Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2016., 21:46   #1
Koliko obroka dnevno?

Jedem dva puta dnevno; ručam između 16:00 i 16:30 sati te večeram između 20:00 i 20:30 sati. Između ta dva obroka i dok ne odem spavati, jedem slatko; od čokse do keksa. Prije podne i do ručka, ako naletim negdje u uredu na koju čoksu ili kekse, pojedem ih, ali tako je možda jednom, maksimalno dva puta tjedno. Jbg, obožavam slatko

Nisam gladan preko dana, znači ne gladujem do ručka. Također, ne prežderavam se za ručak jer sam cijeli dan postio. Jedem normalno.
Večera zna biti sendvič od pola kruha, ali znaju biti i žganci s kakaom i cimetom, kako mi se kaj jede

E sad, znam za ono: Jedite više manjih obroka dnevno, zdravije je, blabla... Zanima me mogu li si shebati zdravlje ako jedem samo dva obroka, kako sam gore napisao? Ispada da imeđu večere i ručka ne ubacim nikaj u kljun po 18 i više sati. Moram li doručkovati, jer znam i onu staru indijansku: Doručak je najvažniji obrok u danu.

Imam 34,5 godine, 179 cm, a masa varira između 73 i 75 kila, (uvijek se važem navečer). Probava je OK, svaki dan jedan odlazak na WC uz dobru knjigu

Eto, to je ukratko to. U zadnje vrijeme razmišljam da ubacim doručak u prehranu, ali koji će mi qrac ako mi zapravo ne treba, zar ne?




PS: Mod/Admin, ako sam fulao mjesto, sorry, prebaci gdje treba...
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2016., 23:17   #2
Dal si možeš sjebat zdravlje? A gle to ti nitko ne može reć onak po sigurno i mo'š i nemo'š, znam ja ljudi da su jeli ko ti a i svaki dan pušili po 2 kutije i pili 3 puta tjedno alkohol u dobrim količinama pa dozivili 90 godina prilično vitalni. Sve zavisi. Inače, ja mislim da doručak nije najbitniji obrok dana ali mislim da bi ga definitivno trebao ubaciti, posebice zato jer ti ručak jako kasno dolazi. Ja do tvog ručka imam već 3 obroka.
MaurS is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 08:04   #3
Quote:
MaurS kaže: Pogledaj post
Dal si možeš sjebat zdravlje? A gle to ti nitko ne može reć onak po sigurno i mo'š i nemo'š, znam ja ljudi da su jeli ko ti a i svaki dan pušili po 2 kutije i pili 3 puta tjedno alkohol u dobrim količinama pa dozivili 90 godina prilično vitalni. Sve zavisi. Inače, ja mislim da doručak nije najbitniji obrok dana ali mislim da bi ga definitivno trebao ubaciti, posebice zato jer ti ručak jako kasno dolazi. Ja do tvog ručka imam već 3 obroka.
Ne pijem, ne pušim, ne drogiram se... Znači, ja bih mogao doživjeti 100 i kusur bez problema

Eto, do mog ručka imaš već tri obroka odnosno do mog spavanja još ziher četiri i pol

OK, probat ću onda za doručak ubaciti neku voćku, tipa bananu, dvije-tri mandarine, pojma nemam... Valjda se i to broji pod doručak. Mislim, hebe me alergija na voće i povrće iliti općenito na zdravu hranu, ali valjda ću preživjeti
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 08:33   #4
Za doručak ti je potrebna vježba.
Doslovce vježba za steći naviku.
Počni sa malim zalogajima , npr. jedno kuhano jaje, šnitu-dvije-tri domaća kobase (sad im je sezona), zalogaj-dva kruha (ako jedeš kruh) i to je to.
Cijelu priču ćeš poboljšati, ako cca 20-ak min. prije doručka popiješ 2dcl vode (obične, mineralne).

To ti je jedna od najisplativijih investicija u zdravlje&budućnost.

Dakle, uvijek u isto vrijeme, svaki dan.
Manja količina, no ako ti odgovara, možeš se i nakrkati

Voće ti je više za međuobrok.
Ili za početak doručka, ako si možeš priuštiti doručak u trajanju od kojih sat vremena
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 11:30   #5
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Za doručak ti je potrebna vježba.
Doslovce vježba za steći naviku.
Počni sa malim zalogajima , npr. jedno kuhano jaje, šnitu-dvije-tri domaća kobase (sad im je sezona), zalogaj-dva kruha (ako jedeš kruh) i to je to.
Cijelu priču ćeš poboljšati, ako cca 20-ak min. prije doručka popiješ 2dcl vode (obične, mineralne).

To ti je jedna od najisplativijih investicija u zdravlje&budućnost.

Dakle, uvijek u isto vrijeme, svaki dan.
Manja količina, no ako ti odgovara, možeš se i nakrkati

Voće ti je više za međuobrok.
Ili za početak doručka, ako si možeš priuštiti doručak u trajanju od kojih sat vremena
Znači, bez obzira što nemam potrebu za njim (doručkom), preporučuješ da doručkujem? Kažeš, to je investicija u zdravlje i budućnost. Zašto? Mislim, ne razumijem taj dio pa ako možeš pojasniti... Tnx.

Znači, moram ustajati barem pola sata ranije (ne sat vremena, daj nemoj me zahebavati) da sve pripremim i da krenem na posao na vrijeme.
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 21:08   #6
Došlo sa Zdravlja.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 23:17   #7
Quote:
mrzm smglsnk kaže: Pogledaj post
Znači, bez obzira što nemam potrebu za njim (doručkom), preporučuješ da doručkujem? Kažeš, to je investicija u zdravlje i budućnost. Zašto? Mislim, ne razumijem taj dio pa ako možeš pojasniti... Tnx.

Znači, moram ustajati barem pola sata ranije (ne sat vremena, daj nemoj me zahebavati) da sve pripremim i da krenem na posao na vrijeme.
Ajd, za koji dan, čim uhvatim malo više vremena
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 07:39   #8
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Ajd, za koji dan, čim uhvatim malo više vremena
Može, u iščekivanju sam tvog odgovora
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 12:12   #9
I ja

Doruckujem povremeno, ali tek 2-3 sata nakon budjenja.
Ujutro rijetko kad ista osim mlake limunade i kave, cak i ako navecer slabo ili nista pojedem.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 22:17   #10
Vjerujem da Điđe T., kao i ja, još uvijek čeka
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 22:32   #11


24 dana i nisu bas "za koji dan"

__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 18:52   #12
Laički, doručkom unosiš energiju za nove radne pobjede, a ako se napucaš kompleksnih ugljikohidrata (npr. zobenih pahuljica na 101 način) nema problema sa skakanjem i padanjem šećera u krvi pa posljedičnog mučenja gušterače i još posljedičnijeg razvijanja možebitne rezistencije na inzulin, visokog kolesterola, dijabetesa tipa 2...
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:25   #13
Ima li netko mišljenje o ovome: LNK?
mrzm smglsnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 15:57   #14
Intermittent fasting - mislim da je dobra ideja smanjiti period u kojem se uzima hrana - npr. ne jesti doručak ili večeru.

Lessons Learned from 1 Year of Intermittent Fasting
https://jamesclear.com/intermittent-...essons-learned

Mark Mattson, a neuroscientist at the National Institute on Aging in Maryland, has not had breakfast in 35 years. Most days he practices a form of fasting — skipping lunch, taking a midafternoon run, and then eating all of his daily calories (about 2,000) in a six-hour window starting in the afternoon.
https://well.blogs.nytimes.com/2016/...ng-acceptance/
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:29.