Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2011., 23:12   #241
@ zvjezdoznanac, Hvala ti puno
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 23:35   #242
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
@ zvjezdoznanac, Hvala ti puno
molim
zvjezdoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 11:49   #243
hvala fish hvala zvjezdoznanac!
moze jos opis venere u 2 kuci (ribe) za muskarca?
tifani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 12:42   #244
Quote:
tifani kaže: Pogledaj post
moze jos opis venere u 2 kuci (ribe) za muskarca?
Venera u 2. polju je u mjestu svog sjedišta. 2. polje je fiksno polje znaka bika u kojem vrednujemo materiju ali u kojem znamo u tim stvarima i uživati jer Venera jest planeta koja je sposobna osjetiti preko tijela ljepotu, ljubav, zabavu i užitak i sve one male stvari koje nas čine sretnima. No Venera u 2. polju prije svega ima potrebu da "potroši sebe" na zadovoljstvo, a što njoj predstavlja zadovoljstvo opisuje položaj Venere u znaku i aspekti koje prima.

Osoba općenito osjeća i vrednuje stvari koje novac može pružiti iako ne mora biti materijalist već jednostavno imati taj urođeni senz kojim cijeni i želi sebi osigurati ljepotu i udobnost koju materijalne stvari pružaju. No isto tako ona ovdje ima tendenciju da je posesivna i materijalno i nikada joj nije dosta pa ako nema to "bogatstvo sebi" onda traži nekoga tko će biti bogat i njoj pružiti udobnost kakvu priželjkuje. Pa je to u neku ruku priležnički položaj.

S druge strane npr. Veneru u 2. polju ima i Brad Pitt i David Beckham pa paralelno s ljubavnim partnerstvom gaje i taj neki poseban način kojim "se prodaju" zajedno s partnericom. Hoću reći, to je u biti kod muškarca i potreba da se zaradi skupa s partnerom zbog koje on-muškarac njeguje i neku vrstu materijalno isplativog partnerstva u partnerstvu. Tj. često im žena kroz partnerstvo osigurava taj neki status kojim se i oni sami mogu bolje prodati u svijetu u kojem žive bez obzira na talente i resurse koje i sami posjeduju. Jer oni znaju i unovčiti svoju ljubavnu vezu, ona je i - "ljubavni par koji dobro zarađuje".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 15:20   #245
Mislim da Jupiter u 5. nije bio.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 21:02   #246
Mjesec u 4. polju





Mjesec u 4. polju je u poziciji svog sjedišta obzirom na polje, 4. polje je njegov prirodni dom. S ovom pozicijom osoba je vrlo osjetljiva na okolinu i jako joj je važan osjećaj povezanosti i osjećaj ugode u bliskom okruženju. Djetinjstvo i iskustva iz ranog doba života predstavljaju joj izvor mira i sigurnosti, pa ako ta domena nije bila stabilna osoba može imati problematičan život jer se temeljna nesigurnost "preljeva" na sva druga područja života. Odnos s roditeljima i atmosfera u kojoj je osoba odrasla je nešto što je ova osoba snažno upila i zato je vrlo je važna za ovu individuu u kasnijem životu. Posebno je važan odnos s majkom (Mjesec) i tretman od majke s kojom osoba često zadržava posebnu psihičku vezu. Ovo je arhetipska slika povezanosti majke i djeteta, moguće da osoba naslijedi majčine gene u velikoj mjeri i zapravo je ključna stvar ove pozicije da osoba "ne ponovi život vlastite majke".


S Mjesecom u 4. polju općenito je polje roditeljskog obilježeno nestabilnošću i ćudljivošću zbog čega osoba kasnije u odrasloj dobi ima potrebu "za mijenjanjem". Često ova pozicija ukazuje na to da individue ostaju na neki način nezrele na emocionalnoj razini ili ovisne o drugima na način da ne žele odrasti ili brinuti se o sebi kao što to odrasle osobe rade ili ne mogu biti sami već moraju stalno imati poznato okruženje da bi se osjećali smireno... instinktivno traže emocionalnu sigurnost i zaštitu u društvu. Drugim riječima pojedinac s ovom pozicijom silno treba osjećaj pripadnosti...ovisno o znaku u kojem se Mjesec nalazi - on tamo tu pripadnost traži. Vrlo je važno da osoba prepozna kod sebe ovaj emocionalan obrazac u kojem ona svoje odnose u životu (poslovne, prijateljske, ljubavne...) gradi na način da uvijek zauzima jednu od dvije uloge: ili ulogu majke ili ulogu djeteta i pri tome zapravo kopira vlastiti odnos s majkom.

Ovo su obiteljske fotografije, obiteljski albumi jer ovdje postoji velika potreba da se sačuva sjećanje na prošlost, Mjesec u 4. polju njeguje obiteljsku tradiciju, ono što je naučeno od majke nikada se ne zaboravlja. No Mjesec u 4. polju može označavati nestabilnu obiteljsku situaciju, nestalnost po pitanju prebivališta, česte promjene mjesta prebivališta ili jednostavno potrebu da se rade česte promjene u domu i domaćinstvu. Imam jednu susjedu koja ima Mjesec u 4. polju u vodenjaku, ona periodično pobaca pol namještaja, drugu polovinu upari na čudan način tipa postavljanja kuhinjskog ormara u kupaoni, plus kupi nešto novo i hopla - njen dom izgleda posve drugačije a ona hepi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 22:01   #247
Ja sam se stalno selila, i opet mi se cini na redu je selidba. Moram reci da mi je vise dosadilo. No moram reci da volim svoj mjesec posebno jer je u vodenjaku, daje mi slobodu da budem sto jesam. Mada me aspekti ovo mjeseca znaju malo zezat, no ja znam da sam ja slobodna osoba i da sam ja ja. A to za majku je istina, silno zelim da moj zivot ne bude kao njen, i njena vjerovanja su tako tuzna o zivotu sto vjeruje dok moja su drugacija , cak i neka suprotnost. Hvala fish, slika doista opisiva mene cudno kako nadjes tako nesto no moj dom nikad nije stabilan bio,,, ali uspijevam da napokon znam sto zelim, a to me uzelo 28 godina da skontam uglavnom dobar tekst.
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 17:12   #248
Saturn u 12. polju





Bez obzira na naše fizičko postojanje u ovom realitetu na jednoj dubokoj razini svi mi osjećamo da je naša priroda neograničena i vječna i da je cijeli život zapravo proces otkrivanja vlastite cjelovitosti. Upravo taj osjećaj najintenzivnije živi u 12. polju.


Saturn je barijera, Saturn je zid, Saturn je ograda, Saturn je granica...tamo gdje je Saturn tamo stvaramo oklop, tamo se zatvaramo, tamo se ograđujemo. Budući da 12. polje predstavlja skrivenu stranu života i "stvari koje ne možemo vidjeti" ono što generalno obilježava poziciju Saturna u 12. polju je stalno prisutna težnja za povlačenjem i žudnja za samoćom. Saturnu je jako teško biti ovdje jer on sam po sebi treba svrhu i cilj a ovdje se nema za što uhvatiti...prikrivenost granica između sebe i drugih može mu donijeti zbunjenost, da se osjeća beznadno i izgubljeno...kao da se nalazi u neprobojnoj magli, s nejasnim životnim ciljevima. Također, kako u 12. polju nema svijesti o pojedinačnom, jedno od glavnih obilježja ove pozicije jest ta silna potreba da se ispuni unutrašnji osjećaj "više svrhe"...svaka sebičnost ovdje biva rastočena i raspuštena patnjom, spasitelji i mučenici žive ovdje.


Saturn u 12. polju kod osobe stvara osjećaj da je na neki način odvojena od cijelog svijeta i čovječanstva i doista...osobe s Saturnom u 12. polju pronađu načina u svom životu da odvoje sebe od cijelog svijeta, da obitavaju daleko od pogleda, makar ovo može biti i prisilno zatočeništvo. I zato je ovo uvijek na neki način i sudbina usamljenika, prisilna ili odabrana.


S druge strane Saturn u 12. polju pokazuje da individua "tešku prtljagu" nosi iz prošlih života koja ju opterećuje u ovom životu i zato ova pozicija za osobu predstavljaju tešku karmu i kušnju. Zbog tereta iz prošlosti i izraženog osjećaja krivnje...ona iznutra jednostavno osjeća da mora platiti cijenu u nekom zatočeništvu. Saturn ovdje žrtvuje svoje materijalističke ambicije i jedan je od najčešćih pokazatelja da će osoba svoje ambicije posvetiti otplaćivanju tog "karmičkog duga". Ovo je zato prije svega pokora, iskreni čin kajanja kojim osoba pokazuje svoju namjeru da više ne sagriješi pa napušta grešan materijalistički način života nastojeći sada živjeti na moralniji i uzorniji način. Pokora također može uključivati popravak štete nastale kao posljedica grijeha i iako je glavni cilj pokore pomirenje s bogom i sobom (12. polje), nekada je pokora uključivala i puzanje na koljenima za jako teške grijehe - mora da je to osmislio netko s ovim položajem Saturna.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 17:16   #249
hvala fish dobra slika
Beskraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2012., 20:05   #250
Može li nešto o Uranu i Neptunu u 4.polju?
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 19:18   #251
Može li netko pojasniti što znači Neptun u 11. polju, na netu nailazim na dosta šture informacije..unaprijed se zahvaljujem..
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 11:41   #252
Odličan opis mjeseca u 4. polju. Moj je u ribama. U djetinjstvu sam se često selila, a imam i ovaj sindrom preuređenja i premještanja po kući.
U 5 g. sam napravila po stanu više nego se napravilo u prethodnih 50. Iako nemamo baš novca za takve stvari krenem od najgore prostorije, prebojam, obnovim nešto staro, nešto kupim, pola pobacam.. I tako u krug.

Može opis merkura u 9. u raku?
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 14:27   #253
Vezano za Mjesec u 4. polju, ja isto vidim puno opisa svog muža.
Znao je okretat krevet po sobi, nas u krevetu...samo da se mijenja.
Imamo drveća u dvorištu, prođe par godina i on ih oće rušit. Kad posadiš drvo oraha, kome pada na pamet rušit ga za 3 ili 5 godina??!! Tu je za slijedećih, minimum, 30-tak godina.

p.s.

ovo ".. uloga ili majke ili djeteta..." uopće se ne želim podsjećati, samo se bespotrebno iznerviram. Dakle, istina je

I šta se tiče obiteljskog albuma, jedna mi stvar nije nikako jasna.
Zašto nikako, apsolutno nikako, ne može gledati fotke svoje djece kad su bili mali? Suza suzu stiže, bol u duši...grč u želucu...
Da, Mjesec je u ribama.

Zadnje uređivanje srcelence : 14.01.2013. at 14:53. Reason: p.s.
srcelence is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 00:20   #254
Zanima me Venera i Mars u 11.kući, točnije Djevici.
ruzicasto is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 12:30   #255
Quote:
srcelence kaže: Pogledaj post

I šta se tiče obiteljskog albuma, jedna mi stvar nije nikako jasna.
Zašto nikako, apsolutno nikako, ne može gledati fotke svoje djece kad su bili mali? Suza suzu stiže, bol u duši...grč u želucu...
Da, Mjesec je u ribama.
možda zbog ovog: "postoji velika potreba da se sačuva sjećanje na prošlost". Mene često hvata nostalgija, razmišljam o prošlim vremenima i osobama s kojima sam nekad bila bliska. Bezveze. Biće su ljudi sa mjesecom u ribama cmoljavci.
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 21:27   #256
Pluton i merkur u 8. polju? i oboje su mi u strijelcu, ako netko može nešto napisati..hvala
blackscorpioVL is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 18:25   #257
Može opis nečega od ovoga,kad netko stigne,vidim da nema
venere u sedmoj, jupitera u četvrtoj, merkura i marsa u osmoj.
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 08:10   #258
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Venera u 2. polju je u mjestu svog sjedišta. 2. polje je fiksno polje znaka bika u kojem vrednujemo materiju ali u kojem znamo u tim stvarima i uživati jer Venera jest planeta koja je sposobna osjetiti preko tijela ljepotu, ljubav, zabavu i užitak i sve one male stvari koje nas čine sretnima. No Venera u 2. polju prije svega ima potrebu da "potroši sebe" na zadovoljstvo, a što njoj predstavlja zadovoljstvo opisuje položaj Venere u znaku i aspekti koje prima.

Osoba općenito osjeća i vrednuje stvari koje novac može pružiti iako ne mora biti materijalist već jednostavno imati taj urođeni senz kojim cijeni i želi sebi osigurati ljepotu i udobnost koju materijalne stvari pružaju. No isto tako ona ovdje ima tendenciju da je posesivna i materijalno i nikada joj nije dosta pa ako nema to "bogatstvo sebi" onda traži nekoga tko će biti bogat i njoj pružiti udobnost kakvu priželjkuje. Pa je to u neku ruku priležnički položaj.

S druge strane npr. Veneru u 2. polju ima i Brad Pitt i David Beckham pa paralelno s ljubavnim partnerstvom gaje i taj neki poseban način kojim "se prodaju" zajedno s partnericom. Hoću reći, to je u biti kod muškarca i potreba da se zaradi skupa s partnerom zbog koje on-muškarac njeguje i neku vrstu materijalno isplativog partnerstva u partnerstvu. Tj. često im žena kroz partnerstvo osigurava taj neki status kojim se i oni sami mogu bolje prodati u svijetu u kojem žive bez obzira na talente i resurse koje i sami posjeduju. Jer oni znaju i unovčiti svoju ljubavnu vezu, ona je i - "ljubavni par koji dobro zarađuje".
Fish, evo mojeg osobnog opisa Vage u 2. kući s Mjesecom na vrhu te Venerom u 10. u Raku. Budući da je riječ o recepciji, tumačim si oboje... No, u mojem slučaju, uglavnom sam ja ta od koje drugi imaju materijalne "koristi". Užasno sam darežljiva i to mi već poduže strašno smeta pa se u posljednje vrijeme jako trudim naučiti biti škrta, jer mi trenutne financijske okolnosti jednostavno više ne dozvoljavaju da dijelim šakom i kapom, no prilično mi se teško obuzdati po tom pitanju. Iz partnerskih odnosa nikada nisam ništa uspjela izvući, osobito ne materijalnu "korist", što usput rečeno, nisam niti željela. Priznajem, možda sam ponekad maštala o nekom tko bi taj materijalni segment mojeg života preuzeo na sebe, ali nikada nije otišlo dalje od maštanja. Za sve što mi je u životu potrebno, čitav život se brinem sama, na način da pljunem u dlanove, zasučem rukave i primim se posla. Zapravo, tek otkako "soliram", financijska situacija mi je uglavnom zadovoljavajuća. Jedinu "korist" koju bih mogla povezati s tim aspektima, je ona, koju dobivam od vlastite majke. I premda je naš odnos čitav život isprepleten prilično "glasnom" komunikacijom pri kojoj ne biramo rječnik, (jer je ona osoba koja puno voli, ali ne zna pokazati ljubav, a ja sam tipični primjerak racionalno-romantičnog emotivca, a obje smo abnormalno temperamentne, naša ljubav i poštovanje je neupitno i nedvojbeno je da se jedna na drugu možemo osloniti i pružati si međusobnu podršku u svakoj životnoj situaciji ma kakva ona bila. Inače, mama mi je Bik, no ne znam pouzdano vrijeme rođenja, ali najvjerojatnije su u pitanju večernji sati pa pretpostavljam da joj je ASC na samom početku Jarca, a Mjesec na zadnjim stupnjevima Riba. Lp
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 08:23   #259
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mars u 1. polju:



Mars je planeta koja predstavlja prirodnu pokretačku energiju osobe, on je izvorište svih djelovanja - tkz. latentno žarište Solarnog života (Sunce je egzaltirano u Marsovu znaku ovna). Njegova pozicija u karti uzima se u obzir pri procjeni energije kako fizičke, tako i seksualne, hrabrosti, životnosti i djelatnosti.

Mars u 1. polju je u polju svog prirodnog sjedišta, tu je on vidljiv i kao na dlanu izložen, tu je u poziciji svog prirodnog starta - napet k’o tane. Zato se i doima poput trkača koji je cijeli život u poziciji niskog starta, uvijek u potpunosti spreman da snažno jurne naprijed i osvoji svijet ispred sebe. I zato ova pozicija uvijek naglašava osobni trud i angažman, a ako postoji prilika uvijek će ispoljiti svoju naglost i borbenost (zato je ovo dobra pozicija Marsa za sportaše).

Ono što je naglašeno ovakvim položajem Marsa jest poduzetnost, izvršne sposobnosti i volja, odvažnost, radinost, neukrotivost, nezavisnost, ali i doza nametljivosti jer se ovdi Mars nalazi u kutnom polju i polju egzaltacije Sunca. 1. polje je i polje koje pokazuje reakciju na vlastito okruženje, pa je zato on tu i prilično samouvjeren, a voli i zapovijedati drugima (opozicija 7. polju). Ako je Mars afliciran onda osoba i jako voli provocirati druge.

Ovo je također i pozicija u kojoj Mars ima potrebu staviti stvari na pravo mjesto, tj. pozicija u kojoj je on vrlo izravan te osoba dobro zna ono što se veli....lupiti šakom po stolu i reći popu pop, a bobu bob. Jer je i na neki način u poziciji da "pokaže" kako prirodno stoje stvari.

Što se tiče fizičkog plana ovom pozicijom naglašava mišiće, ali i sklonost povredama i posjekotinama, posebno na čelu i glavi općenito, te osjetljivost sinusa. Kako Mars predstavlja muški poriv u oba spola, a ovdje je vidljiv....ženama daje mušku notu u fizičkom izgledu....pa makar to bio i nos koji strši.
Potpisujem. Samo bih još dodala: Mars u 1. kući Djevice - lukavi diplomat.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 08:54   #260
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post

okolina često ne može razumjeti o čemu ona priča….ako ‘opće priča.

Zbog toga se sa strane često ima dojam da osoba živi u svom svijetu, te da je odsutna mozgom.

Postoji uzrečica "sjediti na ušima"…lako moguće da ju je izmislio netko iživciran problemima u komuniciranju s Neptunom u 3. polju.

Osim navedenog, Neptun u 3. polju je superstitious mind.

Može se reći da takvom Neptunu logika nije jača strana. Slika u umu je iskrivljena impresijama, a kako Neptun posjeduje zavidnu dozu tkz. empatične receptivnosti, umna slika doživljaja je i te kako podložna osobnom dojmu, a taj je fala Bogu subjektivan. Ta prijemčljivost uma na utjecaje izvana je nesvjesna, otežava povezivanje djelova u cjelinu čime bi se steklo bolje razumjevanje. Osoba bi trebala više upotrebljavati svoje "znanje" i gole činjenice, te iznaći vlastite načine komuniciranja putem slika kao što su to npr. film, fotografija ili dizajn.
Ovo mi ne drži vodu s Neptunom u 3. kući Škorpiona. Naime, kad pričam, a pričam jako puno, okolina savršeno dobro razumije što govorim.

Točno, živim u svojem svijetu, ali mi mozak radi 300 km/h hvatajući pri tom svim čulima i najmanji detalj iz okoline. Hm... Figurativno rečeno, da sam vozač Formule 1, dugo bih bila na vrhu.

Alternativa me zanima, ali nemam nikakve veze s praznovjerjem.

Što se pak logike tiče, meni je najjača strana. Tu vjerojatno Merkur ima svoje prste.

I na kraju, empatična, ali do zla Boga objektivna, zbog umne slike visoke rezolucije te zahvaljujući upravo zdravoj percepciji, a uporabom golih činjenica i stečenog znanja, u stanju sam i najsitnije dijelove povezati u cjelinu s osobitom lakoćom, što je u mojem slučaju, osobito naglašeno verbalnim i literarnim izražavanjem.

Zadnje uređivanje Bolesna : 05.01.2016. at 09:16.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.