Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Trčanje

Trčanje Još samo 500 m...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2016., 00:39   #1
GPS aplikacija za trčanje

Pozdrav svima.

Da odmah postavim pitanje: znate li za aplikaciju koja može moju lokaciju na istrčanoj ruti prikazati za vrijeme idućeg trčanja? Znam da ovaj opis zvuči nejasno ali ni sam ne znam kako bih to bolje opisao. Treba mi ono što se u automobilskim simulacijama zove "ghost car". Znači, da aplikacija pamti na kojem dijelu staze sam bio u prethodnom trčanju u određenom trenutku i pokazuje to na karti tako da znam trčim li brže ili sporije nego jučer.

Puno mi je lakše trčati kad imam nekog da me "vuče". Kad trčim sam postane mi preteško već nakon par metara i trčim puno sporije. Trenutno sam na terenu pa nemam nikoga za društvo i ovo mi se čini kao najlogičnije i najjednostavnije rješenje. Plus što bih mogao umjereno dizati tempo i pratiti kako napredujem.

Hvala.
Gaby Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 07:25   #2
Tu funkciju imaju više manje svi GPS satovi. Nađi model koji te zanima pa skini priručnik s neta i pogledaj taj dio.

Što se tiče mobilnih aplikacija, bome ne znam.
Ali Strava ako ništa drugo bar automatski nakon trčanja određenom rutom usporedi tu aktivnost sa prošlima na istoj ruti.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 08:13   #3
Endomondo ima tu mogućnost. Koristio sam za bicikl.
Klikneš na workout i tamo imaš "Beat Yourself".

Odradiš nulto snimanje, daš stazi ime i sljedeći puta klikneš na to i udri.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 08:41   #4
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Endomondo ima tu mogućnost. Koristio sam za bicikl.
Klikneš na workout i tamo imaš "Beat Yourself".

Odradiš nulto snimanje, daš stazi ime i sljedeći puta klikneš na to i udri.
Haha, "Beat Yourself" ... choose weapon first.
gooooc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 16:15   #5
Hvala svima.

Stvarno sam mislio da ću danas morati ponovo pisati šta mi treba jer je onaj opis stvarno zbunjolitis.

Valjda ću stići isprobati već danas.
Gaby Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 14:20   #6
Koju aplikaciju da odaberem za tracking trčanja?
Dvoumim se između Runtastic (Pro) i Runkeeper (Elite).
Ne zanimaju me soc. mreže, nikakva naslikavanja, natjecanja sa samim sobom i nikakve kerefeke

Najbitnije mi je da je što više točna, pošto hrpa (ili sve) takvih aplikacija dosta "laže".

Kad sam bicikliral, koristil sam Endomondo i Sportstracker, ali to su bila odstupanja od duljine rute, do brzina
Pošto sad nakon operacije više ne vozim bicikl :šmrc: počel sam opet trčat po malo prije nekih mjesec dana (nakon godinu i pol potpune neaktivnosti). Kažem "opet po malo", jer sam od rođenja bio u sportu i trčal sam redovno do prije 7-8 godina, kad su se pojavili jači problemi s leđima...

Neki dan ulovio 18 i pol minuta u komadu (Maksimir) i nisam htio dalje forsat, nego po malo iako je bilo još poprilično rezerve...
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 23:22   #7
Moj odabir je definitivno Runkeeper...eto jučer je bilo godinu dana da imam tu aplikaciju na mobitelu,a koristila sam ju sve do ovog utorka kad sam prešla na sat. U godinu dana korištenja pokazala mi se stvarno odličnom,iako moram priznati iznevjerila me bas nedavno i to na mojem prvom polumaratonu (jednostavno je stala)...primijetila sam da nakon novog update-a se to dogodilo,a također je krivo izmjerila posljednji treninga...ali inače šta se prijašnjih treninga tiče bila mi je odlična,da nemam sat i dalje bi nju koristila definitivno...probala sam i ovu drugu aplikaciju,ali jednostavno se nismo našle ...
C:R:N:K:A is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 11:02   #8
Probal jučer Runtastic Pro. Definitivno odustal jer nije offline. Koristi Gmaps i mora bit online.
Pročital sam da je Runkeeper offline (samo gps) i stavil sam si Elite verziju sinoć. Drugi tjedan krećem s njom pa bumo videli.
Hvala na odgovoru
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 10:51   #9
strava

Zdravo. Nisam nikad koristio stravu, samo sat i njen app garmin conect, pa ako bi je poceo koristiti zanima me hoce li kad se povezem s njom ocitati sve prethodne aktivnosti od kako imam sat ili ce tu biti samo buduce aktivnosti?
RioMare87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2019., 19:52   #10
Samo buduće aktivnosti.
No, ima neki softver koji može napravit update svega. Ne sjećam se kak zove.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2019., 18:54   #11
Tapiriik
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2020., 15:48   #12
Decathlon coach

Koristim Decathlon coach aplikaciju prilikom trčanja (namam sat).

Problem je što nenormalno cucla bateriju!Mobitel je novi (Samusung S10e) i nije problem u bateriji.

Jučer sam trčao cca 2h i pouclcala je bateriju s 97% do nule! Kad isključim GPS onda je to puno bolje ali mi nema smisla koristiti bez GPSa.

Ima li tko ideju kako doskočiti ovome problemu, da možda koristi GPS s manjom točnosti?

Sve ostalo vezano za aplikaciju je odlično.

Super programi treninga, svakvih ciljeva, načina.

Praćenje, reminderi, savjeti... Sve ostalo je super.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2020., 16:26   #13
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Koristim Decathlon coach aplikaciju prilikom trčanja (namam sat).

Problem je što nenormalno cucla bateriju!Mobitel je novi (Samusung S10e) i nije problem u bateriji.

Jučer sam trčao cca 2h i pouclcala je bateriju s 97% do nule! Kad isključim GPS onda je to puno bolje ali mi nema smisla koristiti bez GPSa.

Ima li tko ideju kako doskočiti ovome problemu, da možda koristi GPS s manjom točnosti?

Sve ostalo vezano za aplikaciju je odlično.

Super programi treninga, svakvih ciljeva, načina.

Praćenje, reminderi, savjeti... Sve ostalo je super.
Ja bih preporučio da trčanje s mobitelom zamijeniš trčanjem sa satom. Da se razumijemo, znam ljude koji trče stvarno lijepu kilometražu i brzi su, ali jednostavno ne žele sat. I to je potpuno legitimno.

No kad se sjetim svojih davnih trčanja s mobitelom, moram priznati da mi je to teška gnjavaža. Sat toliko olakša neke stvari da ti nakon nekoliko trčanja više nije jasno kako ti se uopće dalo trčati s mobitelom.
xavier 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2020., 23:14   #14
He he ja trčim sa satom ali mobitel je i dalje u džepu ko što je bio i prije. Naravno kad čovjek trči nešto brže ala intervali sat je daleko komotnije rješenje ali za nekakvo trcanje di tempo pogledam tek doma na appu (a takvih trčanja imam puno) mobitel je sasvim dosta...
Silverstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2020., 09:42   #15
Quote:
Silverstone kaže: Pogledaj post
He he ja trčim sa satom ali mobitel je i dalje u džepu ko što je bio i prije. Naravno kad čovjek trči nešto brže ala intervali sat je daleko komotnije rješenje ali za nekakvo trcanje di tempo pogledam tek doma na appu (a takvih trčanja imam puno) mobitel je sasvim dosta...
Ma naravno, pa može se i bez sata i bez mobitela. Po našem pisanju ponekad ispada da se do prije 10 godina nije ni moglo trčati jer nije postojala adekvatna oprema

Ne znam kakva je uopće ta Dechatlon aplikacija, ali ja sam shvatio da se radi o nekakvom virtualnom treneru pa da se trčanje sastoji iz različitih elemenata te da sukladno uputama treba ubrzati i usporiti odnosno da mu mobitel ne može biti "u džepu".
xavier 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2020., 11:58   #16
Aha nema audio. Meni se čini da je meni teta šaptala upute na uho kroz slušalice dok sam koristio Endomondo (mozda se i varan)...
Silverstone is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2020., 12:53   #17
Quote:
xavier 13 kaže: Pogledaj post
Ne znam kakva je uopće ta Dechatlon aplikacija, ali ja sam shvatio da se radi o nekakvom virtualnom treneru pa da se trčanje sastoji iz različitih elemenata te da sukladno uputama treba ubrzati i usporiti odnosno da mu mobitel ne može biti "u džepu".
Aplikacija te navodi koji tempo trebaš držati, koju aktivnost trebaš raditi, javlja ti kada si ispod ili iznad zadanog tempa, javalja ti se periodično da ti kaže da si prešao pola puta ili da si u zadnjoj minuti treninga, periodično ti javlja koji ti je puls ili koja ti je brzina. Uopće ne vadim mobitel iz džepa, slušam muziku i kada mi aplikacija nešto javlja muzika se lagano stiša i nakon obvjesti ponovo vrati.

Ima raznih planova treninga npr. planovi treninga za 10.000 m, HM, MA, trail running... Pa se onda ti planovi dijele na HM ispod 2h10 min, ispod 2h, ispod 1h 50min... ispod 1h 20 min... Za neke HM planove imaš mogućnost izabrati 2 ili 3 treninga tjedno. Svaki tjedan se sastoji od jednog interval treninga, jednog treninga s tempom utrke i jednog treninga duge dionice ali lakšeg tempa.

Imaš i planove za unaprijeđenje VO2max i svašta još.

Daje ti preporuke za istezanje.

Nema napadnih reklama, i još je besplatna!

Kao što vidite, sa svim sam super zadovoljan, osim što cucla bateriju ko' luda!

Preporučujem ju svima samo da riješim problem s potrošnjom baterije bila bi savršena.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2020., 12:58   #18
Da probaš držati mobitel na nekom toplijem mjestu, neznam gdje sada stoji ali znam da hladnoća drastično utječe na kapacitet baterije.
Probaj sa nekim džepom koji je bliže tijelu pa vidi dal' se šta popravilo...

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
asfalteka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2020., 13:07   #19
Dobro, a kako je bilo prije? Koristio si aplikaciju ranije i na drugom mobitelu ili samo na ovom? Ako si koristio na drugom, je li onda bilo bolje ili isto kao sad? Na ovom je oduvijek ovako ili sad troši bateriju više nego ranije?
xavier 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2020., 13:35   #20
Quote:
xavier 13 kaže: Pogledaj post
Dobro, a kako je bilo prije? Koristio si aplikaciju ranije i na drugom mobitelu ili samo na ovom? Ako si koristio na drugom, je li onda bilo bolje ili isto kao sad? Na ovom je oduvijek ovako ili sad troši bateriju više nego ranije?
Koristio sam je i ranije na S6 i isto mi je cuclala bateriju ali sam to pripisivao da je to 4 g. star mobitel pa je to zato.

Vjerujem da nije do hladnoće jer i preko ljeta isto cucla bateriju.
__________________
Das Leben ist zu kurz, um schlechten Wein zu trinken

Život je prekratak da bi pio loše vino
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.