Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2016., 13:01   #101
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
nisi svjesna svoje nesvjesti.
da se razumijemo. te ljude koji bježe( većina njih nisu izbjeglice nego azilanti) da sam predsjednik bilo koje evropske države ja ne bih nikad primio.
Nisam li?, o men mora da sam u nesvjesti kad mislim kao i ti.

Što se mene tiče, granicu bi prošli samo oni koji se "pokrštane".

Kako ti to zazvuči, ha?, u prošlosti Turci na ovim prostorima silom poturčili kršćane a sad kad je vrijeme za obrat kršćani šute,
znaš li zašto
zato što azilanti ustvari ulaze u zemlje ateističke, a ateiste nije briga sve dok neki od musl ne ispali

pa ipak, ne zaboravi, u ateist zemaljima postoje/nastoje jedni od naj naj kršćana
kojima se muslimani rado od srca pridruže
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:03   #102
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Nisam li?, o men mora da sam u nesvjesti kad mislim kao i ti.

Što se mene tiče, granicu bi prošli samo oni koji se "pokrštane".
što se mene tiče prošli bi granicu samo oni koji su izbjeglice

Quote:
Kako ti to zazvuči, ha?
zvuči mi homofobno!
Quote:
, u prošlosti Turci na ovim prostorima silom poturčili kršćane a sad kad je vrijeme za obrat kršćani šute,
znaš li zašto
znam. ti očito ne znaš
Quote:
zato što azilanti ustvari ulaze u zemlje ateističke, a ateiste nije briga sve dok neki od musl ne ispali

pa ipak, ne zaboravi, u ateist zemaljima postoje/nastoje jedni od naj naj kršćana
kojima se muslimani rado od srca pridruže
bolje je koristiti etničku odrednicu a ne vjersku. to su prije svega Sirijci, Kurdi, Afgani,...
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 15:58   #103
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
što se mene tiče prošli bi granicu samo oni koji su izbjeglice
Što se tiče tebe, što se tiče mene, ali ali gle niko nas ne pita ni za što.

Izbjeglice?, a čuj, neki preko grane izbjegnu s granatama poljepljenim oko pasa. Stvarno si ziher kad kome vjerovati?

Bilo bi lijepo i bilo bi zdravo kada bi se svaki čovjek držao Isusovih zapovijedi
jer
tada u tom slučaju znao bi da svima možeš vjerovati da ti nitko neće počiniti nikakvo pa čak ni najmanje zlo.

Možeš pričati što hoćeš, ali - islam ne poučava takav tip dobrote.

__________________________________________________ ___

Isus oslobađa, a svi drugi zarobljavaju. To je ta poanta.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2016., 12:32   #104
Quote:
Vojnik Gorčin kaže: Pogledaj post
Ašćare je jasno da se ovdje Isus obraća Jevrejima i nikome drugom.
Zbog čega bi se ovi redci odnosili na bilo koga ko nije židov i to samo onaj židov koji je povjerovao u Isusa???

Ako već moramo uzeti širi kontekst da nekako proširimo to na one koji vjeruju u Isusa
onda za nas muslimane to suštinski nimalo ne mijenja našu poziciju.
Mi muslimani vjerujemo
- u Boga
- da Isus nije činio ništa sam po sebi
- da ga je Bog poslao Židovima
- da je Isusova volja pod voljom Oca
- da je Isus Isa, sin Merjemin
Ali gledaj, sve monoteističke reli tvrde da su potomstvo abrahama (ibrahima) i da ga slijede. Nije Isus samo židovima govorio, iako je njima se obraćao rekao je da je došao s neba i da je prvo došao židovima ali da dolazi vrijeme kad će svi narodi sjediti za stolom sa Abrahamom u božijem kraljevstvu.

Mi muslimani vjerujemo... kažeš.
Lijepo je to, svaka čast. Samo nije potpuno moram reči, gledano kroz Bibliju.

Vjeruju mnogi u Boga, ali ne vjeruju Bogu. To je različito.
Ako vjeruju u Isusa trebaju ga slijediti, jer ga je Bog poslao s razlogom. Trebaju ga priznati kao Sina Božijeg, njegovu ulogu Kralja.
Isus se krstio u vodi što simbolizira molitvu Bogu, predanje, simbolično umiranje i oživljavanje.
Ako vjeruju trebaju uroniti u vodu kao obečanje Bogu...
"u vreme Nojevo, kad se građaše kovčeg, u kome malo, to jeste osam duša, ostade od vode.
Za spomen toga i nas sad spasava krštenje, ali ne pranje telesne nečistote, nego obećanje dobre savesti Bogu"
"u vrijeme Noino, dok se gradila korablja u kojoj nekolicina, to jest osam duša, bi spašena vodom"
Bog je na vodi ocrtao krug Zemlje.
Voda se spominje kao voda života.
Voda je očito važna. Jer je u početku i zemlja izronila iz vode. I mi se rađamo iz vode u kojoj budemo prvih 9 mjeseci. Čovjekovo tijelo je večinom od vode. Voda je blagoslov.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 15:34   #105
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Ali gledaj, sve monoteističke reli tvrde da su potomstvo abrahama (ibrahima) i da ga slijede. Nije Isus samo židovima govorio, iako je njima se obraćao rekao je da je došao s neba i da je prvo došao židovima ali da dolazi vrijeme kad će svi narodi sjediti za stolom sa Abrahamom u božijem kraljevstvu.
u ovom konkretnom slučaju obraćao se židovima.
a to što je moglo da piše a ne piše.. ne želim voditi razgovor o tome. bavimo se samo onim što piše!
Quote:
Mi muslimani vjerujemo... kažeš.
Lijepo je to, svaka čast. Samo nije potpuno moram reči, gledano kroz Bibliju.
upitna je ta tvoja tvrdnja jer teško da danas imaš bilo kojeg kršćanina koji primjenjuje u potpunosti Bibliju
Quote:
Vjeruju mnogi u Boga, ali ne vjeruju Bogu. To je različito.
što jest jest!
Quote:
Ako vjeruju u Isusa trebaju ga slijediti, jer ga je Bog poslao s razlogom.
nemam ovdje ništa dodati.
Quote:
Trebaju ga priznati kao Sina Božijeg, njegovu ulogu Kralja.
ne bih ti sad o ovome jer ovi stavci iz Biblije se obraćaju Jevrejima
Quote:
Isus se krstio u vodi što simbolizira molitvu Bogu, predanje, simbolično umiranje i oživljavanje.
Ako vjeruju trebaju uroniti u vodu kao obečanje Bogu...
"u vreme Nojevo, kad se građaše kovčeg, u kome malo, to jeste osam duša, ostade od vode.
Za spomen toga i nas sad spasava krštenje, ali ne pranje telesne nečistote, nego obećanje dobre savesti Bogu"
"u vrijeme Noino, dok se gradila korablja u kojoj nekolicina, to jest osam duša, bi spašena vodom"
Bog je na vodi ocrtao krug Zemlje.
Voda se spominje kao voda života.
Voda je očito važna. Jer je u početku i zemlja izronila iz vode. I mi se rađamo iz vode u kojoj budemo prvih 9 mjeseci. Čovjekovo tijelo je večinom od vode. Voda je blagoslov.
Meni je jako zanimljivo da se baptiziranje označeno kao krštenje iako je riječ o uranjanju odnosno umakanju u vodu.
Muslimani se baptiziraju pet puta dnevno. zbog čega bih se ja, umjesto pet puta svaki dan baptizirao samo jednom i to nekoliko dana nakon rođenja?

što se tiče Isusa, kojeg mi prepoznajemo kao poslanika Isa sina Merjeminog, mi u principu nemamo problem sa njim sve dok je njegova pozicija ispod Boga.
možda je ovo banalan primjer ali kada sijalica svijetli niko od nas ne misli da je ona ta koja proizvodi struju nego je sredstvo koje svijetli.
mi svi znamo da je struja ta koja u sijalici proizvodi svjetlost. ista ta snaga radiju daje zvuk TV-u sliku itd...

Stvaranje Isa nije ništa manje značajno od stvaranja Adema. mi smo svi sinovi Ademovi a Ademu je duša udahnuta isto onako kao što je hz. Merjemi udahnut Isa.
po ovom smo svi djeca Božija odnosno kćeri i sinovi božiji.
razlika između nas danas jest u tome da li su naše sijalice uključene ili su zavrnute u drugi izvor napajanja ili nisu zavrnute nikako... ima i onih koji su pregorili...
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 19:43   #106
U evandjelju vrlo lijepo pisac aludira da će se desiti zamjena identiteta,to započima pričom da će se roditi Emanuel pardon Isus.
Priča se završava s Isusom koji je poslat samo Židovima pardon poslat i drugima.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:12   #107
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Biblija, Evanđelje po Ivanu 8,36 Ako vas dakle Sin oslobodi, zbilja ćete biti slobodni.
Dragi muslimani,
pitanje za vas. Od čega trebamo biti slobodni, od čega nas to Isus kao Sin Očev može osloboditi?
Muslimane ne zanima sloboda, jer oni već jesu slobodni ljudi.

Bajke u kojima veličate čestitog Isusa do nivoa Božanstva za nas su zabluda; ne dotiču nas.

Isus je Božiji poslanik. On i njegova majka su hranu jeli.

Možeš li prihvatiti da postoje ljudi koji tako vjeruju - muslimani?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 00:24   #108
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

Možeš li prihvatiti da postoje ljudi koji tako vjeruju - muslimani?
Ne vidim baš da je autor teme više na forumu...

No pitanje dođe čudno u svakom slučaju. Tj., zar ne bi kršćani trebali odgovoriti na to?
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:29   #109
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post

No pitanje dođe čudno u svakom slučaju. Tj., zar ne bi kršćani trebali odgovoriti na to?
Čudno samo u slučaju ako ne skontaš da je pitanje u stvari poruka muslimanima. Pa vidiš naslov teme, pitanje bez upitnika. Muslimani time vječito zatečeni, vele mi smo slobodni i bez Sina Božjeg. A gdje, kako to? Šta je to po vama "sloboda"? Npr. sloboda je...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:05   #110
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Čudno samo u slučaju ako ne skontaš da je pitanje u stvari poruka muslimanima. Pa vidiš naslov teme, pitanje bez upitnika. Muslimani time vječito zatečeni, vele mi smo slobodni i bez Sina Božjeg. A gdje, kako to? Šta je to po vama "sloboda"? Npr. sloboda je...
Porez ne plaćaš posebno za pravosuđe, posebno za obrazovanje, posebno za sport, nego sve uplaćuješ u centralnu blagajnu i pare se slijevaju svima.

Ako zadovoljiš Vrhovnu Božansku Osobu onda sva bića u svemiru profitiraju
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:16   #111
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Porez ne plaćaš posebno za pravosuđe, posebno za obrazovanje, posebno za sport, nego sve uplaćuješ u centralnu blagajnu i pare se slijevaju svima.

Ako zadovoljiš Vrhovnu Božansku Osobu onda sva bića u svemiru profitiraju
A baš si pomislih sad će neko spomenut blagodajni porez

vrhovna božanska osoba već postoji... na Zemlji... zove se Svjetska Banka

Ali
to nije sloboda za koju vas se pitalo, time zato morat ćete izmisliti nešto drugo.

Npr. sloboda je...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 01:57   #112
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
vele mi smo slobodni i bez Sina Božjeg. A gdje, kako to? Šta je to po vama "sloboda"? Npr. sloboda je...
Jedina prava sloboda je da robuješ samo Stvoritelju, ne pridodajući mu ortaka, ili suvlasnika u vlasti, jer Njegova vlast obuhvata nebesa i zemlju, sve stvoreno. Sloboda je da budeš zahvalna samo Stvoritelju, i da si svoje lice okrenula ka Njemu, i da se ne klanjaš idolima, kumirima od kamena ili drveta, ili ljudima, lavovima, kravama, ribama... Sloboda je da vjeruješ da Stvoritelj nema familiju (kćerku, sina, majku, oca,, tetku, strica, djeda, babu, etc). Ako to možeš, onda bi možda mogla biti muslimanka. Ako ne možeš, ima i drugih filozofija i vjera. I za tvoju info, Stvoritelj nema kćerke i sinove. Tako misle zbunjeni i uplašeni.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 02:13   #113
zapamtite, ovo vam je sloboda :

" Ja sam Jehova Bog tvoj." 2.Mojsijeva 20:2


bez Sina (Jehošua) slobode ni spasenja nema

" Sve, koji se zovu mojim imenom i koje stvorih na slavu sebi, sazdah i načinih. Vi ste moji svjedoci, veli Jehova, i sluga moj kojeg izabrah."

Izaija 43 slobodo moja
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 02:17   #114
Isus je oslobodjenje Muslimani. Trazite vise no sto mozete ponesti. Oslobadja Jehoshua. Filip, vidjeli ste Oca, vidjeli ste mene. I za nas Krscane vrijedi.
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 18:35   #115
Ovo šti vi kažete, barmen i pž, za muslimane je zabluda. Vjerujemo u Abrahama, Mojsija, Isusa, Muhammeda ali smo samo ka Stvoriyelju okrenuti. To je jedina prava sloboda - Stvoritelj, bez kumira.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:12   #116
Islam sam sebe vara. Kaže mi vjerujemo u Mojsija a kad ono Mojsije je vjerovao u Jahvu Boga, u istog Boga u kojeg je prije vjerovao i Abraham.

Što ćete sad, ha, opet po stoti put tvrditi vi nekog drugog boga poznajete bolje?!, Da!, allaha.

I onda vele islam ima veze sa Starim zavjetom. Šur kak da ne.




Upamtite napokon više tko veze ima : Priče Salamunove 8:22-36 = Jehošua
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 00:49   #117
Bezvjernici su oni koji govore - Bog je isus, sin Marijin, a Isus je ovako govorio: "O sinovi Izraela, klanjajte se samo Bogu, mome i vašem Gospidaru"., kaže Kur'an časni.

Tu je razlika izmeđju nas i vas.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 00:54   #118
Razlika je između vas i nas.

Time vidiš, mi na prvom mjestu sebe stavimo na drugo mjesto samo da se vi ne bi uvrijedili.

Rekoh vam ja , kršćanstvo je zakon.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 08:57   #119
Bolji je monoteizam od višeboštva i idolatrije.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 01:19   #120
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Ovo šti vi kažete, barmen i pž, za muslimane je zabluda. Vjerujemo u Abrahama, Mojsija, Isusa, Muhammeda ali smo samo ka Stvoriyelju okrenuti. To je jedina prava sloboda - Stvoritelj, bez kumira.
Postoji JEDAN koji je iznad svega, iz kojega je sve nastalo na dolje, i oni - koji su u službi Jednoga, i tvore krug istine. Čovjek u 3d nivou nagađa suštinu koju ne razumije. Svi su morali učiti od dna da bi bili uzdignuti ka gore. Osobođen je onaj koji je izašao "iz sebe".

LP
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.