Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2016., 22:43   #341
Moj je jeftin i po mjeri od prvog dana....2 rezerve su vec u ormaru
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 12:36   #342
Quote:
arsenall kaže: Pogledaj post
Molio bi znalce da mi daju preporuku sjedala?!
vozim Cube treking bajk sa Viper Sr sjedalom sirine 140 mm. Al nakon sat, dva voznje utrne mi sve i postaje neugodno...
Sirina sjednih kostiju mi je 130mm.
Prepostavljam da trebam neko od 155-160 mm?
Savjet
Sta nije ako su sjedne kosti 130mm da i sic mora biti iste sirine?
gorank is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 09:48   #343
Quote:
gorank kaže: Pogledaj post
Sta nije ako su sjedne kosti 130mm da i sic mora biti iste sirine?
Ne.

Kad smo već kod siceva, na bike.24 sam primjetila nekoliko PRO (Shimano) (Turnix, Falcon, Griffon modeli iz 2015) siceva koji su spušteni za 55%. Turnix model je prošle godine vozio (valjda još uvijek) Marcel Kittel.
Frances - Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 13:58   #344
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
Ne. Suprotno.
Široki i mekani sic je super kad sjedneš na njega ali što ga duže voziš to ti više utrne sve. Od pupka do supka.
Kod trkaćih siceva je obratno. Kad sjedneš na njega osjećaj je kod da sjediš na daski ali to je jedina vrsta siceva koja omogućava visesatno aktivno pedaliranje.

Tebi treba najudobnije mogući trkaći sic (uz pelenu) ili vrlo kvalitetan touring sic. Ali što 'sportskiji'.

Dobri dicevi su skupi i osobno smatram da je jako dugotrajno naći onaj pravi sic. Ako ga nađeš, odmah kupi 2 rezerve jer za koju godinu tog sića više neće bit.

Jeftino a dobro bih tražio možda među Specialized modelima.
Ili klasika.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Koliko sam se uspio informirati, treba na širinu sjednih kostiju dodati 25-30 mm i to je mjera za sjedalo..u mom slučaju bi to bilo sjedalo od nekih 155-160 mm.
Meni je sad situacija da sjedne kosti su na samim rubovima sjedala, dakle u onom dijelu gdje se sjedalo po obliku "ruši" prema dolje dok srednji dio pritišće meko tkivo prema gore što izaziva tnjenje..po logici nekoj, da je sjedalo šire-sjedne kosti bi stale na ravnijem dijelu i smanjile pritisak između..

E sad, obzirom na tip bicikla i položaj tijela bi trebalo birati sjedalo...široko za city -pritisak kostiju na zadnji dio, usko za specke - jer je tijelo polegnuto i pritisak je na prednjem dijelu sjedala, i neko između za trekking -gdje je pritisak po sredini..

Kontaktira sam Rog jomu tu u ST, rekli su da imaju neki gel, pa da izmjerimo pritisak i odaberemo odgovarajuće sjedalo..otići ću i vidjeti šta kažu..
arsenall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 22:51   #345
Pršutove muke:)

jucer sam kupio novu biciklu....cube trekking...4700kn...napravio prvih 25km....medutim zadnjih 5km,sam pjehe se vratio kuci....jerbo su poceli neizdrzivi bolovi u guz....straznjici....jutros pun elana krenuo opet,ali nakon 100 metara....vratih s kuci...jednostavno bolovi u pršutima....ubijaju

od svih savjetnika,koji su me savjetovali za kupovinu bicikle...nikome nije palo na pamet,reci koju ric....o ipak najvaznijoj stvari na bicikli....nije to niti kostur,kocnice,lanac....i ostalo nego sic....imam biciklu,sav gorim od zelje.da zapocmem proces mrsavljenja a ne mogu poradi hebenog sica....sto je najgore sad imam neplanirane troskove a i ovih 4700 kn je previse

maloprije sam gledao siceve,pa sam sad pametniji nego jucer....problem je sto u mojoj selendri od grada....ne mogu isprobati siceve,nego moram narucivati priko weba....A buduci sad znam za sit bone...i da tribam izmiriti razmak....sve u svemu da skratim

hocu li faliti ako uzmem najsiri sic....ovaj mi zapeo za oko,djep

https://keindl-sport.hr/sjedalo-rfr-...roizvod-12004/

ili ovaj

https://keindl-sport.hr/sjedalo-rfr-...roizvod-11996/

za prvi pise da se moze koristiti,za trekking bicikle,a za ovaj donji ne,jel to igra.....jerbo je donj 30 kn skuplji ali je jos koji milimetar duzi i siri
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 23:00   #346
Hoces - falit ces.
Isto kao sto si falija otvorit novi topic umjesto procitati postojece.
Sad nemoj falit dalje nego trpi cca 2 tjedna bol u guzici koja ce nestat i onda ces vozit normalno.
__________________
PRO
litrenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 16:06   #347
Quote:
litrenka kaže: Pogledaj post
Hoces - falit ces.
Isto kao sto si falija otvorit novi topic umjesto procitati postojece.
Sad nemoj falit dalje nego trpi cca 2 tjedna bol u guzici koja ce nestat i onda ces vozit normalno.
Upravo to. Iako vrijedi razmisliti za pocetak o bickama sa nekim jasrucicem jel. Kroz par sto km ce ti biti jasnije.

Uzimaj si sada na pocetku u obzir i vrijeme za oporavak. U slicnoj sam fazi , par mjeseci ispred tebe
__________________
skuterii
Eladio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:52   #348
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
sav gorim od zelje.da zapocmem proces mrsavljenja
čuj, ako je veća masa u igri i ti je pri biciklu koncentriraš na malu površinu sica, naravno da će biti problema dok se ne navikneš
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 09:35   #349
Jel ima netko iskustva sa San Marco sjedalima?
Ima nekih popusta u Keindlu pa bi zamjenio svoj Phenom.
Zadovoljan sam s njim, ali bi probao sa malo vecom rupom po sredini.

Ciljam ovaj...
https://keindl-sport.hr/sjedalo-san-...ail19011_39485
gorank is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 12:12   #350
Ja trenutno imam njihovu Mantru, iako sumnjam da će ti moje isustvo pomoći
Dakle, tvrdo, baš onako kako ja volem
Frances - Sheep is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 15:01   #351
molio bih malu pomoć ili sugestije u odabiru:
kako sam prisiljen promijeniti sjedalo na novom bajku (ergon sme 30 koji me ubija u g...pojam) pretražujem net u potrazi za idealnim sjedalom. tako surfajući naletjeh na sq lab 611 active pa me jednostavno zanima što forumaši misle o tom sjedalu kada pročitaju o čemu se tu radi?

sjedalo nisam nikada uživo vidio.
po netu se može vidjeti mnoštvo različitih videa i mnogo recenzija koji pričaju hvalospjeve no kako sam primjetio određenu ponavljajuću šemu u opisivanju sjedala dobio sam dojam da te recenzije pišu plaćeni trolovi...
koncept aktivnog sjedala ne djeluje glupo, naprotiv. međutim, poprilično sam skeptičan koliko to u praksi funkcionira te koliko bi taj "active" dio mogao imati negativnih nuspojava.
promjenjivi ulošci također, barem na mene, ne ostavljaju dojam trajnog rješenja.
cijenom sjedalo i nije baš najpovoljnije no čim se sjetim bolova od posljednje vožnje...

eto, volio bih znati kakva su vaša mišljenja i u kojim bi smjerovima o mogućim negativnim stranama tog sjedala trebao razmišljati?


...ili, da ipak ostanem pri klasičnom sjedalu pa uzmem drugu opciju od onoga što mi je ušlo u najuži izbor: selle italia max slr gel flow?
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 22:46   #352
Pošto je problem s postojećim sjedalom, a sq lab po obliku meni više sliči ergonu, čini mi se veća mogućnost da i sq lab ne bi odgovarao. Više je flat dok je selle italia više klasično zaobljeno (ako je oblik taj koji ne odgovara).
Također, moguće da bi ova duljina od 30 cm mogla raditi probleme kod aktivne MTB vožnje uz puno premještanja težine iza/ispred sjedala.
Naravno, sjedala su jako nezahvalna za komentirati i iako se tijekom godina stvore neke generalne preferencije pa je lakše odabrati, na kraju se sve opet svodi na isprobavanje.
rduras is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 19:51   #353
e da, isprobati bi dakako bilo najbolje ali se radi o online shopu a, kažem, uživo nisam nigdje vidio...
dužina, kažu, nije problem a kod dropper seatposta pogotovo...tako da s te strane nemam bojazni.

ma, ono što sam htio postići pitanjem jest da sam htio čuti razmišljanja o toj "active" osobini sq labovog sica.
zadnji dio tog sjedala nije krut kao kod ostalih sjedala nego se savija zajedno sa pokretima sjednih kostiju. (video) sq lab naravno lamentira o revoluciji sjedala no ja se nipošto nebih želio zaletjeti i popušiti foru. htio sam čuti druga mišljenja te razmišljanja o tome koje bi se skrivene negativne nuspojave prilikom vožnje mogle pojaviti.

treba mi kvalitetno sjedalo i spreman sam nešto više platiti no nisam spreman plaćati dvaput
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 22:23   #354
Mene je recimo odusevilo sjedalo Prologo kappa. Ne spada u kategoriju skupih, ali ga ja nakon dvije voznje vise nikad nisam niti osjetio (ritam voznje mi je npr. svake subote po 120-150 km). MTB vozim. Ima raznih podvrsta, razlicitih sirina, ali nacelno je taj model po meni best buy.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 07:42   #355
nisam niti skužio taj aktivni dio ... zvuči zanimljivo ... pitanje možda da li to horizontalno gibanje naruši ravnotežu i efikasnost pedaliranja i koliko je to konstrukcijski dugovječno, ali bilo bi zanimljivo probati ...
rduras is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 14:14   #356
Da li netko ima sjedalo s linka http://www.chainreactioncycles.com/h...e/rp-prod82171 , vidim da je jako dobra cijena i recenzije ?
rxma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 22:12   #357
Quote:
rxma kaže: Pogledaj post
Da li netko ima sjedalo s linka http://www.chainreactioncycles.com/h...e/rp-prod82171 , vidim da je jako dobra cijena i recenzije ?
Pa nije ni kod nas puno skuplje... još kad na tih 22€ staviš troškove dostave bude još i skuplje

http://www.vivasport.hr/proizvod/sje...ia-q-bik-flow/
to3cutter is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 09:48   #358
Di ima uzet vazelin, osim u apotekama?
Ima li u DMa?

Pripremam se na jednu turu ovi vikend, straj me vrućine, znoja i trenja međunožja i guzice, pa da uzmen.

U apoteku mi je crnjak ulazit i pitat vazelin...kakav sam siguran san da bi mi izletilo "ja sam žensko u vezi"...
varichello is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 09:57   #359





a jebga, onda ti je jednostavnije otić u neki sexy shop.. tam te bar nitko neće čudno gledat.
Brock is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 10:21   #360
Quote:
varichello kaže: Pogledaj post
Di ima uzet vazelin, osim u apotekama?
Ima li u DMa?

U apoteku mi je crnjak ulazit i pitat vazelin...kakav sam siguran san da bi mi izletilo "ja sam žensko u vezi"...
Primjena vazeljina je isključivo u te svrhe pa je za očekivati da će teta apotekarka odmah pasti ničice pred tebe uz riječi: imam brata geja pa pošto si tako uviđavan, hajde da se upoznate.
De odi u apoteku i kupi vazelin ko normalan čovjek. 99.9% kupaca vazeljina u apoteci ga koristi za sve drugo osim za ono što ti misliš...
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.