Natrag   Forum.hr > Društvo > Teens

Teens Napast in training

Pogledaj rezultate ankete: Volite li svoje 'mane'?
Da,ne obazirem se sto ljudi misle. 2 6.25%
Kako koji dan. 19 59.38%
Ne razmisljam o tomem 6 18.75%
Mrzim svoje mane. 5 15.63%
Glasovatelji: 32. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2017., 12:43   #1
VANJSKI IZGLED-nesigurnosti

pozdrav teensi...
nova sam na forumu i nemam pojma o nicemu kako se sta koristi niti objavljuje. ako sam nesto krivo napravila ispravite me.
ja imam problem. drugacija sam od ostalih u svom razredu,svi zele bit popularni,svima je bitan samo vanjski izgled tj ljepota.
ja sebe ne smatram lijepom osobom (sto se vanjskog izgleda tice) ali u dusi sam jako lijepa i drugacija od "njih".
moj najveci problem je nos. ljudi mi se rugaju (da se razumijemo-ima ljudi koji govore kako im se stvarno svida moj nos i da mi stoji). kad sjedim u klupi tocno mogu osjetiti kako su 20 pari ociju uperene u mene upravo zbog nosa. ZASTO?
NOS KAO NOS. U CEMU JE PROBLEM LJUDI!! gledaju u mene ka da su duha vidili! mrzim takve ljude. moj nos i moj izgled opcenito je nesto sto ja ne mogu kontrolirati...prije sam imala stav tipa : boli me briga,ne obaziri se na njih,ostani svoja. ali ne mogu to svaki dan trpjet! jucer je moja sestra imala krizmu i tamo je bilo jako puno lijepih cura,predivnih! i onda pogledam svoj nos koji totalno odskace od ostatka moga tijela. inace za sebe mislim da sam jako lijepa (ako ne racunamo nos). samopouzdanje mi je pocelo padat. ne znam sto da napravim. tesko komuniciram s ljudima jer osjecam kao da samo u moj nos gledaju i potajno me osuduju. helpajte.
nefarious is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 23:54   #2
nemoj se zabrinjavati oko toga. svatko ima neku svoju manu, a posto je to nesto fizicko sto se ne moze mijenjati, nemoj se uopce brinuti oko toga. tj. moze se mijenjati, ali onda ispada da ti ides na operaciju se mijenjati zbog drugih, sto je vrlo lose. trebas prihvatiti svoje mane i prestati razmisljati o njima.

sto se tice osjecaja da te svi gledaju i osuđuju, to nije bas istina. vjerojatno svi koji te pogledaju vide tvoj nos, jer ga ne mozes sakriti, ali nije vjerojatno da ce ti se sad svi smijati i tracati te cijeli dan. a i da ti se netko nasmije, pa sto onda? takva si kakva si i to ne mozes promijeniti pa zasto se uopce zabrinjavati oko toga?

a za rijesiti taj osjecaj, najbitnije je imati neki dobar stav u vezi toga.
ja sam nekad imao takav osjecaj kad sam stavio suncane naocale. imao sam osjecaj da izgledam smijesno i glupo i da kad hodam da me svi gledaju i osuđuju.
kako sam to rijesio? svaki put kad sam stavio suncane naocale i krenuo recimo u neku ulicu s puno kafica i opcenito puno ljudi, rekao sam sam sebi "boli me kurac sto oni misle" i samo krenuo. nakon toga uopce nisam razmisljao vise o tome. kako sam hodao, malo sam gledao oko sebe i vidio da ustvari nitko ne gleda mene, a jos manje da mi se smije.
sada kad stavim suncane naocale, uopce vise ni ne razmisljam da izgledam smjesno.

eto, nadam se da sam ti pomogao.
Scorpione is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:36   #3
Quote:
nefarious kaže: Pogledaj post
pozdrav teensi...

ja sebe ne smatram lijepom osobom (sto se vanjskog izgleda tice)
.........
inace za sebe mislim da sam jako lijepa (ako ne racunamo nos)
ok?
ugl, imam identican problem, isto me jebe nos. samo sta mene jedan dan boli k za to dok drugi dan razmisljam o operaciji. predlazem da razmislis zasto te muci izgled nosa (je li to zbog ostalih ili zbog tebe same) i pokusas ga prihvatiti takvog kakav je. ako mislis da ce te to kopkati svaki put kad se pogledas u ogledalo, i vrijedno je tvojih 11000-17000kn onda odi pod noz.
goky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.