Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.10.2006., 16:57   #21
da se javim i ja kao " krivac " rasprave.
Šta vam pada na pamet, moj muž nema šta reći, pa rodila sam naše dijete šalim se, ali to u našoj vezi zaista nije nikakav problem, on zna da ja ne mislim živjeti sa 114 kila, i da to definitivno ide dolje.
Iako nemam ama baš nikakav kompleks oko kilograma, naravno da ne nosim sexi majičice i vruće hlačice, ali sasvim ok mogu nositi svoje kilograme.
Naravno da ih skidam lagano već sam -5 ( VEĆ ? ) ali ok.
Netko reče...guranje kolica....ma super trening koja teretana, pogotovo po ovim našim primorskim brdima i kotlinama.

U bolnici mi nisu ništa rekli, dapače doktor koji me vodio, kad je vidim koliko sam u plusu za vrijeme trudnoće mi je rekao " Pa jeste li se makar najeli, onako kako Bog zapovijeda ". Ja sam rekla jesam, e baš sam sita i zadovoljna.
Ne preporučujem da se ovako opustite kao ja, jer me sad čeka skidanje kilograma, ali da sam imala bilo koji problem ...ništa...ni visok tlak, ni dijabetes, ni otoke ruku i nogu, pa čak ni težak porod.
Pusa svim bucama i bebači su number 1, ovo drugo ćemo riješiti.
 
Odgovori s citatom
Old 08.10.2006., 17:39   #22
ne znam, ja sam u trudnoci dobila 15 kg i sada imam 50 kg kao i prije trudnoce.. u trudnoci nisam bila ni malo napuhnuta (kazu da se odozada nije ni vidlo da sam trudna haha), al nisam niti bila tipicna trudnica koja stenje za svako sjedanje na stolac itd..
ja mislim da trckaranjem sa dijetetom, igranjem, jurnjavom za poslom itd. ne stiges ni misliti na dijetu, a tijelo se iskroji samo po sebi.
mislim ko i inace u zivotu ak cijeli dan sjedis i grickas neces izgledat bas najbolje a ak stalno nesto radis trckaras itd..
ok, osim u posebnim slucajevima hormonalnih poremecaja..
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 01:08   #23
Samo da se pohvalim .
Skinula sam ih 10. sad sam na 104. Cilj 82 ( makar ) i uspjeti ću * sigurno *
Recept:
Ujutro voće
Ručak normalan + dvopek
Večera mliječno

Ali nema sokova, grickalica i slatkiša.
Svaki dan 45 minuta brzog hoda.
Uspjeh zagarantiran.

10 kg otišlo u mjesec i pol.
Pusa svim bucama.
 
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 08:48   #24
Quote:
čupica kaže:
Samo da se pohvalim .
Skinula sam ih 10. sad sam na 104. Cilj 82 ( makar ) i uspjeti ću * sigurno *
svaka cast
ovo mi se cini kao razumna dijeta, pojedes tri obroka, ali ipak mrsavis
daj mi samo reci kako ti je s dojenjem, kad ti kile idu dolje, mene zapravo to najvise brine. ja cu nakon poroda imat ziher 10-15kg viska, a silno bi htjela dojit, pa me zanima da li mogu tako gubit kile i imat mlijeka?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 09:59   #25
ma nadam se i ja, ali jbga, ja lezim pa se lijepe ko lude, a nije da bas jedem blitvu i korabicu
mislim da cu i uz dojenje morat malo organizmu pripomoc
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:05   #26
Dok ima volje nema mjesta strahu od suvišnih kila
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2006., 10:21   #27
ajd, rijeci ti se pozlatile
jedva cekam da dodem sebi i vratim se na aerobic i vjezbanje
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2006., 12:19   #28
Quote:
magic blue kaže:
jedva cekam da dodem sebi i vratim se na aerobic i vjezbanje
a isto ovo "dodjem k sebi" neka priceka da prodje babinje.

sve smo nervozne sto prije dokazat da mozemo same, skinut kile, vratiti se u formu, ali maternica ima svoj tempo, ona se nakon poroda polako skuplja i vraca na prvobitnu velicinu, ostali organi se pregrupiraju i ne treba se forsirati.

obratite paznju na vjezbe koje vam preporuci fizijatar u rodilistu, malo i priupitajte, ako bas nisu razgovorljivi.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 10:31   #29
cure, lijepi pozdrav!!!

nisam znala kud sa ovim pitanjem, pa sam ga stavila ovdje: moja kuma radi na djetetu već par mjeseci.... problem je što je ona pretila, tj ima oko 100 kg (neznam točnu kilažu)... par puta sam joj napomenula da bi možda bilo dobro da skine koju kilicu prije trudnoće ali ona odmahne rukom i kaže- ne rađaju samo tvigice!
ipak sam zabrinuta jer sam čula da takve trudnice imaju problema u trudnoći... ima li koja od vas sličnih iskustava?
zaista želim da sve bude u redu.... hvala
manny is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 15:17   #30
Quote:
manny kaže: Pogledaj post
cure, lijepi pozdrav!!!

nisam znala kud sa ovim pitanjem, pa sam ga stavila ovdje: moja kuma radi na djetetu već par mjeseci.... problem je što je ona pretila, tj ima oko 100 kg (neznam točnu kilažu)... par puta sam joj napomenula da bi možda bilo dobro da skine koju kilicu prije trudnoće ali ona odmahne rukom i kaže- ne rađaju samo tvigice!
ipak sam zabrinuta jer sam čula da takve trudnice imaju problema u trudnoći... ima li koja od vas sličnih iskustava?
zaista želim da sve bude u redu.... hvala
Ne znam, ja spadam u skupinu tvigica pa nije baš išlo od prve. U svakom slučaju je bolje da malo smršavi radi vlastitog zdravlja, poslije pretile žene mogu imati problema sa tlakom, preeklampsijom itd.
Pcelica Maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 19:04   #31
Quote:
manny kaže: Pogledaj post
cure, lijepi pozdrav!!!

nisam znala kud sa ovim pitanjem, pa sam ga stavila ovdje: moja kuma radi na djetetu već par mjeseci.... problem je što je ona pretila, tj ima oko 100 kg (neznam točnu kilažu)... par puta sam joj napomenula da bi možda bilo dobro da skine koju kilicu prije trudnoće ali ona odmahne rukom i kaže- ne rađaju samo tvigice!
ipak sam zabrinuta jer sam čula da takve trudnice imaju problema u trudnoći... ima li koja od vas sličnih iskustava?
zaista želim da sve bude u redu.... hvala
ja spadam u skupini "ima viska koliko oces" i cula sam i ja svakakvih prica, pa me vise i glava zna zabolit kad cujem nesto tipa- dite ti se moze ugusit od sala! to su gluposti. pretile trudnice se u trudnoci ne moraju debljat, ali nikako nesme bit na djeti. kad pocmes jest vise voca i zdravije stvari radi bebe, i kili znaju ic automatski dole dole (2 pijata rizota + salatica + koja vocka, imaju manje kalorija nego 2 hamburgera). ja sam cak skinila dva kila u trudnoci (ne na racun mucnina).
za bebu nece bit nikakvih komplikacija, jedino prijateljici moze bit jos teze samu sebe sa jos vise kila nosit, ili je moze bolit kicma.
ja sam tek uspila zatrudnit kad sam smrsavila par kila, ali to ne znaci da je problem zaceca bija u debljini.

jedino sta mozes napravit je da je podrzavas i savjetujes joj da jede sta zdraviju hranu u dovoljnim kolicinama
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 14:57   #32
Question Koliko ste kila imale kad ste zatrudnile ... debele žene kao trudnice

Bok cure. Evo mene zanima kako to izgleda kada debela žena zatrudni. Meni je jaaaako teško smršaviti, a volila bi u skoroj budućnosti biti mama. Doktora sam pitala smijem li ovakva, a on mi je rekao naravno da mogu i čak se začudio zašto ga to pitam jer je on imao iskustva s takvima. Zanimaju me vaša iskustva ... i gdje kupiti tako veliku trudničku odjeću kad i sada jedva/nikako nalazim svoju veličinu.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:06   #33
možda da si sašiješ kod krojačice koju zgodnu pelerinu? ovisi i u kojem godišnjem dobu ćeš biti zadnje tromjesečje, mislim da je za zimu potrebno puno više stvari.
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:11   #34
Kao što sam već negdje napisala, moja seka je ostala trudna (druga trudnoća) sa nekih 30 kila viška koje su se nataložile od prve trudnoće. Bila je u totalnoj panici kako će proći trudnoća i koliko će kila ovaj put naljepit na sebe. U trudnoći je dobila samo 6 kila, rodila predivnu curicu i sve je hvala Bogu prošlo odlično! Nemoj se iznenadit ako u trudnoći dobiješ manje kila nego trudnica koja krene u trudnoću sa normalnom kilažom, to je neki čudan paradoks.
Kupovala je svu trudničku odjeću u H&M-u, tamo zbilja možeš naći velike brojeve.
Sretno
micikamikic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 19:59   #35
nana, ja sam uvjerena da ti uopće ni nisi "velika" nego da si kao i sve ostale cure...vjeruj mi da se ja debljam od zraka kojeg dišem, popijem čašu vode i dobijem kilu...u trudnoči sam se zdebljala 13 kila, i sve mi je otišlo poslije poroda, još sam i smršavila od živaca nekih 10 i naravno sad sam sve vratila
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 20:41   #36
cure hvala na savjetima , a H&M? Gdje je to, jeli to samo u Zg?
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 20:50   #37
ja sam ti se udebljala prije dvije godine 10 kila vise nego inace sto sam imala(pila hormone ).....uglavnom ostalal sam u sok s obzirom da sam sa broja 38 skocila na broj 44 i to mi je bilo koma ali ne radi kila nego radi soka jer nisam mogla naci nista u ducanima ......

svi ti konfekciski brojevi su meni jako cudni ....a sada pogotovo kada imam 20 kila vise ....

ja si osobno od trudnicke odjece nisam kupila nista osim troje tajci koje su me spasile u ovo stanju u kojem jesam ....uglavnom mogla sam u njim nesmetano se kretati i sve raditi i najbolje sam se osjecala ......

gledala sam i trudnicu odjecu po ducanima ali meni je sve to za neke mrsave trudnice ...
gogiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:56   #38
u austriji
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 08:33   #39
Quote:
Nana_dbk kaže: Pogledaj post
cure hvala na savjetima , a H&M? Gdje je to, jeli to samo u Zg?
h&m imaš u sloveniji u celju, mariboru, kranju i ljubljani.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:07   #40
Draga Nana_dbk, ja sam u trudnoću krenula s 20kg više od idealnog. Visoka sam i jaka ženska (jaka je politički korektan izraz). Prije trudnoće hlače sam nosila 44, gornji dio 42, tj. ovisi o krojevima (npr. Zarin 44 nikad ne bih mogla navuci na sebe). Sad sam u 22. tjednu i dobila sam 6kg u trudnoci, sto mislim da je normalno. Jedem sve, cuvam se bijelog kruha, tijesta, kolača i krumpira, te kasnonoćnih obroka, jer si bas ne mogu dopustiti da dobijem vise od 10-12kg, i to ne zbog kasnijih problema sa skidanjem istih nego zato što treba izdržati 9 mjeseci s 30kg viška. U trudnoći sam skroz pokretna, puno se šećem i doktorica je zadovoljna (još uvijek sam lakša od nje za 5kg). Sretno
Žena vrag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.