Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2006., 12:13   #41
Quote:
lara_roko_luka kaže:
zato što je ti ne znaš maziti po vratu kao tata
Da, najjače su mi one fore "tata pidi mi" - ono kad joj puhneš u vrat pa se čuje. Ili "tata bacaj me", a ženu samo što ne trefi srce. Ja je spustim a on "još, još!".
Pa kad "pravim palačinku" - zamotam je u njenu dekicu pa je nosim po stanu.
Pa "prodajem šunku" - objesim je za noge a one umire od smjeha.
Pa "idemo u pećinu" - zavučemo se ispod pokrivača na krevetu, a ja ga držim nogama.
Nebrojene su igre s trogodišnjacima
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:40   #42
Joooj, uhvatila me nostalgija za dječicom. Ja sam kroz sve to prolazio pred dvadeset i više godina. I danas se još sjećam s veseljem. Kasnije doba ima svoje ljepote, ali period između godine dana i odlaska u školu je magično doba. Tko ga propusti ni ne sanja što je izgubio.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:09   #43
Nije nimalo teško biti tata, ali i da smatram da je, ne bih se mijenjao ni za što na svijetu.
Od dolaska doma, do krivo napravljene količine hippa, učenja malih trikova kako da mali kenjkavac uvijek ima spremnu toplu vodu za prirediti hipp i u 4 ujutro, do presvlačenja i svakovečernjeg kupanja.
Znam da bi me znao probuditi baš u četiri ujutro, pa ajmo nas dvojica u kuhinju, tata napravi za jesti a mali pizdek mi zaspe na rukama. Pa kroz san poduda doručak i nastavi spavati zajedno s mamom.
A ti tata, skuhaj si kavu i na posao za sat i pol. I svaki put kad se tog sjetim mu se i dan danas nasmijem a on ne kuži zakaj mu se cerim. A kaj je, je, i sad kad ima sedam ga još uvijek smatram svojom bebicom. Vjerojatno uvijek i budem.
meddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:14   #44
Evo mene zanima nešto. 3.6. žena treba roditi pa od vas iskusnih trebam savjet.

Nakon koliko vremena treba počet sudjelovat u dužnostima oko djeteta. Jel to ide odmah ili se prvo žena treba odljepit od bebe?

I koje su uopće dužnosti oca u tim radnjama (molim spisak ).
Mislim, u šta da se mješam a šta da ostavim ženi?
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:31   #45
Quote:
sibi kaže:
1. Nakon koliko vremena treba počet sudjelovat u dužnostima oko djeteta. Jel to ide odmah ili se prvo žena treba odljepit od bebe?

2. I koje su uopće dužnosti oca u tim radnjama (molim spisak ).
Mislim, u šta da se mješam a šta da ostavim ženi?
1. Negdje oko 25. kad zavrsi faks i odseli se od kuce

2. Prvo ti je duznost opit se s pajdasima, onda s rodbinom, onda s kolegama.
Ne mijesaj se ni u sta, tako neces nista zajebat i cekaj tocku 1.

penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:37   #46
Quote:
penelop@ kaže:
1. Negdje oko 25. kad zavrsi faks i odseli se od kuce

2. Prvo ti je duznost opit se s pajdasima, onda s rodbinom, onda s kolegama.
Ne mijesaj se ni u sta, tako neces nista zajebat i cekaj tocku 1.

Sad ću to isprintat i pokazat ženi, i uokvirit i okačit na zid.
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:37   #47
Quote:
sibi kaže:
Evo mene zanima nešto. 3.6. žena treba roditi pa od vas iskusnih trebam savjet.

Nakon koliko vremena treba počet sudjelovat u dužnostima oko djeteta. Jel to ide odmah ili se prvo žena treba odljepit od bebe?

I koje su uopće dužnosti oca u tim radnjama (molim spisak ).
Mislim, u šta da se mješam a šta da ostavim ženi?
O tebi ovisi. Sve one poslove koje prihvatiš, kasnije ih se više nećeš moći odreći. Zato dobro razmisli želiš li mijenjati smrdljive pelene. Btw, lažu oni kažu da ne smrde kod jako male djece...
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:40   #48
Quote:
Secundo kaže:
Koje je dakle moje značenje za dijete? Hm, nisam od životne važnosti, to je mama, ali sam ipak korisniji od slijepog crijeva. Nešto kao slezena: Dobro je imati, ali može i bez.

ovo je jedna od najprekrasnijih misli koje sam procitala na ovom forumu...

prekrasno nesto!!!!
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:42   #49
Što je ovdje prekrasno? Činjenica da se posipa pepelom u cilju glorifikacije ženine uloge?!?
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 13:57   #50
Quote:
sibi kaže:
Evo mene zanima nešto. 3.6. žena treba roditi pa od vas iskusnih trebam savjet.

Nakon koliko vremena treba počet sudjelovat u dužnostima oko djeteta. Jel to ide odmah ili se prvo žena treba odljepit od bebe?

I koje su uopće dužnosti oca u tim radnjama (molim spisak ).
Mislim, u šta da se mješam a šta da ostavim ženi?
E Sibi, trebaš doći do Godota, negdje poslije posla pa da ti to iskusni tata sve lijepo natenane objasni (s pivom u ruci!).
Rebecca Guay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 14:00   #51
Quote:
Rebecca Guay kaže:
E Sibi, trebaš doći do Godota, negdje poslije posla pa da ti to iskusni tata sve lijepo natenane objasni (s pivom u ruci!).

A prije par dana sam čitoa neki post i zamislio kako bi to mogao biti ti!!!
Kako je Forum mali...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 15:30   #52
Baš je lijepo čitati vas tateke...
Inače, moj dragi radi baš sve ko i ja (bio je preskroman ). Izmjenjujemo se. Jednu večer uspavljujem ja, next time on... Kupamo je zajedno, navečer je obično on hrani. Kad se vozimo biciklom, obično je vozi on (ipak se tu vidi mačo snaga - njemu je malkice lakše ).
On mi je ogromna pomoć i partner u svemu. I u prematanju, i u odlasku teti doktorici, i u savladavanju prepreka zvanih baka i prabaka...
Ja ne znam kaj bi mi bez našeg tateka i mužića...

Zaboravih napisati da ja radim od njenog navršenog 4 mj. Dakle, pomoć mi treba big time!
__________________
...pušem i na hladno...
sretna_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 16:01   #53
Quote:
sibi kaže:
Evo mene zanima nešto. 3.6. žena treba roditi pa od vas iskusnih trebam savjet.

Nakon koliko vremena treba počet sudjelovat u dužnostima oko djeteta. Jel to ide odmah ili se prvo žena treba odljepit od bebe?

I koje su uopće dužnosti oca u tim radnjama (molim spisak ).
Mislim, u šta da se mješam a šta da ostavim ženi?
Vidi ovako, to ti je individualno. Najbolje što možeš učiniti je da pitaš ženu što joj treba pomoći. Njoj samoj neće biti lako. Ja sam, recimo, bio zadužen za čišćenje pupka. Pelene sam prvo gledao ženu kako mijenja, pa probao sam. Na kraju smo to radili kako smo stigli. Meni je bilo glupo da žena ostavi, recimo, kuhanje ručka da bi presvukla malu. Pa sam to napravio ja. Ili obrnuto.
Dizanje po noći je tlaka. Ako budeš ostavio ženi da se svaki put diže - bude ti na samrti ubrzo. Mi smo se mijenjali. Da ne kažem da smo imali dežurstva.
Što se samog djeteta tiče, u početku svog života mu je miris najvažnije osjetilo. Neka se nauči na tvoj miris, neka ga nauči prepoznavati. Po njemu će prepoznavati svog tatu i osjećati će se sigurno u tvom naručju. Moja vještica i danas sa 3 godine zna drpiti moj jastuk. Jer miriše po njenom tati.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 16:20   #54
Quote:
Simba-OS kaže:
Moja vještica i danas sa 3 godine zna drpiti moj jastuk. Jer miriše po njenom tati.
Prekrasno! I tako poznato....
__________________
...pušem i na hladno...
sretna_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 18:19   #55
Quote:
Simba-OS kaže:
Dizanje po noći je tlaka. Ako budeš ostavio ženi da se svaki put diže - bude ti na samrti ubrzo. Mi smo se mijenjali.
Ovo mogu potvrditi. Prvih nekoliko mjeseci će ti žena morati ustajati svako malo radi dojenja/hranjenja. Ostalo vrijeme dijete nekad plaće tek tako, onda bi bilo dobro da ga ti možeš malo nositi (to ga većinom smiri). Ja sam tako u gluho doba noći gledao reprize "We Were Brothers"-a, na žalost bez zvuka, da malena može bolje spavati na mojim rukama. Ako bude još djece, nabavit ću si slušalice, bezžičane, tak' da mogu gledati i slušati TV dok bauljam po dnevnoj sobi.

Ma vidjet ćeš, to ti dođe samo po sebi. Prije nego što se naša malena rodila, pitao sam se što ću s njom. Danas ne znam što bi bez nje
__________________
formular bez potpisa
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 18:28   #56
Tate, preslatki ste!
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 18:33   #57
Uffff....
Lako vama vi ste to već položili...
A javit ću kako mi ide...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 21:18   #58
Quote:
sibi kaže:
Uffff....
Lako vama vi ste to već položili...
A javit ću kako mi ide...
Hehe, jedva čekam. Javi obavezno!

PS. I zaduži nekoga da ti slika facu u trenutku kad kindera budeš po prvi put primao na ruke. Ta se faca radi jednom u životu.
Simba-OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 22:29   #59
Quote:
Simba-OS kaže:
Hehe, jedva čekam. Javi obavezno!

PS. I zaduži nekoga da ti slika facu u trenutku kad kindera budeš po prvi put primao na ruke. Ta se faca radi jednom u životu.
Ma čak razmišljam da otvorim jedan post samo sa slikama otac-beba. Veliki planovi..Veeeliki...
__________________
Neću više nkad spominjat ćevape kao offtopic...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 11:40   #60
pozdravljam sve tate i pridružujem se.

Dakle, imam dvije curice, i oba poroda su bila relativno dugotrajna i teška. Po izlasku iz bolnice, dok je žena još morala ležati (kod kuće) ja sam ih kupao, presvlačio, previjao. I danas kad o tome razmišljam ne znam kud je nestao strah. Mislim da je to ono, kad ih vidiš tako male i bespomoćne, pa kako ih ne uzeti i učiniti što god možeš! Tako su ovisni o nama (odraslima). U biti, od svih živih bića, jedni od najovisinijih o pomoći drugih. Šta bi oni bez nas? Ali, i šta bi mi bez njih. Starija je bila bolja beba (nije imala grčeve), ali zato nas je mlađa držala budnima dugo u noć do četvrtog mjeseca.

Sve u svemu, ponosni sam tata, i mislim da mi je to najbolja uloga u životu.
__________________
"Ak' nemaš što pametno za reć' bolje šuti"
vorpatril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:09.