Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Linux, UNIX i ostali unixoidi

Linux, UNIX i ostali unixoidi Open source OS-ovi i sve o njima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2014., 20:00   #321
sanjiko kaj nisi videl da mu time machine dela
normalno da si je zel dio harda za sebe

@Aleksandar, nije ironija, nije sprdaćina, ne zezam te al mislim da ti time machine dela i da si on zeme ono kaj misli da mu pripada
__________________
kada mi je loše, ja si smotan šita
pa citiran misli pricidnika tita
NNJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 20:08   #322
backup sistemskog diska na isti disk?
a da se nabavi jedan eksterni, na rate?
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 23:19   #323
Mavericks 10.9.2

Nisam nikad ukljuciva Time Machine jer neman eksterni ali ga sada iman uplanu kupit i onda napravit backup....

@NNJ Neman iskustva sa Time Machine pa ako mislis da je to problem, znas li kako da taj "sulidi" backup izbrisen....

A evo kako izgleda kad otvorim program, zato mislim da to mozda nije problem ali naravno ako vi mislite da je to mozda problem definitivno cu prihvatit savijet za rijesti problem
AleksandarBig is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 01:08   #324
Pomocu ovog linka sam nasao fajl od 133GB za koji neman blage veze sta je to, i sada me samo zanima mogu li taj fajl izbrisati priko programa ili moran na neki drugi nacin jer u linku ne pise. I uopce kakav je to fajl (com.apple.coresymbolicationd) i jeli sigurno izbrisati ga?

Zadnje uređivanje AleksandarBig : 06.03.2014. at 01:30.
AleksandarBig is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 12:10   #325
To je nekakav OS X system cache koji se može slobodno obrisati, ali i ponovno regenerirati kod prvog slijedećeg reboot-a.

Ili probaj disk repair unutar recovery-ja.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 15:40   #326
Trenutno sam ga samo izbrisa pomocu programa OmniDiskSweeper koji ga je i nasa a ako se bude vracao onda cu pogledat kako trajno to rijesit

Hvala na pomoci
AleksandarBig is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 18:40   #327
OS X Yosemite Beta postala dostupna krajnjim korisnicima (ne više samo developerima). Nisam oduševljen. Redizajnirani "flat" interface mi uopće ne paše. Wireless ne funkcionira kako treba.

Vratio se na OS X Mavericks.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2014., 00:21   #328
Quote:
sanjinko kaže: Pogledaj post
OS X Yosemite Beta postala dostupna krajnjim korisnicima (ne više samo developerima). Nisam oduševljen. Redizajnirani "flat" interface mi uopće ne paše.
Grozno zgledi. Ak tak i ostane, ja ostajem na Mavericks. Bljak. Zakaj idu drkat' po nečemu, po čemu nije potrebno drkat'? Idioti glupi!
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2014., 10:25   #329
Apple releases Yosemite public beta 2 and iTunes 12 - GSMArena Blog

Na OS X Yosemite Beta Guide piše:

Current Build: 14A329r
Released On: August 21, 2014


Nadam se da su riješili (ne)prepoznavanje wireless mreža.
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2015., 13:52   #330
Evo jedna zanimljivost u vezi ovog OS

http://garrett.damore.org/2015/05/ma...-is-toxic.html
__________________
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity
Saint06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 16:17   #331
V slucaju da se negdo zajebe kak sem se ja zajebal:

Time Machine Backup - skreiral sem "MacOS X Journaled, Case Sensitive" time machine backup na USB pogonu.

Velika greška. Gorko sem to požalil. Pri restauraciji dolazi do hrpetine grešaka, Time Machine backup se nemre restaurirati kak spada, a prčkanje unutar samog Time Machine backupa je barem kod mene dovelo do tega, da mi Time Machine više nije prepoznaval stariji backup.

Zvlekel sem se z dobrim starim UNIX BSD programom za pohranu na kazete, tar(1) i NFS-om, odnosno ekstrakcijom backupa iz Time Machine baze podataka na Time Machine USB pogonu. Dakle, ako budete kreirali Time Machine backup pogon, samo i jedino koristiti Mac OS case insensitive datotecni sustav, inace možete nakon friške instalacije sustava zaboraviti na restauraciju.

Po restauraciji iz tar arhive isto hrpetina grešaka, no vsa sreća za datoteke unutar korisničkog računa koje mi nisu bitne. Brisanje ili manipulacija bilo kakvih datoteka v "Documents" vsaki put otvara prozor koji traži root password. To se događa zbog tega kaj macOS na datoteke uz standardne UNIX dozvole nakelji još i liste za kontrolu pristupa (access control lists iliti "ACL's").

Nigdi pri kreiranju Time Machine USB pogona nije pisalo da datotečni sustav MORA biti case insensitive. Niti v jednom trenutku nije Time Machine tokom backupa prijavil ikakvu grešku; kad software ne dela kak spada, onda je to idiotarija, a kad ne veli kak se datotecni sustav MORA postaviti, onda je to definitivno idiotarija na kvadrat! V ovom je slučaju Apple idiotarija, a ja svoje uloženo vrijeme, oko četiri puna dana, nebum nikad dobil nazaj. A kad svoje dragocjeno slobodno vrijeme potrošim v nepovrat bez da to generira profit, onda popizdim do übera.

Kopal sem i kopal po mrezi i niš, uključujući tu i [COMMAND]-R mod, popravljanje z "Disk Doctorom" te `csrutil disable`, nije pomoglo. V slučaju da se ta ACL idiotarija dogodi nekome od vas, popravlja se na sljedeći način:
Kod:
sudo chmod -R -E ~
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?

Zadnje uređivanje Annatar : 26.02.2017. at 16:33.
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 19:43   #332
Kad smo kod BSD-a, dočepao sam se MacBook Aira, pa se malo igram.

Na prvu loptu osim vrlo kvalitetne izrade i oku ugodna dizajna, živa muka mi je koristit ga. Ipak sam predugo na win-u.


Jedino što mi je super što ima terminal. I to je to za sad
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:47   #333
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Kad smo kod BSD-a, dočepao sam se MacBook Aira, pa se malo igram.

Na prvu loptu osim vrlo kvalitetne izrade i oku ugodna dizajna, živa muka mi je koristit ga. Ipak sam predugo na win-u.


Jedino što mi je super što ima terminal. I to je to za sad
Koji dio točno je mukotrpan ?

Malo dok se navikneš, pohvataš shortcut-e i nećeš ga više dat iz ruke
DIABLO III is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 09:31   #334
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Kad smo kod BSD-a, dočepao sam se MacBook Aira, pa se malo igram.

Na prvu loptu osim vrlo kvalitetne izrade i oku ugodna dizajna, živa muka mi je koristit ga. Ipak sam predugo na win-u.
Solaris ti je pretežak jer ti je bila tlaka koristiti zsh ili tcsh; macOS ti je muka jer... nisem ni siguran točno zakaj. Linux ti je tlaka jer nije k'o Windows.

E jebiga onda... vrni se nazaj na Windowse i "uživaj".
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 10:41   #335
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
Solaris ti je pretežak jer ti je bila tlaka koristiti zsh ili tcsh; macOS ti je muka jer... nisem ni siguran točno zakaj. Linux ti je tlaka jer nije k'o Windows.

E jebiga onda... vrni se nazaj na Windowse i "uživaj".
Ima za sve mista ispod Sunca

Elem evo par stvari:
-ne mogu instalirat cisco vpn klijent jer jeto 10.12.6 OS X Sierra dakle stariji
-ne radi mi Internet stick huawei 3131
-odvratna tipkovnica di moram po 3 tipke stisnut da bi dobio @ ili neki drugi znak
-za svaku aplikaciju koju skinem sa neta moram ić u jebeni security da omogućim
-donio ga u firmu izjebao me proxy koji ima AD autentikaciju, ko majmunčina se osjećaš kad iskače auth prozorčić
-maksimiziranje prozora, nikako mi ovo ne paše, iritira

Baš je elegantan dizajn ...

Zadnje uređivanje grogo bolger : 26.10.2017. at 19:01.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:31   #336
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Ima za sve mista ispod Sunca

Elem evo par stvari:
-odvratna tipkovnica di moram po 3 tipke stisnut da bi dobio @ ili neki drugi znak
Dodaj si tipkovnice koje ti trebaju v "System Preferences", zatim pod "Shortcuts", v "Input Sources" podmeniju, stavi kvacice na "Select the previous input source" te "Select next source in input menu"; nakon tega klikni desno od njih i slozi si modifikatore. Ja sem si slozil ^> ([CONTROL] i >) za sljedeci raspored, te ^< ([CONTROL] i <) za prijasnji raspored.

Na kraju pod "Input Sources" dodaj zeljene rasporede tipkovnica.
Quote:
-za svaku aplikaciju koju skinem sa neta moram ić u jebeni security da omogućim
Je normalno! Neces valjda da ti je laptop kak svicarski sir, pun rupa?

Nije ti to onaj Windows srot!
Quote:
-donio ga u firmu izjebao me proxy koji ima AD autentikaciju, ko majmunčina se osjećaš kad iskače auth prozorčić
Jedna od najiritirajucih stvari ikada kod Windowsa je kulike programeri tega OS-a ne postuju korisnika: nekaj delam i od jednom mi oduzme fokus i v facu naleti z kojom se god aplikacijom seti te su jos k tome vsi jebeni prozori modalni, nemres pogledati v prozor ispod dok ne odjebes trenutni prozor... kdo god da je to smislil, ja bi ga tak rado tukel i tukel dok mu nebi tu glupost izbil iz lubanje za sva vremena. Mlatil bi tog ili te idiote dok nebi pali v nesvjest zbog tega.

Kak mrzim Windowse zbog te idiotarije, nula postovanja prema korisniku.
Quote:
-maksimiziranje prozora, nikako mi ovo ne paše, iritira
Stvar navike.

"Think different."
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:28   #337
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Baš je elegantan dizajn ...
Ništa puno bolje od gnomea ili kdea...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 18:59   #338
Quote:
sotonik123 kaže: Pogledaj post
Ništa puno bolje od gnomea ili kdea...
Hm, bolje je.

Elem nadogradio ga na High Sierra, radi munjevito iako je iz 2013.

-instalirao sam Cisco VPN klijent, moja krivica nisam gledao da je to bio neki web deploy paket
-evo me na 3g Huawei Internetu, skinijo drivere i potjerao app.

Bogami ovo dela.

Idem par dana van civlizacije, pa mi treba lagan laptopić, jerbo imam tešku službenu krampusinu, a ovo je perce

Zadnje uređivanje grogo bolger : 27.10.2017. at 19:57.
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.