Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2010., 08:48   #1681
Quote:
lisicamica kaže: Pogledaj post
Skidanje uroka ne spada u bit svećeničkog posla.
Većina problema koje mi ljudi imamo imamo ZLOUPTREBOM svoje slobode, i slobodne volje. Tako ima zala koje mi se događaju jer sam ja nešto krivo radilai propustila pa su to POSLJEDICE. Ima i zala koje mi nanosi moj bližnji jer zloupotrebljava slobodu i čini što mu drago.
Ni u jednom ni u drugom slučaju nikakva nadnaravn a zla sila, energija, urok ili kako god hoćemo nego ČOVJEK i njegova sloboda.
Činjenica je da je bit svećenikova života SLAVLJENJE SAKRAMENTA, misa, ispovijed i to. Onaj tko je KRŠĆANIN NEDJELJNE MISE, tko proučava vjeru i s njom u svakodnevici se trudi živjet, tko se redovito ispovijeda, pročišćuje, tko je u molitvi povezan s Kristom on je ZAŠTIĆEN oko njega je sa svih strana ŠTIT da ga nikava zla sila ni urok bačen od neke osobe ne može naštetiti. No problem je kad mi svedemo CRKVU NA SERVIS dolazimo kad nam zaškripi, kad nešto TREBAMO kao u servis kad nam se nešto pokvari. Inače se ne sjetimo da doprinesemo u župnim grupama, na nedjeljnim misama, da zahvaljujemo Bogu... Problem je kad činimo zla i velike teške grijehe jer tada naš štit ima pukotine kroz koje može prominirati, provući se i zlo.
Kršćanin živi s Crkvom. On shvaća da je Krist glava, a odrgani smo mi vjernici. I ne postoji način da prihvatimo Krista ali ne i Crkvu. Krist je htio Crkvu i to onu na 12 grješnih slabih apostola.
Bit svećeništva je da POSVEĆUJE, da moli, da slavi... nikakav egzorcizam.
Mnogi ljudi npr. koji odgajaju tj. ne odgajaju djecu 15 godina, propustili su mnogo toga. Dijete uđe u pubertet i tada se vide posljedice roditeljskog zanmarivanja i neodgoja. Odjednom se dijete pretvori u nemirnu, zločestu i problematičnu ličnost. Naravno, mnogi roditelji sebe uvjere da im je ljubomorni sudsjed nabacio uroka. Da, to me mnogo lakše misliti nego reći sebi : OVO ŠTO IMAM JE POSLJEDICA MOGA "ODGOJA". Ovo što mi se u životu događa prosljedica je možda moje naivnosti, propusta i slično. Teško je to priznati jer tada treba MIJENAJATI SEBE, mijenjati obrasce ponašanja, a to traći MNOGO TRUDA.
No, lakše je reći, eto bačena je magija i tražiti samo PROTUMAGIJU tj. svećenika koji će moliti i slučaj riješen.
Moram priznati imam dosta prijatelja svećenika i oni se sami ježe osoba koji vjeru u uroke stavljaju iznad vjere u Isusa. Doći če svećeniku da mu "skine urok", ali ne moli se za stolom prije jela, sa svojom djecom uvečer ne mole, pod svojim krovom imaju osobu sina ili kći koji živi divlji poganski brak, a kršćaninu treba i sekusalnost biti Kristom označena tj. u crkvenom braku s Kristom življena.. No dobro, uglavnom, njihov praktični život veze nema s kršćanstvom, njihov angažman u crkvi - u čemu sudjeluju, je li pjevaju, je li rade sa siromasima, je li u čemu grade svoju mjesnu župu - ništa, ništa, ništa...
Isus u životu nije prisutan - tuku ženu kao da i nisu kršćani, o djeci ne mare, na zabavama je biti napušen, nadrogiran, oblokan normalno, živjeti brak kao nekršćanin je normalno.. sve što nije normalno je normalno.
Ali pope urok moraš skinuti! Urok smo mi sami sebi jer bez puno truda i marljivosti pristupamo svojoj duhovnoj izgradnji. AKo malo Bogu damo, malo čemo od njega i dobit. Malo truda u vjerskom životu, malo uspona i napora, malo je i uspjeha.
Crkva u Hrvataa koliko je meni poznato ima samo jednog egzorcistu kojeg je kard. Bozanić proglasio takvim. Samo on smije raditi egzoricizam ili "skidanje" uroka kad postoji argument koji je vrlo zahtjevan da toga opće kod osobe ima.
Najčešće se radi o vlastitim propustima, o psihički bolesnim oosbama, o nestabilnim ličnostima koji žele bez mnogo napora i truda riještiti svoje probleme.
Svi drugi svećenici koji bi na svoju ruku "skidali uroke" rade protiv nauka Crkve, koja ih za to nije ovlastila i nisu legitimni predstavnici svoje Crkve i nažalost zahvaljujućži njima mnogi ozbiljni i marljivi župnici imaju problema.
Postoji sotona i djeluje, ali djeluje preko ljudi ako mi dozvolimo da djeluje, ako se nismo Kristom zaštitili. Crkva je štiti Kristov, sakramenti su obrambeni mehanizam i imunitet, ali ne oni koji se shvaćaju magijski i iz kojih se treba izvući neka korist.
Koji je urok bio bačen na Isusa kad je onako strašno trpio? Dobrovoljno i iz ljubavi!!!!!
Lijepo sroćeno....samo nažalost griješiš. Moja pokojna baka je od rođenja odgajana kao vjernik. Nikada u životu nije propustila niti jednu misu, svakodnevno je išla u crkvu prije posla, a ponekad i 2x dnevno. Jedino Bog zna koliko puta je bila u Lourdsu, Mariji Bistrici i svim ostalim svetištima više ili manje poznatima....
A kod kuće je bio horror, padale slike, pucala stakla, u više navrata poklana sva perad u zatvorenom kokošinjcu, 2x joj je pukla nadgrobna ploča od granita...
Primila je više sakramenata od 3 sela zajedno, kuća je blagoslivljana nebrojeno puta, svećenici su joj bilikućni prijatlelji koji su svjedoćili čudnim događajima...ali nitko od njih, baš nitko nikada nije poduzeo ništa više od obićnog blagoslova kuće koji nije ništa pomogao, a ja ni mrtva nebi tamo, u toj kući, provela noć. Toliko o vjeri, svećenicima i zaštiti od čudnih sila...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 09:05   #1682
Quote:
Kalira_bei kaže: Pogledaj post
Lijepo sroćeno....samo nažalost griješiš. Moja pokojna baka je od rođenja odgajana kao vjernik. Nikada u životu nije propustila niti jednu misu, svakodnevno je išla u crkvu prije posla, a ponekad i 2x dnevno. Jedino Bog zna koliko puta je bila u Lourdsu, Mariji Bistrici i svim ostalim svetištima više ili manje poznatima....
A kod kuće je bio horror, padale slike, pucala stakla, u više navrata poklana sva perad u zatvorenom kokošinjcu, 2x joj je pukla nadgrobna ploča od granita...
Primila je više sakramenata od 3 sela zajedno, kuća je blagoslivljana nebrojeno puta, svećenici su joj bilikućni prijatlelji koji su svjedoćili čudnim događajima...ali nitko od njih, baš nitko nikada nije poduzeo ništa više od obićnog blagoslova kuće koji nije ništa pomogao, a ja ni mrtva nebi tamo, u toj kući, provela noć. Toliko o vjeri, svećenicima i zaštiti od čudnih sila...
Evo, jos jednog dokaza da svecenici nista ne rade.
Dosli su baki na krofne i gibanicu, strukle i mlince i casicu . Baka je dobrano odnosila milodare i ko zna sta jos... i to je sve sto oni rade crkveni "protokoli" im ne dopistaju vecu angaziranost. Lisicamica kaze da bi trebali, ali ne cine nista, trebali bi oni jos mnogo stosta, ali zasto kad i ovako dobro zive.
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 11:39   #1683
Quote:
ornit kaže: Pogledaj post
Evo, jos jednog dokaza da svecenici nista ne rade.
Dosli su baki na krofne i gibanicu, strukle i mlince i casicu . Baka je dobrano odnosila milodare i ko zna sta jos... i to je sve sto oni rade crkveni "protokoli" im ne dopistaju vecu angaziranost. Lisicamica kaze da bi trebali, ali ne cine nista, trebali bi oni jos mnogo stosta, ali zasto kad i ovako dobro zive.
Dobro zboriš. Lisicamicino izlaganje je puno teorije i teološke filozofije. Ljudska stvarnost je sasvim nešto drugo.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 14:00   #1684
Quote:
1Dream kaže: Pogledaj post
Istina je da su (po nekim ljudima) te stvari opasne. Ne mora biti zbog toga što stvarno postoje, nego ako je osoba uvjerana da postoje...onda će i postojati. Jer naš mozak je čudan sam po sebi, ne bi se čudio da prebujna mašta i vjerojanje može izazvati takve podsvjesne posljedice vjerovanja da postoje uroci. Ja nikada nisam imao problema s tim, i čak i da mi netko kaže da će me ureći, ne vjerujem u to. Za mene su to maštarije jer ne postoje dokazi za to i za sve postoji racionalno objašnjenje iza objašnjenja.

Neka se smiri i to je to. Vjerojatno su njezini susjedi neki ljubomorni fanatici koji misle da 'magijom' mogu riješiti sve probleme.
Nije istina da ako vjeruješ da postoje takve stvari da će onda i postojati.
Ni ja nisam vjerovala u takve stvari, dok se nisam uvjerila i pronašla svakojake smotuljke, i još uvijek mi je teško povjerovati da netko poseže za crnom magijom da drugom nanase zlo. Nažalost, ima mnogo zlih koji uživaju u tome da drugom nanesu zlo i nekom "legalno" unište život, zdravlje, sreću, brak ...
goraaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 17:57   #1685
Od svega toga najviše me zaboljelo kada je svečenik na staru godinu čitao javno za vrijeme mise, koliko je tko milodara dao za tu crkvu. I to pojedinačno za svaku osobu bez obzira na materijalno stanje... Moji su bili dobrostojeći, i dali su dosta, ali su prozvani kao oni koji su trebali dati puno više... Moj djed je te godine za crkvu napravio predivan reljefni oltar i hrastove klupe za vjernike.../u crkvu stane preko 500 ljudi, a sve je rađeno od hrastovine.../, čak je bilo i prijetnji da se onima koji u sljedećoj godini nebudu dali više novca, neće raditi blagoslov kuće, a osobno znam obitelj kojoj nije htio održati misu za pokojnika nego je to radio svećenik iz druge župe zbog čega je došlo do velike svađe među svećenicima...

A kada sam ja osobno pitala svečenika tko sa mene ćupa poplon, i tko mi puše u lice i hoda noću po sobi u kojoj sam sama, pozvao je moju baku i rekao da me smjeste na psihijatriju jer sam luda...

Ja sam nakon toga otišla kući i sve ispričala majci koja tada ništa nije rekla, ali me više nije slala baki. Nakon 20 godina sam saznala da se zbog toga,nakon školovanja nije vratila kući... A svećenik je počeo pričati po selu da se ja bavim sa crnom magijom...a ja tada sa 14-15 godina nisam ni znala što je magija...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 18:04   #1686
[QUOTE=Kalira_bei;28786263]

Razumijem te. Nažalost sve je više takvih situacija. Niti jedan svećenik se ne bi smio na takav način ophoditi s župljanima.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 18:40   #1687
Za oslobođenje od zlih sila

I onda kad se samo pretpostavlja njihovo prisustvo, dobro je moliti za oslobođenje. Sumnja u opsjednuće može doći ako se prije pojave simptoma bavilo okultnim činima, uživalo droge, imalo dodira sa spiritistima ili vračarima. Poduprite svoju molitvu postom i redovitim primanjem sakramenata, prije svega ispovjedi i pričesti i molitvom krunice. Ali bez pretjerivanja. Sljedeću molitvu možete svakodnevno moliti.
(Prema preporuci T. Mullera, svećenika i kliničkog psihologa na klinici u Munchenu koji se bavi službom oslobađanja)

U ime Oca i Sina i Duha Svetoga.
O Gospodine stupam pred Tebe s molbom da me oslobodiš od sve moje krivnje; jer sam grješan i slab čovjek. Ti si došao da pozoveš grešnike i da ozdravljaš bolesne. Ja se uzdam u Tvoje milosrđe i usrdno Te molim da me oslobodiš od zloga, od svega zla na duši i tijelu, na svemu onome što meni pripada, od moje depresivnosti i agresivnosti, od manjka pouzdanja i ljubavi, od oholosti i ponosa, od mojih strahova i krivih navezanosti. Pritišću me zle sile, ali Ti nećeš dopustiti da mi nanesu bilo kakvu štetu i strovalit ćeš ih u bezdan.

Oče naš...
Sveti Mihovile arkanđele, ti vođo nebeske vojske, priteci mi upomoć sa svojim anđelima protiv sila tame i njihovih zemaljskih pomoćnika. Moli se Bogu mira, da uništi sotonsku moć kako ne bi više štetio ljudima i Crkvi. S Božjom moći strovali sluge tame u pakao.
Sveta Marijo, Majko Božja, kraljice nebesa, Ti, koja si od Boga primila moć i poslanje da smrviš glavu Zmiji, ponizno Te molim, pošalji nebeske čete, da bi one pod tvojim zapovjedništvom prognale vraga i učinile ga nemoćnim.

Zdravo Marijo...
U ime Trojedinoga Boga, po zagovoru Bezgrješne Djevice i Majke Božje Marije, svetog Mihovila arkanđela, svetih Petra i Pavla, svetog Benedikta i Svih svetih neka budu svezane i odbijene sve sotonske sile; neka ne mogu više nanijeti nikakvu štetu ni meni niti i jednom čovjeku.
I sva sotonska prokletstva i napadi svake vrste neka budu nemoćni i neka se pretvore u blagoslov meni i svim ljudima.
Molim i za svoje neprijatelje i za sve one koji su postali podređeni pomoćnici zloga. Oprosti im njihovu krivicu, povedi ih do spoznaje i do obraćenja, otrgni ih iz kandža zloga.
Isuse, sada Te molim da me zaroniš u Svoju predragocijenjenu krv, da me očistiš od svakog zla i da me zaštitiš od budućih sotonskih napada. Opečati mene i sve moje. Ojačaj moju vjeru, ozdravi moje rane i učini me oruđem Svoje Ljubavi. Hvala Ti što si ovdje sa mnom i što me privlačiš k sebi, hvala za Tvoje prijateljstvo. Amen.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 18:40   #1688
Ja sam se snašla, pronašla sam svoj put /barem se nadam/, ali imam puno poznanika koji lutaju od nemila do nedraga jer se nemaju kome obratiti za pomoć i to samo zato što je netko katoličku crkvu pretvorio u Holding d.o.o., i svi ih samo pljačkaju, a da ne daju rješenje njihovih problema,...
Nažalost, nemogu pomoći mnogima jer mnogi misle da im samo "pravi" vidovnjak ili svećenik može pomoći, ali ... pravih je jako malo...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2010., 22:00   #1689
Lisicamica u potpunosti si u pravu...
To što se nekome događaju paraspihološki fenomeni nema nikakve veze sa službom svećenika.... Ima knjiga o parapsihologiji i većinu je toga moguće tako objasniti i prihvatiti a neke stvari i riješiti.
Svećenik nije nikakav čarobnjak koji bi u jednom škropljenju svetom vodicom razješio čovjeka stvari u koje se često sam spontano zapetljao prezrevši što je od Krista... Ja koliko znam, a pomalo i ponešto i znam Isus je rekao apostolima - tko vas prezire mene prezire- ... a apostoli su mu bili kreteni_ juda izdajnik, toma nevjernik, petar koji 3 put zatajuje, i ivan i jakov koji se bore za "fotelje nebeske" i upravo je na njima osnovao crkvu s čim je i htio dokazati da je ne vode ljudi nego se on služi naši ograničenim i grješnim tjelima da proširi svoju slavu. ko prezire i takvog službenika Krista prezire, bio je jasan..
A sad nešto s psihooškog aspketa- većina ljudi umišljena je u "Uroke" a zapravo su oni urok samom sebi..... jedan mudrac istoka napisoa je negdje Tvoja je propast u tebi... uroci kao predmeti ili tvari u kojima bi bila koncentrirana enregija zla ne mogu postojati, njima su na istoj razini i amuleti, tj predmeti koji bi bili puni dobre energije i nosili sreću.. naravno, s aspekta psihologa kažem, čisti placebo efekt... nosivši predmet amajliju uvjerena da mi nosi sreću da zrači dobrom postajem samopouzdana i automatski i sposobnija riješiti štošta.. uvjerena da mi je nad životom nadvijena neka tamna sila od susjeda ili ikoga samo se ispunjam paranojom, osjećajem progonjenosti, praćenja, podmetanja, strahom i anksiozonošću da će se zlo desiti i time podsvjesno postajem nespretnija, moje reakcije čudnije, često i nepredviđene i zlo se stvarno počne cirkularno događati...
sve to spada u prazno - vjerje tj. vjeru u ništa u prazno... a u tome mnogi prodavači magle obilato zarade prodajući energetske pločice i čarobne zapise smijući se naimvnosti žrtava...
Kao psiholog osobno surađujem i sa svećenicima koji što na ispovijedi što u osobnim duhovnim razgovorima primaju i slušaju i savjetuju.... no mi očekujemo da oni riješe naš problem.. ne mogu oni to,ne mogu ni u ime božje, ni bog ne može ako vjerujemo u njega.. ima jedna točka gdje je bog nemoćan i ne može pomoći - to je moja sloboda, ako ja slobodno biram da ga ne poštujem, da ne poštujem ukoliko sam kršćanin njegova sina isusa, njegovu crkvu zaručnicu (za koju se podrazumjeva da je grešna pa sam je isus to znao i ipak za nju umro, sam je rekao da je crkva zaručnica koju treba krvlju objeliti... zašto bi je trebalo prati ako je čista...),niko mi ne može pomoć ako tražim spas a odbijam ga..
i još nešto psiholozi poznaju pojam sakramentalizacija ne znam, valjda ga i teolozi poznaju a značilo bi kad neko prima sakramente iz vlastite koristi tj. magijski prima, to nema veze s vjerom, možeš svaki dan se pričešćivat, možep 100 misa ići ali ako ideš da tvojoj guzi bude bolje, to je čisti egoizam.
to bi bilo kao da idem dečku jer ću dobiti 100 kuna...
sakramenti su susreti s kristomi i ono što primam ako sam vjernik je božja blizina a ne nikakvo obećanje da će mi zato u životu biti lakše...
kršaćnin se nije pretplatio na lakši život, dapače, koje puno vjeran od njega se puno i traži i velike mu se kušnje stavljaju na leđa...
pa isus nije bio pošteđen napasti, on ih je cijeli život imao a nije imao uroka...
i patnje su proces našeg sazrijevanja...
a sakramenit koje neko prima da ga zaštite čista su zlouporaba svetinje... ne čude me neobrzaovane bakice ali čude me zreli ljudi koji bi to morali znati... poljubac ne primam iz interesa već ljubavi i poljubac boga po pričesti ne primam iz ineteresa već želje za jedinstvom s ljubljenim..
No, obzirom je rasprava vrlo bespredmetna, ja o ničem ne mogu raspravljati kad pojam rasprave ne postoji...
živili i svako dobro i Lisica... i. puno hvala, krasan članak
kromanjonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 13:48   #1690
Re

Talijanski Egzorcist Gabriele Amorth; Egzorcisti i psihijatri pokušao je približiti neke probleme koji se pojavljuju u ljudskom životu neovisno o ljudskoj volji i izboru.
Lijepo je da o ovoj temi razpravljaju i psiholozi.
Npr. zanima me mišljenje o nedavnom događaju ubijene majke od bivšeg muža.
Možda je ista to jutro bila u Crkvi na misi, možda se prije susreta pomolila za mir i sl.
Neki smatraju da nam se događa samo ono što mi dopustimo ili umislimo.

P.S. Svaki poljubac nije poljubac Ljubavi.
Kakav je bio Judin poljubac Isusu?
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 23:31   #1691
Imam dobrog prijatelja. On je jako stabilna osoba. Veliki vjernik i redovito ide na službe sa cijelom obitelji. Nikada nije vjerovao u ništa natprirodno i smatrao je da je to zabava za nepismene seoske babetine kojima je jako dosadno u životu, ili dio folklora nekog mjesta...
Uglavnom, sretno oženjen čovjek, dvoje djece, dobar posao, kuća, auto... sve savršeno. Život kakav čovjek može samo poželjeti, pogotovo zbog obitelji pune ljubavi i razumjevanja...
I onda se razbolio njegov sin, dješak od 7-8 godina. Prvo je prestao jesti, pa govoriti i nakraju postao biljka. Nakon svih pregleda i boravaka po raznim bolnicama, svi nalazi su govorili da je sve ok. Nisu mogli postaviti niti potvrditi niti jednu dijagnozu. Uskoro je i kćerkica završila isto. Nakon par mjeseci po bolnicama, djecu su poslali kući da umru u krugu obitelji. Bez dijagnoze... Zadnja je bila žena koja se razboljela...
Tada je otišao nekom vidovnjaku. Čovjek mu je opisao što se događa i rekao da je nešto, i gdje to u dvoruštu zakopano. Rekao mu je što da sa time napravi i da njemu donese ostatke. To je i napravio. Sve je bilo kako je čovjek rekao.
Vidovnjak je rekao da je susjeda /imenom/ to napravila jer se želi udati za njega, pa se htjela riješiti njegove obitelji. Nakon rituala, djeca i žena su gotovo odmah ozdravili. Tu noć, točno u ponoć je susjedino imanje izgorjelo do temelja. Spasila se samo u spavačici. Vatrogasci su cijleu noć bezuspješno gasili imanje. Ništa nije ostalo. Postooji i zapisnik vatrogasaca i policije jer nitko nije mogao vjerovati da je tako naglo sve planulo i izgorilo do temelja...
Prijatelj i dalje ide u crkvu i vjeruje u svevišnjeg, ali više se ne smije "babskim" pričama. A nakon svega što je on prošao, a i ja, više ne smatram da su sve babske priče ili halucinacije.
Samo zbog zaštite privatnosti obitelji nisam napisala imena i mjesto gdje se to dogodilo. Ako netko ne vjeruje u takve događaje, nemora, i ja se samo nadam da nikada neće imati razloga uvjeriti se da postoje stvari izvan naše percepcije i shvaćanja.
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 14:22   #1692
Quote:
Kalira_bei kaže: Pogledaj post
Imam dobrog prijatelja. On je jako stabilna osoba. Veliki vjernik i redovito ide na službe sa cijelom obitelji. Nikada nije vjerovao u ništa natprirodno i smatrao je da je to zabava za nepismene seoske babetine kojima je jako dosadno u životu, ili dio folklora nekog mjesta...
Uglavnom, sretno oženjen čovjek, dvoje djece, dobar posao, kuća, auto... sve savršeno. Život kakav čovjek može samo poželjeti, pogotovo zbog obitelji pune ljubavi i razumjevanja...
I onda se razbolio njegov sin, dješak od 7-8 godina. Prvo je prestao jesti, pa govoriti i nakraju postao biljka. Nakon svih pregleda i boravaka po raznim bolnicama, svi nalazi su govorili da je sve ok. Nisu mogli postaviti niti potvrditi niti jednu dijagnozu. Uskoro je i kćerkica završila isto. Nakon par mjeseci po bolnicama, djecu su poslali kući da umru u krugu obitelji. Bez dijagnoze... Zadnja je bila žena koja se razboljela...
Tada je otišao nekom vidovnjaku. Čovjek mu je opisao što se događa i rekao da je nešto, i gdje to u dvoruštu zakopano. Rekao mu je što da sa time napravi i da njemu donese ostatke. To je i napravio. Sve je bilo kako je čovjek rekao.
Vidovnjak je rekao da je susjeda /imenom/ to napravila jer se želi udati za njega, pa se htjela riješiti njegove obitelji. Nakon rituala, djeca i žena su gotovo odmah ozdravili. Tu noć, točno u ponoć je susjedino imanje izgorjelo do temelja. Spasila se samo u spavačici. Vatrogasci su cijleu noć bezuspješno gasili imanje. Ništa nije ostalo. Postooji i zapisnik vatrogasaca i policije jer nitko nije mogao vjerovati da je tako naglo sve planulo i izgorilo do temelja...
Prijatelj i dalje ide u crkvu i vjeruje u svevišnjeg, ali više se ne smije "babskim" pričama. A nakon svega što je on prošao, a i ja, više ne smatram da su sve babske priče ili halucinacije.
Samo zbog zaštite privatnosti obitelji nisam napisala imena i mjesto gdje se to dogodilo. Ako netko ne vjeruje u takve događaje, nemora, i ja se samo nadam da nikada neće imati razloga uvjeriti se da postoje stvari izvan naše percepcije i shvaćanja.
Mozes li mi na PM poslati tel. ili adresu tog vidovnjaka?
Hvala ti unaprijed
pozz
ornit
ornit is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2010., 23:15   #1693
Exclamation uroci

Dali netko zna nekog tko ne uzima novce za skidanje uroka?
andreak1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 05:34   #1694
Quote:
andreak1986 kaže: Pogledaj post
Dali netko zna nekog tko ne uzima novce za skidanje uroka?
Nema. Svi uzimaju novac, uključujući svećenike. Samo što neki imaju tarife i cjenike kao u dućanu, neki rade pop principu da ostaviš koliko imaš i možeš, samo da je od srca.

A i normalno je, jer dobar dio te ekipe i ne radi ništa drugo u životu nego se bavi samo time. Ljudi moraju od nećega živjeti.

Ovdije ne mislim na kvazividovnjake koji doslovce otimaju ljudima i zadnju koru kruha iz ruku, i uvjeravaju apsolutno svakoga tko im dođe da su pod teškim magijskim utjecajima i da će umrijeti ukoliko ih se ne zaštiti...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 23:35   #1695
Quote:
andreak1986 kaže: Pogledaj post
Dali netko zna nekog tko ne uzima novce za skidanje uroka?
Nitko od samozvanih "skidača" ti ne može skinuti urok...oni ga mogu samo premjestiti, a ti postaješ stalni klijent...u tunelu bez svjetla i izlaza.

Ne budi naivna.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 15:52   #1696
hm,slažem se ,iskreno mene samo zanima tko mi takve stvari radi i tko mi želi zlo,ne mislim vraćati ništa istom mjerom...znatiželjna sam tko to čeprka po mom životu...
andreak1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 01:38   #1697
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Nitko od samozvanih "skidača" ti ne može skinuti urok...oni ga mogu samo premjestiti, a ti postaješ stalni klijent...u tunelu bez svjetla i izlaza.

Ne budi naivna.
glupost. jel to tvoje iskustvo racionalist? nemaš pojma.
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 03:04   #1698
Quote:
andreak1986 kaže: Pogledaj post
hm,slažem se ,iskreno mene samo zanima tko mi takve stvari radi i tko mi želi zlo,ne mislim vraćati ništa istom mjerom...znatiželjna sam tko to čeprka po mom životu...
Obično to rade nama bliske osobe... osobe od kojih bi najmanje očekivali.
Ukoliko želiš, izloži ukratko problem koji te muči na pp. Možda ti mogu dati smjernice.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 03:15   #1699
Quote:
apop kaže: Pogledaj post
glupost. jel to tvoje iskustvo racionalist? nemaš pojma.
Ne znam zašto misliš da je glupost. Zašto bih netkom dozvolila da manipulira mojim osjećajima i mojim novcem. Govorim iz iskustva, naravno. Stoga mi je namjera podijeliti iskustvo s ljudima koji traže rješenje vlastitih teškoća.
Ne postoji bijela i crna magija. Sve je to isto. Laž i prijevara.
Bilo bi mi dargo da izložiš svoje iskustvo, i zašto misliš da govorim glupost.
Natthali is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 16:37   #1700
Quote:
Natthali kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto misliš da je glupost. Zašto bih netkom dozvolila da manipulira mojim osjećajima i mojim novcem. Govorim iz iskustva, naravno. Stoga mi je namjera podijeliti iskustvo s ljudima koji traže rješenje vlastitih teškoća.
Ne postoji bijela i crna magija. Sve je to isto. Laž i prijevara.
Bilo bi mi dargo da izložiš svoje iskustvo, i zašto misliš da govorim glupost.
moje iskustvo već sam podijelio više puta ovdje, zapravo već sve sam rekao ako čitaš moje stare postove.
TO NIJE TVOJE ISKUSTVO IZ MAGIJE NEGO IZ PREVARE.
možda si ti tražila magiju ali si našla samo prevaru.
kako je gore tako je dole i ne može drugačije.
ne možeš sebe postavljati u centar stvari i biti mjerodavna.
magija se ne odvija u vidljivom spektru.
čišćenja par iscjelitelja potpisujem, no neću nikoga reklamirati ovdje iz profesionalnih razloga.
a ti samo uzmi u obzir da postoji i "druga strana" zasad.

ako možeš naravno.
__________________
A dream to some, a Nightmare to others.
SUŠTINA SE NE MOŽE UNIŠTITI VATROM! PYRA AMIDA!
apop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:10.