Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 13:28   #301
edit: može biti da je otac tako pozicioniran jer od moje 4.-7. godine zbog posla nije živio s nama, nego u drugom gradu? I može li se ova simbolika
Mjesec180Jupiter tumačiti kao posao koji je na neki način povezan s domovinom, odnosno u planu je posao povezan s hrvatskim iseljeništvom u drugoj državi?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 15:21   #302
Kad je bio Jupiter na vl. moje 9. u 12. pojavila se prilika da odem ne u daleku zemlju, nego Švicarsku (to bi bila Djevica, gdje se i nalazi vl. 9.)
i da tamo radim nešto iz simbolike 12. kuće.

To bi bilo vrlo profitabilno. Vl. 9. je ujedno i vl. 2. i u konjunkciji s vl. 8.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 10:53   #303
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Fish, hvala puno! Možeš mi samo reći dokad je Saturn u 6.polju?
Saturn je još dugo u tvom 6. polju, sve tamo negdje do 2020.
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
edit: može biti da je otac tako pozicioniran jer od moje 4.-7. godine zbog posla nije živio s nama, nego u drugom gradu? I može li se ova simbolika Mjesec180Jupiter tumačiti kao posao koji je na neki način povezan s domovinom, odnosno u planu je posao povezan s hrvatskim iseljeništvom u drugoj državi?
Da, definitivno.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 11:40   #304
jupiter mi je vladar 9.polja i nalazi se u djevici u 6.
budući da imam otpor na ideje o radu u inozemstvu, ne volim rad sa strancima (iako sam završila vanjsku trgovinu ) a primorana sam manjim dijelom, ne volim strane jezike,...
iako jupiteru u djevici nije najbolje mjesto ima dobre aspekte; sa suncem u 1. i neptunom u 9., sa marsom je u konjunkciji,...
da li averzije i predrasude dolaze od merkura kao vladara jupitera sakrivenog u 12.polju;
ne vidim neku astrološku utemeljenost za takav grč i otpor??? vi???
nekad davno mi je osoba koja se bavi jyotishem rekla da joj se čini da bi karta dobro radila u npr. Americi
što vi mislite jel inozemstvo dobro/bolje za ovu kartu?
http://i64.tinypic.com/9uq2au.gif
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 16:33   #305
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
jupiter mi je vladar 9.polja i nalazi se u djevici u 6.
budući da imam otpor na ideje o radu u inozemstvu, ne volim rad sa strancima (iako sam završila vanjsku trgovinu ) a primorana sam manjim dijelom, ne volim strane jezike,...
iako jupiteru u djevici nije najbolje mjesto ima dobre aspekte; sa suncem u 1. i neptunom u 9., sa marsom je u konjunkciji,...
da li averzije i predrasude dolaze od merkura kao vladara jupitera sakrivenog u 12.polju;
ne vidim neku astrološku utemeljenost za takav grč i otpor??? vi???
nekad davno mi je osoba koja se bavi jyotishem rekla da joj se čini da bi karta dobro radila u npr. Americi
što vi mislite jel inozemstvo dobro/bolje za ovu kartu?
http://i64.tinypic.com/9uq2au.gif
Nisam bas skuzila da li je averzija vise usmjerena na komunikaciju na stranom jeziku ili opcenito ne volis uciti strane jezike, slabo ti to ide itd. Jel mozda imas otpor zbog nesigurnosti, pa se ne zelis blamirati itd.
Mislim da je bitan Merkur u 12. Vladar je 3. (i dispozitor Jupitera) i radi kvadrat na Mjesec (emotivno ti ne pase takva komunikacija). A i Venera iz 3. radi opoziciju na Neptun iz 9. (stranci), plus obje planete rade kvadrat na Saturn u 6. kuci.
A vjerujem da tvoj Merkur u Ovnu nema bas strpljenja smisljati kako nesto reci na stranom jeziku.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 16:55   #306
:
istina da nemam živaca smišljati nešto na stranom jeziku dok mi navire more naših riječi ne znajući koju krasotu odabrati...
nesigurnost ogromna prisutna; valjda od nedovoljno znanja, perfekcionizma, strogosti prema sebi,...
vidiš, dok neke žene maštaju o tamo nekom strancu kao rješenju svih životnih problema,...meni (venera opozicija neptun u 9.) je horor kad me se dopoveže neki stranac; i da ne bih ispala rasist/nacionalist argumentiram da ne mogu emocije izraziti na stranom jeziku (merkur kvadrat mjesec); ne samo slatkorječivost šuger-hani nego kako ispičkarati nekog sočno kad mi dođe
da li ovaj merkur usidrava doma zbog aspekta sa mjesecom u 4. ; 'oću pitat' jel bi to bilo i da je bilo koji drugi aspekt u pitanju, ne kvadrat što je slučaj?
a strane jezike sam učila matematički, po formuli slaganja riječi u rečenici i tako prolazila ispite; i sad na školskim/pismenim provjerama razine znanja kotiram dobro ali u razgovoru blokada
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 17:58   #307
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
:
nego kako ispičkarati nekog sočno kad mi dođe
Don't worry, nadje se toga i u stranim jezicima (mozda ne toliki raspon kao kod nas ).

Nego, imam i ja te naznake. I ja uvijek brinem kako cu zvucati. Ali to mi je do perfekcionizma i nesigurnosti. Ali to se moze rijesiti vjezbom. Inace volim strane jezike.
Ja mislim da kod tebe Venera u Blizancu u 3. voli sirok spektar tema i skladnu komunikaciju, lijepo izrazavanje itd., dakle stremi svemu lijepom i skladnom, ali ima kvadrat sa Saturnom, pa postoji auto-cenzura, kritika i visoki standardi.
Inace ti imas dosta vatre: AC, Merkur, Mars, pa postoji ta potreba za brzim djelovanjem, sto kod govorenja stranih jezika (osim ako ih govoris tecno) nije moguce.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 20:01   #308
Quote:
leonidas27 kaže: Pogledaj post
ali u razgovoru blokada
Pa to je kod većine ljudi tako. Ako ne govoriš, nema šanse da stekneš takvu sigurnost.
Moj problem je drugačiji, ali sličan. Blokada nastaje ako se moram paralelno služiti s više jezika. U prebacivanju iz jednog u drugi jedno 10 sekundi mi totalno mozak stane.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 20:04   #309
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Saturn je još dugo u tvom 6. polju, sve tamo negdje do 2020.

jeb... koje sranje! Ja sam nekako pomislila da je do kraja ove godine
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 23:34   #310
Pozdrav!
Prije točno godinu dana sam se preselila u inozemstvo, međutim zanima me da li ću se preseliti na jedan drugi kontinent? Ima li toga u mojoj natalnoj? Računala sam da bi bilo iduće godine..
https://postimg.org/image/qk1vbae7l/
Hvala!
traktorka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 01:18   #311
Pozdrav, uskoro putujem avionom, nije da me bas plasi, ali me svejedno zanima dal bi ovo mogli biti negativni aspekti za putovanje.. Tranziti za 11.prosinca stoje ovako i prave mi aspekte:
Tranzitni retro Merkur pravi mi konjukciju sa natalnim Uranom u 4. kući
Tranzitni Mars pravi egzaktan kvadrat na natalni Mars i opoziciju na Jupiter to sve na vrhu 3/9 kuće (jupiter je u 8.kući skoro na vrhu 9. kuće)
Tranzitni retro Uran je dva stupnja od konjukcije sa natalnim Jupiterom na kraju 8. kuće..
Moze li savjet? Ne zelim panicariti, ali kako sve stoji ne cini mi se bas ugodnim..


Evo natalne

karta

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 01.12.2017. at 00:21. Reason: spajanje postova
mes de nacar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 15:43   #312
Imam pitanje u vezi 9.polja, u Strijelcu su mi mars konjukcija uran , i Saturn mi tranzitira po Marsu, vladar Jupiter je na 3 Jarca u 10.polju u konjukciji s Neptunom (strijelac)
Znam da treba cijeli natal pogledati ali cisto me zanima na temelju ovih aspekata mogu li uspjeti vani? Ili u istoj drzavi ali recimo druga zupanija?hvala
emocija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 01:58   #313
Quote:
mes de nacar kaže: Pogledaj post
Pozdrav, uskoro putujem avionom, nije da me bas plasi, ali me svejedno zanima dal bi ovo mogli biti negativni aspekti za putovanje.. Tranziti za 11.prosinca stoje ovako i prave mi aspekte:
Tranzitni retro Merkur pravi mi konjukciju sa natalnim Uranom u 4. kući
Tranzitni Mars pravi egzaktan kvadrat na natalni Mars i opoziciju na Jupiter to sve na vrhu 3/9 kuće (jupiter je u 8.kući skoro na vrhu 9. kuće)
Tranzitni retro Uran je dva stupnja od konjukcije sa natalnim Jupiterom na kraju 8. kuće..
Moze li savjet? Ne zelim panicariti, ali kako sve stoji ne cini mi se bas ugodnim..


Evo natalne

karta
Prije svega u natalnoj karti postoji skladna veza Jupitera (putovanja u strane zemlje) i Urana (avionski promet). Ovaj Merkurov retro tranzit preko natalnog Urana u 4. polju prije bi označio nešto tipa vraćanja kući jer se nešto zaboravilo u užurbanosti, pripazi da ne zaboraviš dokumente ili neke važne papire tipa avionske karte ili da ti nešto ne ostane u autu ili taxiju. Također tranzitni kvadrat Marsa na vladara 9. polja (putovanja u strane zemlje) i opozicija na Jupiter (duža putovanja) označava tu neku "tvrdoglavost" u kojoj osoba želi po svaku cijenu isfurati ono što je naumila vani, neopreznost, te napore koji zapravo nisu srazmjerni ciljevima (kakvog je karaktera tvoj put?). A to što je Uran (avion) na Jupiteru (putovanja) u samom vrhu 9. polja (strane zemlje) zapravo opisuje tvoje putovanje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 18:09   #314
Zdravo ljudi,

Imam li predispozicija u natalu za zivot i rad u inostranstvo?

Vladar cetvrto i edni i drugi u deveto polje...

Hvala

http://tinypic.com/view.php?pic=9gk3du&s=6#.WiQnplWnHIU
4444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 14:13   #315
Quote:
4444 kaže: Pogledaj post
Zdravo ljudi,

Imam li predispozicija u natalu za zivot i rad u inostranstvo?

Vladar cetvrto i edni i drugi u deveto polje...

Hvala

http://tinypic.com/view.php?pic=9gk3du&s=6#.WiQnplWnHIU
Tvoja karta je dosta slojevita po ovom pitanju, možeš li molim te napisati u koju zemlju bi išla i što bi tamo radila? Odnosno imaš li neku diplomu s kojom bi tamo išla (ako da onda iz kojeg područja) ili grlom u jagode?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 19:16   #316
pozdrav,

postavila bih pitanje u vezi odlaska u inozemstvo. naime, u hrv već 6 godinu radim privremene/honorarne poslove, posla ima (inače predajem strane jezike), ali ne baš stabilnoga, pa zbog toga, ali i novih iskustava, razmišljam da na ljeto odem u Irsku ili Njemačku (Berlin bi bio ziheraški zbog rodbine i više me privlači)

pa me zanima koliko bi inozemstvo bila korisna/bolja opcija za mene, i ako da, koja od ove dvije zemlje - u početku bi radila u hostelima/volontiranje/poduka jezika, a onda bih vidjela dalje kad se ufuram.

ili da i dalje potražujem posao i borim se u hrv, moje pitanje je hoće li mi vani biti bolje nego tu što se tiče posla/iskustava/kvalitete života


hvala puno, evo karte
jane123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 17:45   #317
Quote:
jane123 kaže: Pogledaj post
pozdrav,

postavila bih pitanje u vezi odlaska u inozemstvo. naime, u hrv već 6 godinu radim privremene/honorarne poslove, posla ima (inače predajem strane jezike), ali ne baš stabilnoga, pa zbog toga, ali i novih iskustava, razmišljam da na ljeto odem u Irsku ili Njemačku (Berlin bi bio ziheraški zbog rodbine i više me privlači)

pa me zanima koliko bi inozemstvo bila korisna/bolja opcija za mene, i ako da, koja od ove dvije zemlje - u početku bi radila u hostelima/volontiranje/poduka jezika, a onda bih vidjela dalje kad se ufuram.

ili da i dalje potražujem posao i borim se u hrv, moje pitanje je hoće li mi vani biti bolje nego tu što se tiče posla/iskustava/kvalitete života


hvala puno, evo karte
Mišljenja sam da je obzirom na ovu kartu odlazak u inozemstvo glede profesionalnog života dobar izbor.

Karakterna kombinacija je jarac/riba/lav, pa je vladar 9. polja (inozemstvo) Jupiter koji se nalazi u tom polju, a istovremeno konjugira i Sunce i vladara ASC-a u konjunkciji s MC-om. A od navedenih država preporučila bih Njemačku tj. Berlin jer je on u vladavini lava (po Imširagićevim vladarstvima) a to je ovdje znak Mjeseca koji se nalazi u 6. polju (posao i poslovna sredina)...na taj način i pitanje inozemstva "zadovoljava" sva tri karakterna faktora Sunce, ASC i Mjesec.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2019., 11:42   #318
Pozdrav,

planiram krajem 12 mjeseca ici na putovanje u Brazil i vjerojatno jos koju zemlju Juzne Amerike. Ostala bih 3 mjeseca, a s obzirom da je to ipak malo opasnji dio svijeta zanima me je li to razdoblje pogodno i cekaju li me kakve prepreke? Trebam li na nesto posebno obratiti paznju? Hvala!

https://imgur.com/a/A5YWvzg
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2019., 14:53   #319
Hej bok!
Zanima me postoji li mogućnost zapošljavanja i odlaska u inostranstvo? (trenutno radim na ugovor do veljače 2020.)
Evo natalna karta:
http://tinypic.com/r/2uz5ie1/9
indie_nymph is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2019., 09:06   #320
Quote:
Ethan Tremblay kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

planiram krajem 12 mjeseca ici na putovanje u Brazil i vjerojatno jos koju zemlju Juzne Amerike. Ostala bih 3 mjeseca, a s obzirom da je to ipak malo opasnji dio svijeta zanima me je li to razdoblje pogodno i cekaju li me kakve prepreke? Trebam li na nesto posebno obratiti paznju? Hvala!

https://imgur.com/a/A5YWvzg
mislim da je zacrtano putovanje dio zavrsetka jednog ciklusa.Ovo je napeto razdoblje,tr Saturn ti radi kinjukciju na natalnog vladara 9.polja Urana,žele se promjene,ali sve je poprilicno napeto u zdravlju i odnosima s drugima jer je natalni vladar Uran u 7.polju.Tt Uran kvadrira ti Saturn,zelis se osloboditi starih obrazaca ,uvesti neke nove vrijednosti,a putovanje je jedno od alata kako ces to postići.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.