Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2017., 19:28   #1
Injektori AC W01

Koristi li itko injektore iz naslova i kakvima su se pokazali? Nekako mi dosadio Valtek/Alex pa tražim jeftinu alternativu

Link
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 20:38   #2
Dosadili ili su nepouzdani (pitam za alex rail 001, posto je mapa nakon ugradnje i podesavanja u vrlo kratkom vremenu/kilometrazi odlutala ovisno o broju okretaja od -4% do +20%) ?!
__________________
Škoda Octavia Combi Tour 1.6 + LPG
amadeus0509 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 21:11   #3
Radije se prebaci na EVO 08 ili 08G, evo kod mene (EVO 08, 1000kn rail prije cca 4g, jer moj ECU ne prepoznaje G varijantu), rade odlično već 75t km, mapa nije dirana zadnjih 70t km i prosječni LT mi se još uvijek vrti oko 0, a ni ST ne divlja previše
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 09:16   #4
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Koristi li itko injektore iz naslova i kakvima su se pokazali? Nekako mi dosadio Valtek/Alex pa tražim jeftinu alternativu

Link
Pa koliko si ti tih injektora već promjenio? Koliko ti imaš km uopće? Bokte ja u 300 000 upravuo ugradio 3 komplet Landirenzo zelenih injektora, a njih kakti svi izbjegavaju jer su neisplativi. Ja ti na kraju došao do zaključka da su oni u biti čist fino izdržljivi injektori, pod uvjetom da se puno ne drka po njima (tipa bezveze stavlljanje na UZV na svakom servisu i sl pizdarije). Evo zadnji komplet preživio ravno 160 000 km prije nego su došli u fazu da se nedaju dobro podesiti.
Ako ništa, usrećio sam budučeg vlasnika jer je sad miran s injektorima možda i do kraja vjeka auta.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:41   #5
Quote:
amadeus0509 kaže: Pogledaj post
Dosadili ili su nepouzdani (pitam za alex rail 001, posto je mapa nakon ugradnje i podesavanja u vrlo kratkom vremenu/kilometrazi odlutala ovisno o broju okretaja od -4% do +20%) ?!
Ovo što si naveo je obratno od onoga što se meni događa, a i obratno je od logike. Što se više troše gumice na klipićima i što se više troše dosjedi, to je "veći hod" klipića pa je količina plina prema istoj mapi veća. Time bi trimovi trebali klizati u minus, kao što i kližu i to je karakteristika svih valtekoida (alex rail 001 je samo malo kvalitetniji valtek 30). Ako tebi kližu u plus, onda valjda imaš nataložene neke naslage pa ti klipić otvara "manji prolaz" za plin (što graniči sa SF).

Pouzdanost je dobra, auto super radi, miran je k'o beba (ler je na 650 bez klime), no imam već 35 tkm s njima pa gledam što da uzmem za slijedeći put jer ja injektore ne repariram. Sad su mi malo skupi jer sam ove kupio za 380 kn, a danas su 500+ kn. A na ebay-u ih nema.

Klizanje mape me ne dira jer ju prepodesim, imam konfiguraciju za nove injektore, za malo uhodane i za danas kak je. Mislim da je razlika dobrih 30% na trimovima. Zato Valtekoide treba podesiti na trimove +20% pa će vremenom pasti na nulu i još malo u minus

Ovo tvoje što klizi u plus, ima navodno auta koji imaju obratnu logiku trimova (+ je kad je smjesa bogata kod takvih "engleza", dok je kod normalnih to siromašna smjesa pa dodaje gorivo, dakle, ide u plus). Možda tvoja Škoda spada u takve, ne znam.

Quote:
pskaro kaže: Pogledaj post
Radije se prebaci na EVO 08 ili 08G, evo kod mene (EVO 08, 1000kn rail prije cca 4g, jer moj ECU ne prepoznaje G varijantu), rade odlično već 75t km, mapa nije dirana zadnjih 70t km i prosječni LT mi se još uvijek vrti oko 0, a ni ST ne divlja previše
Puno mi je to odjednom, ali nije za odbacit. No, oni EVO07 su me toliko razjebali mentalno da s gnušanjem odbacujem samu pomisao na tartarini

Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Pa koliko si ti tih injektora već promjenio? Koliko ti imaš km uopće? Bokte ja u 300 000 upravuo ugradio 3 komplet Landirenzo zelenih injektora, a njih kakti svi izbjegavaju jer su neisplativi. Ja ti na kraju došao do zaključka da su oni u biti čist fino izdržljivi injektori, pod uvjetom da se puno ne drka po njima (tipa bezveze stavlljanje na UZV na svakom servisu i sl pizdarije). Evo zadnji komplet preživio ravno 160 000 km prije nego su došli u fazu da se nedaju dobro podesiti.
Ako ništa, usrećio sam budučeg vlasnika jer je sad miran s injektorima možda i do kraja vjeka auta.
1. Original EVO 07 - Misfire u krakom roku na više cilindara (3-4 tkm)
2. Rail Apache IG1 - zamjenjeno pod garanciju (jer nije bilo smisla stavljati EVO07)
3. Valtek 30 - zamjenjeno jer je bilo dogovoreno da se EVO07 zamjeni valtekom, a ne Rail-om, jebiga
4. Alex Rail 001 - jer su bili jeftini (380kn) a bolji su od valteka. Iako je valtek bio OK i nije ga trebalo reparirati, prešli su možda 30-35 tkm.
5. Tražim jer su Alex na cca 35 tkm

Imam na plin cca 90 tkm. Jbg, unazad par godina se manje vozim.

U 90 tkm sam na injektore potrošio 380 kn, ne računajući ugradnju i servise u garanciji od 2 godine
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 10:57   #6
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Puno mi je to odjednom, ali nije za odbacit. No, oni EVO07 su me toliko razjebali mentalno da s gnušanjem odbacujem samu pomisao na tartarini
Slažem se za EVO 07, ja sam prve promijenio nakon 70t km i stavio ponovo EVO 07, ali kao tvornički reparirane, da bi na kraju ispalo da injektor na prvom cilindru nije radio kako treba (očito loše repariran u tvornici) i smjesa je bila siromašna, paljenje CE....., na kraju je završilo podešavanjem zazora ventila metodom brušenja onih kapica, ali sam ih već tada (na 90t km) zamijenio za EVO 08

Tako da sam i ja bio skeptičan po pitanju Tartarini injektora, s obzirom na lošu karmu sa EVO 07, ali me serviser uvjerio da su se EVO 08 ili 08G stvarno pokazali dobri, posebno u odnosu na 07 seriju. Ja sam za sada zadovoljan, auto ima već skoro 9g, od početka je na plinu, Flash Lube sam ugasio na 95t km jer nisam smatrao da ima neku pomoć, posebno s obzirom da je stavljen da kapa u samo jednu točku, a unatoč tome se pojavio VSR

Moj i30 sada ima cca 165t km, po BC-u mi troši 8.3l/100km, a u stvarnosti pređem oko 400km sa 38-39l plina, pa ispada da troši (ne računajući benzin) oko 9.6l/100km plina, miješane vožnje, što nije loše za 1.6/115KS motor

Zadnje uređivanje pskaro : 08.03.2017. at 11:25.
pskaro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.