Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2004., 15:05   #1
Sušilice rublja

Dilema:
Posteoje ventilirajuce i kondenzacijske susilice. Koju odabrati?
I da li je kolicina ili vrsta programa (bitna) presudan?
Hvala
gile1806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 21:26   #2
Ventilirajucu ako imas vent. otvor na koju ces ju prikljuciti, kondenzacijsku ako nemas.
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 05:34   #3
Namjera mi je kupiti perilicu sa sušilicom, e sad:
Gorenje i Candi su podjednake:
-pranje 5 kg
-sušenje 2,5 kg
Naišao sam na Ariston.
-pere 5 kg, a suši 4 kg
Kakve su te aristonke? Znam samo da su talijanske
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 11:54   #4
Kako sam ja cuo daleko je bolje kada imas odvojene aparate (posebno perilica i posebno susilica)
gile1806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 13:47   #5
...nikad nisam imala problema sa njima..imala sam njihovu sudjericu i sparet...
solidni i dobri brand...
prvo se raspitaj za servis, gdje je najblizi i da li ga uopce ima za taj brand...
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 18:06   #6
Quote:
happygoose kaže:
[B...prvo se raspitaj za servis, gdje je najblizi i da li ga uopce ima za taj brand... [/B]

PS. ne može odvojeno perilica+ sušilica, dok sam uređivao stan predvidio sam mjesto samo za perilicu
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 19:03   #7
obavezno uzeti dva aparata, cijena dode malo vise, ali zaista malo a razlika je u tome sta kada su perilica i susilica zajedno koristi se i do 100 litara vode za jedno pranje i susenje jer se nekako, neznam kako voda koristi i prilikom susenja.
vlado007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 21:31   #8
Quote:
Ruda kaže:

PS. ne može odvojeno perilica+ sušilica, dok sam uređivao stan predvidio sam mjesto samo za perilicu
Sušilica se može montirati NA perilicu (na kat).
Sušilice su lagane, ne rade na principu centrifuge - pa nema "skakanja", a međusobno su pričvršćene držačima, pa nema bojazni od urušavanja (naravno, sve pada u vodu ako se ne radi o klasičnim uređajima - npr. perilica koja se puni odozgor).
To je rješenje koje ćemo mi implementirati ove godine.

Inače, vidjela sam i sušilicu koja se montira na zid. Pa ako ne vjeruješ ovom "lego" načinu slaganja kućanskih aparata, može se i tako.

Po informacijama koje sam ja dobila, ovi kombo uređaji svoj posao obavljaju manje kvalitetno, nego single-purpose uređaji. Znači - pere lošije od obične perilice i suši lošije od obične sušilice, ali - ako ti prostor zaista ne dopušta drugo rješenje - rade oboje.
FridaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2004., 22:56   #9
Ma zato se ja i volim raspitati, ne želim se zaletjeti
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 14:28   #10
Ako je kondenzacijska (one su skuplje od ovih ventilacionih) mozes je stavit bilo gdje.
Definitivno je daleko bolja opcija susilica kao poseban aparat, moze se stavit na perilicu, lagana je i ima vakum cepove koji se zalijepe na perilicu.
Ovo izgleda malo svemirski
TriviA is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 15:42   #11
Svakako ti preporučam odvojene aparate, jer je osnovni preduvjet za kvalitetno sušenje rublja, koje poslije nećeš morati glačati - VELIKI BUBANJ, koji kombinirani uređaji nemaju. Stoga je i količina rublja koje možeš sušiti u kombi uređaju manja nego u posebnoj sušilici.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 15:51   #12
Imali smo kombinaciju: nije nikad dobro susila (a i morali smo susiti pola po pola robe).
kombinacija ima puno manji bubanj, pa se roba puno kvalitetnije naguzva dok se susi.

samostalna susilica ima glatku unutrasnjost bubnja (za razliku od rupicastog bubnja pere-susi-masine), pa se roba prilikom susenja puno manje ostecuje.

ako nemas ventilacijski otvor, kupi kondenzacijsku, jer ces inace imati kampanju protiv gljivica i plijesni na zidovima svakih par tjedana.

kondenzacijska zna sama koliko je jos vlage unutra u robi i kad treba prestati susiti; o ventilacijskoj ne znam tocno sto zna: provjeri prije nego kupujes.

susilica sretno i zadovoljno zivi na perilici

s candyjem imamo jako losa iskustva, a s gorenjem jako dobra

haug. odlucite sami.
mars is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2004., 17:01   #13
Hvala svima
Odustajem od kombinirke
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2004., 15:59   #14
Imamo odvojenu sušilicu (Zanussi). Mozemo bez problema dvije masine vesa susiti od jednom. Vecinu robe (posebno one manje, djecje stvari) ne treba peglati. A ono sto treba je manje zguzvano. Imamo kondenzacijsku (duplo skuplja od klasicne) i jedno vrijeme smo je drzali na veš-mašini (bez držaca), a sad je imamo na balkonu (zatvorenom).
korisnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2004., 20:27   #15
U međuvremenu sam se još malo raspitao i danas sam kupio perilicu Zanussi i sušilicu Whirlpool (kondenzacijsku), za koju sam čuo da se pokazala jako dobra.
Će da vidimo
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2004., 20:18   #16
Roba stigla danas....još samo da isprobam
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2004., 09:15   #17
ak nije problem, napisi i modele i cijene
gumiflex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2004., 21:25   #18
Quote:
gumiflex kaže:
ak nije problem, napisi i modele i cijene
Perilica Zanussi FA1032 (1000 okr)-2699,00
Sušilica Whirlpool AWZ6812 (kondenzacijska)- 2999,00
Kondenzacijske su skuplje od ventilirajučih za oko 1000 kuna
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 12:25   #19
Talking

hi,
ajd pliz napisi gdje si je kupio da ne obilazim ducane i usporedjujem cijene...

pozdrav
crv is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2004., 18:31   #20
Dučan je u sklopu "DOME", (pokraj Bauhausa), mislim da je "elektromaterijal"
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.