Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 10:03   #1321
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Zna se čuti zumiranje ili leće ako treseš mobitel (to se čuje i kad ne snimaš, naravno).
Možeš staviti snimku?
S drugom aplikacijom za kameru je isto?

Ako snimaš zvuk samo ovako (snimačem zvuka)- nema tog zvuka?
@hrki , ne pomaže hard reset ..odradio sam ga odmah čim sam uočio problem.. nije pomoglo ali hvala ti svejedno.

@assassin ,probao sam na sve načine …. Ne tresući , ne pokrivajući zvučnik i naravno snimanje u raznim formatima . Video snimljen s drugog uređaja rade bez problema , pozivi , glazba ,ma sve pet
Što se tiče snimača zvuka to sam probao sad kad sam pročitao tvoj post …. Da i na njemu se čuje taj isti zvuk , stalno ….. lijepo si se toga sjetio za testiranje , hvala
No sad da pojasnim kako se može riješiti taj problem ( naravno privremeno ,ne namjeravam imat uređaj koji ima „feler „ a garancija vrijedi )
Dakle smanjio sam ton glazbe ,medija sa maksimuma za nekih 30% , (koji je usput rečeno kod mene uvijek na maksimumu, na svakom mobitelu ),i sad snima bez tog šuma
Eto na taj način nema šuma ..no svejedno me to ljuti
Hvala na pomoči
Edit: nisam probavao druge kamere
Evo postavio sam mali ogledni video da čujete kako to zvuči... valjda ne kršim pravila foruma?
Link: https://www.youtube.com/watch?v=O9dJ...ature=youtu.be

Zadnje uređivanje razjaren : 23.05.2017. at 10:37.
razjaren is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 13:35   #1322
Ne kršiš, bez brige.
Da, zvuči kao neka greška s mikrofonom/zvučnikom (kod tebe mikrofon, očito).

Vjerojatno će ti zamijeniti mikrofon (ili matičnu ako je nešto do nekog čipa pa dobiješ garanciju) i to je to.
Možda da ih pitaš imaju li mikrofon prije nego što ostaviš mobitel- da mobitel ne čeka na servisu pošto ga možeš koristiti.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 19:03   #1323
Evo i moj G4 je prestao raditi nakon 2 godine i 2 mjeseca. Bootloop problem. Pošto nema više garancije mogu ga baciti
Uzeo sam za prvu silu G4 kojem je bootloop popravljen u garantnom roku i nadam se da će izdržati bar godinu dana.
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 11:06   #1324
Zna li netko kaj treba podesiti da pokaže vrijeme kad se povleče dolje po ekranu?
To je prije radilo, a sad neće.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 20:17   #1325
Možeš staviti screenshot gdje bi ti da piše vrijeme?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 21:04   #1326
Nije to "allways on", već se postavilo prst na ekran i povuklo prema dolje. Dok se drži prst na ekranu, pokazuje vrijeme.
Nema screen shota, jer nemrem to postići
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 22:54   #1327
Aha, na to misliš.
Meni radi na zadnjem updateu.

Ne radi ti neko vrijeme ili sad nedavno?
Jesi probao ugasiti/upaliti mobitel?
Imaš li kakvu aplikaciju koja bi imala veze s ekranom- notifikacije, podešavanje svjetline, ...?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 23:03   #1328
Pozdrav, G4 danas bio na punjacu i malo koristen pod punjacem, skinut sa punjaca nakon sto se napunio na 100%, koristio ga par minuta i samo odjednom se nesto crveno pojavilo na ekranu na sekundu i ekran se cijeli malo kao zatamnio a touch je prestao da radi. Nije bio nesto pretjerano vruc ali mislim da je se pregrijao jer su par sati ranije jedno 15-ak minuta snimani videi na 100% svjetlosti i na suncu te je sprzio 60% bat i ugasio se. Znaci na ekranu sve normalno prikazuje ali je sve u nekoj malo tamnijoj nijansi. Na tipke odzada reagira, cak se i pojavi lock screen na double tap, ali dalje ne reagira na prste nikako. Pokusao vadjenjem baterije i ostavio ga par sati da se ohladi, pokusao bez sim kartice i memorijske, ali svaki puta isto, normalno se digne soft i kad treba ukucat pin ne reagira na dodir a ekran je cijelo vrijeme tamniji nego inace. Pokusavao uci u recovery ali nisam uspio, jedino sam uspio doc do onog kad imam samo mogucnost za factory yes or no. Factory mi se jos ne radi, uspijem nekad cak i cameru pokrenuti na double vol down ali ne reagira na dodir, cak i screenshoot opali kombinacijom power i vol down, ali na prste na ekranu ne reagira uopce. Na njemu je ne mogu se sad sjetiti naziv ROM-a, uglavnom tu sa foruma je skinut, to je neki dotjerani originalni ROM kojim se ne gubi jamstvo. Nisam doma jos 5 dana tako da nista od servisa do tada. Jel imao tko slicno iskustvo? Ima li spasa? Mob je star cca 2 god, ima novu maticnu promjenjenu prije god dana.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 08:42   #1329
Neko vrijeme...
Nemam nikaj instalirano, osim nekoliko igrica. Resetiran generalno jednom do dvaput tjedno.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 20:21   #1330
Quote:
rap_boy kaže: Pogledaj post
Pozdrav, G4 danas bio na punjacu i malo koristen pod punjacem, skinut sa punjaca nakon sto se napunio na 100%, koristio ga par minuta i samo odjednom se nesto crveno pojavilo na ekranu na sekundu i ekran se cijeli malo kao zatamnio a touch je prestao da radi. Nije bio nesto pretjerano vruc ali mislim da je se pregrijao jer su par sati ranije jedno 15-ak minuta snimani videi na 100% svjetlosti i na suncu te je sprzio 60% bat i ugasio se. Znaci na ekranu sve normalno prikazuje ali je sve u nekoj malo tamnijoj nijansi. Na tipke odzada reagira, cak se i pojavi lock screen na double tap, ali dalje ne reagira na prste nikako. Pokusao vadjenjem baterije i ostavio ga par sati da se ohladi, pokusao bez sim kartice i memorijske, ali svaki puta isto, normalno se digne soft i kad treba ukucat pin ne reagira na dodir a ekran je cijelo vrijeme tamniji nego inace. Pokusavao uci u recovery ali nisam uspio, jedino sam uspio doc do onog kad imam samo mogucnost za factory yes or no. Factory mi se jos ne radi, uspijem nekad cak i cameru pokrenuti na double vol down ali ne reagira na dodir, cak i screenshoot opali kombinacijom power i vol down, ali na prste na ekranu ne reagira uopce. Na njemu je ne mogu se sad sjetiti naziv ROM-a, uglavnom tu sa foruma je skinut, to je neki dotjerani originalni ROM kojim se ne gubi jamstvo. Nisam doma jos 5 dana tako da nista od servisa do tada. Jel imao tko slicno iskustvo? Ima li spasa? Mob je star cca 2 god, ima novu maticnu promjenjenu prije god dana.
Možda se od vrućine nešto odlijepilo kod ekrana pa zeznulo...
Na žalost, ne znam što drugo osim servisa.
Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
Neko vrijeme...
Nemam nikaj instalirano, osim nekoliko igrica. Resetiran generalno jednom do dvaput tjedno.
Koju verziju softwarea imaš?
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 20:49   #1331
Znaci kad ga upalim posto je ostao upaljen wifi on se spoji na wifi i prima sve obavijesti, ako me netko zove preko whatsappa najnormalnije mi poziv dodje ali ne mogu se nikako javiti. Cak se i otkljuca na knock code i dodjem na home screen i to je to, ne mogu dalje nista osim tipkama upravljati. Napravio hard reset (preko vol down i power) i nista nije pomoglo, i dalje ne reagira na dodir, na onom pocetnom podesavanju nakon hard reseta u pozadini vidim onako svoj stari home screen, tako da bit ce da je do hardwera. Posto je ROM onaj Genysis il kako vec, mogu li mi odbiti garanciju zbog toga? U recovery ne mogu nikako uci.
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 08:22   #1332
Opet proradilo... Valjda mu je naškodila vrućina.
Verzija je Lollipop (6.0).
BTW, jel netko dobil poziv za upgrade na 7-icu?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:22   #1333
Poziv? Kak misliš? Baš sam mislil postavit pitanje jel našao netko info kad bi mogao bit Nougat spreman, osim da bude u trećem kvartalu
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 13:26   #1334
Uspio sam uci u download mode drzanjem vol up i spajanjem USB kabla. Olaksanje, mogu staviti tvornicki ROM i bez straha ga poslati na servis.

Moze netko linkat upute (moze i sa xda) za povratak sa genesysa na tvornicki ROM?
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 19:03   #1335
Quote:
everest kaže: Pogledaj post
Poziv? Kak misliš? Baš sam mislil postavit pitanje jel našao netko info kad bi mogao bit Nougat spreman, osim da bude u trećem kvartalu
Nema nigdje specifičnije od toga.
Quote:
rap_boy kaže: Pogledaj post
Uspio sam uci u download mode drzanjem vol up i spajanjem USB kabla. Olaksanje, mogu staviti tvornicki ROM i bez straha ga poslati na servis.

Moze netko linkat upute (moze i sa xda) za povratak sa genesysa na tvornicki ROM?
Može
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:19   #1336
Ako mi je trenutno na mobu Genesys 20j, trebam stock isto 20j staviti jel tako?
Problem je što ga nema ovdje, na lgkdz.com mi samo reklame izbacuje
rap_boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 00:58   #1337
Imam LG G4 H818P. Instaliran je Marshmallow 6.0, 20g EUR. Probao instalirati KDZ s LGUP i na 47% prekid. Sad ne mogu ugasiti mobitel, nego jedino izvaditi bateriju. Kad probam Hard Reset, nema šanse otvoriti za to. Probao sam ponovno instalirati, ali ne ide. Kad spojim kabelom s računalom, jednostavno na displeju nema mogućnosti za dozvoliti MTP.
xpvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 00:13   #1338
Riješio problem.
xpvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 20:47   #1339
Gdje je bio problem?
Da vide ljudi rješenje ako im se dogodi ista stvar.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 23:43   #1340
Probao sam instalirati LG F500K prepravljen za LG G4 H818P. Ne bih nikomu savjetovao da to čini. Uz pomoć jedne osobe na jednom stranom portalu uspio sam vratiti na LG G4 H818P v20g EUR. Nakon toga javio se drugi problem, a to je da mi ne radi mreža iako mi Android prepozna SIM karticu, traži da unesem pin kod, unesem pin kod, kod bude prihvaćen, ali mreža ne radi. I u centrali operatera SIM kartica je tu, ali mreža ne radi, pa sam uređaj poslao u servis. Prije slanja u servis vratio sam na Lollipop, zatim nadogrado na Marshmallow, radio Hard Reset, ali ništa nije pomoglo.
xpvista is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.