Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2011., 20:22   #1721
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
Ja sam radala s cetvrtka na petak 2009,i isto mi je tako bilo ostavili me samu u boksu cilu noc(a trudovi svako po minute)bio sat priko puta pa vidila ,babica pocirila cila 2puta i 1 put neki mladi dr.a ta glavna dr.sto me primila nisam je do ujutro 7 vidila (cilu noc) i jako neprijatna ima crnu kosu do ramena i siske onko 170cm malo popunjena.Jel tebi bila ta? ja se spasila kad je dosla nova smjena i prosla vizita rodila u 9h
Nije, ali znam na koju mislis....Ocajna je...Bila m ije jedan dan u viziti i izderala se na mene (ja ka trebala doma,ali su mi 5 dana stavljali kateter posto nisan mogla sama mokrit,a ona dosla 4 dana nakon sta san cilu noc imala kateter) i rekla da sam ja danas tribala doma a da me ona ne moze pustit jer da ja NECU DA PISAM!!!!! no comment...
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 09:02   #1722
Quote:
Mare1983 kaže: Pogledaj post
Nije, ali znam na koju mislis....Ocajna je...Bila m ije jedan dan u viziti i izderala se na mene (ja ka trebala doma,ali su mi 5 dana stavljali kateter posto nisan mogla sama mokrit,a ona dosla 4 dana nakon sta san cilu noc imala kateter) i rekla da sam ja danas tribala doma a da me ona ne moze pustit jer da ja NECU DA PISAM!!!!! no comment...
Meni ti je doticna dosla u 7h ujutro (nakon sto je nisam vidila cijelu noc) i probusila vodenjak,(a ja stvarno sam se trudila bit dobra i skroz tiha) racunam prije ce doc do mene,i ona ti meni iz cista mira-sta je ,al te mama nije naucila da su zene prije radale po 3 dana- NO COMENT........
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2011., 09:29   #1723
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
Meni ti je doticna dosla u 7h ujutro (nakon sto je nisam vidila cijelu noc) i probusila vodenjak,(a ja stvarno sam se trudila bit dobra i skroz tiha) racunam prije ce doc do mene,i ona ti meni iz cista mira-sta je ,al te mama nije naucila da su zene prije radale po 3 dana- NO COMENT........
Ma....svaki komentar je suvisan...Najveca tragedija je to da ja iman sad takve fobije od poroda da ne znam kad cu i hocu li se odlucit na drugu bebu...Mozda jedino ako mi se "slucajno" dogodi... E to je najgore od svega....
A jos nesto... Ta doticna gospođa, kad je cula koga poznajem u bolnici,a osoba je jakooo utjecajna (zvala sam osobu nakon sta je beba zavrsila na neonatologiji i nisu mi htjeli rec sta je sa njom) vrati se nakon 5 min sta mi je ono izgovorila i pocne znate gospođo, pa nista se vi ne sekirajte, pa takve stvari se događaju, pa mozete se i po 10 dana ne mokriti i onda vrhunac!!! TO SE OSOBNO I MENI DOGODILO!!!!! Pa da me oprostite,aj bit cu pristojna, koji vrag je onda vikala na mene.... I onda kad mi kazu da veza ne znaci.... Aaaaaaaaaaaa da san glupaca zvala prije poroda moglo mi je bit ka i kraljici a ja tuka nisan jer kao ja to mogu sve sama.... a stas....
__________________
moje najvece blago je stiglo 13.12. ♥
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 07:55   #1724
Quote:
Mare1983 kaže: Pogledaj post
Ma....svaki komentar je suvisan...Najveca tragedija je to da ja iman sad takve fobije od poroda da ne znam kad cu i hocu li se odlucit na drugu bebu...Mozda jedino ako mi se "slucajno" dogodi... E to je najgore od svega....
A jos nesto... Ta doticna gospođa, kad je cula koga poznajem u bolnici,a osoba je jakooo utjecajna (zvala sam osobu nakon sta je beba zavrsila na neonatologiji i nisu mi htjeli rec sta je sa njom) vrati se nakon 5 min sta mi je ono izgovorila i pocne znate gospođo, pa nista se vi ne sekirajte, pa takve stvari se događaju, pa mozete se i po 10 dana ne mokriti i onda vrhunac!!! TO SE OSOBNO I MENI DOGODILO!!!!! Pa da me oprostite,aj bit cu pristojna, koji vrag je onda vikala na mene.... I onda kad mi kazu da veza ne znaci.... Aaaaaaaaaaaa da san glupaca zvala prije poroda moglo mi je bit ka i kraljici a ja tuka nisan jer kao ja to mogu sve sama.... a stas....
Ja sad imam termin 8.4-ocekujem svoju 2 bebu i nadam se da necu opet naletit na nju al nebudem joj mucala kao zadnji put sigurno. A ekipa koja me primila u bolnicu (jer sam bila u radaoni toliko da su se 3 smjene promjenile)ma za pozelit isto tako i oni koji su bili na porodu,mislim da nisu mogli bit bolji,vizita +5,na babinjacama sestre mrak.........pa sam to s tom dr prepisala tome da nemoze sve bit super
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 20:19   #1725
Mislim da se radi o Staničićki,koja me nakon što sam u 7mj.trudnoće došla s trudovima skoro potjerala jer se "subotom ne dolazi na Hitni prijem".
Ista je tokom mog poroda ušla u boks i derala se na mene zašto se ja derem i radim cirkus u rodilištu.
A nafrljili mi drip,otvarali me ručno...
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2011., 23:31   #1726
Quote:
monatina kaže: Pogledaj post
Meni ti je doticna dosla u 7h ujutro (nakon sto je nisam vidila cijelu noc) i probusila vodenjak,(a ja stvarno sam se trudila bit dobra i skroz tiha) racunam prije ce doc do mene,i ona ti meni iz cista mira-sta je ,al te mama nije naucila da su zene prije radale po 3 dana- NO COMENT........
u kojem trenutku pustaju muza da bude s tobom u bolnici, samo u radjaoni ili?? u ovakvim situacijama zelim da muz bude sa mnom na porodu, kad si ono sva sjebana i u bolovima da te barem netko moze braniti
__________________
Ne diraj lava dok spava.
nemo st is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 00:06   #1727
je samo nisu oni ludi, nedaju mužu nego na izgon
nana.i is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 01:36   #1728
Quote:
nemo st kaže: Pogledaj post
u kojem trenutku pustaju muza da bude s tobom u bolnici, samo u radjaoni ili?? u ovakvim situacijama zelim da muz bude sa mnom na porodu, kad si ono sva sjebana i u bolovima da te barem netko moze braniti
Meni je mm bio cijeli porod..al vjeruj mi i oni su malo u šoku i stresu,nemoj očekivati neku obranu..kasnije im dođe
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2011., 09:55   #1729
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Meni je mm bio cijeli porod..al vjeruj mi i oni su malo u šoku i stresu,nemoj očekivati neku obranu..kasnije im dođe
a vjerujem ti, moj se mm sokirao samo kad smo isli na pregled u ginekologa da vidi bebu na ultrazvuk ali valjda ce se trgnut kad me vidi onako jadnu....let's hope so!
__________________
Ne diraj lava dok spava.
nemo st is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 23:29   #1730
Quote:
Mare1983 kaže: Pogledaj post
Ja san rađala u noci sa nedilje na ponediljak, svi boksovi bili puni a doktorica je spavala!!! (setala sam jer nisan mogla vise lezat pa san vidila da ona lezi) tek je u 7 ujutro sve zivnilo kad je dosla druga smjena (tada je vecina nas dobila drip, do tada nista....)
Ja sam rađala isto sa nedjelje na ponedjeljak ali u mom slucaju doktor nije spava vec se je taman posvađa sa babicama tako da ga nisam ni cula ni vidjela....
Ja sam ih prvo zvala da mi je puka vodenjak ... dosle su nakon par min.
e a kad mi je dosa nagon za tiskanjem sam ih "opet" zvala trebalo im je vremena jer sam ja pocela sama tiskat jer vise nisam mogla cekat. Znala sam da nesmijem tiskat sama ali nisam mogla. Dosle su i rekle mi "pa vi rađate "
Ko bi reka ko da nisam sama skuzila. Ali sve je dobro prošlo kako je moglo bit .....
__________________
___________________________________________
Bubi28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 16:25   #1731
Pitanje, šta je onda na kraju sa tim trudničkim tečajem-jel to još postoji? Jel sigurno muž može samo platit da bude na porodu? I nek mi neko na pp pošalje ime te najodvratnije babice koju spominjete, da se znam pripremit
I još jedno pitanje, jel ijedna od vas išla na prenatalnu jogu u klub trudnica? Koja je shema, kad je najbolje počet vježbat?
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 17:10   #1732
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Pitanje, šta je onda na kraju sa tim trudničkim tečajem-jel to još postoji? Jel sigurno muž može samo platit da bude na porodu? I nek mi neko na pp pošalje ime te najodvratnije babice koju spominjete, da se znam pripremit
I još jedno pitanje, jel ijedna od vas išla na prenatalnu jogu u klub trudnica? Koja je shema, kad je najbolje počet vježbat?
ne znam za jogu...al znam za vježbe za trudnice u klubu trudnica i roditelja na pujankama...i svima preporučujem...vježba se nakon ulaska u II tromjesečje i trudnoća mora biti uredna...
na vježbama se svaki put vježba disanje, prolaze faze poroda...meni je to bila odlična stvar, vježbala sam doslovno do dana prije poroda (jer sam završila u rodilište u utorak navečer, a vježbe su pon,sri i pet )...a rodila sam dan prije termina
a onda smo zvjer i ja nastavili vježbati odvojeno...tj. išle smo na mame i bebe vježbaju...a to vam ide odkad dijete navrši 2 mjeseca pa dok ne propuže...

u svakom slučaju svi koji imaju volje i mogućnosti...toplo preporučujem
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 18:42   #1733
Hvala, sutra ću zvat da se upišem!!!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 01:05   #1734
ja još malo pa ću u rodilište, toliko se bojim tih nadrkenzi dr da ne spavam nočima, imam mogučnost da sredim neku vezu dr, ali nisam pametna što da radim jer mogu me dopasti dobri a mogu i loši jel tako. pomozite mi savjetom?
nana.i is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 01:34   #1735
cure friške od poroda, jeli u Splitu još uvjek režu sve prvorotke ili se malo promjenila situacija, ili su prijatelji dice ali nisu mama
nana.i is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 11:23   #1736
Režu!!!!

99% režu ! Ja osobno ne znam niti jednu prvorotkinju koju nisu rezali....
ako te šta tješi ja nisam ni osjetila kad su me recnili...ali mm kaže da mu je od sveg to bilo najgori prizor...
Šavovi poslje bole da ti ne uljepšavam i ne pričam bajke, ali poneseš sa sobom lekadol i da se izdražiti...

a ja sam se isto kao i ti bojala splitskog rodilišta kao nikoga i ničega do sada...
toliko sam se priča naslušala i načitala da sam dolazila na ideju da idem u svoj rodni grad roditi koji je 700 km daleko od St pa nije bilo baš "zgodno" ni izvedivo... uglavnom nisam imala nikakvu vezu a porod koji je trajao 13 sati mi je prošao super...
od samog prijema pa do odlaska kući dobila sam čak i epiduralnu na njihovu inicijativu, vjerovala ili ne... ...ok, na odjelu babinjača ima ljubaznijih i malo manje ljubaznijih sestara!
Zato draga znam da ti nije lako odbrojavati zadnje dane još u strahu ali stavi sebi u glavu da si Ti TI a svi drugi su DRUGI pa tako i TVOJ porod!
Eto vodi se time da ima i pozitivnih iskustava samo se o njima manje govori...
Ako trebaš bilo koju info samo pitaj...
Tu smo... i samo hrabro...
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 11:37   #1737
bože, po ovome bi čovik reka da idemo u klaonicu a ne u rodilište...

ne režu... evo, obe kolegice iz moje sobe su rodile u zadnje 3 godine i ni jednu nije rezalo... ali su pukle.... pa ih je šivalo svejedno...
purpler80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 12:11   #1738
ajme...sinoć san sanjala da san treći put trudna...i naravno odlazim u st rodilište...
jednostavn sam se paralizirala od straha...znam da sam se probudila plačući...

ma nije baš tako crno...
moja prija je rodila prije dva miseca,kaže da joj je bilo dobro i osoblje i sve...
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 12:30   #1739
moja rodica je rodila prije mjesec dana...

rezali je jesu, ali ona je sve skupa zadovoljna i sa bolnicom i sa osobljem, nije imala nikakvih losih iskustava...
annnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 15:35   #1740
Quote:
nana.i kaže: Pogledaj post
ja još malo pa ću u rodilište, toliko se bojim tih nadrkenzi dr da ne spavam nočima, imam mogučnost da sredim neku vezu dr, ali nisam pametna što da radim jer mogu me dopasti dobri a mogu i loši jel tako. pomozite mi savjetom?
Bolje da te rezu nego da popucas- tako oni bar kazu,a mislim da to ima smisla jel kao prvo lakse i brze usiju,ljepse izgleda i sto je najverovatnije manje savova imas.......a kad sam od esebe popucas prvo popucas puno vise ruzno izgleda siju te sto godina i imas sav do buta od noge(kao u mom slucaju). al sve to i da popucas il da te recnu njavjerovatnije neces osjetiti od pustih bolova,nego samo moli boga da te odmah usiju,manje boli.........
__________________
Jedno su želje a sasvim nešto drugo mogućnosti
Mamini njumavci
16.10.2009.~19.04.2011.
monatina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:46.