Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2017., 22:25   #701
koji vrag je sa stravom? cijelu ovu godinu ne želi zapamtiti išta od mojih vožnji? ako imam upaljenu auto-pause funkciju nakon par sekundi prekine i nikad ne nastavi, a ako je pak isključim ide mi samo vrijeme i nakon par kilometara stane. ne broji kilometre niti prepozna rutu. to mi se već 3 puta za redom dogodilo. ima li netko sličnih problema?
Tozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 10:02   #702
Koji mob imaš? Znam da Huawei ima dugo taj problem, ali meni se isto događalo i na Samsungu. Probaj snimati na drugim aplikacijama pa ako uspije snimiti onda prebaciš na Stravu. Dosta ljudi ima taj problem, nebi se čudio da Strava ima neku suradnju sa proizvođačima GPS uređaja za bicikle pa namjerno zajebava za snimanje mobitelom tak da ljudi kupe te uređaje. Ali ako često voziš i bilježiš podatke najbolje ti uzeti neki GPS uređaj i miran si.
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 11:25   #703
Pogledaj si da ti nije ukljuceno automatsko gasenje background procesa na mobitelu. Ako je, onda to onemoguci za stravu i google maps, meni je to rijesilo problem.
__________________
Kad preživiš Jarun, onda si spreman na sve!
+++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++
Mali Maleni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 15:25   #704
Ima li netko neki od Sigma Rox GPS uređaja?
Imam ROX 7, kad učitam u njihov data center sve izgleda OK, ali kad napravim export u npr Stravu ili tcx file, ne exportaju se pauze. Pa ispadne da sam cijelu voznju odradio bez stajanja. Tcx file ima timestamp za svaku točku loga (kao i gpx s kojim sam usporedio, export iz sportstrackera s moba), pa na sportstracker.gpx bude npr:
<time>2017-04-14T08:51:29Z</time>, iduca tocka <time>2017-04-14T09:51:17Z</time>
gdje se vidi pauza od skoro sat vremena. I to je OK.

Sigma.tcx bude:

<Time>2017-04-14T08:51:10Z</Time>, iduća točka <Time>2017-04-14T08:51:15Z</Time> (iako je bila u neko doba poslije).

Sigma format izgleda ima ukljucene pauze (slf, vidim da ima trainingTime unos i trainingTimeAbsolute, ali nisu u time formatu nego integeri koji tko zna sto znace), ali sigma format sluzi samo za import/export za njihov software

Pretpostavljam da je problem u nacinu na koji data centar radi export, da uzme pocetno vrijeme loga i za svaku tocku dodaje 5 sekundi (ili koji je vec ciklus loga)
Inace data center dobro pokazuje pauze, nije ni ovo s exportom neka tragedija (flyby nije tocan itd), ali ide mi na zivce, pogotovo sto su mi predlagali da uzmem garmina al ne, ja bi sigmu jer ima barometarski altimetar (za koji me u principu niti nije briga, samo mi je teze vozit kad vidim kak je strmo)
Ima tko slican problem i kako ga izbjeci?
__________________
--
Siempre hay que separar las drogas
Mighty Harby is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:46   #705
Quote:
sun888 kaže: Pogledaj post
Koji mob imaš? Znam da Huawei ima dugo taj problem, ali meni se isto događalo i na Samsungu. Probaj snimati na drugim aplikacijama pa ako uspije snimiti onda prebaciš na Stravu. Dosta ljudi ima taj problem, nebi se čudio da Strava ima neku suradnju sa proizvođačima GPS uređaja za bicikle pa namjerno zajebava za snimanje mobitelom tak da ljudi kupe te uređaje. Ali ako često voziš i bilježiš podatke najbolje ti uzeti neki GPS uređaj i miran si.
imam s6 edge... dok sam imao s4 normalno je radilo
Tozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:32   #706
Probaj ovo što ti je MM napisao ,ako imaš neku aplikaciju na mobu da ti sejva bateriju ili nešto slično kad ti je ekran isključen moraš ručno enableat/omogućit da ti radi u pozadini + google maps isto jer ti Strava njih koristi.
Dosta mobova ti u zadnje vrijeme ima takav setup,nevezano za marku i cijenu moba.
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 21:35   #707
maknuti ću štednju baterije sljedeći put. to je jedino aktivno.
Tozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 11:33   #708
Quote:
Mighty Harby kaže: Pogledaj post
Ima li netko neki od Sigma Rox GPS uređaja?
Imam ROX 7, blablabla
Ima tko slican problem i kako ga izbjeci?
ili nitko nema ili ne zna ili ne zeli priznati.

uglavnom, sigma odgovorila da ce biti popravljeno u iducem data centru (za oko 4 tjedna), u sto ne vjerujem jer je isti problem prisutan na rox-u 10.0 jos od 2014. problem je glup a jednostavan, da su ga htjeli popraviti vec bi valjda i popravili.

u cekanju sluzbenog patcha, napravih alat koji prodje kroz slf file, popise pauze, pa dodaje te pauze u tcx file. ukoliko netko treba a neugodno mu je priznati da je kupio sigmu, nek se javi na PM. moram jos malo testirat al valjda ce bit gotovo ovih dana.

(inace, skroz je ok taj rox 7.0, al takav kretenski bug bas kvari opci dojam. kao auto kojem radio radi samo kad je straznji lijevi prozor spusten 10 cm i to tako na cijeloj gami 3 godine)
__________________
--
Siempre hay que separar las drogas
Mighty Harby is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:08   #709
evo... radi strava ako ugasim štednju baterije.
što preporučate od GPS spravica? nemam namjeru kupit najskuplje već idealan omjer kvalitete i cijene. napomena treba mi još cadenza te HR uz to
Tozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:37   #710
Ovo bi ti bio best buy
https://www.bike24.com/1.php?content...1400,1420,1421
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 12:17   #711
evo ja nakon duže potrage prije nekoliko dana nabavio ovo http://www.teasi.eu/en/gps-devices/ , teasi one3 extend.Uspoređujem ga ovih dana direktno sa garminom 820 i polarom v650 i po meni je tu negdje skoro po svemu s njima...jedine mane koliko sam uspio u ovih par dana druženja primjetiti je malo bezvezni software za pc, kaj nije 100% vodonepropustan IPX5, i baterija ne traje više od 10 sati...sve ostalo ok, zasad. koga zanima ima dosta o ovom uređaju na nekim nizozemskim i njemačkim forumima i tamo je urađaj dosta popularan koliko sam skužio. uglavnom ako ima pitanja samo naprijed potruditi ću odgovoriti.Koga zanima ovo su dva dobra testa pa si može pročitati https://www.navigation-professionell...3-extend-test/ i http://gpsradler.de/test-technik/tea...im-praxistest/
ZgGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 20:52   #712
Evo jedne dobre apk za androide, trenutno je besplatna pa tko ne koristi stravu i sl ovo je dobra prilika.. ;-)
https://play.google.com/store/apps/d...d.roadbike.pro
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću..
darmar_hujs is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 15:41   #713
Danas odvozio vožnju i znam da je bila skoro tri sata vožnje. Mobitel mi prikaže ovaj rezultat što nije moguće.
Prije bi netko napravio funkcionalan reaktor nego ja vozio 35 km/h, pa me zanima mogu li kako editirati rezultat .
Nedavno sam editirao elevaciju i to mi je strava sama ponudila (s nekim upitnikom kod vrijednosti)
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 17:33   #714
Ako nekoga zanima Garmin Fenix 2, prodajem ga za 100€.
Nema HRM.
varichello is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 23:32   #715
Quote:
krszas kaže: Pogledaj post
Danas odvozio vožnju i znam da je bila skoro tri sata vožnje. Mobitel mi prikaže ovaj rezultat što nije moguće.
Prije bi netko napravio funkcionalan reaktor nego ja vozio 35 km/h, pa me zanima mogu li kako editirati rezultat .
Nedavno sam editirao elevaciju i to mi je strava sama ponudila (s nekim upitnikom kod vrijednosti)
Možeš mijenjati parametre odvožene rute, kao unijeti ručno parametre nove vožnje(bez da snimaš).
snikodic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 09:53   #716
Evo uspio sam , ali sam morao novu vožnju kreirati, da se tako izrazim i ručno upisao parametre.
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 08:39   #717
Quote:
krszas kaže: Pogledaj post
Evo uspio sam , ali sam morao novu vožnju kreirati, da se tako izrazim i ručno upisao parametre.
Ma da bi trebao imati i mogućnost editiranja parametara odvožene rute.
snikodic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 12:06   #718
E to nisam dokučio kako ide mada bi to bila prava stvar.
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 20:09   #719
Quote:
krszas kaže: Pogledaj post
E to nisam dokučio kako ide mada bi to bila prava stvar.
Kada otvoriš rutu koji si vozio imaš iznad ikonu za promjenu npr. kod Sporttrackera je olovka. Onda upišeš željene parametre.
snikodic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 01:57   #720
Potrazio sam na googleu, al ne nadjoh, pa da pitam ima li koja android aplikacija za izracunavanje puta sa visinskim profilom?
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:20.