Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2017., 09:53   #3741
Ma naravno da može. Nije sakat. Ima zube kao neki psi tri puta veći od njega. Ali izvoljeva. A meni se ne čisti nakon svakog njegovog obroka, a ne volim ni tražiti usmrđene komade svega po stanu. Rekoh, princeza!

Npr. pileći vrat vani smaže u cca 10 sekundi. Doma 15 minuta rasteže, razvlači, bali po njemu, pa se malo valja po njemu, pa ga dolazi pokazati meni, pa ga gura njuškom na moju nogu i proizvodi neke svoje spešl zvukove i gleda me optužujuće i čeka da mu ga narežem na mikro komadiće, pa ga baca okolo, pa još jedna tura valjanja po njemu, pa malo namaže kauč s njim, pa malo po zidu i po nogama od stola...

Tako da ih doma u komadu više ne dobija, osim na balkonu. I na balkonu taj proces potraje u nedogled, ali bar ne moram prati kauč, zidove, pod, stol i sve ostalo nakon predstave.

Razmaženo derište.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 10:48   #3742
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
Te papaline su nešto spešli jeftine u Lidla ili?
Mislim da je pakiranje papalina 1,2 kg, a srdela 1 kg. Ne znam točno cijenu, nekih 15-20 kuna, čini mi se.



Didi sam ispitivao preko poruka o hranjenju ribom jer je nekoliko puta pisala o tome. Ona mi je spomenula, a sjećam se da sam i sam čitao o tome, da u ribi postoji neki nametnik koji se smrzavanjem ubije. Kada bih uzimao svježu ribu, onda bih i nju zamrznuo prije posluživanja.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:34   #3743
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Mislim da je pakiranje papalina 1,2 kg, a srdela 1 kg. Ne znam točno cijenu, nekih 15-20 kuna, čini mi se.
Ja sam nalazila oboje od kile, ali više volim papaline jer nemaju krljušti, a beštijama je svejedno. Cijena je Todorićevih 13 kn/kg (minus jedna lipa). Njih dvije smažu kilo dnevno pa ne moram unaprijed planirati obroke, nego odvagnem u zdjelicu prije hranjenja, a ostatak držim u frižideru.

Quote:
Didi sam ispitivao preko poruka o hranjenju ribom jer je nekoliko puta pisala o tome. Ona mi je spomenula, a sjećam se da sam i sam čitao o tome, da u ribi postoji neki nametnik koji se smrzavanjem ubije. Kada bih uzimao svježu ribu, onda bih i nju zamrznuo prije posluživanja.
Ne mogu se sjetiti niti negdje pronaći kako se beštija zove, ali mislim da sam je i ovdje prozvala po imenu. I ja bih zamrzavala prije uporabe.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 13:19   #3744
Pročitala sam i ja svojevremeno taj Didin post o beštiji, pa smrzavam Nekad užica i svježu, nismo baš 100 posto oprezni.

Jel jedu vaši i veće ribe? S kostima ili kako?

Vidjeh neke clipove na kojima psi jedu tako cijele ribe. Moj, kako sam napisala par postova iznad, zahtjeva filetiranje

Zadnje uređivanje fermina-daza : 23.04.2017. at 15:27. Reason: spajanje postova - koristiti edit
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 14:04   #3745
Kutušo, dobra ideja za ječmenu.

Izbacila sam joj pri sirovom/prokuhanom hranjenju davati složene UH, dobije samo meso/ribu i sirovog povrća ili voća, ali bi mogla nekad tako skuhat ili ječmenu ili zobenu, pa dok se hladi ubacit ribu.

Sad me ubijte, ali ne mogu se sjetit koliko plaćam papaline - u Sparu ih kupujem, ali mi je u glavi da su cca 8-9 kn, valjda nisam fulala.

Todorovića izbjegavam odavno.

Nisam joj davala veću ribu od srdele, to smaže, ne režem ali se hrani na terasi Od hrane se jedino zna igrati sa kosti i to kad ju skoro dokrajči - onda pleše oko nje, trlja se o nju - a jednom, samo jednom (ali nikad se zaboravit neće ) ju je parkirala ispod mog jastuka.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 15:19   #3746
Moj ne sakriva, samo ostavi na sred poda.. Gdjegod mu bude usput...
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 15:38   #3747
Quote:
Kirita kaže: Pogledaj post
Od hrane se jedino zna igrati sa kosti i to kad ju skoro dokrajči - onda pleše oko nje, trlja se o nju - a jednom, samo jednom (ali nikad se zaboravit neće ) ju je parkirala ispod mog jastuka.
Kak' ne kužiš da je to najsigurnije mjesto za sakrivanje masnjikave žlundave kosti.

Zgodno mjesto je i ispod hrpe veša spremnog za peglanje. I onda me gleda onim nevinozačuđenim pogledom da što opet šizim. Za svaki slučaj odšeta pod kauč i vjerojatno si misli kog vraga imam perilicu kad se ovoliko živciram.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 16:12   #3748
To je glavna prednost kod labova: nikad se ništa ne skriva, sve se pojede.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 16:20   #3749
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne mogu se sjetiti niti negdje pronaći kako se beštija zove, ali mislim da sam je i ovdje prozvala po imenu. I ja bih zamrzavala prije uporabe.
Anisakis? Anisakis simplex?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 16:23   #3750
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Anisakis? Anisakis simplex?
Tako je! Bravo! Sad to mogu opet zaboraviti.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 15:57   #3751
Provjerio cijene u Lidlu. Kilogram papalina 13 kuna, a srdele 17. Redovna cijena.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 08:46   #3752
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Kak' ne kužiš da je to najsigurnije mjesto za sakrivanje masnjikave žlundave kosti.

Zgodno mjesto je i ispod hrpe veša spremnog za peglanje. I onda me gleda onim nevinozačuđenim pogledom da što opet šizim. Za svaki slučaj odšeta pod kauč i vjerojatno si misli kog vraga imam perilicu kad se ovoliko živciram.
Ne bi me toliko to nasekiralo da nisam došla ujutro u 5 poslije izlaska, jedva dočekala sparkirat glavu i onda skužila šta mi miriši. Pa je akcija mijenjanja plahti i psovanja svih pasjih bogova bila u te sitne sate....
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 12:19   #3753
Sirova prehrana za pse (BARF)

Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ja sam nalazila oboje od kile, ali više volim papaline jer nemaju krljušti, a beštijama je svejedno. Cijena je Todorićevih 13 kn/kg (minus jedna lipa). Njih dvije smažu kilo dnevno pa ne moram unaprijed planirati obroke, nego odvagnem u zdjelicu prije hranjenja, a ostatak držim u frižideru.



Ne mogu se sjetiti niti negdje pronaći kako se beštija zove, ali mislim da sam je i ovdje prozvala po imenu. I ja bih zamrzavala prije uporabe.
Duplic.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 11:22   #3754
Zanima me ako je pas bio bolestan ..i bio ej na suhoj hranu, imao je proljev, sad je to sanirano, jos je na rizi par dana, mora li se BARF postpno umjesavat u rizu il mu mogu dat nakon par dana bez problema..
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 11:46   #3755
Hermann opet digao cijene, opet ista priča sa poskupljenjem sirovina. Ne znam do kad planiraju ovako ali ovo već postaje tragikomično.
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 14:10   #3756
Naručila sam 20 kg prije dva dana, pa sam ipak nešto uštedjela.

No, slažem se, premali je vremenski razmak između dva poskupljenja. Nema ni godinu dana, ili tu negdje, da su bili prilično podigli cijene.


Kako je krenulo, uskoro će me jeftinije doći stado goveda i čobanjenje po ličkim vrletima dok ne bude spremno za barf.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 15:24   #3757
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Naručila sam 20 kg prije dva dana, pa sam ipak nešto uštedjela.

No, slažem se, premali je vremenski razmak između dva poskupljenja. Nema ni godinu dana, ili tu negdje, da su bili prilično podigli cijene.


Kako je krenulo, uskoro će me jeftinije doći stado goveda i čobanjenje po ličkim vrletima dok ne bude spremno za barf.
Pola godine je prošlo, baš ga pretjeraše
Ni Na Na is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 00:00   #3758
Osim drugog poskupljenja u manje od godinu dana, je li netko primijetio u zadnje vrijeme relativno oštre komade kosti u barfu? Prije to nisam imao prilike vidjeti i ne sviđaju mi se jer ih ovaj moj ne žvače već samo sve proguta. Zar kosti ne bi trebale biti samljevene?
Milki71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 12:05   #3759
Primijetila sam da je barf nešto krupnije mljeven, što mi i odgovara, da beštija ne usrkava kašicu u sekundi. Također sam primijetila i komadiće hrskavice, što mislim da je u redu. Jednom sam samo primijetila komadić kosti, malo se zamislila i zaključila da prepuštam njezinoj želučanoj kiselini da obavi posao.

Mene više brine što mi se čini da je barf nešto masniji nego prije. Vilica kojom ga vadim iz vrećice ostaje puno masnija nego prije koju godinu.

Bila sam im svojevremeno predložila da rade neku light verziju barfa (s više gastra ) za starije ili pretile pse, ali od toga ništa.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 12:53   #3760
Pozdrav! Bila sam vas ovdje trazila za savjet prije nekog vremena po pitanju Hermann Barfa kad mi je pas doslovno bjezao od zdjelice, a prije se gusio u njemu. U konacnici se pokazalo da nije pubertet. Kupila sam mu domaci barf i decko mariše kao pravi. Ne znam sta se dogadja sa Hermannom, bili smo mu kupili prije dva tjedna da vidimo hoce ga jesti-na jedvite jade je to pojeo i bas se vidjelo da nije odusevljen tako da smo sad na domaćem barfu za stalno ( koji je i puuuuno jeftiniji ), kuhanom povrcu i jogurtima i nadam se da ce tako i ostati. Hvala svima na pomoci
a_n_y_a00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.