Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2017., 11:27   #1161
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
ne znam se odraziti, valjda
mislim da je situacija kad netko od 80 kg smršavi 4 kg jednaka onoj kad netko od 55,8 kg smršavi 2,8 kg (5% u oba slučaja)
apropo masti, uspješniji će biti onaj tko se bolje poigrava makronutrijentima
(al to je samo moja matematika i logika, ništa empirijski i univerzalno )
slazem se

zasmetala me kila tjedno po jetri. to se odnosi na sve jetre ili jetru prosjecnog covjeka?

i, da, jos nesto - koliko na sebe vode veze mast (ako ista)?
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 11:38   #1162
Quote:
gmit kaže: Pogledaj post
slazem se

zasmetala me kila tjedno po jetri. to se odnosi na sve jetre ili jetru prosjecnog covjeka?

i, da, jos nesto - koliko na sebe vode veze mast (ako ista)?
kažu: zdrava jetra prosječnog čovjeka (mislim da još uvijek kao prosjek uzimaju ono što sam prije 20 god. učila iz biologije 70ak kg; ako se ne varam da je to i mjerna jedinica kad su u pitanju dnevne potrebe mikronutrijenata (deklaracije na bočicama vitamina i minerala)

znam samo da 1g ugljikohidrata veže 4g vode
rekla bih da unešene masnoće ne vežu vodu - barem na takav podatak nisam naišla
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 23:48   #1163
Trebam savjet, preko zime sam izgubio 10kg na keto dijeti pa prekinuo,
prije 3 tjedna sam nastavio dijetu i s 95kg se spustio na 91kg ujutro ili 93kg navečer i tu stoji zadnji tjedan i pol u tom ciklusu.

Pijem oko 4l vode dnevno,
na nogama sam 12h svih 6dana u tjednu
a na slobodan dan isto dosta prošetam,

jedem oko 1300/1400 kalorija dnevno,,,

70-79% masti/ 3-8%ugljikohidrati/ 17-28%protein
treniram core i full body vjezbe laganijim tempom svaka 3 dana(znam da bi trebalo više ali nemogu zbog leđa).

Jedem 40-60g maslaca dnevno, ima li on kakav utjecaj?
Gdje radim grešku?
Walter23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 00:24   #1164
ja sam znao imati tjedan-dva stagnacije bez da sam nesto drugacije radio nego inace...


s obzirom na tvoju tezinu i aktivnost, te kolicinu kalorija, moguce da si blizu starvation moda. ja na atkinsu rijetko idem ispod 2000kcal uz manje aktivnosti i to sasvim dobro funkcionira
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 09:49   #1165
Kako se rjesavate keto daha? Ili ga ublažite?
Žvakaće i velika količina vode pomažu otprilike 16 sekundi od stavljanja žvake u usta.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 02:23   #1166
Pozdrav ljudi. Da li nakon resekcije želuca sa vrlo malom količinom hrane mogu ući u ketozu? Da li se smije jesti svinjetina? Tipa lopatica ili carsko meso. Smijem li to ispeći na suncekretovom ili biljnom ulju ili baš mora biti maslinovo, laneno.
Još jedno pitanje, da li mogu ući i biti u ketozi ako jedem samo meso i ribu (tuna iz kknzerve)?
__________________
Truth is the truth hurts, don't you agree??
goth_madonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 07:47   #1167
Prvo i osnovno, jesti samo meso i tunu bez povrća je suludo. Ne znam kojim putem misliš dobivati mikronutrijente i vlakna. S obzirom da nisi informirana, ne razumijem kako je odluka pala na "keto". Imaš pristup svim informacijama svijeta putem Googlea, iskoristi to.

Na kraju, smatraš li ljude na forumu dovoljno stručnima da ćeš njihove savjete prihvatiti bez razmišljanja?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:43   #1168
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Prvo i osnovno, jesti samo meso i tunu bez povrća je suludo.
Gledala sam povrće i ugljikohidrate, sve ima ugljikohidrata. Čak i zelena salata.
Naravno da sam karikirala da bih jela samo svinjsku lopaticu i tunu. Jela bih i jaja, sir. Možda i salatu, jer sam pročitala da se može salata.
Mene je zanimalo da li je svinjska lopatica prihvatljiva.. Carsko meso? Piletina? Suncokretovo/ biljno ulje? Kava? Ness?
Da li količina igra ulogu? Jer je meni količina jednog batka cak i previse za obrok. Ako samo batak jedem.
Moje dnevne kalorije su sada 500 ili ispod.
Kako je gospodin iznad zamolio za savjet, molim i ja tko zna da mi odgovori.

LP
__________________
Truth is the truth hurts, don't you agree??
goth_madonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:59   #1169
Quote:
goth_madonna kaže: Pogledaj post
Gledala sam povrće i ugljikohidrate, sve ima ugljikohidrata. Čak i zelena salata.
Naravno da sam karikirala da bih jela samo svinjsku lopaticu i tunu. Jela bih i jaja, sir. Možda i salatu, jer sam pročitala da se može salata.
Mene je zanimalo da li je svinjska lopatica prihvatljiva.. Carsko meso? Piletina? Suncokretovo/ biljno ulje? Kava? Ness?
Da li količina igra ulogu? Jer je meni količina jednog batka cak i previse za obrok. Ako samo batak jedem.
Moje dnevne kalorije su sada 500 ili ispod.
Kako je gospodin iznad zamolio za savjet, molim i ja tko zna da mi odgovori.

LP
Ali su količine toliko minimalne za recimo sve vrste salata i večinu povrća koje raste iznad zemlje naspram žitarica,grahorica i gomoljastog povrća

Samo maslinovo ulje

Sječam se ovakvog ˝mučenja˝ u ordinaciji tkz Dr.Cara koji je svoje pacijenete držao na ovakvim logaraškim porcijama a glad im je suzbijao akupunkturom naravno svi su nešto smršavili jer su se izgladnjivali ali i vratili su sve kile x2
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 02:25   #1170
Imam par pitanja

Smanji li se želja za ''žderanjem'' u ketozi? Ili možeš jesti do mile volje stvari bez UH?

Koliko se mora vježbati, jel dovoljna lagana tjelovježba tipa šetnja, bicikliranje?

Svinjska mast? Ne tope li se čvarci i mast na mlijeku? Ili je to zanemarivo...

Obožavam masno meso tako da mi to ide u prilog, leteča prsa i slično mi se nikad nisu svidjela, jedino noge letača prolaze.
Jel kožica s mesa prihvatljiva u ketozi?

Može li se pojesti previše masti da to smeta ketozi?

Kako najlakše računati kalorije, neću sad stalno vagu imati kraj sebe da množim, važem, djelim, korjenujem, integriram, deriviram koliko ima UH, nego onak, od oka?

I ne kužim ono da kad je previše proteina (ili čega već ) tjelo to pretvara u glukozu pa izbacuje iz ketoze. Kako znati kada će se to dogoditi?

Viski, konjak, vino?

I ono najvažnije, imam nasljednu, urođenu manu, a to je da mi u tijelu fale neka dva enzima za razgradnju masnoća, pijem tablete koje luče masnoče kroz tanko crijevo. Svi znamo posljedice ne izlučenih masnoća: zakrčenje žila, tromboze, pa i aneurizme i sl. Može li mi keto djeta štetiti, pošto se bazira na masnoći. Možda se preveć brinem, do sad sam jeo dosta masnoće, samo bi izbacio UH. Možda bi mi se krvna slika popravila? Bez tableta su mi masnoče na 8-9, sad sam opet na tabletama, ali već dva tjedna nisam otišao po nalaze, pa ne znam.

Molio bih nekoga da mi odgovori na pitanja, jer što više čitam više sam zbunjen oko tih stvari.
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 07:37   #1171
Quote:
goth_madonna kaže: Pogledaj post
Gledala sam povrće i ugljikohidrate, sve ima ugljikohidrata. Čak i zelena salata.
Naravno da sam karikirala da bih jela samo svinjsku lopaticu i tunu. Jela bih i jaja, sir. Možda i salatu, jer sam pročitala da se može salata.
Mene je zanimalo da li je svinjska lopatica prihvatljiva.. Carsko meso? Piletina? Suncokretovo/ biljno ulje? Kava? Ness?
Da li količina igra ulogu? Jer je meni količina jednog batka cak i previse za obrok. Ako samo batak jedem.
Moje dnevne kalorije su sada 500 ili ispod.
Kako je gospodin iznad zamolio za savjet, molim i ja tko zna da mi odgovori.

LP
Ne želim sudjelovati u tvom ludilu. S ovom količinom kalorija dnevno jedino što će ti se dogoditi je - bolnica. Sretno!
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 07:51   #1172
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Smanji li se želja za ''žderanjem'' u ketozi? Ili možeš jesti do mile volje stvari bez UH?
Svi bi vi žderali, a da se ne debljate, je li? Ne ide to tako. KALORIJSKI SUFICIT = DEBLJANJE, neovisno što jedeš.

Quote:
Koliko se mora vježbati, jel dovoljna lagana tjelovježba tipa šetnja, bicikliranje?
Ovisi što želiš od svog tijela. Mišiće i posljedično povećanje bazalnog metabolizma? Utezi i trening snage. Lagano šetanje je taman dovoljno da ti malo popravi cirkulaciju, ali ništa drugo. Ne očekuj topljenje masti od šetuckanja. Bicikliranje je ok, ali ja sam protivnik cardia kao primarnog načina vježbanja, već ga gledam kao support treningu snage. Potreban je, ima svoje dobre strane, ali mišićavo tijelo samo od cardia? Not gonna happen.

Quote:
Svinjska mast? Ne tope li se čvarci i mast na mlijeku? Ili je to zanemarivo...
Mast je ok, ali ništa bolja ili gora od ulja. Računaj da 1 g masti ima 9 kcal, jedna žlica ulja/masti 120 kcal.

Quote:
Jel kožica s mesa prihvatljiva u ketozi?
Je.

Quote:
Može li se pojesti previše masti da to smeta ketozi?
Ne, ali možeš se debljati i u ketozi. Zaboravi na žderanje i mršavljenje.

Quote:
Kako najlakše računati kalorije, neću sad stalno vagu imati kraj sebe da množim, važem, djelim, korjenujem, integriram, deriviram koliko ima UH, nego onak, od oka?
Prvo koristi MyFitnessPal ili neku sličnu aplikaciju da osvijestiš koliko što ima kalorija. Kasnije već odokativnom metodom znaš koliko si čega unijeo u organizam.

Quote:
I ne kužim ono da kad je previše proteina (ili čega već ) tjelo to pretvara u glukozu pa izbacuje iz ketoze. Kako znati kada će se to dogoditi?
Ne kužiš, da. Imaš Google, probaj na jednoj osnovnoj razini proučiti procese koji se događaju u tvojem organizmu vezano uz razgradnju makronutrijenata.

Quote:
Viski, konjak, vino?
Zaboravi na alkohol u ketozi, na LCHF si možeš povremeno priušiti malo i pod malo ne mislim na bocu konjaka/vina/biločega.

Quote:
I ono najvažnije, imam nasljednu, urođenu manu, a to je da mi u tijelu fale neka dva enzima za razgradnju masnoća, pijem tablete koje luče masnoče kroz tanko crijevo. Svi znamo posljedice ne izlučenih masnoća: zakrčenje žila, tromboze, pa i aneurizme i sl. Može li mi keto djeta štetiti, pošto se bazira na masnoći. Možda se preveć brinem, do sad sam jeo dosta masnoće, samo bi izbacio UH. Možda bi mi se krvna slika popravila? Bez tableta su mi masnoče na 8-9, sad sam opet na tabletama, ali već dva tjedna nisam otišao po nalaze, pa ne znam.
Ono najvažnije, razgovaraj s liječnikom. Ti misliš da će netko ovdje preuzeti odgovornost i sugerirati ti da jedeš masti, a nemaš enzima za razgradnju istih i još, povrh svega, tebe interesira možeš li žderati masti i ne debljati se? Ne možeš. Ja se na tvom mjestu ne bih zajebavala nego bih uravnotežila prehranu. Nisam još naišla na nekog tko je na LCHF ili keto, a da ne probavlja masti kako treba.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 11:16   #1173
Quote:
Guater kaže: Pogledaj post
Smanji li se želja za ''žderanjem'' u ketozi? Ili možeš jesti do mile volje stvari bez UH?
Da.
Da.
What Happens If You Eat 5,800 Calories Daily on an LCHF Diet?
https://www.dietdoctor.com/what-happ...n-an-lchf-diet

"I ono najvažnije, imam nasljednu, urođenu manu, a to je da mi u tijelu fale neka dva enzima za razgradnju masnoća..."
Prvo i osnovno - istraži i saznaj koja je optimalna dijeta za to stanje. Ne radi promjene u prehrani dok ne znaš kako bi to moglo utjecati na tvoje zdravlje.
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:08   #1174
Ima ljudi koji jedu junk u velikim kolicinama, a nista se ne debljaju.


Nije nuzno da ce se svatko debljati sa istim brojem kalorija niti da sve iznad kalorija za odrzavanje znaci debljanje, stvar je u tome da neki ljudi lose vare hranu, a ima ih i sa slabom absorpcijom.
__________________
Ni!
ayin13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:14   #1175
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Da.
Da.
What Happens If You Eat 5,800 Calories Daily on an LCHF Diet?
https://www.dietdoctor.com/what-happ...n-an-lchf-diet
Please, ako već daješ ljudima savjete da jedu cca 6000 kcal dnevno, daj relevantne izvore. Ovo je nepromišljeno i neprimjereno za ljude koji imaju puno kg za izgubiti, a većina koja se prvi put susreće s keto - ima. Ovaj dečko možda ima problem vezan za apsorpciju nutrijenata. Ništa egzaktno nije rečeno niti opisano. Znanstvena metoda - nepostojeća.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:18   #1176
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Please, ako već daješ ljudima savjete da jedu cca 6000 kcal dnevno
Please čitati sa razumijevanjem prije pisanja bedastoća
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:23   #1177
Koji je tvoj problem točno? Želiš komunikaciju svesti na ad hominem? Stvarno?

Opiši mi dijelove koji koriste znanstvenu metodu, dobivene rezultate i interpretaciju dobivenih rezultata koja je znanstveno utemeljena. Misliš da bi ovo moglo biti publicirano u bilo kojem renomiranom znanstvenom časopisu? Uzorak: 1 osoba? Double blind eksperiment ne postoji?
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:29   #1178
Imaš Internet na raspolaganju pa sama nauči zašto sve kalorije nisu iste.
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:33   #1179
Kao što sam i mislila. Prvo, imputiraš mi nešto što nisam rekla, jer nigdje nisam tvrdila da su sve kalorije iste i da je 100 kcal iz jabuke jednako 100 kcal iz šećerne table. Drugo, upravo si dokazala da si nekompetentna, nesposobna normalno diskutirati, argumentirati i odgovoriti na pitanja.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 12:35   #1180
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.