Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2010., 17:10   #2901
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
Ja sam svoj nos slikala iz oba profila, od naprijed i od ispod...i takvu sliku sa par pitanja sam poslala svim kirurzima koji su me zainteresirali i koji imaju mail
Odlična ideja! Jesu odgovorili svi?

Quote:
anita j kaže: Pogledaj post
ja se samo nadam da, dok ne sakupim pare, da neće otići u mirovinu
Također.
Dotty is offline  
Old 18.08.2010., 23:21   #2902
jel netko operirao samo vrh nosa?dakle bez diranja u kosti?
jer meni je gornji dio ok,ali donji ko krumpir i frustrira me,nevolim ga iz nijednog kuta,podsjeca me na http://news.makemeheal.com/images/sa...-nose-job2.jpg ((prva slika jel,ali samo donji dio,nemam grbu)
dawn davenport is offline  
Old 19.08.2010., 10:00   #2903
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
Odlična ideja! Jesu odgovorili svi?
jesu
princess is offline  
Old 19.08.2010., 15:38   #2904
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
jesu

Omg, fala za info! Ja ću isto napraviti, koliko god mučno bilo fotkati se iz profila
Dotty is offline  
Old 19.08.2010., 20:01   #2905
Wink

Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
Kett_y,hvala na odgovoru! Evo danas uspjela razgovarati s dr.kaloderom i rekao je da aparatic ne smeta,ukoliko nije neki veliki zahvat na nosu,kompliciran itd.ja kazem da meni na uputnici pise septoplastika,i jos mu napomenem da mi je "obecao"malo popravit vanjski izgled nosa,al mi se sad ucinilo kao da nije bas voljan to napraviti...uglavnom,ono cega je mene najvise strah je disanje na usta.kak ste vi to izdrzali?kako ste jeli?i to gutanje/povracanje krvi,to me isto uzasava!
opet ja i prije operacije sam tesko disala tak da mi to disanje na usta nije dosao kao neki veliki problem, navika valjda, bilo je tesko dok se jede jer u biti ispada dosta nepristojno moras i zvakat i drzat usta otvorena po malo da uhvatis nesto zraka, sto se tice gutanja krvi nisam osjetila, jedino nakon anestezije kad sam se probudila trazila sam vode, dali su mi par gutljaja, povratila sam krv, opet par gutljaja opet krv, i tako nekoliko puta, pa im dopizdilo i nisu mi davali vise vode uglavnom rekli mi da je dobro ko moze to izbacit, da ne povracaju svi, a kao normalno povracanje ti je, jedino ceg se moja mama uzasnula kad me mogla vidjet je bio moj krvavi ovratnik, ko da su me klale sestre kad su me oblacile

i da btw, sto se tice diranja u vanjski izgled nosa, nije nista napravio po tom pitanju, tako da jos uvijek imam doduse maaaaaalu grbicu, skoro pa je neprimjetno pa me toliko niti ne dira

Zadnje uređivanje kett_y : 19.08.2010. at 20:07.
kett_y is offline  
Old 20.08.2010., 10:55   #2906
Quote:
kett_y kaže: Pogledaj post
opet ja i prije operacije sam tesko disala tak da mi to disanje na usta nije dosao kao neki veliki problem, navika valjda, bilo je tesko dok se jede jer u biti ispada dosta nepristojno moras i zvakat i drzat usta otvorena po malo da uhvatis nesto zraka, sto se tice gutanja krvi nisam osjetila, jedino nakon anestezije kad sam se probudila trazila sam vode, dali su mi par gutljaja, povratila sam krv, opet par gutljaja opet krv, i tako nekoliko puta, pa im dopizdilo i nisu mi davali vise vode uglavnom rekli mi da je dobro ko moze to izbacit, da ne povracaju svi, a kao normalno povracanje ti je, jedino ceg se moja mama uzasnula kad me mogla vidjet je bio moj krvavi ovratnik, ko da su me klale sestre kad su me oblacile

i da btw, sto se tice diranja u vanjski izgled nosa, nije nista napravio po tom pitanju, tako da jos uvijek imam doduse maaaaaalu grbicu, skoro pa je neprimjetno pa me toliko niti ne dira
ajme...sad me još više strah! da budem iskrena, ja na tu operaciju idem više zbog estetike nego zdravlja, pa sam ful neodlučna oko toga. nemam tako velike probleme sa disanjem, jedino mi lijeva nosnica ne radi kak treba, imam tegobe samo pri bavljenju sportom i na plesu, inače ne. ne znam imaju li sinusne glavobolje kakve veze s tim? često ih imam, "obrve" me bole, a doktor se nije baš izjasnio oko toga.
to što ti nije napravio estetiku, nisi ga tražila ili je rekao da hoće, pa je zaboravio? on se meni čini kao jako veliki stručnjak i dobar doktor, pa ga možda vrijeđa činjenica da ga smatram i plastičarom ako ga zamolim da mi i to napravi

koliko dugo traje to disanje na usta? sve dok mse tamponi ne izvade? koliko je to dana? i kad nakon koliko su te otpustili iz bolnice?
kokoshka is offline  
Old 20.08.2010., 11:30   #2907
Quote:
Dotty kaže: Pogledaj post
Omg, fala za info! Ja ću isto napraviti, koliko god mučno bilo fotkati se iz profila
Mene je dečko slikao i na kraju smo te slike cropali i spojili u jednu na kojoj se sve vidi. Pa najbolje je tako. Teže je objasniti kakav ti je nos samo pisajući...ovako pošalješ sliku i oni znaju o čemu je riječ i ka Bog!
princess is offline  
Old 21.08.2010., 00:09   #2908
Operacija nosa kod dr.Ignatovski

Quote:
vuvuzele kaže: Pogledaj post
Slažem se s mišljenjem o Dr.Ignatovskom. Sve će obećati,ali ništa ne može napraviti. Bio sam na dvije operacije nosa i napravio je katastrofu.Nisam siguran da obn operira osobno,mislim da se krije iza nekog stranca koji kod njega radi,a on se predstavlja kao kirurg koji ima veliko iskustvo. Osobno sam se uvjerio da svaštari i stavlja jeftin botox. Čuvajte se,kada platiti gotovo je. Pitajte ga da potpiše ugovor s kompjutorskom animacijom budućeg izgleda, pa ćete vidjeti hoće li operirati.
Moje iskustvo je potpuno drugačije. Dr. Ignatovski mi je prije operacije poslao kompjutersku animaciju putem e-maila nakon što sam je zatražila. Nakon toga me operirao i jako sam zadovoljna rezultatom. Naime, željela sam vrlo specifičnu promjenu na nosu (nakon automobilske nesreće) i on je to izvrsno učinio. Što se osoblja poliklinike tiče, sve 5! Žao mi je zbog tvog iskustva.
nat is offline  
Old 21.08.2010., 01:36   #2909
Quote:
sunnyday kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ja sam operirala nos kod dr.Glušca prije 10 dana. sve je prošlo super, sve pohvale doktoru! ništa me nije boljelo(iako sam ja očekivala barem malu bol nakon što popusti anestezija - ali gle čuda - ništa od boli) tako da uopće nemam osjećaj da sam bila na operaciji. Nije bila opća anestezija, već potencirana lokalna, tako da nisam povraćala kad sam se probudila, niti mi je bilo loše, baš ništa. Lagano zaspala, lagano se probudila i svašta sanjala! A samo 2 sata prije operacije nisam jela niti pila! Dr. mi je objasnio da on ima modernu anesteziju nakon koje se ne povraća i dobrog anesteziologa... usput pohvala cijelom osoblju, super su!
Kad sam se probudila i "došla sebi" išla sam kući.

Sutradan sam se vratila u ordinaciju na vađenje tampona i to je bio spas jer je bilo grozno disat na usta, suše se... I to je super, odmah sutradan vađenje tampona, po meni je to spas! Ako sam se čega bojala prije ovog zahvata onda je to bilo vađenje tampona - 2 metra gaze u nosu-užas, ali ovaj dr. ne stavlja gazu neko neku spužvicu koja se puno brže i lakše izvuče. Malo je neugodno ali ne boli jer je ta spužvica dugačka oko 20-ak cm (vidjela sam je kad je izvukao). Tako da je i to prošlo super!
Kalup mi je skinut nakon 5 dana, s tim da mi je ostavio par malih flasterića na nosu koje sam skinila 2 dana poslije.

Moram naglasiti da dr. Glušac radi operaciju nosa zatvorenom tehnikom, ne otvara cijeli nos, već ulazi sa instrumentima kroz jednu nosnicu - super tehnika:brži oporavak i manji podljevi.

Vjerovatno vas zanimaju podljevi... morate ih dobiti, ali kod nekoga su manje izraženi a kod nekoga više. Na ljestvici od 1 do 5, ja sam bila 3. Imala sam ih ali ništa strašno! Danas mi je deseti dan i imam ih još malkice, mogu se prekriti puderom i za koji dan će sigurno nestati. Nos mi je još natečen. Iz profila mi je super,ali kad se pogledam u ogledalo izgledam si kao miss piggy. i to se nadam za 10-ak dana da će proči.
Cijena je 10 000 kn, pregledi nakon operacije se ne plaćaju! Ja nisam platila ni prvi pregled, tj. konzultacije, a nisam preko veze.
Ako imate kakvih pitanja, tu sam! Nadam se da sam pomogla!



Ista stvar i kod mene,.....jučer operirana,tim izvrstan dr.Lojpur anesteziolog,jedan od boljih u Splitskoj bolnici ,inače anesteziolog na kardilogiji,......prošlo sve dobro,ne boli me ništa,operacija bila teža i duža,...devijacija plus korekcija s tim da mi je cijela nosna kost bila okoštana,....namučili su se,....danas vađeni tamponi,za 4 dana skidanje kalpa.muž je vidio nos prije kalupa i komentar je bio da je odličan,a sad ćemo vidit kako će ispast zapravo do kraja.Inače doktor je iskren,otvoren,prijatan,pričljiv,....
eto,javim kakav je daljnji proces,...inače koštalo e 10 000kn,....i svi pregledi prije i poslje su besplatni,......
rekao je ako bude trebalo ponoviti štogod,onda će biti besplatno,pošto je meni izvđena i kost koja drži nos između obrva,...sve je bilo okošteno,.....ljubičasta sam i malo podbula oko očiju,jer je štemao i te kosti sa strane,pošto su se jako rašrile,.....komentar doktora je bio da dugo nije vidio takvo okoštavanje.Inače osjećam se dobro,ništa ne boli,....i sve je rađeno s unutrašnje strane......
zaboravih napisat da ne bi bilo zabune,da je to radio dr.glušac.
angelina39 is offline  
Old 21.08.2010., 10:28   #2910
e samo jedno pitanje za one koji su već prošli ovu torturu oporavljanja,..jeste li stavljali kapi za nos i ako jeste koje???
angelina39 is offline  
Old 21.08.2010., 13:19   #2911
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
e samo jedno pitanje za one koji su već prošli ovu torturu oporavljanja,..jeste li stavljali kapi za nos i ako jeste koje???
ne,samo ispiranje otipinom za infuziju
ivona1212 is offline  
Old 23.08.2010., 14:21   #2912
a ispuhivanje nosa?kako ste bili s tim?
angelina39 is offline  
Old 23.08.2010., 15:12   #2913
može par savjeta što ponijeti sa sobom u bolnicu? ja nikad nisam ni bila u bolnici pa ne znam kaj se tam nosi
kokoshka is offline  
Old 23.08.2010., 18:17   #2914
Quote:
anita j kaže: Pogledaj post
ja se samo nadam da, dok ne sakupim pare, da neće otići u mirovinu
kako mi je ovo prije promaknulo?!?!

hahhahahahhahahahhahah stvarmo si me dobro nasmijala s ovom
princess is offline  
Old 24.08.2010., 06:30   #2915
koliko dana ostaješ?ako ideš kao ja na jedan dan tj.na nekoliko sati onda ti i nije potrebno ništa,.....a ako ideš na nekoliko dana,obavezno ponesi donjeg rublja,ručnik,četkica za zube,pasta,pidžama,papuče,čarapice,sapun,....ovisi u kakvu bolnicu ideš,..u splitu ti maltene reba sve donijeti s sobom,...čak i toaletni papir,mislim na državne bolnice,......
angelina39 is offline  
Old 24.08.2010., 10:50   #2916
iodem u zagreb u vinogradsku. još uvijek se premišljam bi ili ne bi išla. sinula mi je ideja da to odgodim dok skupim novce za godinu-dvije pa odem privatniku to riješiti, čisto zbog bržeg skidanja tampona, jer jedini strah koji kod ove operacije imam je disanje na usta, mislim da će mi to biti najstrašnije u cijeloj priči!
kokoshka is offline  
Old 24.08.2010., 16:55   #2917
onda ponesi sve šta ti padne napamet,ubrajajući i melem i gaze,...


ima li itko da mi kaže o ispuhivanju nosa??
angelina39 is offline  
Old 26.08.2010., 05:23   #2918
Quote:
angelina39 kaže: Pogledaj post
e samo jedno pitanje za one koji su već prošli ovu torturu oporavljanja,..jeste li stavljali kapi za nos i ako jeste koje???
dobre su i Efedrin kapi od 1%
smanjuju otok sluznice,
ima ih u svim ljekarna, samo ti je potrebna povijest bolesti, jer bi se trebale izdavati na recept
slatkostvorenje is offline  
Old 26.08.2010., 20:52   #2919
Ljudovi, ima li itko recentnijih iskustava sa Zambellijem? On je kao Sevki "popravio" prethodno zeznut nos? I sa Glušcem? Oni su mi u užem izboru. Devijacija septuma + estetika (smanjivanje vrška) su u pitanju.. Hvala unaprijed na svim odgovorima, eventualnim, jelte
shubidubi is offline  
Old 27.08.2010., 00:18   #2920
zakaj ćeš ići kod privatnika, zakaj ne prek hzzo-a?
piam zato to se ja nećkam, ne znam bih li u bolnicu ili da pričekam godinu dvije dok ne skupim novce pa kod privatnika...privatnik se meni čini kao bolja opcija samo zato jer drugi dan vadi tampone, a u bolnici nakon pet, a meni je ful teško disati na usta.
kokoshka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.