Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2017., 01:30   #161
Ne znam kako će to koncipirati.
Cijela serija ima tri faze.
Prva je pre-travelling faza. Likovi još nisu naučili portale i piše u kalsičnom questing stilu. Likovi putuju od toče A do točke B i nešto se dešava po putu i pri doslaku, a na kraju netko rokne glavnog negativca koji radi iz sjene.
Druga faze je travelling faza. Likovi koriste portale i dolaze instantno sa mjesta na mjesto i zbog toga se radnja razvodnjavava u sapunicu.
Treća faza je zadnja bitka, a samo zadnja bitka traje defakto cijelu zadnju knjigu i može trajati cijelu sezonu.
Opet, po meni je Sanderson u zadnjoj knjizi napisao nenadjebivo remek djelo. Prava nagrada za svo mučenje do zadnje knjige.

Opet, ne vidim kako se sve to može snimiti bez mega budžeta.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 21:56   #162
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Ne znam kako će to koncipirati.
Cijela serija ima tri faze.
Prva je pre-travelling faza. Likovi još nisu naučili portale i piše u kalsičnom questing stilu. Likovi putuju od toče A do točke B i nešto se dešava po putu i pri doslaku, a na kraju netko rokne glavnog negativca koji radi iz sjene.
Druga faze je travelling faza. Likovi koriste portale i dolaze instantno sa mjesta na mjesto i zbog toga se radnja razvodnjavava u sapunicu.
Treća faza je zadnja bitka, a samo zadnja bitka traje defakto cijelu zadnju knjigu i može trajati cijelu sezonu.
Opet, po meni je Sanderson u zadnjoj knjizi napisao nenadjebivo remek djelo. Prava nagrada za svo mučenje do zadnje knjige.

Opet, ne vidim kako se sve to može snimiti bez mega budžeta.
Rang GoT-a bez problema. Da ne spominjem svu silu glumaca i to što bi takva serija, ako ju ne cancelaju, komotno trajala 10tak godina.

Igraju na rupu koju će GoT ostavit nakon sebe, no da bi uspjeli ko GoT trebat će se znatno potrudit naći dobre glumce - pogotovo jer počinju kao teensi, a završavaju u srednjim 20tim (ako se dobro sjećam).

Naravno, treba uzet u obzir da budu pola priča valjda izrezali.
__________________
Poskočica
.. i neznam kako razum može ljubavi odoljeti ...
earl Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 19:50   #163
Samo da ne izrežu "Kneel and swear to the Lord Dragon, or you will be knelt", i kujice kako kleče i gledaju u pod.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 10:34   #164
jaro 14 knjiga je bas previse
da je jedini serijal na svijetu razmislio bih
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 00:53   #165
Moš komodno pročitat prvo da upoznaš svit a onda počevši od treće samo po prvih 100 stranica svake sljedeće knjige di rezimiraju što je bilo u prošloj knjizi
To je meni u planu nakon mučenja s prvih 5 knjiga al nikamo da se toga ufatim
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 20:15   #166
Relano, tamo negdje između 7-11 knjige možeš komotno odraditi preko WoT wikija i skraćenog opisa poglavlja.
Baš me zanima kako će serija uspjeti među mainstream populacijom, ako bude vjerna knjigama, jer su knjige u totalnoj "male supremacy" modu.
Magija se dijeli na mušku i žensku, ali je muška jača. Glavni lik živi u poligamiji sa tri žene. Najgori negativci u seriji su žene. Žena je bušila i izbušila rupu prema Dark Oneu i pokrenula cijelo sranje.
Jedan od glavnih questova se svodi na to da žene kleknu i obećaju pokornost Dragonu.
Glavni muški likovi se u globalu opisuju kao zajebanti, jebači, veliki ratnici, mudraci, a glavni ženski likovi se opisuju u stilu da čitača navode na pomisao "daj nek joj netko zalijepi šamar da umukne" .
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 01:08   #167
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Relano, tamo negdje između 7-11 knjige možeš komotno odraditi preko WoT wikija i skraćenog opisa poglavlja.
Baš me zanima kako će serija uspjeti među mainstream populacijom, ako bude vjerna knjigama, jer su knjige u totalnoj "male supremacy" modu.
Magija se dijeli na mušku i žensku, ali je muška jača. Glavni lik živi u poligamiji sa tri žene. Najgori negativci u seriji su žene. Žena je bušila i izbušila rupu prema Dark Oneu i pokrenula cijelo sranje.
Jedan od glavnih questova se svodi na to da žene kleknu i obećaju pokornost Dragonu.
Glavni muški likovi se u globalu opisuju kao zajebanti, jebači, veliki ratnici, mudraci, a glavni ženski likovi se opisuju u stilu da čitača navode na pomisao "daj nek joj netko zalijepi šamar da umukne" .
Meni su knjige bile veoma čitke i brzo sma ih pročitao... premda neke stvari jesu malo odužene, nije mi bilo dosadno.

Kad se gleda "tunnel vision" kroz prizmu samog spola stvari koje si naveo su točne ali - muškarci koji imaju magiju su ili ubijeni ili kompletno sjebani - izuzev Dragon Reborna; ženske vode glavnu riječ kao "savjetnice" kraljeva i kraljica, muška strana je možda jača ali i nepredvidljivija i lakše je burnoutat, ova situacija s klečanjem je tu samo zato kaj ga zatoče i drže u kutiji onak 20 dana, žene same odluče da će biti u poligamiji, niti bih rekao da su žene glavni neprijatelji - one vezane uz glavne likove nisu niti ona ekipa iz pustinje,etc...

Ima gro primjera koje pokazuju da nije baš "male supremacy" knjiga no definitivno se može tako okrenut i gledat sve. To je i mala zamjerka ljudima koji će ekranizirat knjige jer imam feeling da će sjebat sve s političkom korektnošću.
__________________
Poskočica
.. i neznam kako razum može ljubavi odoljeti ...
earl Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 12:53   #168
Pa glavna radnja u knjigama je rušenje sustava koji je počivao na ženama, a krasili su ga nekompetentnost, spletkarenje, zloba, naivnost i svi ostali stereotipi o ženama koji mogi izaći iz glave lika koji misli da su muškarci superironiji.
Da, nisu sve žene takve u knjigama, ali one koje nisu su u Dragon (muškom) taboru.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 13:12   #169
ok, pročitao sam ih tijekom zadnja 3 mjeseca pa da rezimiram i osvrnem se na to što se ovdje piše.

Prva knjiga je daleko najbolja u serijalu. Kada sam je dovršio, jedva sam dočekao da krenem dalje čitati... i onda sa svakom sljedećom sam ostao sve više i više razočaran. 4-9 knjiga kao da se ništa nije dogodilo. samo puno hodanja, opisa odjeće itd. bio sam na rubu toga da odustanem, ali tada mi je bilo žao ne izdurati do kraja. ali, posljednje 3 knjige koje je napisao Sanderson su značajno podigle tempo. tako da mi je drago što sam izdržao.

ne bih knjige nazvao male supremacy. isto tako navod što glavni lik živi u poligamiji s tri žene, možemo i kontrirati time da žene zelenog ajaha žive u poligamiji s više muškaraca. a warderi su potpuno podređeni ženama, o kojem god ajahu se tu radilo.
Arcturus is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 10:56   #170
Ja sam na petoj i za sada je super.
I dok god je TV serija u planu ja nastavljam čitati.
a inače ako počnem čitati knjigu moram ju završiti, jače je od mene.
Matrim Cauthon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 00:49   #171
mazohist
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 11:34   #172
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
mazohist
Nije jedini, ja sam tako pročitala cijeli serijal 50 shades of shit.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 10:52   #173
Thumbs down

Nabavio sam cijeli serijal knjiga Točak vremena jer sam čuo da mnogi hvale. Vrlo rano mi je bilo jasno da ovo nije za mene. Možda bi mi se svidjelo tamo prije 25 godina, ali danas... Krajnjim naporima, pročitao sam prvu knjigu do kraja i tu završio. U današnje doba Abercrombia, Gemmella, Martina, Sandersona, Jordanovo djelo je prevaziđeno i dosadno. Ukusi su različiti, o tome ne vrijedi raspravljati, no svakako nemojte nabavljati cijeli serijal dok ne pročitate prvu knjigu...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 11:07   #174
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Nabavio sam cijeli serijal knjiga Točak vremena jer sam čuo da mnogi hvale. Vrlo rano mi je bilo jasno da ovo nije za mene. Možda bi mi se svidjelo tamo prije 25 godina, ali danas... Krajnjim naporima, pročitao sam prvu knjigu do kraja i tu završio. U današnje doba Abercrombia, Gemmella, Martina, Sandersona, Jordanovo djelo je prevaziđeno i dosadno. Ukusi su različiti, o tome ne vrijedi raspravljati, no svakako nemojte nabavljati cijeli serijal dok ne pročitate prvu knjigu...
Definitivno treba progutati prvu knjigu, ali to je serijal koji se čita par godina, nikako u par mjeseci. Na trenutke je težak i dosadan, ali kad se pročitaju sve knjige, em ti bude drago jer si pročitao toliku mrcinu od serijala, em sami kraj je epic.

Ja bih ti savjetovala da joj daš vremena, čitaš ju polako, pa možda promijeniš mišljenje. Ako ne, a ništa, bar si probao.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 11:09   #175
Ne vjeruj žensku
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 11:17   #176
Quote:
đezminka kaže: Pogledaj post
Definitivno treba progutati prvu knjigu, ali to je serijal koji se čita par godina, nikako u par mjeseci. Na trenutke je težak i dosadan, ali kad se pročitaju sve knjige, em ti bude drago jer si pročitao toliku mrcinu od serijala, em sami kraj je epic.

Ja bih ti savjetovala da joj daš vremena, čitaš ju polako, pa možda promijeniš mišljenje. Ako ne, a ništa, bar si probao.
Čitanje par godina? Nema šanse :-) Pa zaboravio bih šta se dešava, pamćenje mi nije što je nekad bilo... Moje čitanje je uvijek isto. Nabavim sve, čitam dok ne završim - par dana, tjedana ili mjeseci.
Ukus mi je krajnje razvijen, znao sam ja već u prvih 50 strana da nema šanse da mi se svidi. Čitao sam polako jer me knjiga nije privlačila ni najmanje. No, imam običaj ispoštovati knjigu do kraja pa sam pročitao tu prvu.
Inače ima toliko dobrih knjiga za pročitati da mi 10 života ne bi bilo dovoljno. Gubiti vrijeme na nešto što nam se ne sviđa, protivi se razumu.
Probao sam, nije išlo, idemo dalje probati nešto drugo.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 12:03   #177
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Nabavio sam cijeli serijal knjiga Točak vremena jer sam čuo da mnogi hvale. Vrlo rano mi je bilo jasno da ovo nije za mene. Možda bi mi se svidjelo tamo prije 25 godina, ali danas... Krajnjim naporima, pročitao sam prvu knjigu do kraja i tu završio. U današnje doba Abercrombia, Gemmella, Martina, Sandersona, Jordanovo djelo je prevaziđeno i dosadno. Ukusi su različiti, o tome ne vrijedi raspravljati, no svakako nemojte nabavljati cijeli serijal dok ne pročitate prvu knjigu...
sanderson je npr,dovršio serijal pa ako ništa drugo isplati se pročitati radi toga kada ga baš voliš. slažem se da je teško čitati između pete i devete knjige ali se kasnije ubrzava tempo i radnja i kraj je odličan.
čitao sam i mistborn serijal od sandersona i što se tiče same kvalitete WoT mi je bolji...
Myrza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 01:33   #178
Quote:
Myrza kaže: Pogledaj post
sanderson je npr,dovršio serijal pa ako ništa drugo isplati se pročitati radi toga kada ga baš voliš. slažem se da je teško čitati između pete i devete knjige ali se kasnije ubrzava tempo i radnja i kraj je odličan.
čitao sam i mistborn serijal od sandersona i što se tiče same kvalitete WoT mi je bolji...
Umro sam od muke dok sam pročitao tu prvu knjigu. Mislim da ne bih izdržao 14 knjiga da mi prislone pištolj na glavu. Ocjena 2/5 što se mene tiče. Mistborn mi je čistih 5/5. Kao što rekoh, ukusi su nepomirljivo različiti. Kada je nešto tako nedvojbeno jasno (da Točak vremena nije za mene), ne treba se siliti...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:18   #179
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, ukusi su nepomirljivo različiti. Kada je nešto tako nedvojbeno jasno (da Točak vremena nije za mene), ne treba se siliti...
To bez daljnjeg i poštujem skroz!

Tako je meni bilo s Eriksonom i onim njegovim gigantskim serijalom, Malazanom. Pročitala sam prvu knjigu, ona mi je bila li-la, ali druga me ubila u pojam, čitala sam ju mjesec i pol dana.
__________________
We've all got both light and dark inside us. What matters is the part we choose to act on. That's who we really are.

Drugarica iz komiteta
đezminka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 12:09   #180
Malazen je zanimljivije pisan ali ke isto preglomazan za moj pojam
Previše likova, bogova, polubogova, kontinenata, radnji
__________________
Kad bi oni koji provode pravila po istim živili svijet bi bio bolje mjesto- vlastita
Lakše umrit nego kopat toliko- vlastita
Arseface is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.