Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2011., 09:28   #1
Nove olakšice za LPG

čujem ovih dana da ce od iduce godine ili u iducoj godini biti povlastice za aute koji voze na LPG (usklađivanje sa EU zakonom)......pa bih molio nekoga iz udruge da odgovori ili bilo ko da zna jel to istina ili su to priče.
Blade76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 09:52   #2
Daj nemoj bit naivan - kakvo jebeno usklađivanje? Di u bilo kojem zakonu u EU piše da MORAŠ dobit nekakve olakšice? Priče za malu djecu da navuku ovce da glasaju ZA kak bi kasnije mogli prat ruke - "pa 90% je bilo ZA ulazak u EU" ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 10:33   #3
Quote:
Blade76 kaže: Pogledaj post
čujem ovih dana da ce od iduce godine ili u iducoj godini biti povlastice za aute koji voze na LPG (usklađivanje sa EU zakonom)......pa bih molio nekoga iz udruge da odgovori ili bilo ko da zna jel to istina ili su to priče.
Jel' se može znati gdje si to čuo?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 13:33   #4
Ono što sam ja čuo je da će ministarstvo gospodarstva u novoj godini subvencionirati nove ugradnje plinskih instalacija i to neku ograničenu količinu od cca 1000 vozila a kolika će ta subvencija biti to za sada nije rečeno i ne zna se još koga će se to subvencionirati vlasnika auta,ugrađivača ili centar za vozila koji neće naplatiti atest već bi se to subvencioniralo iz ministarstva gospodarstva.Čakamo sastanak na kojem će se o tome razgovarati pa ćemo vidjeti o čemu se tu radi.
miroslav k is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 13:50   #5
Quote:
miroslav k kaže: Pogledaj post
Ono što sam ja čuo je da će ministarstvo gospodarstva u novoj godini subvencionirati nove ugradnje plinskih instalacija i to neku ograničenu količinu od cca 1000 vozila a kolika će ta subvencija biti to za sada nije rečeno i ne zna se još koga će se to subvencionirati vlasnika auta,ugrađivača ili centar za vozila koji neće naplatiti atest već bi se to subvencioniralo iz ministarstva gospodarstva.Čakamo sastanak na kojem će se o tome razgovarati pa ćemo vidjeti o čemu se tu radi.

Nema naravno govora o ukidanju 550 kn na tehničkom i subvencija za postojeće korisnike? Kad bi se to promjenilo ne bi trebalo nove korisnike subvencionirati jer bi se ljudima isplatilo ugrađivati bez obzira.
Pinbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 14:30   #6
Najbolja "olakšica" bi bila cijena plina ispod 4 kune, a to nije neizvedivo. Čitam malo po internetu, pa naiđoh na "podatak" (wikipedia) da je u Hrvatskoj u prošloj godini bilo 150.000 vozila na plin (!!!??!). Da li je to istina ili je netko bubnuo pa ostao živ... http://en.wikipedia.org/wiki/Autogas#Croatia

U svakom slučaju, treba pozdraviti svako nastojanje takve vrste, tim više ako je točan podatak (također sa istog linka) da potrošimo samo 49% LPG-a kojeg proizvedemo, od čega automobili spale samo 45%. Dakle, ima prostora za 3 puta više auta na plin bez potrebe da ga uvozimo. Možda je nekome došlo "iz stražnjice u glavu" da neke stvari nemaju smisla. A pametnim gospodarenjem bi svi mogli imati koristi, najviše država. Mogla bi se i nekakva proizvodnja pokrenuti (makar samo boce), iako se bojim da tu nema sreće.

'Ajmo se nadat' da ova vlada neće biti gora od prethodne, iako je u zadnjih 20 godina uspostavljena takva tradicija
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 16:28   #7
http://www.kukuriku.org/plan21/pitan...kapljeni-plin/

Mozes jedino dobit jos malo nameta na tehnickom sto se njih tice.
Marko01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 16:46   #8
Sada bar znamo prema kuda će cijena plina u budućnosti i kako se plin svakim danom sve više isplati.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 17:51   #9
Quote:
Marko01 kaže: Pogledaj post
http://www.kukuriku.org/plan21/pitan...kapljeni-plin/

Mozes jedino dobit jos malo nameta na tehnickom sto se njih tice.
Blago nama s takvim stručnjacima na vlasti.

http://www.engineeringtoolbox.com/co...ls-d_1085.html

No, sve da je emisija co2 i malo veća, a nije, ali sve i da je, bolje je spaliti tonu lpg-a na baklji i 5 tona benzina u autima (6 tona goriva) nego tonu lpg-a i 4 tone benzina u autima (5 tona total). Naravno, 6 tona spaljenog goriva emitira manje staklneničkih plinova nego 5 tona spaljenog goriva. Blago nama sa spaljenim mozgovima na vlasti...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 17:56   #10
Najbolje od svega je da su već nebrojeno dokazali da se i drugi planeti zagrijavaju kao i planet zemlja. A na drugim planetima još nisu utvrdili postojanje teške industrije i automobila koji ispuštaju CO2. Samo...ovi naši zemljani su skužili da mogu odrapiti porez na zrak iliti CO2 pa su njega okrivili za to zagrijavanje te nam prodaju maglu. A sve pod krinkom zaštite okoliša.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 18:06   #11
Tu oko co2 se slažem s tobom. Ali ako je referenca co2, onda opet kukuriku odgovor više sliči na kokoda odgovor ćorave kokoši. Sam LPG emitira nešto manje co2 nego benzin, o'š po kili, o'š po litri, o'š po kilovatsatu...

A svaka litra spaljenog lpg-a u autu je litra lpg-a manje spaljena na baklji. O tome koliko tek dizeli smrde mogu pričati samo oni koji žive u centru Zagreba. Ja sam, fala Bogu, pobjegao na periferiju... Koliko bi lakše bilo disati da ima 100.000 manje dizelaša, a 100.000 više plinaša. Mislim na smog. Uostalom, benzinci kataliziraju NOx, dizelaši ne... A smog je... Što ono?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 22:26   #12
Zato oni mogu kukurikat koliko oce,al glas od mene nisu dobili niti nece s tim stavom.
A olaksice za LPG u nasoj zemlji mi jos mozemo samo sanjat.
Marko01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 22:44   #13
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Jel' se može znati gdje si to čuo?
to sam cuo od frenda. E sad odakle njemu info nemam pojma....u svakom slucaju i kukuriku kaže da je ovo ekološki neprihvatljiv energent pa cu i ja kad budem kupovao auto preci na dizel.....550kn godišnje i nakon 5 godina platiti opet atest nije mala cifra, a nitko ne garantira da ce cijena plina biti ova odnosno da se nece opasno pribliziti benzinu.
__________________
zasto jednostavno kad moze komplicirano
Blade76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 22:49   #14
Svakih 10 godina je atest po novom
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 23:05   #15
Quote:
Marko01 kaže: Pogledaj post
http://www.kukuriku.org/plan21/pitan...kapljeni-plin/

Mozes jedino dobit jos malo nameta na tehnickom sto se njih tice.
Koji moroni majko mila - UNP NIJE ekološko gorivo a METAN jest. Ma nabijem vas na "stručnost". Da su kreteni otvorili jebenu Wikipediju pročitali bi ovo:

Commercially available LPG is currently derived from fossil fuels. Burning LPG releases CO2, an important greenhouse gas, contributing to global warming. LPG does, however, release less CO2 per unit of energy than that of coal or oil. It emits 81% of the CO2 per kWh produced by oil, 70% of that of coal, and less than 50% of that emitted by coal-generated electricity distributed via the grid.[citation needed] Being a mix of propane and butane, LPG emits less carbon per joule than butane but more carbon per joule than propane.

LPG can be considered to burn more 'cleanly' than heavier molecule hydrocarbons, in that it releases very few particulates when burnt.

Ako se moron referencira na mix ugljika i vodika onda C3H8+C4H10 ima MANJE ugljikovih atoma nego C8H18 (oktan) dakle izgaranje benzina će stvoriti VIŠE CO2 nego izgaranje propan-butana.

Majko moja koji kreteni Da Kukuriku, prije posrane kokoši
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 23:30   #16
Kao što rekoh, sve i da nije tako (a tako je), uvijek ostaje činjenica da je bolje spaliti LPG u motoru spalivši pri tome manje benzine, nego spaliti taj isti LPG na bakljama...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 23:33   #17
Quote:
Blade76 kaže: Pogledaj post
to sam cuo od frenda. E sad odakle njemu info nemam pojma....u svakom slucaju i kukuriku kaže da je ovo ekološki neprihvatljiv energent pa cu i ja kad budem kupovao auto preci na dizel.....550kn godišnje i nakon 5 godina platiti opet atest nije mala cifra, a nitko ne garantira da ce cijena plina biti ova odnosno da se nece opasno pribliziti benzinu.
Kukuriku priča notorne bedastoće. Ako je točno da su to rekli. A na njihovim stranicama piše da jesu to rekli. Ali nemoj vjerovati ni meni ni bilo kome drugome tu na forumu. Imaš dvije opcije:

1) Vjeruj njima bez rezerve, pa budi ovca za šišanje
2) Provjeri sam. CDWR je citirao wikipediju, ja sam dao link na engineertoolbox, ali nemoj čak ni tome vjerovati - google je tvoj prijatelj.

Ako kukuriku ima takve "stručnjake" i u ostalim područjima, "veselo" nam se piše...
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2011., 23:48   #18
Cekajte cekajte,
vi niste malo gledali njihove stranice prije izbora? :S
Kako su mi se zgadili to nisu istine.To je strasno nesto.

Ako tako lose misle za LPG,mozemo im i lizat dupe da prostite,a da nece nista napravit po tom pitanju.
Bar ono ''uskladivanje s EU'',pa da i nasa drzava daje olaksice kao i u EU zemljama.
Marko01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 09:58   #19
Koji moroni ovi iz kukuriku koji su pisali ovaj odgovor...!!!

Treba uhvatit onu Mirelu Holy iz SDP-a i objasnit' joj slučaj, ona će biti nova ministrica zaštite okoliša, a ženska je vrlo inteligentna, ...možda bi se dalo nešto dogovoriti oko subvencija itd., ...jedino ako će novi ministar financija biti neki kreten, onda će on sve stopirati zbog love...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2011., 10:24   #20
Potaknut vašom raspravom malo sam se interesirao na googleu i naletio na zanimljivu informaciju pa ju želim podijeliti sa vama.

izvor: http://www.sigurno-voziti.net/eko/eko04.htm

"Tako npr.: SLOVENIJA: posve oslobađa svih davanja kupce vozila koja u atmosferu ispuštaju manje od 115 grama CO2 po kilometru; VELIKA BRITANIJA: oslobađa naknade za ulazak u centar Londona - 8L po danu ili do 2.920L godišnje; IRSKA: daje 50% popusta na sve troškove registracije – oko 1.200€ godišnje; FRANCUSKA: 2.000€ porezne olakšice godišnje za vlasnika vozila na plin; PORTUGAL: 40% olakšice na sva davanja pri kupnji vozila – oko 3.000€; ŠPANJOLSKA: 50% iznosa PDV-a ili oko 2.300€; ITALIJA: priznaje poreznu olakšicu od 1.800€ pri nabavki vozila; GRČKA: oslobođenje plaćanja svih davanja; BELGIJA: porezne olakšice 15% za vlasnike vozila s emisijom manjom od 105g CO2/km i 3% za vlasnike vozila s emisijom manjom od 115g CO2/km; NORVEŠKA: ima stimulativnu kalkulaciju prema snazi motora bez poreza na kW za elektro pogon; ŠVEDSKA: pet godina oslobođenja plaćanja ekoloških naknada, oslobađanje naknada za reciklažu baterija i naknade za reciklažu vozila za hibridna i elektro-vozila; ŠVICARSKA: porezna olakšica od 5.000 CHF – oko 3.000€ za vlasnike hibridnih vozila."
dragomago is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:58.