Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2010., 18:47   #1
Plin u Italiji

Ima li netko saznanja gdje je prva pumpa u Italiji na autocesti poslije Fernetiča prema Veneciji...

Idem za France 2. 1. i obično sam tankao na Sežani na Petrolu jer je do sada plin bio jeftiniji u Sloveniji nego li u Italiji... Sad je obratno - navodno 0,786 naspram 0,63...

A taman tu ostajem bez plina negdje - već sam cca 350 km na cesti do tu...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 21:19   #2
Koliko mi se čini tek negdje oko Venecije na autoputu imaš autoplin. Ima jedna mala blizu Trsta ali ona ima neko čudno radno vrijeme tako dfa nisam nikad uspio natenkati. A praznici su tako da sigurno ne radi. Bolje ti je natenkati u Sežani. Inače u Italiji cijene LPG na autoputu su dosta veće nego van autoputa i to dobrano! Tako da ova cijena od 60-tak centi za Italiju nijke mjerodavna. Osim toga svaka pumpa ima svoju cijenu! Privatne su skuplje od recimo Agipovih ili Shellovih!
Boki_boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2010., 11:07   #3
Plin u Italiji košta 0.73 centa. Ne znam otkud ti cijena od 0,63
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 08:35   #4
Ne znam gdje sam naletio, ali sam negdje naletio na neku stranicu sa cijenama LPG-a u Europi, a čak je naših 5,30 uvršteno i 5,20 bosanskih, te 0,786 slovenskih pa sam mislio da je i cijena iz Italije OK...

ali kako sada netko reče da su cijene na autocesti i van nje različite možda je i to...

u svakom slučaju hvala... jer prekopao sam karte i stvaro skoro do venecije ne mogu naći niti jednu crpku... tako da ću točiti na Sežani (iako još imam vjerojatno za 50-tak km)... i onda sam miran do okolice Milana... gdje točim još jednom i taman imam dovoljno do skijališta u Francuskoj i nazad do Briancon-a gdje ima pumpa s plinom...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 11:13   #5
ma nemogu vjerovati da nema plina do venecije.

kolko se ja sjećam, već druga ili treća pumpa na autocesti ima plin. i to kod samog trsta, desno na maloj uzbrdici.
nebi se kladil u to, ali i inače svaka druga pumpa kod njih ima plin.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 11:54   #6
Ima ih koliko hoćeš, pogledaj ovdje :

http://www.vendiauto.com/distributor...ia_giulia.html
Banderas-Sedmica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 12:24   #7
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ma nemogu vjerovati da nema plina do venecije.

kolko se ja sjećam, već druga ili treća pumpa na autocesti ima plin. i to kod samog trsta, desno na maloj uzbrdici.
nebi se kladil u to, ali i inače svaka druga pumpa kod njih ima plin.
Točno!
Od Trsta do Udina ima bar 4 pumpe gdje se može točiti plin
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 13:59   #8
Nema. Na autoputu do Venecije. Poslije do Milana ima skoro svaka osim 1-2. Prije Milana, 20-tak km, je najjeftinije. Kad idem U Švicu tu je zadnja sa te strane! Na povratku prije Trsta ima LPG pumpa ali prema Milanu nema! Jedino silaziti sa autoputa ali tu opciju nisam isprobavao!
Boki_boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 14:02   #9
Fala u svakom slučaju!

Ja ću natočit ipak na Sežani... jer ako se potvrdi Bokijev navod onda nije ni čudo da je na Petrolu uvijek gužva... i da svi toče plin... A pripazit ću malo do Venecije oko tih pumpi bude li gdje pisalo GPL... pa kad se vratim eto mene s vijestima... A i s viješću cijene plina u Italiji i Francuskoj...

Do tad... zdravi mi bili...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:23   #10
Kad krenes iz Trsta prema Monfalcone-u prva AGIP-ova pumpa ima GPL.
Music Matters is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 20:41   #11
možda sam i previdio... ali mislim da nisam. Iako svaka pumpa koja ima GPL ima i oznaku da ima GPL, a uz svu moju pažnju do nešto ispred venecije na niti jednoj pumpi nisam primjetio.

nazad od venecije do trsta imaju 3-4... a svaka 2-3 pumpa od venecije do torina ima plin... isti problem nastaje i od torina prema francuskoj na autocesti torino-oulx-frejus... također u niti jednom smjeru nema plina.... plina ima tek u francuskoj u brianconu, ali su totalno neposlovni, točnije ni nakon 15 minuta gatanja, nas dvojica koji koristimo plin nismo uspjeli shvatiti kako se koristi pištolj za utakanje, a trgovci nas nisu hebali ni 5% da bi došli spojiti.

na kraju smo oboje nastavili put dalje bez plina...
__________________
Udruga kampista Hrvatske
cvor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 16:59   #12
Quote:
cvor kaže: Pogledaj post
možda sam i previdio... ali mislim da nisam. Iako svaka pumpa koja ima GPL ima i oznaku da ima GPL, a uz svu moju pažnju do nešto ispred venecije na niti jednoj pumpi nisam primjetio.

nazad od venecije do trsta imaju 3-4... a svaka 2-3 pumpa od venecije do torina ima plin... isti problem nastaje i od torina prema francuskoj na autocesti torino-oulx-frejus... također u niti jednom smjeru nema plina.... plina ima tek u francuskoj u brianconu, ali su totalno neposlovni, točnije ni nakon 15 minuta gatanja, nas dvojica koji koristimo plin nismo uspjeli shvatiti kako se koristi pištolj za utakanje, a trgovci nas nisu hebali ni 5% da bi došli spojiti.

na kraju smo oboje nastavili put dalje bez plina...
Promaklo ti je - Gonars (prva iza Palmanove) i Fratta (odma iduća) imaju plin. isto tako čim pređeš Fernette slijedi mala ERG pumpa koja ima GPL.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 11:02   #13
da ne otvaram novu temu....

dakle idem prema francuskoj (zg-lj-venecia-milano-torino-tunel frejus-briancon-..) pa me zanima koliko često su pumpe sa plinom (ima li koji link s GPL popisom u ITA i FRA?), da li odgovara Lovato nastavak koji se koristi u Hrvatskoj te treba li na što drugo pripaziti?

hvala!
tik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 11:54   #14
Evo kolega - stranica od Autostrade per l'Italia

Ja sam ti odabrao da ćeš ući na AC kod Trsta i voziti do Genove (ako ideš u Francusku obično i je tako) i da tražiš benzinske sa GPL-om .... nije baš da ih manjka. Ako ideš preko Torina - biraj Torino u izborniku na lijevoj strani
http://www.autostrade.it/autostrade-...15&soloAuto=on

Što se tiče priključka mislim da je isti kao kod nas - ipak smo mi najviše instalacija preuzeli od njih.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 16:24   #15
stanice, cijene, priključci za cijelu europu, pa i šire....


http://www.mylpg.eu/stations/
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 10:12   #16
hvala obojici!
tik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:33.