Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2012., 21:32   #1
Astrološki opisi filmskih i tv likova

Pretpostavljam da nisam jedina koja prateći najdražu si seriju u glavi konstruira osobni astrološki opis pojedinih likova.

Budući da su likovi u mnogim filmskim i tv uratcima jako kompleksno i slojevito razrađeni, gotovo se nameće određena astrološka simbolika, štoviše, čak i čitavi natali.

Stoga, zamislila sam da u ovoj temi izdvojimo neke od omiljenih/živopisnih likova, i složimo im astro-opis, onako kako mi to vidimo Naravno, simbolika mora biti očita, i poklapati se s jasno prikazanim osobinama tv-junaka.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 21:33   #2
Evo za početak jedne od mojih najdražih serija, te usto, i najdražeg glavnog lika.

Dexter Morgan („Dexter“)




Dexter je serijski ubojica, kojeg je obilježilo nenadano (Uran) ubojstvo majke, koje je kao dijete doživio pred vlastitim očima. To mu je ostavilo duboku traumu, ali i prtljagu koju mora nositi isključivo sam. Naime, on ima neizmjernu potrebu ubijati, no, kako ga je usvojio i odgojio policajac (Mars), svjestan posljedica – naučio ga je da svoj poriv usmjerava prema težim zločincima koje policija ne može uhvatiti.

Dexter ujedno radi kao forenzičar, analizira uzorke krvi u policiji, i uspješno vodi dvostruki život (Pluton) . Preko dana je pomalo zbunjeni štreber iz laboratorija, dok po noći doslovce čisti Miami od drugih ubojica. Osnovna crta njegovog karaktera je izrazita pedanterija, robovanje navikama i rutini (Djevica), što njegovom načinu života ide u prilog, budući da mu olakšava da sve konce vlastitog života drži pod kontrolom. Najradije ubija nožem (Mars).

Dexter bi, dakle, po mojoj analizi, mogao biti rođen sa Suncem u Djevici, na samom kraju 12.kuće (usamljenik, vrlo pedantne prirode), spomenuto Sunce je u kvadratu s Uranom na početku 4. Polja (nenadana smrt majke). Ovdje bi sigurno mogao biti prisutan stelijum u 12. Polju - svakako Mars u bliskoj konjukciji sa Suncem (muškarac-policajac koji mu je pomogao da se „nađe i zasja“), i koji ujedno kvadratira s Uranom (serijska ubojstva). Tu bi mogao biti i Pluton u prvom polju (osoba koja je u stanju živjeti dvije ili više uloge, koju svi misle da dobro poznaju - a zapravo je nitko ne poznaje sasvim).

Zadnje uređivanje TincH : 01.08.2012. at 21:42.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2012., 21:35   #3
Sheldon Cooper („Big Bang Theory“)



Također jedan od mojih omiljenih likova, geek Sheldon, uspješan je znanstvenik (jak Merkur), vlasnik dva doktorata i nepodnošljiva picajzla (Djevica). Usto, poprilično aseksualan, a pojavom i socijalnom zakinutošću većinu vremena djeluje kao da je s drugog planeta. (Uran)
Emotivno u klasičnom smislu nije sposoban reagirati i sva njegova aktivnost usmjerena je ka općem dobru i napretku čovječanstva. Toplu osobnu gestu pružit će samo ako procijeni da od nje ima koristi cijeli kolektiv (Vodenjak).

Dakle, Sheldon je Vodenjak, a očit je i Mjesec u Vodenjaku, kao i Uran u 11. Polju u Ovnu (osobenjaštvo, „čudak“ u društvu, no Uran je u domicilnoj kući, pa je prihvaćen od prijatelja, i nekim čudom poteže inicijativu i uvijek je po njegovom). Uran radi trigon s Merkurom (genijalnost), koji je pak u 7. Polju (bira pametnu partnericu, u što su se uvjerili svi koji prate seriju) u Strijelcu (mentalna ambicioznost, traži univerzalnu istinu). ASC je u blizancima, zaslužan za njegov aseksualan, androgin izgled. Također, tu je i Mars u Djevici (picajzla).
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 01:58   #4
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Sheldon Cooper („Big Bang Theory“)
ne želim se praviti pametan, jer stvarno nemam pojma o astrologiji, ali Big Bang Theory sam pogledao cijelu seriju od prve do zadnje epizode 8 ili 9 puta sad već. Obožavam seriju. U jednoj epizodi (to jest u nekoliko su to spominjali ali u ovoj je baš bilo to) Penny razgovara sa Sheldonom i Leonardom, nešto je rekla i Sheldon joj je odgovorio u svom stilu na što je ona rekla "typical taurus" indicirajući na to kako je Sheldonov odgovor bio potpuno predvidljiv jer je on bik u horoskopu i odgovorio je toliko u stilu bika.
Sad ne znam odakle tebi informacije o tom liku, ali ono malo što znam o astrologiji sam uzeo u obzir dok sam gledao seriju i zaključio sam da Sheldonovo ponašanje stvaro uvelike odgovara ponašanju bikova.

Iz sezone 1. epizoda 16. "The Peanut Reaction"
"Leonard: How did you know my birthday's Saturday?
Penny: I did your horoscope, remember? I was going to do everybody's until Sheldon went on one of his typical psychotic rants.
Sheldon Cooper: For the record, that psychotic rant was a concise summation of the research of Bertram Forer, who, in 1948, proved conclusively through meticulously designed experiments that astrology is nothing but pseudoscientific hokum.
Penny: Blah, blah, blah, a typical Taurus. "
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 09:38   #5
Marcus, tema je osmišljena kako bi se povezale osobine likova s generalnim astrološkim karakteristikama.
Znači, nije riječ o informacijama koje detaljno proizlaze iz scenarija, već gledamo astro profil lika očima gledatelja-astrologa Temeljem njegovog ponašanja i osobina koje pokazuje kroz seriju.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 10:14   #6
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Marcus, tema je osmišljena kako bi se povezale osobine likova s generalnim astrološkim karakteristikama.
Znači, nije riječ o informacijama koje detaljno proizlaze iz scenarija, već gledamo astro profil lika očima gledatelja-astrologa Temeljem njegovog ponašanja i osobina koje pokazuje kroz seriju.
aha, i mislio sam da nešto nisam dobro povezao. Ispričavam se.
Samo što se tiče Sheldona, on meni po svom ponašanju baš odgovara biku. Ponaša se gotovo identično kao dosta bikova koje poznam, ne bih nikad za njega pomislio da prvenstveno pokazuje karakteristike vodenjaka, ali to je moje mišljenje.
Iskreno nisam dovoljno kvalificiran da sudjelujem u ovoj temi pa ću ju odsad samo čitati bez komentiranja jer mi je jako zanimljiva tema.
Marcus Antonius is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:11.