Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2017., 21:50   #341
Bok!

Kupio sam ovaj aluminijski bidon https://markoprojekt.com/bidon-750ml...proizvod-5537/ , no tek kad sam stigao doma skužio sam da mi je nosač preširok za njega, tj. bidon bi klapao u njemu tijekom vožnje.

Ima li neko prijedolog kako "smanjiti" nosač, primjerice pričvrstiti bidon nekim vezicama unutar nosača ili možda neka navlaka za bidon? Zna li netko za takvo nešto, nisam uspio naći na internetu. Ili da pokušam vratiti bidon/kupiti novi nosač?

Inače nosač je giantov, došao s biciklom kupljenim na njuškalo i mislim da je problem u tom što je veći od standardnog (komotno se može ubacit boca od 1,5 L u njeg da ne ispadne ali naravno nezgrapno izgleda da bi se vozio tako po gradu).

Hvala i pozdrav!
wut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 22:10   #342
Ako ti se bidon sviđa, najednostavnije i najeftinije je promjeniti nosać.

Poslano sa mog kineza
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 22:57   #343
A tak sam i mislio.. ali evo ipak se može smanjit nosač s malo sile al hvala na savjetu!
wut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 17:20   #344
Pukao mi je nosac za bidon. Tvornicki za Cube bicikl. Odjednom u voznji, dok je bila boca u njemu (boca uza od nosaca). Je li to zbog boce koja je uza? Sta jos moze biti razlog za pucanje nosaca onako bas po sred njega?

I kako cu znati od kojeg je materijala, da ne kupim slucajno od takvog materijala novi nosac?

Bicikl je karbon.

Zadnje uređivanje miroslav kadlec : 21.05.2017. at 17:29. Reason: Zaboravih jos nesto...
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 12:48   #345
Sa čim bi mogao očistit mjeh i crijevo od mjeha?
Imam stariji model od Sourcea od 2l koji ima okrugli čep,nije onaj kojem se cijela gornja strana otvara pa da možeš gurnut ruku unutra.
Jel ima smisla sa limunskom kiselinom ili sodom bikarbonom,ili da probam sa det. za suđe?
duffbeer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 13:48   #346
Quote:
duffbeer kaže: Pogledaj post
Sa čim bi mogao očistit mjeh i crijevo od mjeha?
Imam stariji model od Sourcea od 2l koji ima okrugli čep,nije onaj kojem se cijela gornja strana otvara pa da možeš gurnut ruku unutra.
Jel ima smisla sa limunskom kiselinom ili sodom bikarbonom,ili da probam sa det. za suđe?
Davno prije sam negdje procitao da je za takvu svrhu ciscenja i dezinfekcije dobar Izosan. Moram napomenuti da sam samo procitao, ali nisam nikad isprobao.

http://www.pliva-sept.hr/izosan-g.html
marton is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 21:15   #347
Više da se požalim nego što očekujem rješenje problema. Kupio sam Bidon Camelbak PODIUM BIG CHILL 750 ml i sada
mi jedva stane u nosač bidona koji je marke Giant. Ipak sam mislio da je to sve standardizirano, no ovaj bidon je predebel.
Jedva ga isčupam. Imam lidlov termo bidon i taman paše u nosač, no on je 0,5l. A možda se ovaj nekako i prilagodi s vremenom .
__________________
Potpis?
krszas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 23:08   #348
Quote:
krszas kaže: Pogledaj post
Više da se požalim nego što očekujem rješenje problema. Kupio sam Bidon Camelbak PODIUM BIG CHILL 750 ml i sada
mi jedva stane u nosač bidona koji je marke Giant. Ipak sam mislio da je to sve standardizirano, no ovaj bidon je predebel.
Jedva ga isčupam. Imam lidlov termo bidon i taman paše u nosač, no on je 0,5l. A možda se ovaj nekako i prilagodi s vremenom .
Imao sam identičan problem sa Camelbak bočicom i Elite nosačem i vrlo brzo se prilagodilo. Malo strpljenja i trebalo bi i tebi se prilagoditi
sun888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 03:35   #349
Je li bolje uzeti providnu bocu ili tamnu bocu?
Negdje procitah da se kao u providnih brze alge stvaraju pa ima li to kakvog efekta?
I igra li ulogu zapravo boja/prozirnost boce na temperaturu vode,da li bi se voda u providnoj boci brze grijala nego u tamnoj?
A neku od ovih sam mislio uzeti,posto cujem da su Camelbak podium bas dobre i zbog otvora/cepa i da se valjda koriste "zdravije" ili bolje reci manje stetne hemikalije od ostalih malo jeftinijih boca....
1
2
3
4
Ne znam samo koliko su korisne ove camelbak podium termo boce,jel je ima neko i ima li efekta po sada ljetnjem vremenu,da li drzi vodu hladnu bar 1-2h?
Dany6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 08:09   #350
koristim ovaj nosač i ovaj bidonček zadovoljan s oboje. dosta dugo zadrži temperaturu tekućine ne baš kao klasična termo boca ali par sati bez problema.
Pago od jagode is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 09:23   #351
Quote:
Dany6 kaže: Pogledaj post
Je li bolje uzeti providnu bocu ili tamnu bocu?
Negdje procitah da se kao u providnih brze alge stvaraju pa ima li to kakvog efekta?
I igra li ulogu zapravo boja/prozirnost boce na temperaturu vode,da li bi se voda u providnoj boci brze grijala nego u tamnoj?
A neku od ovih sam mislio uzeti,posto cujem da su Camelbak podium bas dobre i zbog otvora/cepa i da se valjda koriste "zdravije" ili bolje reci manje stetne hemikalije od ostalih malo jeftinijih boca....
1
2
3
4
Ne znam samo koliko su korisne ove camelbak podium termo boce,jel je ima neko i ima li efekta po sada ljetnjem vremenu,da li drzi vodu hladnu bar 1-2h?
Kakve gluposti, pa ne mogu se stvorit alge na jednoj vožnji. A valjda ju opereš poslije svake vožnje.
Nekakvom logikom, što je boca tamnija, upija više svjetla i samim time se brže grije.
Ja imam ovu s linka 1, odlična je, ali lažu što se tiče okusa, kao i na jeftinijim bidonima, osjeti se plastika.
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 09:46   #352
U Ciklo Centru imate Zefal Arctica modele:

Nisu skupi, a termo su pa drže temperaturu nešto duže nego obični. 750ml kapaciteta pa su dva komada dovoljna za 99% vožnji i uopće se ne osjeti okus plastike.
Haneke is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 11:16   #353
Quote:
gorguc kaže: Pogledaj post
Kakve gluposti, pa ne mogu se stvorit alge na jednoj vožnji. A valjda ju opereš poslije svake vožnje.
Nekakvom logikom, što je boca tamnija, upija više svjetla i samim time se brže grije.
Ja imam ovu s linka 1, odlična je, ali lažu što se tiče okusa, kao i na jeftinijim bidonima, osjeti se plastika.
Koliko dugo je vec koristis i cim je peres,jesi probao prati sodom bikarbonom,sircetom ili limunom?
Dany6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 11:23   #354
topla voda limunska kiselina, kasnije malo prodes eventualno cetkom isperes i idemo dalje. ja na svojoj jos ne osjetim plastiku.
Pago od jagode is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 11:25   #355
Ja ne perem bidone, tj. operem dude na njima i samo ih dobro isperem. Jednom mjesečno tople vode nalijem i varikine te ostavim sve preko noći.
Nikad algi u njima, tj. ne ostavljam ih punima vode pa alge ne dobe ni priliku.
__________________
Somewhere, something incredible is waiting to be known.

http://www.youtube.com/Zvjezdoznanci
Acheron is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 11:38   #356
nekad zaboravim isprati bidone pa dobe one crne plikiće/alge, al ništa kaj malo tople vode, čarlija i četka za boce ne mogu očistiti u par pokreta

imam najobičnije bidone i najjeftinije moguće nosače, nakon godinu i nekaj skroz zadovoljna

pošto sam se tokom života dosta puta napila vruće vode jer mi hladnija u datom trenutku nije bila dostupna, ne smeta me kad mi se tekućina ugrije.
puno pijem i svakih 2-3 sata moram nadotočiti novu turu pa mi termo ljeti nemaju smisla, ali dobro dođu po zimi kad je temp oko 0 ili čak niža pa mi se voda ne ohladi previše u tih 2-3 sata vožnje
__________________
Ne umijem da odrastem.
Još su mi mape bajke. Još uvijek pričam sa zvijezdama.
I maštam, uvijek maštam.
:)
The Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 14:34   #357
Quote:
Dany6 kaže: Pogledaj post
Koliko dugo je vec koristis i cim je peres,jesi probao prati sodom bikarbonom,sircetom ili limunom?
Ovu sezonu ih imam. Perem ih limunskom s vremena na vrijeme, naravno. Nemoš isprat taj miris/okus plastike, ali ja imam inače njuh ko hrt, možda je i do toga.

@acheron: zašto varikina? Postoje i manje štetna sredstva po ljudsko zdravlje, već spomenuti ocat ili limunska.
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 15:03   #358
Ovaj bidon (termo) iz Bauhausa



Izvadil sam unutarnju posudu za tekucinu i umjesto te posude stavil sam si bocu od 0,5l i to od Kale. Pase ko da je dizajnirano jedno za drugo.



Kad osjetim i vidim da je vrijeme za promjenit bocu ovu postojecu izvadim i stavim novu. Termo dio ostaje kod mjenjanja. Prema potrebi si stavim dudu ili klasicni cep od boce. I tak imam slozeno nekoliko tih bidona.
turcycler is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 18:32   #359
LOL. Svakakvih izuma se ovdje moze vidjet.
A kako kod ispijanja? Ne leti ta boca van? Ne podljeva se?


Sent from my newest uber phone using Tapatalk
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2021., 20:34   #360
Ne. Sjeda ko salivena.
turcycler is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.