Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2011., 00:55   #701
Evo i mene. Bol je pocela prije 2 i kusur mjeseca, znaci negdje sredinom kolovoza. I sad mi je vec stvarno dosta jer mi nije ugodno. Odlucila sam pricekati u nadi da se smiri, ali se nije smirilo. Moja doktorica opce prakse je obiteljska prijateljica i poslala bi me doma da joj kazem sto mi je, znaci bilo bi bolje da ju samo trazim uputnicu jer mi se s njom uopce ne da posredovati i to me totalno demotivira u rjesavanju problema. A problem je sto ne znam sto me boli tako da ne znam uopce za kojeg specjalista da trazim uputnicu, dakle ne znam od koga bih krenula sto se tice doktora i zbog toga sam stvarno ocajna. Ako netko ima savjet sto da ucinim (opcija nije mijenjati doktoricu opce prakse, jer za to sad stvarno nemam ni vremena ni zivaca). Dakle od koga da krenem? Za koga da trazim uputnicu?

Bol je pocela i jos uvijek se ponekad manifestira samo na ledjima, kad bi se gledalo, to bi bilo 1cm povise pupka na desno, ali samo s ledne strane. U pocetku. Sada me boli i trbusna strana kada me boli, moguce da se bol reflektira, a moguce da se prosirila. Boli me "iznutra" znaci sigurna sam da nije misic. Bol je bonekad tupa, ponekad kao da me reze. Izgleda ovako: napadaj traje 5 sekundi prvo pocne ful slabo, a onda se pojaca, pa prestanem, i tako cijelo vrijeme, satima, bez razmaka. Udisaji i izdisaji uglavnom nisu relevantni, boli me i kad udahnem i kad izdahnem, ali sam primijetila da kada izdahnem da osjetim olaksanje.
Bol nije povezana s jelom niti picem, boli me i kad jedem i kad ne jedem.
Boli me uvijek kad stojimi kad hodam, dakle uvijek kada sam uspravna, kada sjedim me boli nesto manje, kada lezim me ne boli uopce osim kada lezim na bokovima, dakle uglavnom spavam na ledima i na trbuhu. pogotovo ako duze stojim ili hodam, bol postaje neizdrziva sto inace nije (npr. kad sjedim, bol je pistutna, ali nije izdrziva). U tom razdoblju sam imala i kracu upalu mjehura, pa sam pomislila da je mozda kamenac u bubregu, makar bol nije neizdrziva.
Sad sam se prije sat vremena vratila doma i stajala sam tramvaju kojih 15 minuta, jedva sam izdrzala da dodem doma i sjednem.

Uglavnom, tegobe su uzasne i stvarno vas molim da mi netko kaze odakle da krenem? Da trazim uputnicu za ultrazvuk bubrega? Cisto sumnjam da je bubreg.. Sto ako je slijepo crijevo? Kome da se obratim?

Inace, u ranim sam 20-ima, zivim zdravo, jedini problem je sto se ne krecem puno vise, ali sam se do prije 3 godine intenzivno bavila sportom. Jedem dovoljno, ni previse ni premalo, makar vaga pokazuje pothranjenost, to je zbog takve gradje tijela.
Makoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 07:38   #702
Kompletna krvna slika, ultrazvuk abdomena - za početak...

Po mojem skromnom mišljenju, što prije...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 12:08   #703
Ja sam imala potpuneo iste simptome kao i ti..konstantna bol tj.više kao pritisak na tom dijelu i takodjer prvo prošla sve pretrage od UZV abdomena do gastro da bi mi nakraju ustanovili da je to od srca,naime kad slabi desna strana srca javljaju se bolovi na desnoj strani abdomena...i bol bi se javljala češče nakon nekog napora ali i u mirovanju..nikako te nebi željela plašiti ali svakako bi sve bilo dobro prekontrolirati..
mirjana7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 13:33   #704
Makoto, lako je moguće da imaš neki kamenčić. I nemoj pretpostavljati što će doktorica reći, nego lijepo otiđi. Slažem se sa Smotanim, za početak KKS + urin + UZV abdomena. Tek nakon toga možemo reći što dalje.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 14:15   #705
Bas sam si razmisljala o tome, vadila sam krv bas u 7. mjesecu, znaci mjesec i pol prije nego sto je pocelo. Pa imam i nalaz za usporedbu, tamo su mi samo monociti povecani...

Ici cu cim prije, odmah sutra po uputnicu. Uglavnom, javim se ako ista otkrijem. Danas mi je bolje, makar ako cu ponovno morati hodati ili stajati negdje, sve me strah

Hvala vam na podrsci i savjetima.
Nije me strah dijagnoze, strah me da se dijagnoza ne otkrije i da me nastavi ovako boljeti cijelo vrijeme, eto toga me strah. Jer stvarno me onemogucava u dnevnim aktivnostima..
Makoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2011., 16:35   #706
Quote:
Makoto kaže: Pogledaj post
Evo i mene. Bol je pocela prije 2 i kusur mjeseca, znaci negdje sredinom kolovoza. I sad mi je vec stvarno dosta jer mi nije ugodno. Odlucila sam pricekati u nadi da se smiri, ali se nije smirilo. Moja doktorica opce prakse je obiteljska prijateljica i poslala bi me doma da joj kazem sto mi je, znaci bilo bi bolje da ju samo trazim uputnicu jer mi se s njom uopce ne da posredovati i to me totalno demotivira u rjesavanju problema. A problem je sto ne znam sto me boli tako da ne znam uopce za kojeg specjalista da trazim uputnicu, dakle ne znam od koga bih krenula sto se tice doktora i zbog toga sam stvarno ocajna. Ako netko ima savjet sto da ucinim (opcija nije mijenjati doktoricu opce prakse, jer za to sad stvarno nemam ni vremena ni zivaca). Dakle od koga da krenem? Za koga da trazim uputnicu?

Bol je pocela i jos uvijek se ponekad manifestira samo na ledjima, kad bi se gledalo, to bi bilo 1cm povise pupka na desno, ali samo s ledne strane. U pocetku. Sada me boli i trbusna strana kada me boli, moguce da se bol reflektira, a moguce da se prosirila. Boli me "iznutra" znaci sigurna sam da nije misic. Bol je bonekad tupa, ponekad kao da me reze. Izgleda ovako: napadaj traje 5 sekundi prvo pocne ful slabo, a onda se pojaca, pa prestanem, i tako cijelo vrijeme, satima, bez razmaka. Udisaji i izdisaji uglavnom nisu relevantni, boli me i kad udahnem i kad izdahnem, ali sam primijetila da kada izdahnem da osjetim olaksanje.
Bol nije povezana s jelom niti picem, boli me i kad jedem i kad ne jedem.
Boli me uvijek kad stojimi kad hodam, dakle uvijek kada sam uspravna, kada sjedim me boli nesto manje, kada lezim me ne boli uopce osim kada lezim na bokovima, dakle uglavnom spavam na ledima i na trbuhu. pogotovo ako duze stojim ili hodam, bol postaje neizdrziva sto inace nije (npr. kad sjedim, bol je pistutna, ali nije izdrziva). U tom razdoblju sam imala i kracu upalu mjehura, pa sam pomislila da je mozda kamenac u bubregu, makar bol nije neizdrziva.
Sad sam se prije sat vremena vratila doma i stajala sam tramvaju kojih 15 minuta, jedva sam izdrzala da dodem doma i sjednem.

Uglavnom, tegobe su uzasne i stvarno vas molim da mi netko kaze odakle da krenem? Da trazim uputnicu za ultrazvuk bubrega? Cisto sumnjam da je bubreg.. Sto ako je slijepo crijevo? Kome da se obratim?

Inace, u ranim sam 20-ima, zivim zdravo, jedini problem je sto se ne krecem puno vise, ali sam se do prije 3 godine intenzivno bavila sportom. Jedem dovoljno, ni previse ni premalo, makar vaga pokazuje pothranjenost, to je zbog takve gradje tijela.
Termination vam je dobro napisao ,no ja bih još dodao i amilaza,bilirubin,AST,ALT,GGT .Kad se vadi krv,pa da onda se mrvicu to i proširi.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2011., 20:14   #707
Dakle, krvna slika i urin, sve normalno, nista nije van granica.. To sam si i mislila. Sad iduci korak UZV, pa cemo vidjeti.. Doktorica kaze da bi bilo moguce da je kicma ili zivac to znaci da nemrem nista, mogu vjezbati i nadati se da ce proc i nabaviti anatomski jastuk.
Makoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 17:29   #708
ja zbilja ne znam ,da li tako jaki i grčeviti bolovi u stomaku mogu biti od nervoze
još u srednjoj školi(prije 26 godina) znalo me tako zabolit u stomaku, da me jedanput profesor iz škole poslao k doktoru
tada su mi rađene pretrage, ne mogu se točno sjetit svih, ali sječam se jetrenih proba, koje su mi rađene dvaput u dva mjeseca. svi nalazi super i u redu, čak ni sedimentacija OK. tada je liječnica opće prakse, na školskom odjelu, zaključila da se radi o "nervozi stomaka". vjerujem u tu teoriju, jer tada sam i nokte grickala. kad sam se odvikla grickanja, život mi krenio normalnim tokom, stomak se umirio i sve 5. sada povremeno se javi bol u stomaku, na sredini ispod rebara, a proteže se na desnu stranu u istoj visini. nema veze sa jelom, ponekad me boli i kad sam gladna i kad sam sita, ali kad sam jako zabrinuta boli obavezno. nekad mi pomaže skupit se u čošku kauča i sjedit u miru. nikakve lijekove nisam nikada uzimala, jer od ničega kroničnoga ne bolujem. ako se radi o nervozi, a pri tome se luči želučana kiselina, ne znam bi li tu možda pomogao Gastal, ili nešto za smirenje, dobra slavonska šljivovica?????
rosa967 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2011., 10:29   #709
Quote:
rosa967 kaže: Pogledaj post
ja zbilja ne znam ,da li tako jaki i grčeviti bolovi u stomaku mogu biti od nervoze
još u srednjoj školi(prije 26 godina) znalo me tako zabolit u stomaku, da me jedanput profesor iz škole poslao k doktoru
tada su mi rađene pretrage, ne mogu se točno sjetit svih, ali sječam se jetrenih proba, koje su mi rađene dvaput u dva mjeseca. svi nalazi super i u redu, čak ni sedimentacija OK. tada je liječnica opće prakse, na školskom odjelu, zaključila da se radi o "nervozi stomaka". vjerujem u tu teoriju, jer tada sam i nokte grickala. kad sam se odvikla grickanja, život mi krenio normalnim tokom, stomak se umirio i sve 5. sada povremeno se javi bol u stomaku, na sredini ispod rebara, a proteže se na desnu stranu u istoj visini. nema veze sa jelom, ponekad me boli i kad sam gladna i kad sam sita, ali kad sam jako zabrinuta boli obavezno. nekad mi pomaže skupit se u čošku kauča i sjedit u miru. nikakve lijekove nisam nikada uzimala, jer od ničega kroničnoga ne bolujem. ako se radi o nervozi, a pri tome se luči želučana kiselina, ne znam bi li tu možda pomogao Gastal, ili nešto za smirenje, dobra slavonska šljivovica?????
Nervoza.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2011., 20:24   #710
da ne otvaram novu temu pošto imam isti problem. mene isto boli na desnoj strani trbuha, al više je ispod rebara nego baš trbuh. ima toga već nešto manje od mjesec dana da me počelo bolit. al ne stalno. jedanput na dan, pa par dana ne pa opet. i boli kakavih 10-15min. pojavi se bez obzira što radim, sjedim, trčim, itd...bol je slična onoj kad dugo trčate pa vas zaboli u donjem dijelu trbuha, ako kužite na kaj mislim. ona kratka bol. ne pušim, ne pijem, bavim se sportom....pa ako netko zna što bi bio uzrok...mislila sam ispočetka da će prestat al nije da još zaboravila reć da me ponekad i u ramenu zna zabolit u isto vrijeme kad i to. al bliže onim kostima od vrata. mada je to jako rijetko...
pandora_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 16:41   #711
Quote:
pandora_5 kaže: Pogledaj post
da ne otvaram novu temu pošto imam isti problem. mene isto boli na desnoj strani trbuha, al više je ispod rebara nego baš trbuh. ima toga već nešto manje od mjesec dana da me počelo bolit. al ne stalno. jedanput na dan, pa par dana ne pa opet. i boli kakavih 10-15min. pojavi se bez obzira što radim, sjedim, trčim, itd...bol je slična onoj kad dugo trčate pa vas zaboli u donjem dijelu trbuha, ako kužite na kaj mislim. ona kratka bol. ne pušim, ne pijem, bavim se sportom....pa ako netko zna što bi bio uzrok...mislila sam ispočetka da će prestat al nije da još zaboravila reć da me ponekad i u ramenu zna zabolit u isto vrijeme kad i to. al bliže onim kostima od vrata. mada je to jako rijetko...
Trebate se javiti svom dr. za neku osnovnu obradu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 10:42   #712
Evo i mene u probranom društvu.
Unatrag par dana, boli na lijevoj strani, jedno 2 prsta od kuka. Boli prilikom aktivnosti ( trčanje, hodanje ) i to u trenutku raskoraka.
Na opip, boli neki mišić koji ide paralelno sa zdjelicom.
Po noći ne boli.
Ima tko kakvu ideju ili moram doktorici?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 11:38   #713
Angry

Pozdrav svima, mene jos uvijek muci ta nelagoda od lijevim rebrom, znaci ne bol, nego kao da mi nesto smeta na tom dijelu a onda malo seta do ledja, jako tesko za objasniti, imam neke promjene u stolici, zna se desiti da dnevno idem 3 puta a sutradan nikako, i stolica mi je nekad u "komadicima" a ponekad kao "plosnata", e sad ne znam dali je to povezano ali me zna boliti i lijeva ruka i zadnja dva prsta na toj ruci, inace sam bas panicar po pitanju zdravlja pa si nekad pomislim i na umisljene tegobe, uostalom zanima me dali je netko od prisutnih rijesio taj misterij toga podrucja pod lijevim rebrom?
nana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 13:13   #714
to predivno stanje zove se sindrom iritabilnog crijeva-psihosomatsko stanje, dakle, nije bolest ali ometa život sve u šesnaest. Ima sva sila lijekova tj pomoćnih sredstava u saniranju simptoma, ali se izliječiti i ne može baš, ja ga imam od 1992 - potenciran ratom, stresom, životom. Nekada mi je bolje nekada gore. Prateći simptomi su bolovi u leđima, krstima a ta se bol zna prebacivati i u noge, bolovi u prsima, odnosno nešto kao pritisak, pojačana regurgitacija, olakšanje dolazi s pražnjenjem i podrigivanjem te nakon vjetrova. Stolica je voluminozna, izmjenjuju se proljevi i tvrda stolica. Mene je znalo strefiti tako da neodložno moram na wc inače kao da ću pasti u nesvijest a nakon stolice - kao rukom odneseno! Oblije te hladan znoj, drhtavica, mučnina, užasno loš osjećaj a kada stolica, koje, čini se, ima na tone, iziđe, .....Ozdraviš u sekundi!
Jednom sam jela grašak i nisam mogla osloboditi se vjetrova - ujutro, valjda nakon nakupljenih plinova i otrvoa, pala sam u nesvijest. Nakon toga sam odmah išla na veliku nuždu, trajalo je to dobrih pola sata ili i više, a nakon toga kao da nikad ništa nije ni bilo.
Vrag je taj SIC.
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 13:25   #715
Sta se moze uzimati kao pomoc za to stanje?
nana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2011., 22:10   #716
Imaš Iberogast, u slobodnoj je prodaji. Ipak, pitaj doktoricu. Nažalost, morat ćeš proći sve one odvratne pretrage, ali bar ćeš znati. Ja pijem i antidepresive.
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 09:24   #717
Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
Imaš Iberogast, u slobodnoj je prodaji. Ipak, pitaj doktoricu. Nažalost, morat ćeš proći sve one odvratne pretrage, ali bar ćeš znati. Ja pijem i antidepresive.
Znas ja nemam tako izrazene smetnje, samo ponekad promjene u stolici i to iritiranje od lijevim rebrom, bila sam jednom kod doktorice koja je rekla da se tu ne nalazi nista, tako da nebi jos isla na sve te pretrage, pomislila sam i na stitnjacu ili slezenu ali kako sam citala nikakve simptome koji bi upucivali na bilo sta od toga nemam... Pa ako je stres okidac te "bolesti", dali se to moze i povuci samo od sebe, mislim promjenom nacina zivota?
nana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 10:24   #718
Quote:
nana76 kaže: Pogledaj post
..., mislim promjenom nacina zivota?
To je obično najteže postići.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 12:51   #719
da, baš to, kako se riješiti stresa? Mislim da bi u našem svijetu i Dalaj Lama pop...... i završio na Prozacu. Ako ti se simptomi ne pogoršavaju, ako ti je stolica uredna, tj dobrog oblika i volumena, nema krvi tj promjene boje, ako nemaš mučnine, ako....znaš sama prepoznati svoje tijelo, onda OK. Možda ima veze s vezivnim tkivom i mišićjem u tijelu, pogotovo ako imaš neki oblik kifoze ili skolioze, često se bolovi refleksiraju pa te boli u prsima od kralježnice ili u leđima zbog želuca..... A ne mora biti ništa, samo živci. Nažalost, ne bi povjerovala što sve živci mogu....
tasha0705 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2011., 13:52   #720
Unhappy

Quote:
tasha0705 kaže: Pogledaj post
da, baš to, kako se riješiti stresa? Mislim da bi u našem svijetu i Dalaj Lama pop...... i završio na Prozacu. Ako ti se simptomi ne pogoršavaju, ako ti je stolica uredna, tj dobrog oblika i volumena, nema krvi tj promjene boje, ako nemaš mučnine, ako....znaš sama prepoznati svoje tijelo, onda OK. Možda ima veze s vezivnim tkivom i mišićjem u tijelu, pogotovo ako imaš neki oblik kifoze ili skolioze, često se bolovi refleksiraju pa te boli u prsima od kralježnice ili u leđima zbog želuca..... A ne mora biti ništa, samo živci. Nažalost, ne bi povjerovala što sve živci mogu....
Da, inace sam jako zivcana osoba, tj. smeta mi sve i svasta, pedantna sam pa me svakojake sitnice zivciraju, e sad kako sebe promijeniti... to je vec malo teza misija... da, kazem imam jedino neke promjene u stolici tj. danas idem po 3 puta i kao da imam zatvor, pa onda proljev, a sutradan ne idem nikako, eto to i vec taj opisani osjecaj pod rebrom, dali ti povracas ili imas mucnine?
nana76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.