Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi > Borilački sportovi i vještine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2006., 13:37   #1
Smrtonosni udarci

Koje su točke na tijelu na kojima se udarcem može izazvati smrt?
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 14:26   #2
Quote:
nakmuay kaže:
previse SF filmova gledas
Samo ti živi u zabludi. Bilo bi dobro kad bi se na ovu temu javili oni koji se razumiju.
Btw. postoji li udarac u nos gdje protivnik možeš ubiti ( ugurati mu neke kosti u mozak)?
Čuo sam o ovom ali meni to zvuči malo nevjerojatno
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 14:42   #3
Quote:
juanpablom kaže:
Samo ti živi u zabludi. Bilo bi dobro kad bi se na ovu temu javili oni koji se razumiju.
Btw. postoji li udarac u nos gdje protivnik možeš ubiti ( ugurati mu neke kosti u mozak)?
Čuo sam o ovom ali meni to zvuči malo nevjerojatno





Ta kost od nosa u mozak udarcem odozdo je mit .
Smrtonosne tocke ne postoje.
Dodiri smrti ne postoje.
Svi su oni u istom klubu s uskrsnjim zekom ,djedom bozicnjakom i Chuck Norisom

Sad postoje dijelovi tijela koji su osjetljiviji....udarac u vrat bi mogao biti smrtonosan ,pogotovo kao sto Gladiator kaze ako je u adamovu jabucicu ,al bi morao biti nevjerojatno snazan,......
__________________
"Do, or do not. There is no 'try'."
~ Yoda
vey... is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 14:44   #4
Quote:
juanpablom kaže:
Btw. postoji li udarac u nos gdje protivnik možeš ubiti ( ugurati mu neke kosti u mozak)?
Čuo sam o ovom ali meni to zvuči malo nevjerojatno
Taj udarac bi trebao funkcionirati tako da dlanom ruke udariš po nosu prema gore. Međutim po onome što sam čitao to više funkcionira u fikciji. (Bruce Willis izvede to šakom u last boyscout-u)
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2006., 23:27   #5
Quote:
juanpablom kaže:
Samo ti živi u zabludi. Bilo bi dobro kad bi se na ovu temu javili oni koji se razumiju.
Btw. postoji li udarac u nos gdje protivnik možeš ubiti ( ugurati mu neke kosti u mozak)?
Čuo sam o ovom ali meni to zvuči malo nevjerojatno
postoji taj udarac i moze se tako ubiti covjek
 
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 01:14   #6
Quote:
sudo_ze kaže:
postoji taj udarac i moze se tako ubiti covjek
joj ne opet.
__________________
Svečano obećajem da više neču pasivno agresivno drkati na forumima.
Caine is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 01:48   #7
Quote:
Caine kaže:
joj ne opet.
happyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2006., 21:14   #8
Quote:
sudo_ze kaže:
postoji taj udarac i moze se tako ubiti covjek
...da se vratis na dio gdje smo raspravljali s anatomsko-medicinskog stajalista zasto se to ne desava?
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 14:42   #9
Quote:
juanpablom kaže:
Koje su točke na tijelu na kojima se udarcem može izazvati smrt?
svom snagom nogom u adamovu jabucicu.trenutna smrt. dlanom,kao da grabis vodu,u zilu kucavicu na vratu.
Gladijator is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 14:45   #10
Smrtonosni udarci? Naravno da postoje. Imas udar u sljepoocnicu, udar u grkljan (uguras mu ga u dusnik pa ne moze disati), udar prstima u karotide (vratne arterije), udar u nos tj. uguras mu nosnu kost u mozak (ili vilicu, ali to bi trebao biti strahovito snazan udar). Prekardijalni udarac u prsa (poremetis rad srca ali to nije bas najlakse postici), udarac u zatiljak (bilokoji udarac u vratni dio kraljeznice)

kada poznajes ljude sa hitne onda ti sf. price odjednom pocnu zvucati jako realno
khri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 14:50   #11
"udar u nos tj. uguras mu nosnu kost u mozak",
jos jednom:to je mit i medicinski i fizicki je NEIZVEDIVO,kost se lomi na vise dijelova ,bol je strasna,udarac je ucinkovit,al kost ne prolazi do mozga.....
Cain daj im pojasni PLIZ.

Svi ostali nabrojani takoder funkcioniraju samo u teoriji,udarac prvenstveno mora biti nevjerojatno snazan ,bez ikakve zastite, a tek bi se onda morao poklopiti jos niz drugih okolnosti.
__________________
"Do, or do not. There is no 'try'."
~ Yoda
vey... is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 15:28   #12
Quote:
vey... kaže:
"udar u nos tj. uguras mu nosnu kost u mozak",
jos jednom:to je mit i medicinski i fizicki je NEIZVEDIVO,kost se lomi na vise dijelova ,bol je strasna,udarac je ucinkovit,al kost ne prolazi do mozga.....
Cain daj im pojasni PLIZ.
Pa i ja MISLIM da se nosna kost ne može zabiti u mozak jer je između nje i mozga čeona kost.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 18:01   #13
Ljudi prijateljski savjet; nabavite si knjigu iz anatomije ili potrazite slike anatomije covjeka po netu, bit ce manje valjanja gluposti. teoretski je sve moguce al drzmo se realnosti.
Postoje vrlo osjetljive tocke tijela u koje udarac moze biti iznimno opasan, ali sad bas da postoji magicna tocka koju kad pogodis covjek pada mrtav...jok
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije

Zadnje uređivanje Juji : 22.04.2006. at 19:32.
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 19:23   #14
jao majko, zabijanje grkljana u dusnik, uguravanje nosne kosti u mozak,...

sta se tice ovog prvog - dusnik se izravno nastavlja na grkljan, tako da za ugurat potonji u dusnik moras covjeku otvorit vrat i pritisnut hrskavicu odozgo. ali istina je da mozes udarcem zdrobit prstenastu i štitnu hrskavicu što moze dovesti do gušenja

drugo - nosna kost ima oko 1cm kvadratni i nalazi se na stranama nosa. kako to mislis ugurat u nos mi nije jasno. ako ga opizdis direktno nosan hrskavica (mekani dio) se zabije u procjep izmedju vomera i lamine etmoidalne kosti ali nema tu mozga. iza nosne supljine je zdrijelo tako da ni tuda nece moci. to ne funkcionira nikako

da ces vilicu nekome ugurat u mozak mos odmah zaboravit, ako ga i opizdis bejzbol palicom ili necim slicnim u bradu vilica ce krenut unatrag, polomit ces mu zube, vilica ce napuknut i eventualno uc u vanjski slusni hodnik na koji se naslanja ali do mozga definitivno nece doc

prekardijalni udarac sumnjam da bi upalio, srce bi se oporavilo, jedino bi sternum bio slomljen

udar straga u vrat da, frakturom vratne kraljesnice dolazi do ostecenja ledne mozdine a ostecenje tako visoko paralizira cijelo tijelo (ali nije neophodno smrtonosno)

za karotide je lakse stisnut i drzat nego pogodit precizno prstima, ali u slucaju da uspijes pogodit tako da prsne unutarnja karotida, da, vjerujem da bi bilo smrtonosno
Sunburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 11:10   #15
Quote:
vey... kaže:
Postoji i sansa kad ides spavati da se ujutro ne probudis....doduse vrlo mala...ostavite se teorije
kaj - ostavite se teorije i pređite na praksu

a ja brijem da je najbolje naučit udarat ko konj i tako ćeš najbrže nekog onesposobit jednim udarcem - pogotovo u rebra ako ih uspiješ kreknut!!!

A future doktore - jel možeš reći koliko snage treba za slomiti rebro nekome? mislim - da usporediš to s nekim drugim djelom tijela ili s nečim za kaj znamo kak se lomi!
srdalxMI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 12:00   #16
wow, hej, sta sam ja ovdje, medicinska enciklopedija (don't get me wrong, nije mi problem, samo sto ne mogu odgovorit strucno na sva pitanja koja mi postavljate)
ne znam iskreno koliko sile treba za slomit rebro, manje nego za slomit ruku pretpostavljam, rebra su manja i nemaju supljinu

sta se tice spojeva lubanjskih kostiju, one su srasle medjusobno
Sunburn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 14:49   #17
teoretski je sve to moguce ali kolko se cesto to desava u stvarnosti?
nakmuay is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 15:56   #18
Quote:
nakmuay kaže:
teoretski je sve to moguce ali kolko se cesto to desava u stvarnosti?
hanna(h) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 17:32   #19
A što kažete na meridijane koji po kineskoj medicine prolaze cijelim čovjekovim tijelom (to su one finte kada stavljaju igle i njih kao usmjeravaju) i TEORETSKI (da, teoretski ) možeš određenim udarcem u, šta ja znam, ruku na određeno mjesto pod određenim kutem uzrokovati da srce na koji trenutna stane i sl. ... i onda imaš neku točku iza vrata koju pritisneš da ti nastavi kucati! Ono, Xena fore. Zna li itko malo više o toj problematici?
DarkSun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 20:58   #20
Quote:
Sunburn kaže:
pa nije ti bas neka ideja ubit nekoga u samoobrani, to se smatra prekoracenjem nuzne samoobrane pa je ubojstvo, zdimi ga nogom u jaja i brisi na drugu stranu

inace, da student medicine sam
Pročitaj što sam napisao iznad. Znam što se pod smatra. Ali u borbi baš ne možeš uvijek ciljati kako ćeš ga pogoditi i ne možeš paziti kako ćeš ga udarit. Naravno da neću skakati nekomu po vratu tko leži ili ga šutati u potiljak, ali ako budem pažljivo ciljao gdje ću ga pogodit u hitnoj će mene krpati a ne onog drugog.
Btw. meni na atlasu nosna hrskavica(cartilago septi nasi, tako se valjda zove)
izgleda spojena sa etmoidalnom kosti i vomerom( što god to bilo, vjerojatno neka kost) a iza njih je sfenoidalna kost pa tek onda mozak. Sunburn ispravi me ako sam nešto krivo vidio.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.