Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2010., 23:02   #1
Talking Fenomen golih sisa

Zašto se ženske grudi na televiziji ili fotografijama zamute ili zacrne kako se ne bi vidjele????

Ili još gore je kada se prikaže sisa, ali se zamuti bradavica!!!!
Ista ta muška bradavica se smije prikazati, ali ženska ne, bez obzira što je to isti organ!

Zašto se od sise pravi "spolni organ"???? Ispada kao da je sisa direktno povezana sa seksom i uzbuđenošću te je jednako pokazati sisu i spolni organ!

Uostalom, da sisa nije nešto što se ne smije prikazati, ne bi ni bila toliki predmet muških maštarija. (Prema nekim istraživanjima, muškarci u dijelovima Afrike gdje žene hodaju golih grudi nisu opsjednuti njima i ne predstavljaju im objekt fanzatija, nego samo simbol ženstvenosti).
Osim toga, čini mi se da nijedna kultura ne gleda grudi kao nešto seksualno do te mjere kao što to čini zapadna kutlura!

Znam samo reakcije svojih prijateljica (da, djevojaka) kada vide da žena doji!!! Žene se same tome zgražaju! To je očito nešto što po većini ljudi treba obaviti u wc-u, kao da obavljaš nuždu! Zapravo, velika većina žena neće ni pokušati dojiti dijete negdje u javnosti da ne bi doživila osude!

U mnogim plemenima ženama je normalno pokazivati grudi, i to nitko ne doživljava kao: "Ajme meni, gola je!"
[LINK NA SLIKU OBRISAN]

Veoma je zanimljivo da žena kojoj nisu narasle grudi, dakle ima grudi ravne kao muškarac također ne smije pokazati grudi, a muškarac sa sisama smije pokazivati sise! Dakle, to nam govori da nije stvar u samoj dojci kao organu, nego u tome da je žena "gola", u smislu otkrivena, izložena!


Meni se čini da se u tom skrivanju grudi DALEKO PRETJERALO i od sise se pravi nešto tajnovito, uzbuđujuće, skriveno, iako je to na kraju - samo sisa
Zanima me kako vi gledate na ovo...
Zašto se smatra sramotnim da netko vidi sisu (izuzev dragog)????
Zašto je do svega toga uopće došlo???
Zašto je dojiti pred nekim sramota???


Imam neku svoju teoriju o tome kako društvo skriva sisu kako bi bila više seksualno privlačna, ali ajde da vas čujem...

Zadnje uređivanje Cocaine Nights : 06.04.2010. at 07:55.
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:11   #2
pa cuj, sve kaj je lako dostupno nije na cijeni, jel...
da gledam sise non stop, kad izadjem na cestu, ne bi mi bilo do njih...
a i stare babe vidjet gole....
malo suosjećanja...
__________________
Cijeli svijet je pustinja, u pustinji je birtija....tamo ću te čekat`ja, gdje je moja rakijaaa...
mjau mjau is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:18   #3
Quote:
mjau mjau kaže: Pogledaj post
pa cuj, sve kaj je lako dostupno nije na cijeni, jel...
da gledam sise non stop, kad izadjem na cestu, ne bi mi bilo do njih...
a i stare babe vidjet gole....
malo suosjećanja...
Potpisujem
spartacus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:18   #4
afričke žene ne nose grudnjak i obično im do 30-e splasnu i izgledaju samo kao komad obješene kože
u srednjem vijeku se nisu smjele nosit kratke hlače pa je i najmanji centimetar otkrivene kože pobuđivao kojekakve lude fantazije
znači ne radi se toliko o sisama koliko o tome što je društvo jednostavno otišlo u tom smjeru da je nešto proglasilo zabranjenim a nešto ne...
zabranjeno voće je najslađe zato su i ljudima na ovim prostorima sise vrlo slatke

da se stvari promijene i da stopala postanu 'zabranjena' a sise nešto sasvim uobičajeno, vjerujem da bi se stvar promijenila u korist stopala...
sad.. zašto je društvo odlučilo da su baš sise zabranjene a ne stopalo... khm.. ko će ga znat

al da proglasimo da se žene mogu odijevati kao muški, tj. da hodaju okolo bez majica vjerujem da bi muškarci prvo podivljali od ushita a kasnije bi im postalo svejedno ko onima u africi
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:21   #5
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
afričke žene ne nose grudnjak i obično im do 30-e splasnu i izgledaju samo kao komad obješene kože
u srednjem vijeku se nisu smjele nosit kratke hlače pa je i najmanji centimetar otkrivene kože pobuđivao kojekakve lude fantazije
znači ne radi se toliko o sisama koliko o tome što je društvo jednostavno otišlo u tom smjeru da je nešto proglasilo zabranjenim a nešto ne...
zabranjeno voće je najslađe zato su i ljudima na ovim prostorima sise vrlo slatke

da se stvari promijene i da stopala postanu 'zabranjena' a sise nešto sasvim uobičajeno, vjerujem da bi se stvar promijenila u korist stopala...
sad.. zašto je društvo odlučilo da su baš sise zabranjene a ne stopalo... khm.. ko će ga znat

al da proglasimo da se žene mogu odijevati kao muški, tj. da hodaju okolo bez majica vjerujem da bi muškarci prvo podivljali od ushita a kasnije bi im postalo svejedno ko onima u africi
Upravo to, tako sam i ja otprilike objasnila gore!

E, sad je pitanje ZAŠTO TO DRUŠTVO FORSIRA???? Mnoge stvari su se promjenile u moderno doba, ali ovo je ostalo na razini srednjeg vijeka!
Da vas čujem...
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:23   #6
Slažem se za stare babe
carolinaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:30   #7
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
Upravo to, tako sam i ja otprilike objasnila gore!

E, sad je pitanje ZAŠTO TO DRUŠTVO FORSIRA???? Mnoge stvari su se promjenile u moderno doba, ali ovo je ostalo na razini srednjeg vijeka!
Da vas čujem...
ustaljene norme se teško mijenjaju, pogotovo ako nije potrebno.

reci mi: imaš omiljeni kolač.
pečeš ga svaki dan?

hoće li ti nakon mjesec dana prežderavanja i dalje biti omiljen??

rekla bih da Afrikanci puno gube s time što nisu isforsirali nošenje grudnjaka kod svojih žena.
neke stvari su lijepe a ljudi ne cijene tu ljepotu sve dok ju ne izgube. stoga, bolje se pretvarati da je blago sakriveno... možemo se stalno igrati lukavih gusara na uzburkanom moru... štoveć
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:42   #8
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
ustaljene norme se teško mijenjaju, pogotovo ako nije potrebno.

reci mi: imaš omiljeni kolač.
pečeš ga svaki dan?

hoće li ti nakon mjesec dana prežderavanja i dalje biti omiljen??

rekla bih da Afrikanci puno gube s time što nisu isforsirali nošenje grudnjaka kod svojih žena.
neke stvari su lijepe a ljudi ne cijene tu ljepotu sve dok ju ne izgube. stoga, bolje se pretvarati da je blago sakriveno... možemo se stalno igrati lukavih gusara na uzburkanom moru... štoveć
Ma grudnjak je izum prošlog stoljeća, doonda žene nisu nosile grudnjak, ali su svedno skrivale grudi! Tak da to nema neke veze s time!
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:48   #9
Ajmo o ovome!

Mislite li da se otišlo predaleko u tome??? Jer sisa je seksualni objekt ljudima čak i kada vide da žena doji dijete! Već sam spomenula da je dojenje nešto što se treba otići raditi sastrane, ako si vani, onda u wc i slično!

Čini mi se da je zbilja ovaj svijet otišo u ku***.
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:51   #10
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
Ajmo o ovome!

Mislite li da se otišlo predaleko u tome??? Jer sisa je seksualni objekt ljudima čak i kada vide da žena doji dijete! Već sam spomenula da je dojenje nešto što se treba otići raditi sastrane, ako si vani, onda u wc i slično!

Čini mi se da je zbilja ovaj svijet otišo u ku***.
Po Freudu je.
spartacus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:54   #11
Quote:
spartacus1 kaže: Pogledaj post
Po Freudu je.
A Freud je staro trkeljalo, njemu je i kad jedeš lazanje to rezultat seksualnog nagona! Kud si njega iskopo!
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:56   #12
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
A Freud je staro trkeljalo, njemu je i kad jedeš lazanje to rezultat seksualnog nagona! Kud si njega iskopo!
Normalno da mu je seksi ak mlada cura jede lazanje.
Meni je recimo seksi kad cura uhvati bananu i jede ju ili kad liže sladoled.
spartacus1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:00   #13
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
Ajmo o ovome!

Mislite li da se otišlo predaleko u tome??? Jer sisa je seksualni objekt ljudima čak i kada vide da žena doji dijete! Već sam spomenula da je dojenje nešto što se treba otići raditi sastrane, ako si vani, onda u wc i slično!

Čini mi se da je zbilja ovaj svijet otišo u ku***.
nije stvar u tome.. point je u tome da se skriva.. samo sam spomenula grudnjak kao pomagalo.. može u africi to umjesto grudnjaka biti lišće neke tamo biljke... svejedno..
coolinesay is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:05   #14
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
Upravo to, tako sam i ja otprilike objasnila gore!

E, sad je pitanje ZAŠTO TO DRUŠTVO FORSIRA???? Mnoge stvari su se promjenile u moderno doba, ali ovo je ostalo na razini srednjeg vijeka!
Da vas čujem...
A šta bi trebalo, koje moderno društveno uređenje? Nudističko?

Dobro je da se uopće išta danas skriva. Samo ja ne vidim baš da se sise skrivaju. Naprotiv.
Neocortex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:13   #15
Quote:
Neocortex kaže: Pogledaj post
A šta bi trebalo, koje moderno društveno uređenje? Nudističko?

Dobro je da se uopće išta danas skriva. Samo ja ne vidim baš da se sise skrivaju. Naprotiv.
Neke i ne skrivaju, što uzrokuje zgražanje "moralnih" građana!

Ne treba društvo biti nudističko, ali zašto se mora zacrniti bradavica na tv-u (muška se ne zacrnjuje) , okretati očima kada žena doji dijete...

Uostalom, ionako muškarci pokazuju sise, pa društvo nije nudističko!!
To je samo stvar odgoja pa ovo smatramo "normalnim"!
Zlo_i_Naopako is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:17   #16
Quote:
Zlo_i_Naopako kaže: Pogledaj post
Zašto se ženske grudi na televiziji ili fotografijama zamute ili zacrne kako se ne bi vidjele????

Ili još gore je kada se prikaže sisa, ali se zamuti bradavica!!!!
Ista ta muška bradavica se smije prikazati, ali ženska ne, bez obzira što je to isti organ!
To zamute sam zato da se meni nebi digao. Namjerno sabotiraju moj seksualni nagon jer ga unaprijed smatraju lošim. A zašto se meni nebi dizao? Ja sam ratni zločinac, pa mi se ne smije dizati ili što?
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:23   #17
Još kada su ljudi živjeli u malim primitivnim društvima, uvijek su postojale one ljepše žene sa dobrim razvijenim tijelom, sisama; i one druge, ne razvijene, neprivlačne. Za ljepše se smatralo da su dostupne samo najbogatijima, najjačima i najutjecajnim muškarcima. Od ostalih su bile skrivane jer su ti muškarci pri vrhu smatrali da ostali nisu dovoljno vrijedni za ljepše žene.

Otuda dolazi to skrivanje ženskih atributa. U ne razvijenim zemljama, kao naprimjer po većini afrike, nije sramota jer oni i tako žive svi jednako i jedna osoba nije bolja niti ljepša od druge. Svi su jednaki tamo.
dzg2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:28   #18
Quote:
dzg2007 kaže: Pogledaj post
Još kada su ljudi živjeli u malim primitivnim društvima, uvijek su postojale one ljepše žene sa dobrim razvijenim tijelom, sisama; i one druge, ne razvijene, neprivlačne. Za ljepše se smatralo da su dostupne samo najbogatijima, najjačima i najutjecajnim muškarcima. Od ostalih su bile skrivane jer su ti muškarci pri vrhu smatrali da ostali nisu dovoljno vrijedni za ljepše žene.

Otuda dolazi to skrivanje ženskih atributa. U ne razvijenim zemljama, kao naprimjer po većini afrike, nije sramota jer oni i tako žive svi jednako i jedna osoba nije bolja niti ljepša od druge. Svi su jednaki tamo.
Upravo si opisao društveni ustroj pavijana koji obitavaju na lijepoj zelenoj livadi.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:35   #19
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Upravo si opisao društveni ustroj pavijana koji obitavaju na lijepoj zelenoj livadi.
Oh, što sad to znači?
dzg2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:36   #20
Quote:
dzg2007 kaže: Pogledaj post
Oh, što sad to znači?
da su ljudi isti ko i majmuni
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:31.