Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2013., 17:48   #1021
meni je otac zidar a zna se da nema zidara koji ne pije..problemi su počeli kad više nije bilo dosta 5-6 pivi nego i boca vina na dan da ga pukne..zadnja faza je ujutro najranije unučić da bi uopće bio u stanju funkcionirat, i tako 5 godina galame, neurednog života i noćenja u stanici..život mu je spasilo kad je završia na psihijatriji zbog izbacivanja namještaja sa 3. kata kuće.. tamo su ga nagovorili da se javi na otok ugljan na odvikavanje od alkohola šta je i učinio na opće čuđenje svih koji su ga poznavali..jer male su šanse da čovjek od 40 godina (pijan zadnjih deset) kojemu nije stalo do ničeg osim toga da se napije odluči na takav korak..vratio se nakon godinu dana u teškoj depresiji i na ljekovima..takav je morao na mjesec dana u zatvor zbog neplaćenih sudskih troškova..danas ima 50, u penziji je, ne pije nikakve ljekove, ne pomišlja na alkohol
bigdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 21:58   #1022
Quote:
bigdog kaže: Pogledaj post
meni je otac zidar a zna se da nema zidara koji ne pije..problemi su počeli kad više nije bilo dosta 5-6 pivi nego i boca vina na dan da ga pukne..zadnja faza je ujutro najranije unučić da bi uopće bio u stanju funkcionirat, i tako 5 godina galame, neurednog života i noćenja u stanici..život mu je spasilo kad je završia na psihijatriji zbog izbacivanja namještaja sa 3. kata kuće.. tamo su ga nagovorili da se javi na otok ugljan na odvikavanje od alkohola šta je i učinio na opće čuđenje svih koji su ga poznavali..jer male su šanse da čovjek od 40 godina (pijan zadnjih deset) kojemu nije stalo do ničeg osim toga da se napije odluči na takav korak..vratio se nakon godinu dana u teškoj depresiji i na ljekovima..takav je morao na mjesec dana u zatvor zbog neplaćenih sudskih troškova..danas ima 50, u penziji je, ne pije nikakve ljekove, ne pomišlja na alkohol
nekad ne završi dobro, zapravo ne bi to nazvala završetkom, to je jednostavno onaj kostur osobe na koji se u početku i naljepio taj alkohol..nisam shvatila dal te zadovoljava samo to što ne pije i što nema galame ili su postojala neka očekivanja kakav će on biti bez alkohola? Ovisnik se rijetko i pomalo mjenja(uvijek su oni najvažniji, pa to i jest razlog zašto su počeli piti),al obitelj se cijela promijeni. Taj teror koji se trpi postaje naš život i mi smo izgubljeni kad ga više nema, znam zvuči malo bezvezno, al je tako. Treba se naučiti da taj netko tko je pio opet postoji, da možda traži pažnju ili da ga se uvaži..a odrastaš u obitelji u kojoj je uvijek bio nevidljiv..užas
kronerica9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 22:22   #1023
kad je došao sa ugljana nekoliko je puta otišao na sastanke alkoholičara ali to mu se sve gadilo i jednostavno je odlučia ne pit i nemat više ništa s tim. u početku sam samo čekao kad će opet doć pijan jer nisam mogao vjerovat da on živi bez alkohola..tad sam ga ustvari i upoznao kako treba. i evo sad nakon toliko godina on je potpuno normalan, prati sport i gleda filmove šta mi je potpuno nevjerovatno.. prijatelji mu se čude i pitaju ga kako je uspija prestat jer ni njima nije jasno kako je netko ko je bio teški alkoholičar pola života sad normalna osoba
bigdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 19:30   #1024
Quote:
bigdog kaže: Pogledaj post
kad je došao sa ugljana nekoliko je puta otišao na sastanke alkoholičara ali to mu se sve gadilo i jednostavno je odlučia ne pit i nemat više ništa s tim. u početku sam samo čekao kad će opet doć pijan jer nisam mogao vjerovat da on živi bez alkohola..tad sam ga ustvari i upoznao kako treba. i evo sad nakon toliko godina on je potpuno normalan, prati sport i gleda filmove šta mi je potpuno nevjerovatno.. prijatelji mu se čude i pitaju ga kako je uspija prestat jer ni njima nije jasno kako je netko ko je bio teški alkoholičar pola života sad normalna osoba
Puno je različitih životnih sudbina. Netko može samo prestati piti i to je to, moja mama je takav neki slučaj. Mi jesmo išle na lječenje,al mama je jednostavno odbijala sudjelovati, nije to mogla pratiti i nije ju zanimalo..valjda je i ona samo odlučila da neće piti i to je to..s obzirom da ostatak obitelji nije uključen u lječenje onda njima odgovara tako..al meni to nije bilo dovoljno, to da ona na pije..trebalo mi je nešto čime ću zalječiti sve rane iz tih dana, trebao mi je razgovor, vrištanje, suze, praznina, da bi došla do ove snage koju sada osjećam..ako je samo ovisnik problem onda je lakše,al kod mene je cijela obitelj disfunkcionalna radi stvari koje su se događale tada..da i sad kad nema alkohola i dalje se ne znaju ponašati, razgovarati, odlučivati.
Ljudi koji samo prestanu piti mogu se lakše i vratiti alkoholu, jer ne rade na sebi, oni samo ne piju. I naravno postotak onih koji izdrže u takvoj apstinenciji, puno je manji od onih koji ne piju a idu na lječenje.
Toliko je prednosti lječenja, u stalnom ste kontaktu s doktorima, koji mogu primjetiti promjene, možete lakše doći do pomoći..imate ljude koji su već prošli ono što vi prolazite, koji vam mogu pomoći, čak vas i naljutiti..i uključena je obitelj, jer osim ovisniku i ostalim članovima treba lječenje.
Na nama je da iskoristimo sve to..na nama je da se trudimo..i to radi nas..jer ne vrijedi jedna formula za sve, nije svima isti put..puno je ljudskih sudbina
kronerica9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 19:35   #1025
Evo i mene nakon dugo vremena...
Prije devet mjeseci sam se javio na alkohologiju, i od tada ništa nisam pio. Najviše me u svemu iznenadio dobitak vremena pa sam u početku bio malo zbunjen. Prije bih jedan dan proveo u birtiji, drugi dan na krepavanje, i tako par puta mjesečno, a nekad i tjedno. Prvog dana se ne bi ni sjećao, a drugi dan bi bio nesposoban za ikakvo normalno razmišljanje. I odjednom sve to vrijeme dobijem čist i bistar. Sad puno više vremena provodim sa ženom i sve dobro funkcionira. Počeo sam se intenzivnije baviti nekim hobijima i u tome je došlo do poboljšanja kvalitete pa sam neke svoje uratke prodao, a imam i narudžbe.
Pijem antabus i idem jednom tjedno na klub liječenih alkoholičara. Tamo si punim baterije da ne bi zaboravio što si opet mogu napraviti. I lakše mi je kad pričam s ljudima koji imaju isti problem kao i ja.
Malo me iznenadilo kako je okolina dobro prihvatila to što idem na liječenje. Većini ljudi s kojima provodim više vremena sam rekao o čemu se radi. Nitko me ne nudi alkoholom i svi su se već navikli, a prošlo je samo devet mjeseci.

Otriježnjeni, drago mi je da si dobro. I meni isto nekad padne na pamet. Nekad kad vidim ekipu na šanku znam da bih se prije i ja s njima sigurno napijao. Kad ih vidim mamurne drugi dan, sretan sam jer mi se to više ne događa. I više se ne moram sramiti zbog nečega što sam rekao ili napravio..

kronerica9, u potunosti se slažem. Jedan put sam prestao piti skoro dvije godine. Ali samo nisam pio. Nisam znao kako raditi na sebi i što sve treba mijenjati. Sad pomažu iskustva doktora, pacijenata i članova obitelji koji se sastaju na klubu. Meni bez njih ne bi išlo...
elloco is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2013., 23:16   #1026
Divno je pročitati nešto što nosi takvu lakoću u sebi..to osjećam kad čitam ovo što ti pišeš..nije se svijet okrenuo naglavačke, nije se dogodilo čudo..al nije se dogodilo ni ništa loše, sad možeš birati kakav želiš biti, kako i dokle ići..i da postoje lijepa i pozitivna iskustva, znam u manjini su, al postoje..

Sve najbolje ubuduće elloco..čuvaj ono što imaš,a budi svjestan onoga što možeš biti..sve će doći na svoje
kronerica9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 10:59   #1027
ja mislim da je tuzno da nekom trebaju doktori i citava zajednica ukazat da ima problem, ako ti zivot koci zbog cuge onda stanes, mislim da je taj klub ljecenih cugera samo skretanje paznje na sebe, to se treba rijesit unutra sa sobom, nemoraju svi znat da te nesmiju ponudit cugom, mene bi toga bilo sram.
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2013., 19:17   #1028
Ovako, da krenem. Moj tata je alkoholičar, radi kao poštar. I uglavnom se napije kad radi. Kad je doma baš i ne pije i to mi je jako čudno. Milijun puta smo mu rekli ako baš mora pit da pije doma nego da radi sranja za vrijeme posla. pokušao je sa liječenjem preko onih tableta i išao je kod doktora koji radi terapiju sa akupunkturom, neš tako. No, ubrzo je odusto od toga. Ja nisam često doma jer sam studentica, i moji doma to skrivaju od mene, ali kad dođem doma onda mi sve govore i sad mi je stvarno dopizdilo. Namjerno sam radila doma seminar na temu kluba liječenih alkoholičara, te sam mu dala dva dana da odluči hoće li nastavit sa liječenjem preko tih tableta i s doktorom ili će ić na sastanke. odlučio je da on može sve sam. ja sam mu an to rekla, dobro onda kad se idući put napiješ nema više toga, ako treba ja ću ostaviti i faks po strani samo da se toga riješimo. Imao je epizodu da nije bio u stanju napravit obračun na pošti pa su ga ostali dovezli doma -.-
ja mislim da je najveći problem u tome svemu što on ne želi priznati da ima problem s alkoholom. Pitala sam ga što ga mući, ali cijeli taj razgovor je zapravo bio moj monolog. brat više ne želi imat posla s njim. Znači sad sam ja na redu, mamu uopće ne doživljava i tako, to je ukratko to.
bilo kakvi savjeti su dobrodošli...
Matlene Lene is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 18:56   #1029
Quote:
Matlene Lene kaže: Pogledaj post
Ovako, da krenem. Moj tata je alkoholičar, radi kao poštar. I uglavnom se napije kad radi. Kad je doma baš i ne pije i to mi je jako čudno. Milijun puta smo mu rekli ako baš mora pit da pije doma nego da radi sranja za vrijeme posla. pokušao je sa liječenjem preko onih tableta i išao je kod doktora koji radi terapiju sa akupunkturom, neš tako. No, ubrzo je odusto od toga. Ja nisam često doma jer sam studentica, i moji doma to skrivaju od mene, ali kad dođem doma onda mi sve govore i sad mi je stvarno dopizdilo. Namjerno sam radila doma seminar na temu kluba liječenih alkoholičara, te sam mu dala dva dana da odluči hoće li nastavit sa liječenjem preko tih tableta i s doktorom ili će ić na sastanke. odlučio je da on može sve sam. ja sam mu an to rekla, dobro onda kad se idući put napiješ nema više toga, ako treba ja ću ostaviti i faks po strani samo da se toga riješimo. Imao je epizodu da nije bio u stanju napravit obračun na pošti pa su ga ostali dovezli doma -.-
ja mislim da je najveći problem u tome svemu što on ne želi priznati da ima problem s alkoholom. Pitala sam ga što ga mući, ali cijeli taj razgovor je zapravo bio moj monolog. brat više ne želi imat posla s njim. Znači sad sam ja na redu, mamu uopće ne doživljava i tako, to je ukratko to.
bilo kakvi savjeti su dobrodošli...
Hej hej, ono što bi ti prvo rekla iz svog iskustva jest da moraš dobro varirati između toga gdje ćeš nešto prikazati da je njegov izbor, a gdje će tvoja biti zadnja..naravno da kažnjavanje neće donjeti ništa dobro,al treba to pametno odigrati da on ne shvati da je odluka zapravo tvoja..ista stvar je s prijetnjama..jer oni ne mogu uopće staviti ništa u svom životu ispred alkohola..pa čak ni svoju djecu, nije da ne žele, nego ne mogu - to je bolest.
zavaravanje s time da je bolje da doma pije što bi ono rekli "da ga selo ne vidi" je nebitno trošenje vremena i energije koje ne donosi ništa dobro, osim laganja sebi i trenutne sadisfakcije..znaju ljudi da on pije i nije sramota, ima ih još..samo ti tamo neki nisu tvoj problem, ti trebaš pomoći ocu i sebi. Nisam upoznata s apukunturom, al mišljenja sam da se ovisnost mora lječiti razmišljanjima, mozgom (il onim što je od njega ostalo) inače je to samo apstinencija s velikom opasnošću da se vrati pijenju jednako lako kako je i odlučio provati bez njega..ona druga prednost lječenja na sastancima jest podrška koju obitelj prima..al da se nešto mora napraviti, mora..vjerujem da to opijanje traje godinama..stani tome na kraj!!! nađi snagu!!!!
kronerica9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 19:51   #1030
Quote:
kronerica9 kaže: Pogledaj post
Hej hej, ono što bi ti prvo rekla iz svog iskustva jest da moraš dobro varirati između toga gdje ćeš nešto prikazati da je njegov izbor, a gdje će tvoja biti zadnja..naravno da kažnjavanje neće donjeti ništa dobro,al treba to pametno odigrati da on ne shvati da je odluka zapravo tvoja..ista stvar je s prijetnjama..jer oni ne mogu uopće staviti ništa u svom životu ispred alkohola..pa čak ni svoju djecu, nije da ne žele, nego ne mogu - to je bolest.
zavaravanje s time da je bolje da doma pije što bi ono rekli "da ga selo ne vidi" je nebitno trošenje vremena i energije koje ne donosi ništa dobro, osim laganja sebi i trenutne sadisfakcije..znaju ljudi da on pije i nije sramota, ima ih još..samo ti tamo neki nisu tvoj problem, ti trebaš pomoći ocu i sebi. Nisam upoznata s apukunturom, al mišljenja sam da se ovisnost mora lječiti razmišljanjima, mozgom (il onim što je od njega ostalo) inače je to samo apstinencija s velikom opasnošću da se vrati pijenju jednako lako kako je i odlučio provati bez njega..ona druga prednost lječenja na sastancima jest podrška koju obitelj prima..al da se nešto mora napraviti, mora..vjerujem da to opijanje traje godinama..stani tome na kraj!!! nađi snagu!!!!
ne znam stvarno na koji bi način to riješila, ne želi uopće s nikim pričati o tome...sada kad dođem doma pokušat ću to riješiti...mislim da ću čak i profesoricu iz prevencije ovisnosti pitat za neki savjet- njeno mišljenje je da je alkoholizam najopasnija ovisnost...
najgore je što on ne shvaća da ima problem...sve dok mu to ne uđe u glavu mislim da mu onda neće nikakvo liječenje pomoći...
Matlene Lene is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 14:15   #1031
Quote:
Matlene Lene kaže: Pogledaj post
ne znam stvarno na koji bi način to riješila, ne želi uopće s nikim pričati o tome...sada kad dođem doma pokušat ću to riješiti...mislim da ću čak i profesoricu iz prevencije ovisnosti pitat za neki savjet- njeno mišljenje je da je alkoholizam najopasnija ovisnost...
najgore je što on ne shvaća da ima problem...sve dok mu to ne uđe u glavu mislim da mu onda neće nikakvo liječenje pomoći...
Treba vidjeti zašto pije.
Kakvi su odnosi unutar obitelji.
Da li ga poštuju svi ukućani, da li ga žena poštuje i sl.
Pijanstvo je bijeg od stvarnosti ....i on bježi od nečega.
znam o čemu pričaš, ali nista nećeš postići prijetnjama ili silom.
Njemu nešto nedostaje u životu ...
Ili ga nešto smeta ....trust me.

Sent from my HD2 using Tapatalk 2
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 23:20   #1032
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Treba vidjeti zašto pije.
Kakvi su odnosi unutar obitelji.
Da li ga poštuju svi ukućani, da li ga žena poštuje i sl.
Pijanstvo je bijeg od stvarnosti ....i on bježi od nečega.
znam o čemu pričaš, ali nista nećeš postići prijetnjama ili silom.
Njemu nešto nedostaje u životu ...
Ili ga nešto smeta ....trust me.

Sent from my HD2 using Tapatalk 2
uuuuu ne bih se složila, nikako..alkoholizam ili ovisnost kao takva uglavnom je rezultat slabog karaktera, ajmo to tako nazvati..kod ovisnika uglavnom u podlozi i jest nešto zbog čega ih je pijenje činilo jačima, bilo da je to depresija, sramežljivost, ukočenost..štogod..i ne moramo raspravljati što je prije bilo kokoš il jaje..al dok se još nije razvila ovisnost, pijenje da bi se riješili problemi (ili koji god drugi razlog bio) bila je stvar osobnog izbora..a onda kad se razvila ovisnost alkohol je odlučivao umjesto njih..al to da je okolina nekoga natjerala da pije jest samo izgovor, kako poštovati nekoga tko ne poštuje sebe? svatko ima problema, pa opet nisu svi alkoholičari..ljudi na drugačije načine riješavaju probleme..al razlog zbog kojeg netko pije, pa nazvala bi ga sebičnošću, na koju oni nakon nekoga vremena ne mogu više utjecati, jer alkohol ih obuzme..al svejedno boli..svejedno uništavaju i druge i sebe..i naravno liječenje počinje kad se oni osjete ugroženi..to je stil življenja, to su uloge i navike..meni je trebalo da se naučim na taj njihov način funkcioniranja, na to ponašanje i razmišljanje..užas
kronerica9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 11:58   #1033
Evo i mene, dragi ljudi i nadam se da još netko prati ovu temu.
Mene zanima, budući da sam listala forum, a nisam našla nikakve odgovore (nemojte zamjeriti ako je nešto promaknulo), nešto o pravima alkoholičara; invalidske mirovine, naknade za skrb, socijalne pomići i to.
Moj otac se trenutno nalazi na Ugljanu i liječi se od kroničnog alkoholizma.
U svojim alkoholnim danima pratile su ga bolesti jetre, ostao je bez primanja,
zaradio epilepsiju, nekoliko puta završio na psihijatriji...i opet se vraćao čaši.
Kako je završio na socijali, često je po selu kopao i radio (koliko je to mogao) za čašu vina ili vrlo malen novac...
Danas, potpuno zdravstveno uništen nije sposoban više ni za što... Kako nisam materijalno potkovana da ga sama uzdržavam ili da mu plaćam dom kad se vrati s liječenja, imam želju da mu sredim invalidsku mirovinu, jer čovjek više nije sposoban raditi niti se sam uzdržavai, a do njegove starosne mirovine treba proteći još punih 15 godina.
Zanima me kakva su socijalna prava za skrbnika, kakav je postupak, kako do mirovine i slično... molim da mi pišete svoja iskustva jer ne znam odakle bih počela tražiti.
Samo da napomenem, tata je imao 17 godina staža kod nas i 2,5 god u Njemačkoj, pa me na temelju toga zanima, koliku bi mirovinu na osnovu toga mopgao dobiti; otprilike. Hvala unaprijed!!
nimarmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 16:10   #1034
dragi svi,

meni treba pomoć, savjet...naime, moj dečko ima problem s alkoholom...to traje već duže vrijeme, takvog sam ga i upoznala. ima brak iza sebe i dvoje djece. planiramo zajedničku budućnost ali želim da se on prije riješi alkohola. već smo pričali o tome, on je svjestan problema koji ima ali govori da će to riješiti, da treba biti samo karakter za to i tako... ali ja vidim da je to jače od njega. želim pomoći i njemu i sebi tj. pokušati ga odvesti na liječenje. kako da mu to kažem?
dunjaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 16:44   #1035
Quote:
Zanima me kakva su socijalna prava za skrbnika, kakav je postupak, kako do mirovine i slično... molim da mi pišete svoja iskustva jer ne znam odakle bih počela tražiti.
Samo da napomenem, tata je imao 17 godina staža kod nas i 2,5 god u Njemačkoj, pa me na temelju toga zanima, koliku bi mirovinu na osnovu toga mopgao dobiti; otprilike. Hvala unaprijed!!
Procjena radne sposobnosti se pokreće temeljem prijedloga liječnika opće prakse tvojeg oca pri nadležnom HZMO-u. Prikupi njegovu med. dokumentaciju i iskoristi to što je sad na Ugljani pa neka ti i u otpusnom pismu napišu da preporučaju procjenu radne sposonosti. Razgovaraj s njegovim liječnikom u domu zdravlja i pokrenite postupak. Ovo u Njemačkoj češ morati tamo rješavati, ne znam njihovove propise i zakone.
Visina mirovine ovisi o prosjeku plaće koji je primao i godinama radnog staža.
Za ostvarivanje socijalne pomoći nadležan je czss prema mjestu njegova prebivališta, pa se tamo obrati. Skrbnik nema pravo na nikakva specijalna prava niti naknade.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 16:45   #1036
Quote:
dunjaranka kaže: Pogledaj post
dragi svi,

meni treba pomoć, savjet...naime, moj dečko ima problem s alkoholom...to traje već duže vrijeme, takvog sam ga i upoznala. ima brak iza sebe i dvoje djece. planiramo zajedničku budućnost ali želim da se on prije riješi alkohola. već smo pričali o tome, on je svjestan problema koji ima ali govori da će to riješiti, da treba biti samo karakter za to i tako... ali ja vidim da je to jače od njega. želim pomoći i njemu i sebi tj. pokušati ga odvesti na liječenje. kako da mu to kažem?
Izravno i bez uvijanja. Bitno je da zna što od njega želiš i očekuješ, da si u tome dosljedna i naravno da češ mu u potpunosti tijekom liječenja biti podrška.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 20:47   #1037
Quote:
dunjaranka kaže: Pogledaj post
dragi svi,

meni treba pomoć, savjet...naime, moj dečko ima problem s alkoholom...to traje već duže vrijeme, takvog sam ga i upoznala. ima brak iza sebe i dvoje djece. planiramo zajedničku budućnost ali želim da se on prije riješi alkohola. već smo pričali o tome, on je svjestan problema koji ima ali govori da će to riješiti, da treba biti samo karakter za to i tako... ali ja vidim da je to jače od njega. želim pomoći i njemu i sebi tj. pokušati ga odvesti na liječenje. kako da mu to kažem?
slažem se sa Scarlet, samo bi još napomenula da trebaš djelovati što prije, jer ako budeš odugovlačila on će naučiti kako te svaki put lagano razuvjeriti u vezi lječenja i tapkat ćete u mjestu..ovo je vrijeme kad trebaš uzeti stvar u svoje ruke..ne znam odakle si, al raspituj se, za klub, za psihijatra, psihologa, pitaj lječnika opce prakse..skupljaj informacije i onda mu ih serviraj..i držim fige
kronerica9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 11:33   #1038
Quote:
kronerica9 kaže: Pogledaj post
slažem se sa Scarlet, samo bi još napomenula da trebaš djelovati što prije, jer ako budeš odugovlačila on će naučiti kako te svaki put lagano razuvjeriti u vezi lječenja i tapkat ćete u mjestu..ovo je vrijeme kad trebaš uzeti stvar u svoje ruke..ne znam odakle si, al raspituj se, za klub, za psihijatra, psihologa, pitaj lječnika opce prakse..skupljaj informacije i onda mu ih serviraj..i držim fige
uf, trebat će mi sreća...držite mi fige, jer ga volim, dobar je i znam da i on mene voli... kad ulovim pravi trenutak, popričat ću s njim.... javim rezultate..
dunjaranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 23:35   #1039
pozdrav, trebam vasu pomoc, jedna meni jako bliska i voljena osoba zivi sa teskim alkoholicarem i psihijatrijskim slucajem uz to, par puta je bio hospitaliziran u bolnici na odjelu psihijatrije ali samo na 7 dana jer ga kao vise ne mogu drzati, kako doci do toga da ga se smjesti u ustanovu na ugljanu ili bilo gdje , na duze vrijeme od 7 dana i da mu pomognu, ta osoba sa njim polako gubi razum, on ne priznaje da ima problem vec gov da je ona to sve usmislila, pijan je svaki dan, ne mogu je gledat kako propada zbog te osobe, moram napomenuti i da je ta osoba ima dvadeset pet godina jaki narcis bio, naredivao, zabranjivao, pala mu je sila, ali ta meni jako draga osoba to sve trpi, doktori kazu da ne mogu nista, kome se obratiti, kako da joj pomognem????? molim vas pomozite mi
misko1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 10:42   #1040
Quote:
misko1711 kaže: Pogledaj post
pozdrav, trebam vasu pomoc, jedna meni jako bliska i voljena osoba zivi sa teskim alkoholicarem i psihijatrijskim slucajem uz to, par puta je bio hospitaliziran u bolnici na odjelu psihijatrije ali samo na 7 dana jer ga kao vise ne mogu drzati, kako doci do toga da ga se smjesti u ustanovu na ugljanu ili bilo gdje , na duze vrijeme od 7 dana i da mu pomognu, ta osoba sa njim polako gubi razum, on ne priznaje da ima problem vec gov da je ona to sve usmislila, pijan je svaki dan, ne mogu je gledat kako propada zbog te osobe, moram napomenuti i da je ta osoba ima dvadeset pet godina jaki narcis bio, naredivao, zabranjivao, pala mu je sila, ali ta meni jako draga osoba to sve trpi, doktori kazu da ne mogu nista, kome se obratiti, kako da joj pomognem????? molim vas pomozite mi
Prouči ovu temu. click

A zašto se ta osoba ne makne ako ju ova uništava?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.