Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2010., 22:54   #21
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ako nije zaklan - napravit će pola milijuna kilometara.

Potrošnja - 6-7 litara
Kuplung - izdržljiv
Ovjes - još i više
Izgled - takav kakav je
Svijetla (ako nije HLX) - loša
Održavanje - zajebavaš jel? Pa to je Fiat - ima djelova i u pekari. Filtri Fiaam/Fram, remenje Gates, MAF Bosch (traje 120 tkm), turbina fiksna, zamjena ulja (10W-40) svakih 10-15-20 tkm (ovisi o broju hladnih startova i duljini relacija)
Prtljažnik - velik, stanu 2 pikado aparata, vrlo praktični donji dio vrata koji se preklapa i omogućava prijevoz dugih predmeta (cijevi) a da je prtljažnik zatvoren (gornja vrata se zatvaraju nezavisno)

Poznati problemi - kvake vrata - ako nisu lakirane plastika se raspadne i ostane metalni kostur. Prednje balans štangice znaju prolupat (čuje se na neravninama) - zamjena oko 100 eura. Remenica na radilici (vrti klimu alternator ...) ima gumeni dio koji se zna raspast - nova je oko 50 eura. Auto ima teži nos pa treba češće rotirat gume inače pojede prednje a zadnje ostanu ko nove.

Eto. Manje više to je to. Ako te još što zanima - pitaj. Znam jednu koja je napravila 475 tkm i još vozi. Ja sam s njom napravio prvih 120 tkm.
da ne otvaram novu temu bezveze pa da usput pitam.
od cure stari ima mareu al 98 godiste i motor je 1.9 td znaci nije jtd e pa me sada zanima me kakav jeto motor s obirom na jtd bolji losiji isti..
auto ima 100 000 km ko nov je zapravo nije imao nikad nikakvih problema sto on moze ocekivati ako znas. sto se tice voznih osobina ide sasvim solidno pa me isto zanima da li taj jtd ide jos i bolje ili?i da ovaj ima 102 konja tako nesto a koliko imaju ti jtd?

mislim mozete svi iznijeti svoja misljenja vidio sam da je cdrw to detaljno opisao pa sam zato postao pod njega
roki_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:02   #22
Quote:
roki_2 kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu bezveze pa da usput pitam.
od cure stari ima mareu al 98 godiste i motor je 1.9 td znaci nije jtd e pa me sada zanima me kakav jeto motor s obirom na jtd bolji losiji isti..
auto ima 100 000 km ko nov je zapravo nije imao nikad nikakvih problema sto on moze ocekivati ako znas. sto se tice voznih osobina ide sasvim solidno pa me isto zanima da li taj jtd ide jos i bolje ili?i da ovaj ima 102 konja tako nesto a koliko imaju ti jtd?

mislim mozete svi iznijeti svoja misljenja vidio sam da je cdrw to detaljno opisao pa sam zato postao pod njega
Znam samo da je kolega sa posla 2003. kupio mareu td 100 1998. g od prvog vlasnika sa 200 000 km., on svaki dan putuje iz Zagorja u ZG na posao i auto ide bez greške, prije koju godinu sam se sreo sa njim i imal je oko 400 000 km. i rekao je da nikad bolji auto nije imal.
Pa sad...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 08:11   #23
Quote:
roki_2 kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu bezveze pa da usput pitam.
od cure stari ima mareu al 98 godiste i motor je 1.9 td znaci nije jtd e pa me sada zanima me kakav jeto motor s obirom na jtd bolji losiji isti..
auto ima 100 000 km ko nov je zapravo nije imao nikad nikakvih problema sto on moze ocekivati ako znas. sto se tice voznih osobina ide sasvim solidno pa me isto zanima da li taj jtd ide jos i bolje ili?i da ovaj ima 102 konja tako nesto a koliko imaju ti jtd?

mislim mozete svi iznijeti svoja misljenja vidio sam da je cdrw to detaljno opisao pa sam zato postao pod njega
Ja imam taj motor (td100) u marei weekend . Sta da ti kazem, kad sam je uzeo (prije 3 god) uradio sam veliki servis, poslije toga prije cca. 1 god sam zamijenio termostat i to je to. Znaci motorom i autom sam prezadovoljan, pali i vuce k'o blesav, mjesta k'o u garsonjeri + fina oprema. Samo redovno odrzavanje i nemas problema. E sad, koliko je bolji JTD u to ne bih ulazio, jer i ovaj mi je vise no dovoljan.
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 08:30   #24
TD motor je loš. Nema nikakve veze s JTD-om nego sa starim 1929ccm diesel motorima prethodne generacije.
Kad je Fiat počeo s JTD motorima stari TD su prebačeni u Tursku ... mislim da taksisti i danas pamete Tempre s tim motorom.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 08:50   #25
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
TD motor je loš. Nema nikakve veze s JTD-om nego sa starim 1929ccm diesel motorima prethodne generacije.
Kad je Fiat počeo s JTD motorima stari TD su prebačeni u Tursku ... mislim da taksisti i danas pamete Tempre s tim motorom.
bas si posrao td motor svi kazu kaku su prezadovoljni ti ga samo tako poseres
roki_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 08:58   #26
Quote:
roki_2 kaže: Pogledaj post
bas si posrao td motor svi kazu kaku su prezadovoljni ti ga samo tako poseres
Pa zato jer je to loš motor. To je motor koji se od 1999 de facto ne proizvodi - oni koji su bili stvarno loši su davno završili u visokim pećima. Ovi koji su ostali ti su valjda bili čemu. No u globalu - to je loš motor. I o tome nema rasprave.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 09:08   #27
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pa zato jer je to loš motor. To je motor koji se od 1999 de facto ne proizvodi - oni koji su bili stvarno loši su davno završili u visokim pećima. Ovi koji su ostali ti su valjda bili čemu. No u globalu - to je loš motor. I o tome nema rasprave.
pa ok ako se ne proizvodi ne znaci da je los motor pa naravno da nece iste motore proizvoditi 50 godina. ljudi iznad mene pisu kako prevale po 400 000 milja km a ti kazes da je motor katastrofa. ok ovaj motor o kojem ja pricam ima 100 000 milja km al je opet ok i nikad nije zajebavao.mislim ne kuzim te da tako iz cista mira poseres motor.
roki_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 09:21   #28
Quote:
roki_2 kaže: Pogledaj post
pa ok ako se ne proizvodi ne znaci da je los motor pa naravno da nece iste motore proizvoditi 50 godina. ljudi iznad mene pisu kako prevale po 400 000 milja km a ti kazes da je motor katastrofa. ok ovaj motor o kojem ja pricam ima 100 000 milja km al je opet ok i nikad nije zajebavao.mislim ne kuzim te da tako iz cista mira poseres motor.
O Bog te naopakog u šumu okrenuo - sad me već podsječaš na jednog kolegu iz susjedne BiH koji se ubi dokazujući da je 1,4 12V od Fiata super motor jer je njegov daiđa napravio 32.000 km bez kvara

Tri najgora Fiatova motora:
700 ccm vodom hlađen iz Peglice 2
1,4 12V ("Brazilac" radi glave koju su isti radili)
1,9 TD 75 (zapravo Tofasov motor no što je-tu je)

Ako postoji primjerak koji je odvrtio 250+ tkm - super. Odi upali svijeću na kamenita vrata. Pogodio te dobar primjerak. Ali STATISTIČKI - taj jedan ne znači apsolutno ništa.

Konkretno na TD motoru problem je glava, puca radi uprešanih predkomora sumnjive kvalitete i nejednolikog koeficijenata rastezanja - pa na nekim glavama je sve OK a na drugim .... pa i nije - raskoli je ko bukva kamen. Zatim pumpa (Lucas-CAV) koja propiški na sve moguće otvore, hrpa mehaničkih regulatora pravi probleme (nikad nisi vidio ni jednu da čađi jel tako?), pa onda sklonost i osjetljivost na pregrijavanje (manji problem su brtve glave a veći pucanje glave), problematična remenica na radilici, očajno loš ljev bloka na nekim serijama koji izaziva uvijanje istog i rapidno trošenje ležaja radilice, slučajevi pucanja radilici radi torzionih opterećenaj (vidi remenica)+loše ležanje iste u bloku (vidi mekani blok).
Povezano - taj motor voli potrgat nosače motora (radi "mirnog" rada), kuplung ne traje dugo, remen zna puknut (isto od "mirnog" rada i trzaja na remenici radilice) ....

Kao što vidiš SVI problemi tog motora izlaze iz neujednačene kvalitete blokova, šlampavih tolerancija .... i upravo zato ako te pogodi takav (loš) blok - NIKAD nećeš istjerat taj motor. Pa onda ljudi nakon što su u 40tkm napravili 2 polugenralke (a bilo ih je) - jednostavno bace i auto i motor. I ZATO ih nakon 10-12 godina na tržištu više nema loših. Vrijeme ih je probralo ...

Kapiši?
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 09:47   #29
Kod mene je ovaj 1910ccm. (98god) i besprjekorno me sluzi, tako kad me netko pita onda tako i kazem. Nijedan nabrojani problem do sada nisam imao, e sad zasto je to tako ne znam, jednostavno ne mogu reci da je los i nabrajati moguce kvarove kad ih ja nemam, niti bilo tko koga znam sa tim (1910) motorom.
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 09:53   #30
Da, samo ovaj u maricama je 1910 ccm TD100 konja ili 1910 JTD 105 konja. Ugrađivao se i onaj od 75...samo ne znam na kojim tržištima jer ja u Rijeci nisam vidio nijednu takvu.
Dakle blok je isti i za TD i za JTD... I ja isto nisam čuo da se netko žalio na tog TD 100
Ako hoćeš izbjeći zavrzlame, uzmi 2.4 TD mrcinu. Za toga znam iz prve ruke da je neuništivo čudovište.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 11:21   #31
Oprostite na upadu, ali vidim da poznajete stvari, jati tako kupim auto sa mnogo kilometara, za par godina napravim jos 150.000 i bacim ga..obicno bude bez vece frke...trazeci Putna dizela.nabasam na ovo za oko 3400 eura

PS.tip je prodao Punta a posto se oglas placa(oko 400kuna)dopisao da prodaje i Mareu.

http://www.autoscout24.ch/AS24Web/De...1&page=1&row=1

Ili Fiat Stilo, ovaj auto malo i poznam, bio kod radnog kolege(tip vikednom svira u grupi kao bubnjar), kilometri stimaju inace se tip nerazumije u auto, kupio ga samo da moze vuci te svoje bubnjeve, sada imaju Ducatia za cjelu ekipu

http://www.autoscout24.ch/AS24Web/De...4&page=1&row=2

Treca solucija je Alfa 147JTD i to za dva clana obitelji, kcer polaze vozacki i taj auto joj je "sladak", a i meni se dopada , malo je su skuplji ali opet povoljniji od ostalih, kada ste toliko to nahvalili dali tko od vas radi servise ovako u fusu da ja mogu navratiti kada potrebno bude?
Od ovih bih se neki mogao probrati.

http://www.autoscout24.ch/AS24Web/Li...&zipcountry=CH
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 13:03   #32
Dobar auto !
Samo je problem naici na automobil u dobrom stanju od prvog vlasnika.
Uvjek je bolji 1,9 od 2,4 zbog jeftinijeg tekuceg odrzavanja,a i ovaj 2,4 je ipak preveliki motor za taj automobil tako da su svi zahvati na motoru otezani.
Ako se naidje na dobar primjerak svakako kupiti.
Mali Daba is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 13:17   #33
moj tetak je 98 kupio mareu weekend 1.9 td za taxi, bila je neka akcija za taxiste od fiata u to vrijeme...
negdje na 70-80tkm mu je "otisla" remenica na kanalnom remenu, nesjecam se da li je remenica od altenatora il cega vec..uglavnom ona je unistila kanalni remen koji je podletio pod zupčasti, a dotični je preskočio...sva sreca klipovima i ventilima nije bilo nista, bar tako tetak tvrdi iako bio sam prisutan, motor dok je radio sav se treso kao da radi na 3 cilindra...
tu mareu je od tetka kupio moj ujak, njegov sogor...ujak je negdje na 230-240tkm dao reparirati turbinu i promjenio bregastu osovinu je se jedan brijeg istrosio, kao da si ga flex masionm obradio ..trenutno auto ima oko 280tkm...
dobao je izdržao taj auto i motor s obzirom ko ga je vozio ..prvo je prvih 170tkm bio kod taxiste i to nabrijanog, a sada je kod covjeka koji samo ložu prizna a kao aditive sipa petrlolej i razna ulja za 2-taktne motore ..ujak mu je čak intercooler izvadio i sam crijeva prespojio jer je rekao da mu to netreba , naravno jer ga je prije toga razbio na rinzolu...auto slini ulje na sve strane oko motora, to je užas za oko..di god parkira ostavlja fleku na podu , a ovaj moj mu samo dotače ulje a filter nije promjenio valjda 3 godine
kad je hladan neće ni da upali pa ujak svako jutro sprica start sprejom, a onda kad i upali dim izlazi sto iz motora sto iz auspuha crn da crniji nemoze biti , ali marea se neda, pravo ćudo da već nije rekla da joj je dosta
colgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 13:52   #34
Quote:
colgate kaže: Pogledaj post
moj tetak je 98 kupio mareu weekend 1.9 td za taxi, bila je neka akcija za taxiste od fiata u to vrijeme...
negdje na 70-80tkm mu je "otisla" remenica na kanalnom remenu, nesjecam se da li je remenica od altenatora il cega vec..uglavnom ona je unistila kanalni remen koji je podletio pod zupčasti, a dotični je preskočio...sva sreca klipovima i ventilima nije bilo nista, bar tako tetak tvrdi iako bio sam prisutan, motor dok je radio sav se treso kao da radi na 3 cilindra...
tu mareu je od tetka kupio moj ujak, njegov sogor...ujak je negdje na 230-240tkm dao reparirati turbinu i promjenio bregastu osovinu je se jedan brijeg istrosio, kao da si ga flex masionm obradio ..trenutno auto ima oko 280tkm...
dobao je izdržao taj auto i motor s obzirom ko ga je vozio ..prvo je prvih 170tkm bio kod taxiste i to nabrijanog, a sada je kod covjeka koji samo ložu prizna a kao aditive sipa petrlolej i razna ulja za 2-taktne motore ..ujak mu je čak intercooler izvadio i sam crijeva prespojio jer je rekao da mu to netreba , naravno jer ga je prije toga razbio na rinzolu...auto slini ulje na sve strane oko motora, to je užas za oko..di god parkira ostavlja fleku na podu , a ovaj moj mu samo dotače ulje a filter nije promjenio valjda 3 godine
kad je hladan neće ni da upali pa ujak svako jutro sprica start sprejom, a onda kad i upali dim izlazi sto iz motora sto iz auspuha crn da crniji nemoze biti , ali marea se neda, pravo ćudo da već nije rekla da joj je dosta
Jel ujak servisira samo Fiat ili se kuži i u VAG koncern; ono čisto pitam ako jednog dana odlučim promjenit mehaničara.

E da, da nije onaj bratić što servisira vw njegov sin možda?
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 16:49   #35
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
Jel ujak servisira samo Fiat ili se kuži i u VAG koncern; ono čisto pitam ako jednog dana odlučim promjenit mehaničara.

E da, da nije onaj bratić što servisira vw njegov sin možda?
nije, nije očito je taj bratić mi je s tatine strane
colgate is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 19:52   #36
CDRW

gledaj ne bih ti zelio pametovati jer vjerujem da znas o ovim stvarima.al jel ti primjecujes da nitko al apsolutno nitko nije posrao taj motor osim tebe...i to ne da nisu ljudi imali zamjerku nego su ga i nahvalili al ok nebitno.

nadalje vidim tamo si mi objasnjvao ona tri motora i zadnji je bio td 75, mozda me nisi razumio al ovo je td100.

a po ovoj tvojoj teroriji da prvve tri cetiri godine ti motori zavrse u visokim pecima i da sada nakon 12 god ostali su jedini koji valjaaju, isto tako mozes reci za apsolutno bilo koji auto..prvih par god ovi sto ne valjaju odu u visoke peci a nakon 15 god ostali dobri...kuzis teorija ne drzi vodu

ja opet govorim ne znam puno o tom motoru al koliko znam ok i vidim da svi ljudi su ga pohvalili al ti si ga ono posrao posteno

pozdrav
roki_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 22:46   #37
a 2.4 jtd? jel ima zubcasti ili lanac?jel getriba ista kao kod 1.9 jtd?
jam01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 00:21   #38
Quote:
jam01 kaže: Pogledaj post
a 2.4 jtd? jel ima zubcasti ili lanac?jel getriba ista kao kod 1.9 jtd?
Zupčasti. Za getribu nisam siguran. Po ePERu nije ista.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 00:25   #39
Quote:
jam01 kaže: Pogledaj post
a 2.4 jtd? jel ima zubcasti ili lanac?jel getriba ista kao kod 1.9 jtd?
1. Remen
2. Nije. Radi momenta. U 2,4 su se ugrađivale jače getribe (i danas je na 1.9 M32 a na 2.4 M40 getriba) Općenito je na 1.9 išla C510, C530 i M32 getriba a na 2.4 samo M32 i M40
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 01:09   #40
jeben auto za nikakve novce
JVC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:56.