlastitu kupaonicu.
Ullrich- Corso Italia 6, možda nije otmjen i nema karakter ali teško ćete naći jeftiniji i toliko blizu Duoma. Nijedna od 7 soba nema vlastitu kupaonicu.
Vecchia Milano - Via Borromei 4, pri vrhu jeftinijih a kvalitetnih hotela, šarmantan, gotovo rustičan, zidovi obloženi drvom, velike sobe i lokacija u mirnoj uličici zapadno od Duoma.

Prijevoz
http://forum.ffzg.hr/viewtopic.php?p...8a0859f36c01db
Glamazone is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 11:49   #6
Hostel
Ostello Rotta - Via Salmoiraghi 2

Hoteli sa 2 i 3 zvjezdice (100-200 eura za dvokrevetnu sobu)
Antica Locanda Leonardo - Corso Magenta 78
Antica Locanda dei Mercanti - Via San Tomasso 6
Antica Locanda Solferino - Via Castelfidaro 3
Best Western Cristoforo Colombo - Corso Buenos Aires 3
Europeo - Via Canonica 38
Gran Duca di York - Via Moneta 1a
Palazzo delle Stelline - Corso Magenta 61
Sat'Ambroeus - Via Papiniano 14
Glamazone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 12:48   #7
Quote:
Glamazone kaže: Pogledaj post
Hostel
Ostello Rotta - Via Salmoiraghi 2

Hoteli sa 2 i 3 zvjezdice (100-200 eura za dvokrevetnu sobu)
Antica Locanda Leonardo - Corso Magenta 78
Antica Locanda dei Mercanti - Via San Tomasso 6
Antica Locanda Solferino - Via Castelfidaro 3 .....

Puno ti hvala, mučim se cijelo jutro .
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 13:24   #8
Hotel Admiral (guglaj), koji ti je odmah kod Velesajma. Ispod hotela je tramvajska stanica sa linijom koja te ostavi kod Pinakoteke iliti odmah iza ugla piazze Duomo. Ja sam bio tamo prije godinu i 2 mjeseca, bio sam sa dvoje frendova u sobi 3 noći i noć je za svakog ispala 35 eura. Imaš cijene na sajtu. Doručak uključen. Hotel je mali, ali je stvarno super, ultra ljubazni, doručak je izvrstan...totalno nekarakteristični talijanski hotel...

I da...po imenu, hotel si brije na mornaricu i admiralitet. No, uz to gazda si brije na Jamesa Bonda. U sali za doručak imaš postere, igračke, majice i sav ludi merchandise od Bondovih filmova, i to svih, najviše Conneryijevih...malo spooky. Navodno je to navjeći James Bond fan club u Italiji. Ma smijeh totalni...

Ali za hotel svaka pohvala. Imaju i parking, ako vam treba, plus u blizini je jedan odličan tajlandski restoran gdje smo jeli, koji za talijanske restoranske cijene i nije tako skup...ako nađem vizitku koju sam uzeo, mogu pročitati adresu.
kejcastis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 15:52   #9
Quote:
kejcastis kaže: Pogledaj post

... No, uz to gazda si brije na Jamesa Bonda. U sali za doručak imaš postere, igračke, majice i sav ludi merchandise od Bondovih filmova, i to svih, najviše Conneryijevih...malo spooky. Navodno je to navjeći James Bond fan club u Italiji. Ma smijeh totalni...

He he, baš sam se nasmijala na Jamesa , ali volim duhovite ljude pa sam odmah poslala mail .

Hvala!
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 18:28   #10
Hm, dobih i odgovor.

Govore hrvatski, ali cijena je 169 eura za jednu noć ( a dvije osobe).

Probat ću ih šarmirat' .
A definitivno su duhoviti, razmijenili smo slike najdražih si Jamesova. Sad im je draži Pierce Brosnan, šta'š .
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:09   #11
Ako nisi sigurna za vlak Zagreb-Milano..dođi do Rijeke busom, od tamo imaš bus za Trst pa se u Trstu ukrcaš na direktan vlak za Milano. U Trstu glavni autobusni kolodvor stoji odmah do glavnog željezničkog kolodvora. Možda je malo tlaka sva ta presjedanja, ali ne moraš nikamo pješačiti, sve je pred nosom. Ne znam koliko je povratna Zagreb-Rijeka, ali znam da je povratna busom Rijeka-Trst 100 kuna i to sa "Autotransom" a ako ideš talijanskim "SAF" onda ti je karta 60 kuna u jednom smjeru. Bar ćeš bit sigurna da nećeš zakasniti na vlak.
srce2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 14:32   #12
Quote:
anavicro kaže: Pogledaj post
moze li mi itko reci kak da dodjem do milana i iz milana u zagreb vlakom...cula sam da ti u veneciji i milanu ne garantiraju da ces stici na njihove vlakove kad se treba presjedati??? ima li tko iskustva s njima? molim vass, svaka pomoc je dobrodosla i od velike pomoci ehehhe
Ne treba te brinuti ako i propustiš vlak, jer idu svako malo na liniji Venecija-Milano, pa ako fulaš, uhvatit ćeš drugi
__________________
Za one koji vole putovanja
love2travel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 21:05   #13
MILANO- avionske karte

Ciao društvo,

zanima me kojom kompanijom je najjeftinije ( a pritom i sigurno ) putovati za milano, s tim da se polazi iz splita?
Koliko bi me otprilike izašlo sa povratnom kartom ( vraćam se za 2-3 dana) ?
hvala
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 21:11   #14
S kompanijom Nasvetonigdarjevo. Oni su najjeftiniji... :kolutkolutočima:
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 21:45   #15
gle, ako mi ne možeš pomoći , ne trebaš ni pisati. trenutačno i sama tražim neke letove, može i do rima pa vlakom do milana, al znam da ovdje ima iskusnijih pa pitam!!!
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 22:58   #16
imaš s ryanairom iz zadra do pise za 5-10 eura...a poslin moš vlakom
stranica ti je www.ryanair.com pa pogledajmalo
frenki12321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 23:36   #17
Quote:
emanuela55 kaže: Pogledaj post
gle, ako mi ne možeš pomoći , ne trebaš ni pisati. trenutačno i sama tražim neke letove, može i do rima pa vlakom do milana, al znam da ovdje ima iskusnijih pa pitam!!!
Iskusnijih od nukca? jesi sigurna?
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 23:42   #18
Pa za početak, da si dala više informacija bi ti čovjek i odgovorio.... Recimo, kad bi išla... Osim toga nemaš iz svakog mjesta u HR avion do bilo kojeg drugog mjesta u SVIJETU.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 02:11   #19
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Osim toga nemaš iz svakog mjesta u HR avion do bilo kojeg drugog mjesta u SVIJETU.
ali zato ima prikladna tema za ovakve upite
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 12:39   #20
Ajd ne zajebavajte, pa baš je cool kad imaš svoju osobnu temu. Kakve veze ima šta već ima druga na kojoj svi pišu?
Evo baš si razmišljam da si i ja otvorim jednu o nečemu, npr. mogao bi o Londonu
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.